Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa_kasia

Grudzień 2010 - reaktywacja

Polecane posty

Dzień Dobry:) Witaj fliska, zapraszamy:) Właśnie jestem po myciu podłóg, zasapałam się i idę zaraz leżeć i nic nie robić. Jeszcze nie kupowałam pieluch, zdecyduje się albo na pampersy 1 albo huggiesy. Widziałam, że u nas na porodówce na noworodkowym korzystają z huggiesów, więc chyba są dobre. Wczoraj kupiliśmy w końcu wózek, kołderkę, pościel itd. Muszę jeszcze kupić jakiś ładny kocyk i takie pierdoły typu smoczki, butelki, ceratki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienka154
Ja posprzatałam z rana bo kumpela wpadła na kawkę:)) i opyliłyśmy do kawki troche ciasteczek hehe. Również nie kupowałam jeszcze pampersów ale przy pierwszej córeczce korzystałam ze wszystkich możliwych i chwale sobie happy wiec teraz też pewnie kupie Happy albo Pampersy bo na Hagisy to Oliwka miała uczulenie wiec wole teraz nie ryzykować. Dziewczyny bardzo polecam na wszelkie odparzonka do pupki maść Termentiol, poleciła mi go zarówno położna jak i wcześniej bratowa, jest super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ,Witaj fliska ,dziś mam dzień mula nic mi się nie chcę co prawda z rana posprzątałam i poprałam to teraz siedzę zamulona ,co do pieluch to dwie małe paczki huggis 1 kupiłam ,happy są fajne pieluszki ale nie było tych małych a po innych sklepach nie chciało mi się latać na razie więcej pieluch nie kupuję bo pamiętam jak Marcel się urodził to 1 były dosłownie na chwilę i przeszliśmy na większe,juto idę na imieniny do teściowej jak ja się cieszę z tego,ale przeżyje myślę.Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziewczyny pomimo 33tc wciąz pracuję, choc od następnej środy chyba pójde na chorobowe, bo brzuszek zaczyna twardnieć coraz częściej a i sił brakuje powoli:) wyprawdkę dla Maciusia skompletowałam sobie dość w cześnie, żeby domowego budżetu nie obciążać:) tylko jeszcze zakup pieluszek mi pozostał i kilku pierdułek. Powiedzcie mi, jak duże sa Wasze dzieciaczki na usg? bo mi lekarz powiedział ostatnio, że waży prawie 2kg (1898gram) i to dośc dużo.. no i teraz zastanawiam się ile jeszcze urośnie do tego czasu porodu... tesciowa straszy mnie, że 6kg to minimum! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj fliska, juz trzecia 23 latka na forum ;) fajnie ja dzisiaj tez sie wzielam za porzadki ale to takie lekkie, tak mi sie nie chce nic ze dopiero kuchnie posprzatalam, jeszcze lazienka i pokoj moze dzis skoncze a jak nie to jutro :) co sie bede przemeczac hehe :) Ja pieluch jeszcze nie kupowałam ale chyba kupie huggies. Znajoma mi polecała. Dziewczynki a co kupujecie do mycia maluszków ? no i czy balsam, czy oliwke do ciała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj fliska! Kurcze, ja mam tyle rzeczy po starszej córce a ciągle sobie przypominam, że coś jeszcze trzeba kupić. Pieluszki kupie na razie Pampers 1 bo jak synek będzie taki mały jak córcia (2800 waga urodzeniowa) to wszystkie inne będą za duże. Ale potem przechodzę na Dada z Biedronki. U mnie się bardzo dobrze sprawdziły. A jeśi chodzi o wagę Małego to po skończeniu 32 tygodnia ważył 1670g więc też nie za dużo, ale lekarz od razu zamieścieł ten wynik na siatce centylowej i wyszło mu, że troszkę poniżej średniej ale oczywiście w normie, więc o to się nie martwię. Jeśli któraś zamierza kupowac wkladki laktacyjne to powiem wam, że w Rossmanie jest promocja z Babydream i kupiłam dwa opakowania po 4,99 zł. Johnsona nie było w aptece, ale te tez są fajne i taniej wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettinko! miałam okazję widziec to łózeczko 'na żywo"- nie polecam Ci go! jest bardzo niestabilne, z dość cienkiem płyty i raczej dzieci w nim wielu nie wychowasz:) ja też chciałam je kupić, ale mąz dokładnie je oglądnął i mi nie pozwolił... i kupiłam łóżeczko : http://allegro.pl/lozeczko-bukowe-z-szuflada-braz-gratis-i1269281231.html jest rewelacyjne: stabilne, drewno twarde (bo bukowe a nie sosnowe lub z płyty), świetna jakość lakieru. Dla mnie super choć żadnych dodatkowych ozdobników typu misie niestety nie ma... ale ja stawiam na praktyczne rozwiązania bo chce miec więcej dzieci i łóżeczko musi przetrwać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę nie doczytałam dobrze i dopiero teraz widzę, że juz je kupiaś.. mam nadzieję że Ci się sprawdzi bo dla mnei było za mało stabilne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no juz kupilam stoi złozone w sypialni :) i nie jest takie złe, telepałam nim na wszystkie strony i sie nie klekocze ani nic :) i nie pisze dlatego ze juz je kupiłam, no nic zobaczymy ile przetrwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki a co kupujecie do mycia maluszków ? no i czy balsam, czy oliwke do ciała? I ile butelek kupujecie? Wystarczą 2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz położnik otwarcie powiedział, że kosmetyki dla dzieci powinny byc ograniczone do: - mydła do ciała i włosków (najlepiej w kostce np bambino, kajtek itp) - kremu na odparzenia - kremu nawilżającego na jesienne i zimowe dni spacerkowe - ewentualnie jakiejś oliwki ale tylko na miejsca przesuszone- rączki i nóżki, bo nie ma potrzeby natłuszczania całego bobaska, bo to zatyka pory i przynosi to odwrotny skutek:) ja póki co mam mydełko i krem nawilżający. Waham się co do kremu na odparzenia bo mam próbki z hipp i chyba najpierw je przetestuję i jak będa ok to zostane przy nich. a jak sie zapatrujecie na pieluchy tetrowe? Ja dla Maciusia będe kupować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja kupiłam turystyczne łóżeczko z racji że przyda się na wyjazdy,mało miejsca zajmuje ,poprzednio miałam drewniane nie było gdzie go wstawić po złożeniu bo moje dziecko bardzo szybko przeszło na duże łóżko,oczywiście do tego turystycznego kupiliśmy normalny materacyk,co do pieluszek tetrowych kupiłam 10 ,kosmetyki dla malucha to na początek oliwka,sudokrem lub bepanthen ,i mydełko nivea lub bobas Marcela nic nie uczulało jak był malutki to mam nadzieje że i tego małego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienka154
My na szczęście łóżeczko mamy po starszej córeczce z materacem kokosowym więc muszę tylko Oliwcie na tapczanik przyzwyczaić:) Co do kosmetyków to myśle ze mydełko Bobas, szampon Jonsona , chusteczki nawilżające , kremin na odparzenia i kremik ochronny z filtrem na spacerek to na początek spokojnie wystarcza. Co do pieluszek tetrowych to dokupiłam 10 szt nowych bo po Oliwce miałam 10 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienka154
I koniecznie do ciała oliwka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam 1 do ewentualnego podawania herbatki na kolke, bo mam nadzieję, że będe karmić piersią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienka154
