Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

i było zadanie z wybraniem niemetali tam na karcie wzorow była tabelka z metalami, wiec wywalilem Fe, Ca, Li i jeszcze cos, a reszte podkreslilem, wyszło mi ze F i 4 koncowe sa niemetalami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alldek86
Ja podobnie zrobiłem do Jasia, ale z tą reakcją to dałem egzotermiczna a nie endo. Ogólnie test z Chemii był dość trudny, nie spodziewałem się takiego czegoś tym bardziej że znajomi mi gadali że w październiku był łatwiutki. Mało pytań, sporo zadań do obliczenia. Zaskoczyłem się sporo, modlę się teraz o te 15pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak samo z tych, pseudo pewniakow niby mam gdzies 13-15p, ale teraz doszło za al glin 1p i za wiazanie kowal polaryzowane kolejny, wiec raczej powinno byc te 15p, ale test trudny przyznam i trzeba bylo odwalic niezly teatrzyk bez wiedzy podrecznikowej, bo kminiłem do konca kazde zadanie była jeszcze prawda, fałsz, P/F, ale to było najłatwiejsze ;) piszcie swoje odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Jasio1215 to z fenylo.... coś tam :D Trzeba było dać kwas mi się wydaje . Podobne zadanie było na teście ze strony OKE.Tylko ,że tam był do wyboru kwas siarkowy ,a tu kwas azotowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie jestem ekspertem chemii :P tam było roztwór... i w kropeczki trzeba było wpisać chyba jeden z 3 podanych w zadaniu z powłokami miałem 7N dałem: K2,L8,M4 , i zadaniu zamknietym z twarda woda dałem najdluzszy przykład i to było D pisać eksperci od chemii, bo chcialbym sobie zliczyc punkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tego pytania o twardą wodę ,była tam coś o oparzeniu ,czym działać...co nie? Ja wybrałem opcję z amoniakiem :D Bo kiedyś widziałem film jak na poparzenia ktoś ...oddawał mocz :D Powłoki zrobiłem tak : 1s2 2s2 2p3 @Jasio1215 masz źle to z powłokami ,może być tak ja lub tak:K2 L5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wbijcie sobie na stronę 115, pisałem chemię rok temu i pytania wyglądają bardzo podobnie do waszych. :P @Jasio1215 Z powłokami to chyba masz źle, bo o ile dobrze pamiętam(uczyłem się ponad rok temu ;p) powłoka nie może mieć liczby tak wysokiej jak 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie racje z tymi powłokami, k2 l5 ja niestety wybrałem wode zamiast amoniaku :/ będzie w okolicach 15p mniej więcej ;) moje typy wyników po wszystkich egzaminach: fizyka - 13-18p wos - 20-25p polski - 15-20p mat - 20-25p bio - 13-18p historia - 15-20p pp - 15-20p geo - 30-35p ang - 42-47p inf - 30-35p chem - 13-18p jeżeli nie zdam to zabraknie mi dosłownie punktu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość t67858
Jeśli chodziło o to zadanie czym przemyć ręce które przypadkiem ubrudziliśmy środkiem do przeczyszczania rur to zaznaczyłem zwyczajną wodą z kranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zatem życzę wszystkim po 15 punktów ze wszystkiego, czy to z j. angielskiego czy z chemii, czy to z j. polskiego czy matematyki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie przy oparzeniach powinno sie woda splukac ma ktos jakas fachowa wiedze na temat tego odrdzewiacza rur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie były pozostałe opcje z tym środkiem do rur? Czyściłem niedawno 2 zlewy, i kiedy upaprałem się tym "Kretem" wolałem nie polewać palców wodą, ponieważ wiedziałem że od kontaktu z wodą granulki zaczną 'żreć'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luuuuy
Hej, w zadaniu z podkreśleniem pierwiastków chodziło o niemetale??? No to ładnie przydzumiona jestem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość t67858
Tak, było trzeba podkreślić niemetale i można to było ładnie zrobić bo na kartce dołączonej do arkuszy mieliśmy wymienione metale i wystarczyło zobaczyć jak ktoś nie wiedział. Zaznaczyłem tam że nie metale to były S, O, K i coś tam jeszcze, chyba pięć mi tego wyszło a zostało cztery albo na odwrót ? Co do tego z środkiem do przecyzszczania rur hehe..pamiętam dwie opcje 1. Wodą czystą 2. Wodą z wapnem 3. ( chyba amoniakiem ale nie jestem pewien czy czegoś nie pomieszałem ) A pamięta ktoś pytanie w którym było coś o zachowaniu mas składników ? było trzeba podać z czterech odpowiedzi, ja napisałem że to było prawo Avogarda ale nie wiem czy dobrze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, wedle instrukcji "w przypadku zanieczyszczenia rąk spłukać dużą ilością wody" oraz z podanych opcji wychodzi jednak zwykła woda, co jak dla mnie nie jest zbyt sensowne, osobiście wolę strzepać na sucho te granulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość t67858
Przemuś dokładnie tak, dlatego też taką odpowiedź zaznaczyłem bo wydawało mi się to troszkę dziwne żeby np środek do przeczyszczenia rur był na tyle groźny żeby konieczna była interwencja amoniaku czy tam wody z wapnem ? Normalnie w takim czymś idę pod kran i spłukuję wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@t67858 To było prawo zachowania masy ,czyli masa substratów=masa produktów . Stała Avogadra tyczy się moli... Ja jednak myślę ,że wodą raczej nie wolno. Spytam się dziś dziewczyny ,bo ona w chemii to as jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość t67858
Tak myślałem, chciałem zaznaczyć prawo zachowania masy iście banalna odpowiedź a dałem Avogarda !!! W sumie cyfra Avogarda a nie prawo i za dużo przy tym kombinowałem bo myślałem że takie proste nie może być i przekombinowałem ;/ no szkoda 1pkt tym bardziej że chemia nie poszła im najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to git majonez :D ty i tak zdasz, a ja to w sumie nie wiem ;P prawo zachowania masy na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"2. Kolejne pytanko dotyczyło podkreślenia odpowiedniej pozycji odnoszącej się do tego że masa substratów jest równa masie produktów. Było kilka reguł i praw do wybrania, wybrałem prawo zachowania masy. Na 99% dobrze." Cytat z mojego posta o egzaminie z chemii z lutego 2012r.. ;) Też myślę że wodą nie wolno, ale z tego co tu podaliście nic innego nie wychodzi, zapewne chodziło o wodę pod jakimś okazałym ciśnieniem która za sprawą swego pędu zdąży zmyć cały 'syf' zanim zacznie reagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy pytanie brzmiało tak ? Ktoś tam poparzył się środkiem do przeczyszczania rur ,jak złagodzić jego bół? Jeśli miało podobny sens to woda na pewno nie ,musi być coś co zoobojętni..czy jakoś tak. Amoniak być może tak ,ale pewna nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszecie ciągle o tych dwóch pytaniach, a nie pamietacie reszty? -.- np. 1 zadanie czy ile wyszło wam w spalaniu magnezu i tlenku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdań
Miało być na pewno wodą. 2 pozostałe środki mają odczyn lekko zasadowy więc nie mogą służyć do przemycia rany od sody kaustycznej NaOH która jest mocną zasadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdań
Ja to akurat spaprałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdań
magnez i tlen to według prawa zachowania masy 8g tlenku magnezu minus 4,8 gram magnezu = 3,2 grama tlenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdań
zadanie z octem : masa roztworu 50g, zadanie z objętością wodoru: 2 mole czyli 44,8 dm3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×