Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość małgos9321
ratunku, nic z chemii nieumiem! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinius33
No to już po wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@małgos9321 'Nie' z czasownikami piszemy osobno. :) Co do chemii, uważam że egzamin był do zniesienia(na tym z biologii czułem się mniej komfortowo). Było wiele pytań z opcjami do wybrania czy podkreślenia tak więc wystarczało dobrze strzelać. Odpaliłem sobie wczoraj przykładowy egzamin maturalny z chemii - tam to jest jazda, niemal same obliczenia i polecenia napisania równań reakcji, a z tych osobiście leżę i kwiczę. :) Wracając do naszego egzaminu, żałuję że nie wyuczyłem się lepiej bo popełniłem kilka żałosnych błędów. Ogółem liczę na mocną dwójkę i taka ocena mi wystarczy. :P W pytaniu pierwszym pytali się o izotop pierwiastka o 16 protonach i bodajże 17 neutronach. No więc tablica z układem okresowym w dłoń i postawiłem na siarkę. :) Kolejne pytania opiszę chaotycznie, ponieważ nie było miejsca na tej karteczce od naklejki PESEL na spisywanie ich numerów. :P Pytań z podaniem reakcji nie ruszałem, a w molach jedne mam raczej dobrze, drugie raczej źle. :P Tak więc w pytaniu o tym oranżu metylowym traktowanym bodajże wodorotlenkiem sodu dałem kolor pomarańczowy, po sprawdzeniu w internecie pewnie źle bo miał być żółty. W pytaniu o pierwiastku którego brak wzmaga łamliwość kości podkreśliłem oczywiście wapń. W pytaniu o charakter wiązania w bodajże HCl wybrałem wiązanie konwalencyjne-spolaryzowane(chyba dobrze, wszak ich elektroujemność różni się 0,9). W pytaniu o źródło witamin A, E i K podkreśliłem białka, jednak źle gdyż ich dostarczycielami są tłuszcze. :) W pytaniu o kwaśnieniu wina poprawnie podkreśliłem że się utlenia i powstaje zeń kwas octowy. :) W pytaniu o odbarwieniu się wody bromowej dobrze wpisałem eten, a w braku reakcji etan. W pytaniu - czym jest benzen podkreśliłem węglowodór nasycony, źle gdyż koleżka jest węglowodorem aromatycznym. :( W pytaniu ropie i węglu dobrze trafiłem, że ropę się destyluje i mamy z niej asfalt, a węgiel się piro-coś tam-uje i z niego mamy koks. W pytaniu o odczyn obojętny jednego z podanych związków błędnie strzeliłem w NaOH(ma odczyn zasadowy). ;P I jeszcze było pytanko o nazwy schematyczne węglowodorów, których były podane wzory strukturalne(tak się to chyba zwie). Doliczyłem się w nich dwóch atomów(czy tam cząsteczek) węgla, zatem powinny się zwać et-końcówka. Po ilości wiązań pierwszy nazwałem etan(jedna 'kreseczka'), drugi eten(dwie 'kreseczki') i trzeci etin(trzy 'kreseczki) - powinno być dobrze. Jeżeli pamiętacie jakieś zadania to podajcie a porównamy sobie odpowiedzi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniały mi się jeszcze dwa pytania. :P 1. Była tabelka, a w niej wypisany skład węgla kamiennego i brunatnego. I tak: kamienny zawiera więcej węgla i mniej siarki, a brunatny zawiera mniej węgla a więcej siarki w sobie. Pytanie brzamiało mniej więcej tak - który bardziej powoduje kwaśne deszcze. No więc wpisałem że brunatny, ponieważ kwaśne deszcze to związki wody z głównie siarką, powinno być dobrze. :) 2. Było pytanie o podanie nazwy pierwiaskta leżącego w 2 okresie i 13 grupie. Tak więc podałem że był to bor. Dalej było polecenie o podanie jego konfiguracji elektronowej, napisałem K2 L3. Też powinno byc dobrze. To tyle egzaminów w tej sesji, kolejnymi będą historia i fizyka w październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze cztery ale już chyba więcej sobie nie przypomne. :) 1. Jedno z łatwiejszych, otóż mieliśmy wypisane 3 pierwiastki - azot tlen i miedź. Obok nich były opisy: (1) Wykorzystywany w spawalnictwie, obecny w maskach płetwonurków. (2) Składnik popularnego kwasu, wykorzystywany w produkcji nawozów.(jakoś tak ;p) (3) Wykorzystywany w budownictwie i przy produkcji przewodów elektrycznych. (4) Opis czwarty był kompletnie niepasujący do w/w pierwistków, dlatego nie skupiłem się nad nim i nie przypomnę go sobie. :P 2. Kolejne pytanko dotyczyło podkreślenia odpowiedniej pozycji odnoszącej się do tego że masa substratów jest równa masie produktów. Było kilka reguł i praw do wybrania, wybrałem prawo zachowania masy. Na 99% dobrze. 3. Ostatnie pytanie jakie sobie przypominam dotyczyło podania czy szybkość reakcji wzrośnie czy zmaleje jeżeli zrobimy jej coś, co podali w tabelce. I tak, przy zamianie wiórków bodajże magnezu na blaszkę magnezu napisałem że zmaleje. Przy podniesieniu temperatury napisałem że wzrośnie. Przy zmniejszeniu stężenia kwasu solnego napisałem że zmaleje. Całość powinna być OK. ;) 4. Było jeszcze dość łatwe zadanie z tabelką w której podali temperatury wrzenia alkanów. I zdanie do uzupełnienia brzmiące mniej więcej tak: ''Wraz ze wzrostem temperatury (wybrałem wzrasta) ilość atomów w alkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ds;lkd;lsdksd;lkl;sdkl