ja tez mam tylko jedną do herbatki:) bo zamierzam karmić piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy któraś z Was kupiła może tą poduszkę w kształcie litery C (zapomniałam jak się nazywa), na którą mozna kłaść dziecko do karmienia? bo moja położna ze szkoły rodzenia bardzo zachwala, ale sama nie wiem czy warto kupować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam trzy butelki, ale to mąż kupił i w komplecie były trzy,też zamierzam karmić piersią,fliska pewnie chodzi Ci o poduszkę rogal do karmienia ja tam nie kupuję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki, ale mialam dzis czytania! jak juz pisalam jestem w trakcie przeprowadzki, no i czytajac tu o herbacie czerwonej troche sie przestraszylam, zebym sie nie przesilila.... Herbatko, zycze powodzenia aby maluszek jeszcze nie chcial wyjsc! Mi tez coraz czesciej brzuch twardnieje, ale jak tak sie dzieje to siadam albo sie klade i przechodzi. W poniedzialek ide na USG to sie dowiem jaka mam szyjke no i oczywiscie co z maluszkiem, nie moge sie juz doczekac. fliska witaj na topiku. Co do poduszki do karmienia ja mam ja juz od poczatku ciazy i razem z nia spie ;) nie wyobrazam sobie spac bez niej! No a po porodzie bedzie pewnie wygodna do karmienia. butelki kupilam trzy z firmy tommy tippie, jakies niewywolujace kolek, a pieluchy new born od pampersa. Juz wszystko mam w komodzie uszykowane dla malenstwa. Z zakupow dla malego mam juz praktycznie wszystko, ale pewnie jeszcze mase rzeczy dostane na baby shower. W polowie listopada kolezanki mi go organizuja wiec pewnie jakis tort pieluchowy z niespodziankami dostane :) milego weekendu dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny, jestem po usg i mam leżec plackiem i nawet palcem nie ruszać :( z dzidzią dobrze, kawałek klocka (32 tc - 2300 do 2400) jest ale Bogu dzięki zdrowo rośnie po dzisiejszym badaniu szyjki i łożyska lekarz mi daje z 2 - 3 tyg jeszcze w ciąży :( szyjka 1 cm, łożysko lejkowate i starzejące się łożysko i złogi w wodzie :( więc mogę się zmienić w listopadówkę, ale najważniejsze że zdrowy chłopak rosnie, mąż dostał zdjęcie klejnotów rodzinnych i sie cieszy że jest ok, ale wystraszył sie tymi 2 - 3 tygodnie jeszcze raz dziękuję za miłe słowa i wsparcie :) a łózko kupiliśmy ten klups - żyrafke :) super wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My z ostatnich zakupów to mamy już łóżeczko - moja mama nam je kupiła (drewniane) z pościelą i materacykiem. Muszę jeszcze tylko dokupić pościel na zmianę. Dzisiaj kupiliśmy fotelik samochodowy dla maluszka. Z poważniejszych zakupów został już tylko wózek ale nie możemy się zdecydować jaki kupić i czy wogóle z tym zakupem nie poczekać do narodzin malucha. No i oczywiście cała masa dodatków typu smoczki, pieluszki i kosmetyki do pielęgnacji małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herbatko, strasznie mi przykro. Leż plackiem i nic nie rób. Teraz poraz aby mąż się wykazał!! Zobaczysz, że jak zaczniesz leżeć to będzie lepiej i spokojnie dotrwasz do tego 35 tygodnia! Wtedy już podobno dzieciątko jest bezpieczne w razie narodzin. Tak mi cały czas mówi mój ginekolog. Byle do 35 tyg... Ja również byłam dziś na USG. Mój maluszek rośnie prawidłowo. Lekarz powiedział, że będzie długi i chudy :) I do tego, że będzie miał bujną czuprynę. Na serio! Na USG było widać gęste włoski do okoła główki Małego. Rewelacja!! :) Ja jestem w 31 tygodniu i maluch waży 1700 więc nie będzie klocuszek, ale to waga typowego średniaka więc jest oki. Niestety u mnie też skraca się szyjka macicy i mój lekarz bardzo się tym zmartwił. Wcześniej miałąm 32 mm, a teraz 26 mm więc 6 mm spadło. Jutro mam jechać do szpitala żeby zrobili mi KTG (żeby sprawdzić moje częste skurcze) i zbadali szyjkę ginekologicznie czy się nie zmiękcza (bo USG robił mi dzisiaj inny lekarz, a prowadzący już nie zdążył mnie przyjąć). Jeżeli będzie ok, to ulga, ale jeżeli nie to też