Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

a juz wiem, nie doczytałam, 3 dni różnicy to zaden powod do paniki, ja tam bym się nie martwiła, tym bardziej że np u mnie każda część ciała odpowiada innemu terminowi porodu , lekarz powiedzial ze ok i nawet o tym nie myslalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suelen można farbować włosy ale musi być farba na której pisze,ze kobiety w ciazy mogą jej użyć;) Andzia fajne te rzeczy;) Ja dzisiaj bylam pytac w sklepie o ceny spodni ciażowych i zawału prawie dostałam, oszaleli! Jak tak czytam o waszych wypłatach to az mi sie smutno robi. Położyłam sie na łózku i zaczełam płakać a Mąż nie wiedział co mi sie dzieje, wkońcu zasnełam i przed chwilą wstałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszony wymiarek
Dzięki dziewczyny. Trochę mnie to uspokoiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuethe nie martw się 🌼 a ja w poniedziałek idę na trojwymiarowe usg,juz nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdroszcze tez mialam isc ale przy obecnym wydatku nici z tego;( dzia z aopinie co do wozkow fakt lepiej 4 kolowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co? tak sobie studiuję te wymiary z połówkowego usg i wyczytałam że u mojej córeczki stwierdzono " Obie nerki o typowej lokalizacji i echogeniczności, po stronie prawej poszerzenie UKM płodu do 6 mm." Lekarz mi cos tam mówił żeby się nie przejmowac i kontrolować to u mojego lekarza prowadzącego. Teraz z ciekawości wklepałam w google to poszerzenie UKM do 6mm. No i się przeraziłam:( " Poszerzenie układu kielichowo-miedniczkowego (UKM) nerek jest najczęstszą (0,5-1 % ciąż) patologią obserwowaną w ultrasonografii prenatalnej. Jest to poważny problem kliniczny, gdyż objawy choroby pojawiają się późno, często już w okresie nieodwracalnego uszkodzenia czynności nerek. Wśród przyczyn poszerzenia układu kielichowo-miedniczkowego u noworodków przeszkoda podmiedniczkowa stanowi 43%, odpływy pęcherzowo-moczowodowe - 24%, zastawki cewki tylnej - 12%, zwężenie przypęcherzowe - 11%, a zdwojenie moczowodów - 10%. Następstwem obecności przeszkody podmiedniczkowej jest zastój moczu w miedniczce nerkowej i w kielichach, prowadzący do zwięk-szenia ich wymiarów, a niekiedy także do upośledzenia funkcji nerki. Przeszkoda może mieć charakter anatomiczny lub czynnościowy." Jeśli poszerzenie będzie rosnąć, to mogą przeprowadzić operację wewnątrzmaciczną!!! I teraz jestem w szoku!! Jak to mam się nie martwić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manika daj spokoj nie czytaj tego, jezeli lekarz powiedzial ze nie ma się czym przejmować to nie ma i koniec. Nawet na głupi katar czy kaszel znajdziesz tysiące informacji że jest on objawem jakis strasznych chorób. A swoją drogą wy na tym polowkowym miałyscie taki dokladny opis narządow??? bo ja tylko te podstawowe bpd ac itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuethe nic sie nie martw. Ja tez cos czuje ze macierzynskiego to moze jakies 400zl dostane. Też mnie pracodawca wyrolował pół roku na czarno robiłam bo niby jakies dotacje na mnie załatwiał. Teraz dał mi umowe najnizsza z mozliwych. i musze zapieprzac w ciazy po 200 godz w miesiacu zeby miec 1400zł. A pracuje w administracji firmy faktury klienci pracownicy wszystko na mojej glowie. I co jak tu nie płakać. Ale wiesz co ciesze sie moim malenstwem i tylko o nim teraz mysle. Reszta sie ułoży;)) Kurcze ale mi smaka zrobiłaś z tym ciastem... moze napiszesz przepis skoro tak szybko sie je robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jus, ja miałam usg pranatalne połówkowe, badane struktury mózgoczaszki i twarzoczaszki, mózg,, kość nosowa, fałd karkowy, żołądek, przepona, aorty, pęcherz moczowy, nerki, kości udowe i kosci ramienne, serce,, przepływ w przewodzie żylnym, łożysko i pępowina. Najśmieszniejsze zdanie w opisie" Uwidoczniono prawidłowy obraz półkul i robaka móżdżku oraz zbiornik wielki. Rogi tylne komory bocznej nieposzerzone" -to o mózgu:P jus, masz rację, co ma byc to będzie i nie czytam o tym więcej, ale pewnie głupie mysli zostaną:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuethe, wiesz kochana, nie płacz, bo sprawiedliwości na rynku pracy nie było i nie bedzie, w takim kraju żyjemy:( Z pierwszym i drugim dzieckiem nie miałam nic, bo pracowałam na czarno:( Teraz udało mi sie zatrudnić w firmie która jest naprawdę uczciwa, ale to duża fabryka- 90 pracowników i muszą mieć papiery na tip top, bo mają częste kontrole. Więc uczciwie płacą i socjal tez mają jak się należy, więc choć raz skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głupie myśli to niestety