Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

Ja też zmykam bo już mnie wszystko boli. Dobranoc dziewczyny;) Śpijcie dobrze przez całą noc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia19191
dziewczyny pamietacia na ktorej stronie mniej wiecej byly te listy z potrzebnymi rzeczami dla dzidzi? chce sobie spisac co mi brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczyny, fajne pomysly macie na te prezenty, napewno skorzystam. Milego dnia zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) a co tak pusto:p już 8.30:D Mam nerwa od rana az mnie brzuch zakuł wrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) ale się kakao opiłyśmy z malutką ;) mój mąż wczoraj po raz pierwszy poczuł ruchy Gajci. zawsze jak położył rękę to się uspokajała ;) a wczoraj jej nic nie przeszkadzało hihi a jaki szczęśliwy :) ewka... a czym się tak denerwujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczyny....oj widzę ,że tu cichutko dzisiejszego ranka....chyba ta pogoda skłania do dłuższego spania...a ja grrrrrr.....jestem wściekła niedosyć,że szwagier z dziewczyną wczoraj wieczorem nie dali mi pospać (choć leżałam w łóżku) bo sobie śmiechawki i pogaduszki urządzili(do 1 ) to dziś rano przed 8 trzaskali drzwiami jakby klamek nie miały.....ach..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niestety nie pamiętam na jakiej stronce były listy....ale skopiowałam je sobie (chyba wszystkie) więc mogę je powklejać.....oto jedna z nich..... 1 Wózek z nosidełkiem 1.................................. 2 łóżeczko 1..................................................... 3 materac 1................................................ 4 kocyk 1......................................... 5 poduszka do łóżeczka 1....................... 6 poduszeczka do wózka 1............................. 7 pieluszki tetrowe 10................................. 8 rożek 2.............................................. 9.skarpetki 5............................................... 10 szalik 1....................................... 11kaftaniki 5......................................... 12 śpiochy 4.................................... 13 niedrapki 2......................... 14 body 5.............................. 15 czapeczka 2.................. 16 krem do pupy 1/sudocrem.............. 17 pampersy 2.......................... 18 chusteczki nawilżone 1................................... 19 wanienka 1.................................. 20 termos......................... 21 butelka mała 1........................................ 22 butelka duża 1................................................. 23 smoczek 2/uspokajacy........................ 24 ciepły sweterek/bluza 2.......................................... 25 ciepłe spodnie 2.................................................. 26 śpiworek/kombinezon 1............................................... 27 oliwka 1......................................................... 28 ciepła czapka 1........................................ 29 podkłady ceratowe do łóżeczka2................ 30 zestaw do paznokci1................... 31 posciel do lozeczka 2........................................................... 32 proszek do prania 1......................................... 33 termometr elektroniczny1.............. 34 łancuszek do smoczka 1..................................... 35 spirytus 1............................................... 36 jałowe gaziki 1.................... 37 termometr do kąpieli..................... 38 krem do buzi 1................... 39 gruszka 1/aspirator frida 25................. 40 majtki jednorazowe 10/pieluchy jednorazowe 40szt-bella...... 