zostawią mnie pewnie na obserwacji. Na początku pomyślałam, że nie pojadę do tego szpitala tak jak każe mi gin, ale jak przeczytałam o historii herbaty to zdecydowałam, że nie będę czekać i to załatwię. Najwyżej poleżę chwilę pod obserwacją. Przeżyję to jakoś :( Trzymajcie proszę kciuki, żeby było ok!! Fliska - witam serdecznie i fajnie, że do nas dołączyłaś :) Jeżeli chodzi o rzeczy dla maluszka to ja już też prawie wszystko mam. Kupiłam rogala do karmienia bo wszystkie moje koleżanki, które urodziły baaardzo go polecają. Mamy też już łóżeczko, wybraliśmy Drewex Hippo http://www.90n.pl/sklep/product/p/1000/drewex,hippo.html Jeżeli chodzi o kosmetyki to w szkole rodzenia polecają mydełko do mycia maleństwa i Oilatum (to poleciła mi też moja ciocia farmaceutka). Żadnej oliwki. Położna bardzo obrazowo nam to opisała... "zastanówcie się czy gdyby po każdej kąpieli ktoś smarował Was tłustą oliwką (wszędzie, w tym też w pachwinach) to czy byłoby Wam miło?" Dla mnie odpowiedź jest oczywista - nie. A Oilatum jest rzeczywiście drogie ale jak doleje się je do wody w wanience i wykąpie dziecko to zastępuje wszystkie inne kosmetyki nawijżające i odżywiające i nie trzeba później maluszka męczyć żadnymi smarowaniami, etc. Tak więc ja już się w ten specyfik wyposażyłam :) Butelki też mam 3 bo nie wiem czy z powody tych moich kamieni na woreczku nie stracę pokarmu:( mam nadzieję, że nie... Miłego wieczorka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze aktualizuję tabelkę o wagę :) brakuje mi tylko terminu porodu z usg, bo lekarz mi go nie podał :) kto--------wiek-----------TP------------------płeć----- - ------miasto lub woj...tydz..waga ..termin porodu z usg.. Pampusia...26............02.12.2010.. ......chłopiec ... ok. Lublina maczek2...34............03.12.2010 ........chłopiec _kasik......26.........05.12.2010 ........chłopiec....zach-pom some........26........... 05.12.2010. ..........? herbataczerwona....26..06.12.2010 .....chłopiec .... ok.Bełchatowa pola_30_..................08.12.2010......dziewczynka karo31......31...........09.12.2010.........chłopiec AgnieszkaW..23.........10.12.2010.........chłopiec...... .Wrocław Gwiazdeczka46..........11.12.2010.... ....chłopiec wiola.sz....32.............11.12.2010 . ......chłopiec....Gdańsk explosive...33............13.12.2010. .. .....chłopiec....Berlin szkocja.....33............13.12.2010..........chłopiec.. ...Gorlice kasia32....................14.12.2010. ..........? bettinka87..23..........15.12.2010.. .......chłopiec..podkarpackie kate1111.................15.12.2010.. ............? mammma80..30..........15.12.2010..... ....chłopiec ewa0505....26............16.12.2010.........chłopiec łe rety....26./..16.12.2010...chłopiec.. .Ustrzyki Dolne... 31..2120..8.12... Pasja24....24...16.12.2010...chłopiec....Warszawa....31....1700...brak TP Kropka1111 .29..........20.12.2010 .........chłopiec Natalia_1990..20........22.12.2010... ........? anetaza.......32........24.12.2010.......dziewczynka GoSiAcZeK_85...........24.12.2010.......dziewczynka.....G dynia basienka154...30.......26.12.2010.......dziewczynka....Wa rszawa Minia85................ ..25.12.2010 . .......chłopiec evangeline..25..........27.12.2010. ..........? Namanowcach..........31.12.2010........ chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w szkole rodzenia nie chcą podawać jakich kosmetyków najlepiej używać ale mówią żeby były jak najbardziej naturalne i też odradzają smarowania maluszka oliwkami - jeśli już to kilka kropelek do kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×