zawsze się ma, jak sie jest w ciąży a jak coś to jeszcze podpytaj się swojego lekarza. I sie nie martw, ja teraz stwierdzilam po analizie tych ocen ze brzuszek jest o tydz młodszy niz glowka i nie wiem czy tak moze byc. Kurde ja nie miałam aż tak dokładnie czy wszystkie tak miałyście z opisem wszystkich narządow, mi tylko powiedzial ze wszystko ok, wątrąba na miejscu, ale mogl tak sobie tylko gadać. Jak szłyscie na to trojwymiarowe to mowilyscie by tak dokladnie sprawdzil wszystko czy sam z siebie sprawdzal, bo moze teraz w pon jak bede na tym 4D zrobi mi dokladniej ( to będzie inny lekarz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny. Wiem,ze pieniadze to nie wszystko ale chciałabym móc wszystko kupic Naszej Malutkiej. Tak sie ciesze,ze jeszcze troche i Julka bedzie z Nami. Wtedy temu facetowi pokaże,że można cieszyć się z życia takim jakim jest a nie że mu nigdy nic nie pasuje i wiecznie chaje robil:/ Zuzka tu jest przepis http://margarytka-kulinarnie.blog.onet.pl/Murzynek-serowy,2,ID150572874,n . Manika jesli lekarz powiedział,ze nie am czym sie martwic to tak jest. Nie czytaj takich rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonka wiem, że chorobowe jest płatne 100%, jestem już 5 miesiąc na chorobowym ale chodziło mi o to, że chorobowego dostaję o 150zl więcej niż dostawałam wypłaty co miesiąc:) Odebralam moja paczke z akcesoriami i powiem Wam, że całe szczęście, że kupiłam tylko 6 pieluszek tetrowych bo są bardzo cienkie, prześwitujące - ale za cenę 1,35zl nie można chyba za dużo wymagać, poza ty jestem zadowolona z pozostałych zakupów m.in. termoopakowanie, okrycie kąpielowe, szczotka do włosów dla dzidzi, termometr do kąpieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus, to u mnie brzuszek jest dwa tygodnie starszy od główki:D wizytę u mojego lekarza mam dopiero 7 grudnia, zrobi mi usg i wtedy zobaczymy. Teraz dał mi skierowanie do poradni chorób zakaźnych, bo mu wynik z września na toxo nie dawał spokoju, a tam przy rejestracji mi pani powiedziała, że trochę późno lekarz się za to wziął. 22 listopada mam wizyte, oby to nic nie było strasznego. Nawet nie sprawdzam w googlach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem jestem u sprzedawcy o nicku GRAN. Tu jest jedna z jego aukcji: http://allegro.pl/podklad-do-przewijania-ceratka-120x50-trwaly-i1297508102.html, otrzymalam wszystko zgodnie z zamowieniem tylko termoopakowanie niebieskie a zamawialam zielone, ale moze sie pomylil w kolorze bo troche tego zamawialam wszystkiego:) Lecz pieluszek tetrowych nie polecam jak juz pisalam, flanelowe wg mnie moga byc ale dodam, że na zywo nie widzialam nigdy pieluszek flanelowych takze nie mam ich z czym porownac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika niech Ci do glowy nie przychodzi szukac w googlach:P Mnie tez nieraz korcilo cos sprawdzic ale stwierdzialm ze nie, bo wiadomo jakie glupoty nieraz tam są. Kiedys w tv jakis lekarz powiedział że "internet to największy wrog ciężarnych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszczę wrocę do tematow sexu bo kiedys o tym pisałyśmy, niestety u mnie znow cienko cienko ...:(, jeszcze chyba nigdy nie czułam się taką zimną rybką ech, a ponoc w drugim trymestrze jest się wulkanem sexu 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jus....kochana....ja tez moge powiedziec ze zimna ryba jestem...:(....a drugi trymestr mial byc taaaaki superowy......:(.....no ale coz juz sie nie łudze ze bede w ciazy wulkanem seksu...:P:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj mąż się gdzies dowiedzial ze wlasnie drugi trymestr jest taki fajny, ale niestety się biedny rozczarował, ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja solidarnie przyłączam sie kobitki, seks może nie istnieć:( czasem czuję pociąg, ale to o takich porach że męża nie mam na podorędziu, obiecuję sobie wtedy że wieczorem to się będzie działo, a jak w końcu jest wieczór to mi przechodzi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio na usg byłam półtorej miecha temu i nie wiem jak sie Mała rozwija... Ja pieluszki tetrowe bede kupowac normalnie w sklepie u siebie, wole pomacac a cena az tak wieksza nie jest wiec nie ma zle... Jus ja tez nie mam ochoty na seks a gdzie czytam to wszedzie pisze ze w 2 trymestrze kobiety bardziej maja ochote na igraszki... zrobiłam sobie kisiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie:D:D:D te obiecanki cacanki:D:D...na szczescie obiecujemy tylko sobie a nie im:D....bo by sie dzialo:D....faceci sa prawie jak dzieci...zabierz mu lizaka to bedzie sie darl w niebo głosy :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×