41 wkładki laktacyjne 1................................... 42 koszula do porodu 2.................................... 43 smoczek do butelki 2............................. 44 stanik do karmienia1....................... 45 ręcznik kąpielowy z kapturem 1.......................... 46 laktator 1.....................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to druga.... UBRANKA: *koszulki bawełniane 4-5 *kaftaniki bawłniane ok 5 *bawełniane śpioszki 5-6 *skarpetki bawełniane lub buciki bawełniane 2-3 pary *sweterki+spodnie 2 *czapeczki lekkie 2 *czapeczki bawełniane 1-2 *łapki niedrapki(ja mam 3 sztuki) *kombinezon *pajacyki i body(tego dużo) POŚCIEL I PIELUCHY *lżejsze kocyki 2 *kołderka *poszewka na kołderke *prześcieradło do łóżeczka ok 3 *ciepły koc do łózeczka na wierzch 1 *duże ceraty do łóżeczka i ceratki do łóżka 2-3 *pieluchy tetrowe 10-20 *pieluchy z flaneli ok 5 *dziecięce ręczniki frotte 2 *ręcznieki kąpielowe z kapturem 2 KOSMETYKI *mydło natłuszczające,delikatne,bezzapachowe *oliwka dla niemowląt np bambino *krem na pupę n sudokrem *waciki bawełniane *sterylne gaziki *spirytus 70% do rozcięczenia *chusteczki do pupki *proszek do prania bez fosforantów np Jelp AKCESORIA *myjka *nożyczki dla niemowląt do obcinania paznokci *szczotka do włosów *termometr do wody *gruszka gumowa *termometr do pomiaru temp *wanienka *łóżeczko *przewijak *wózek *fotelik samchodowy wstępna lista rzeczy potrzebnych dla mamy - 2,3 koszule wygodne do karmienia (najlepiej rozpinane) - szlafrok -skarpetki (3, pary?) - majtki jednorazowe (6 par myślę, że spokojnie trzeba mieć) - przybory toaletowe - klapki pod prysznic - klapki do chodzenia - podpaski (Bella- duże) - 2 staniki do karmienia - wkładki laktacyjne - telefon komórkowy + ładowarka ( na wszelki wypadek) - kółko do siadania ( to się na pewno przyda do samochodu) - własny termometr - woda niegazowana do picia - ręczniki papierowe (mogą się przydać) - 2 ręczniki - suszarka ? (do wysuszenia włosów ) -kubek -sztućce - TANTUM-ROSA i jakąś butelkę ze sprayem dla lepszej aplikacji - pomadka ochronna-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem których dziewczyn to listy....ale mam nadzieję,że nie gniewają się na mnie,że tak sobie je skopiowałam a teraz wklejam :) GARDEROBA: bodziak bezrekawnik 2x bodziak krótki rekaw 5x bodziak długi rekaw 7x pajac bawełna 8x pajac bezrekawnik 10x koszulka bezrękawnik 2x koszulka krótki rękaw 6x koszulka długi rękaw 12x legginsy niemowlęce 5x sweterek wełniany 3x bluza (jest rozkoszna miniaturka blizy taty z kapturem ) 1x kamizelka 1x rajstopy 1x spodnie 6x orgodniczki wełniane 1x czapeczki bawełnine 5x czapeczki jesienno-wiosenne 2x czapka zimowa 1x skarpetki 13x biciki materiałowe 4x spódniczki i sukienki maluczkie rozmiar 0-3 4x kombinezon wiosenny 2x kombinezon zimowy 2x HIGIENA: smoczek uspokajający TT 2x szczotka grzebień 1x termometr do wanny 1x termometr elektrczny 1x opakowanie na smoczek 1x Nose Frida 1x Sudocrem 1x butelka TT 260ml 1x termoopakowanie tt 1x łańcuszek na smoczek 1x chusteczki do pupy 7x +opakowanie płatki higieniczne wanna ręcznik 3x płyn dokąpieli i maść Oilatum SYPIALNIA: łóżeczko 1x materac 1x poduszka i kołdra 1x komplet poscieli z osłonką na łóżeczko 3 razy prześcieradło 2x rożek 2x jeden polarowy jeden bawelniany koce : 1x gruby , 2 x cieńszy podkład do łóżeczka 2x przewijak karuzela do łóżeczka no i cos dla mnie: piżama 2x szlafrok 1x majtki poporodowe 5x podkłady poporodowe mata poporodowa kojec wózek, fotelik, baza, spirytus de pepka sól fizjologiczna do nosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieci inwazja dzieci:/ a konkretnie moje dziecko które doprowadza mnie