Ile wam wyszło stężenie procentowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgos9321
8%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzik:)
a jakie tam były dane w tym zadaniu ze stężeniem? mi wyszło 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 gramów czegoś zostało rozpuszczone w 230 gramach czegoś. Masę substancji rozpuszczanej dzielimy przez masę roztworu(20+230=250!). :) Przypomniało mi się jeszcze jedno zadanie. Mieliśmy na podstawie obserwacji zachodzącej reakcji, a dokładnie po tym że próbówka się nagrzała, określić czy reakcja jest endotermiczna czy egzotermiczna, osobiście napisałem że egzotermiczna. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsdkljsdlksdjsdlkjsdkl
czyli 8%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto
Z angielskiego mam 6 :) Z chemii dużo strzelałem, ale z tego co Przemuś pisze to powinienem jakoś dobić do dopa. Tak czy siak bez poprawki w moim wypadku się nie obejdzie - z fizyki to prawie na bank, z matmy może.... ale teraz już mi to zwisa, okaże się za miesiąc :) Radzę wszystkim przyszłym zdającym przede wszystkim skupić się na fizyce, bo arkusz z tego przedmiotu jest nieproporcjonalnie trudniejszy od pozostałych. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To teraz macie najgorszą moim zdaniem część, czekanie na wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelle27
Hejjj Ja w październiku zdaję : Wos, chemię,Biologię, Geografię,PP i TI.....na co powinnam zwrócić szczególną uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto
Przeczytaj ten wątek od początku do końca, mnie to bardzo dużo pomogło. Z tych przedmiotów poziom jest raczej niewygórowany, spokojnie dasz sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelle27
Chyba przewałkuję 117 stron:) ale jak zmobilizować się do nauki tak dużego materiału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skalkuluj sobie, czy nie będzie ci przeszkadzać wydawanie 150'ileś złotych każdorazowo na egzaminy poprawkowe. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelle27
wiem wiem...ale nie jestem w stanie co dwa tyg chodzić do szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelle27
Tylko nie wiem jak się zabrać za to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, wejdź tu: http://www.oke.poznan.pl/cms,781,informatory_o_egzaminach_eksternistycznych.htm Zjedź na koniec strony, masz tu informatory poszczególnych przedmiotów. Są to pliki pdf szczegółowo opisujące egzaminy. W ich gónrej części jest podany szczegółowy spis pojeć, pozycji które musisz znać i z których będzisz będziesz egzaminowana. Jeżeli dobrze ogarniasz wujka google to bez problemu znajdziesz w internecie wszystkie materiały do nauki, często lepiej wytłumaczone niż w niektórych kursach przygotowujących do egzaminów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelle27
Już mam wydrukowane materiały wymagane na egzaminach. Ale nie wiem jak się zmusić do nauki po takiej przerwie....lenistwooo;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdkll;kdl;dkd;skdsl;
tez sie boje o tą fizyke cholerna , trudna strasznie była pisalem wszystkie 11 , jeśli zalicze 10/11 smutnooo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 46ui75i
Ogólnie najwięcej ludzi egzaminy państwowe oblewa właśnie z fizyki i matematyki, lepiej już jest z chemią chociaż ona też się zalicza to tej "świętej" trójki.Z innych przedmiotów nawet jeśli się nie uczyłeś za bardzo to zawsze jesteś w stanie coś napisać bo dużo jest z życia co dziennego na egzaminach szczególnie z geografii, wosu, przedsiebiorczoscy czy tam angielskiego i biologii.Ale fiza i mata to jest przekleństwo, nie rozumiałem tego nigdy i nie potrafię tego zrozumieć, nawet jeśli bym wziął dodatkowe korepetycje to nic mi to nie pomoże bo mój mózg matematyki nie pojmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jlkjlkjlk;jl;kjkl
zostało tylko czekac na wyniki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co z wyniikami ???
A oni wysyłają wszystkie wyniki w jednej kopercie z danych przedmiotów które zaliczało się w sesji czy pojedynczo w różnych odstępach czasowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfhsfhdfhdjdjdf
wszystkie wyniki w jednej kopercie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto
Podobno na jednej karteczce wyniki, a na drugiej swiadectwo :) Czyli jak z koperty wyjmę jedną karteczkę to znaczy że nie zdałem czegoś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelle27
Zaczynam naukę Podstaw...Powiedzcie z czego korzystaliście? Sam internet czy dodatkowe materiały? Zazdroszczę Tym co czekają na wyniki - 3mam za Was kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korzystałem z tych moich kursów przygotowujących, okazały się bardzo przydatne, wpadła prawie szóstka, tobie polecę wikipedię, odpowiednie hasła znajdziesz w wymaganiach egzaminacyjnych o których wspominałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×