do szału pierdołami:/ no bo ile razy mozna powtarzać to samo:/ od 1,5 roku codziennie od poniedziałku do piątku gdy Janek idzie umyć rano zęby proszę aby uważał i się nie pochlapał bo jest juz w mundurku. oczywiście wychodzi z łazienki cały upier**** z pastą na brzuchu. no i dzisiaj oczywiście to samo tylko że powiedziałam mu że mam dość i jak sie upier*** to go zatłuke normalnie na co on " tak mamusiu , obiecuję ci że się nie pobrudze bedę uważał" no żesz kur**** wychodzi upier***** pasta na mundurku.... jak sie pytam dlaczego mnie oszukał przeciez 2 minuty temu się zarzekał to z głupim uśmiechem na buzi mówi " bo cię nie słucham i nic sobie nie robie z tego o co mnie prosisz" no to juz sie zagotowałam.... powiedziałam mu że ja sobie tez nie robie nic z tego o co mnie prosi i prosił żeby go zawieść do szkoły to niech sobie teraz sam zasówa:/ A to daleko dośc bo z 5 przystanków autobusem wrrrrrrrr i sie cwaniak ubrał poszedł po portfel żeby bilet kupic i się cieszy bo mysli że odpuszczę. no żesz myslałam że mu cos zrobię... speniał dopiero jak drzwi otworzył i sie głupio cieszy " i tak wiem że żartujesz mamo" ja na to że nie że nawet nie rpzeprosił i niech spada bo nie mam siły juz. Wyszedł z domu stoi... wyje..... ( ja juz czerwona bo dalej przepraszam nei wykrztusi) po 15 minutach wrócił przeprosił pojechalismy do szkoły.... no żesz szlag by go trafił... taka bzdura głupie mycie zębów... ale powiedziałam ze nie odpuszczę bo mam dość niech sobie wyje .... ja też tak umiem..... jezu jaka jestem ciągle wściekła a to już ponad godzina minęła wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ale litanie nadrukowałam ... sory że truje ale M nie ma a mi się wrzeszczeć chce normalnie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo matyldo!!! .... ewka... ;) a mały nie może myć zębów nie w mundurku, tylko w piżamie np.? :) ja też się czasem upapram pastą ;) nie denerwuj się !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laseczki . Wczoraj było tak wesoło a dziś ponury mam humor. Widzę że nie tylko ja mam nerwy od rana też jestem wściekła i nie wiem co robić ...... w niedziele było moja siostra z rodzinką i jej 5 letnia córeczka miała takie czerwone placki na twarzy ponoć uczulenie po mandarynkach a okazało się dzisiaj u lekarza że ma rumień dziecięcy a jest to choroba zakaźna.Boję się że moje dzieci też się zaraziły a najbardziej że może i ja i maleństwo co mam robić :( Czytałam w necie i jestem przerażona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ż to głupota straszna ale człowiek czasami juz nie może z takich pierdół no bo ile mozna no żesz cholerka jasna i jeszcze ci powie że ma to w nosie. no niby może w piżamie tylko że musiałby to zrobić po śniadaniu po którym się juz budzi i zaczyna fisiować a więc ubranie się w mundurek zajmie mu jakies 10 minut dłużej niz normalnie jak sie budzi na automacie się ubierze trochę na śpika i juz . poza tym juz to widze jak tą piżamę z dołu zaniesie do góry do swojego pokoju:/ ja będe drałować co drugi dzień na górę albo będzie hryja po raz kolejny tym razem nie o pastę na mundurku tylko o nie zaniesiona piżamę:/ wiem wiem to głupie i w ogóle banalne... ale jestem w ciąży hormony szaleja i się szybciej denerwuje:D poza tym te dzieci dzisiaj jakieś takie rozpieszczone minmo woli są ... mi sie wydaje ze my jestesmy dośc rygorystyczni i nie pozwalamy żeby mu się w głowie przewróciło. Moi rodzice to zawsze marudza żebysmy odpuścili ( taaa jasne mi odpuścili i byłam tak rozpieszczonym bachorem że sobie nie wyobrażam jak to sie stało że w ogóle miałam jakis znajomych:/). Nie kupujemy mu zabawek ma sobie na nie uzbierac dostaje prezenty zazwyczaj tylko z okazji urodzin gwiazdki i takich tam. A jak było ciepło to mówi do kolegi " choć pojedziemy na skatepark weźmiesz rower a ja deskę" kolega: "ale ja nie mam roweru" janek: "jak nie masz roweru no to weź rolki" kolega: "ale ja nie mam rolek" janek z coraz bardziej wybałuszonymi oczami " no to weź deskę" kolega " ale ja nie mam deski i kasku tez nie mam". Moj syn nie mógł tego pojąć nie mieściło mu się w głowie że można nie mieć tych wszystkich rzeczy. I choc dostawał je systematycznie zasłużenie za dobre zachowanie to i tak wydawało mu się że sa to rzeczy podstawowe które ma każdy:/ tak samo z jedzeniem "tego nie lubie tamtego nie lubie tego nie zjem , o jejku znowu kanapka z szynką, kup mi chipsy, choćmy do kfc" no żesz w morde jeża kiedyś nie było co do gara włożyć dzieci mandarynki dostawały pod choinkę i radocha była na 102:/ teraz mp3:/i pewnie jeszcze powie że wolał mp4:/ wszytsko fajnie bo tu brzuszki ubranka milusie malutkie paluszki zobaczymy za 3 miesiące radość bedzie wielka tylko że dzieci rosną i czasami mi przynajmniej taki moment nadchodzi że sie za głowe łapię i sobie mysle " w co ja się wpakowałam , jak ja mam to dziecko wychować na wartościowego człowieka" niby fajnie bo ma pasje judo, pianino i matma to jego oczka w głowie i powinnam sie z tego cieszyć wiem wiem... wspierać uczyc powtarzać bleeeee dobra sory za gorzkie żale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pzeczytałam co napisałam i się za głowię złapałam:/ o zrymowało się:) chyba mam dziś na prawdę zły dzień:/ I to wszystko przez paste na mundurku??:/ aż nie moge uwierzyc ... czy to możliwe żeby przez te hormony mi tak odwalało?? ehhh chyba przesadzam... mam czekoladę w szafce:) zjem ja i będzie lepiej:) gula ja bym na twoim miejscu drałowała do lekarza albo chociaż zadzowń do przychodni zobaczysz co ci powiedzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też o tym myślałam ale mój ginekolog dopiero jutro będzie w przychodni jestem tak zdenerwowana że jest mi niedobrze : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gula ale gin to nawet może nie byc aż tak obcykany. lekarz pierwszego kontaktu, pielęgniarka oni beda wiedzieli czy to zagraza ciąży na pewno znaja więcej przypadków niż ginekolog.a najlepiej to dermatolog ci powie jak to rumień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gula.....dziewczyny mają rację lepiej przejdź się do lekarza zawczasu...po co masz się stresować..... co do śpiworka do spania...to chyba nie będę kupować bo w łóżeczku maleństwo w razie potrzeby może spać w rożku.... chyba,że masz na myśli śpiworek do wózka....to chyba się nad tym zastanowię, ale zobaczę jaka będzie pogoda bo może okazać się zbędny...przez te kilka ewentualnych dni zimna można sobie jakoś inaczej poradzić....ciepło ubrać, otulić rożkiem lub kołderką i ciepłym kocykiem,,,i śmignąć na spacer....no ja tak myślę,ale doświadczenia w tej kwestii nie mam...może inne doświadczone mamusie nam coś doradzą.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gula.. tylko spokojnie, zadzwoń do swojego gin, a tak jak ewka pisze, może warto iść też do przychodni zapytać, lepiej na zimne dmuchać :) będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadzwoniłam do mamy jest dermatologiem:) ale tak jak sie spodziewałam to radzi iść do lekarza pierwszego kontaktu. zawsze mówi że przez telefon to się nie leczy:) każdy przypadek jest osobny zwłaszcza przy zmianach skórnych to trzeba wszystko zobaczyc opisac sutuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka dzięki że spytałaś mamę ale w chwili obecnej nie mam żadnych plam czy objawów dzieci również.Ale z nerwów boli mnie brzuch i chce mi się płakać.Siostra mnie przeprasza i mówiła że pytała lekarza czy coś mi grozi stwierdził że nie tylko moje dzieci mogły się zarazić ale przecież na to samo wychodzi bo ja mogę teraz od nich się zarazić więc takie piep.... na nic .Kurde ale mam stresa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gula nie denerwuj sie, ja bym poszla do przychodni tak na wszelki wypadek. głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonka a o jaki spiworek ci chodzi?? taki bez rekawków do spania w łóżeczku zamiast przykrywania kołdrą?? o taki http://allegro.pl/spiworek-cudo-nowy-cieply-na-mrozna-zime-i1326129436.html bo jak o taki to ja sie zastanawiam podobno dzieci się nie kopią w tym tylko że nasze będą wiosenno letnie dlatego nie wiem czy na te pore roku przykrywanie czymś innym niz cieniutki kocyk albo koc w poszewce nie jest lepszy:) chyba że chodzi ci o taki do wózka to nie ma sensu chyba bo ciepło bedzie zaraz. o taki http://allegro.pl/spiworek-spiwor-do-wozka-polar-zimowy-rozne-kolory-i1313478676.html albo może ci chodzić jeszcze o śpiworek -kombinezon o taki http://allegro.pl/spiworek-kombinezon-dzieciecy-pilot-cocobello-62-i1318849972.html to moim zdaniem bez sensu bo to jest na ostra zimę jak się dzidzia rodzi na jesień albo zimę:) ja taki osobiscie posiadam ale dostałam go za free :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja śpiworka nie kupuje. mamy centralne ogrzewanie i jest ciepło. kocyk wystarczy myśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gula- niedenerwuj sie, idz do lekarza, wiem ze przy chorobach zakaznych moga ciezarnej podac przeciwciala, zrobia ci napewno wyniki moze masz swoje przeciwciala i nic ci niebedzie. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam centralne ogrzewanie ale co z tego zanim ktos wstanie i pojdzie do pieca zapalic to jest kolo 10 ja nie bede chodzic i martwie sie ze z rana maluszkowi moze byc z rana zimno nawet pod kocykiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupiłam jeszcze jedną gazetke " M jak mama" sa trendy na zimę dla ciążyczek:) wszytsko fajnie 4 strony pieknych ciążowych ubrań sa extra ok tylko tak sobie myslę że szkoda mi kasy na koszule za 135 zł sweter za 149 i sukienke za 169 :) może przy następnej ciąży ceny nie będą mnie tak przerażały chociaż tak czy siak wydac tyle kasy na 3 miechy noszenia bo zanim ten brzucho urośnie to garderoba do wymiany kolo 6 miesiąca dopiero:) poza tym fajne artykuły o naszych prawach w szpitalu niby oczywiste ale nie zawsze przestrzegane:) Jest też o połogu i ćwiczenia na piłce dla kobiet w ciąży fajne bo właśnie zakupiłam takowa piłeczke to pewnie skożystam:) no i mój ulubiony dział który położyłam na kanapie niby to niechcący "T jak tata. Pierwsze dni z maluszkiem w domu . Jak możesz pomóc":) M przyszedł rzucił okiem i poszedł dalej heh:) no ale potem powiedział że poczyta:D zjadłam toffife i juz humor inny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej;) Nie można wstać o 11 bo się rozpisujecie z samego rana i trzeba nadrabiac;P Moja rano jak M pojechał do pracy nie chciała dac mi spac:) Zrobiła mi długą serie kopniaków i to takich aż mi brzuch skakał:) Betty zaszczeliłabym ich! Ewka nie możesz sie tak denerwowac! Janek wkońcu może pomyśli i nie będzie Ci na złość robić... ah te dzieci. Wiadomo,ze im starsze tym bardziej chca dac popalic rodzicom ale pomyslcie jakie my bylysmy? Gula do lekarza! Niech sprawdzi czy nic Ci nie grozi. Bedziesz spokojniejsza a my przy okazji... Ewka nie chciało mi się tyłka ruszać z łóżka ale to pewnie przez tą pogode spałąbym cały dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×