Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Ja też miałam dzisiaj wizytę - 38 tydzień leci - okazuje się że szyjki już prawie nie ma ale rozwarcia też nie. Główka wysoko chociaż w takim razie nie wiem skąd ten ból krocza - z dnia na dzień coraz bardziej koszmarny. Lekarz też kazał jeszcze przyjść za 2 tygodnie ale powiedział że może w ciągu tygodnia się coś wydarzy. Wziął jeszcze wymaz GPS czy GRS sama nie wiem - to jest na tego gronkowca chyba. Oczywiście zaraz po powrocie zadzwoniłam do swojej koleżanki która urodziła w zeszły poniedziałek bo pamiętam że 2 dni przed tym jak jej wody odeszły była jeszcze na wizycie i okazuje się że też nic nie zapowiadało porodu - dziecko wysoko, zero rozwarcia. A tu nagle niespodzianka. Także jestem dobrej myśli, że Wojtuś postanowi nam się wkrótce pojawić. Tylko najgorsze to czekanie. A, dziewczyny, napiszcie jak mniej więcej odczuwa się skurcze - to bardziej takie kłucie po boku czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) Jestem tegoroczną Majówką - ale siejecie postrach z tym rozpakowywaniem - oczywiście wszystkim juz rozpakowanym zycze duzo zdrowia dla maluszków i przespanych nocy a tym jeszcze w dwupaku cierpliwosci i lekkiego porodu :) ale u Nas postrach.. jak Wy sie w marcu tak rozpakowujecie to co dla Nas kwiecień pozostanie :) ooo matko to już niedługo :P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! A_B, Anka, Jordan, nai -> GRATULACJE A_B Tobie ponadto dużo zdrówka bo pewnie po cc miałaś operacje Martka fajnie, że się odzywasz, czekamy na fotki Adasia :) Ja już po wizycie i jestem ,,wolna"- gin zdją mi pessar i tu niespodzianka rozwarcie na 3cm szyjka miękka i powiedział, że może się tez w tym tygodniu zacząc- oby NIE jestem cała spanikowana, gin oczywiście chce mnie za tydzień zobaczyc bo boi sie żebym czasem z rozwarciem na 4 palce nie chodziła bo mówił, że w moim przypadku może tak byc nie wiem o co mu chodziło ale ja naprawdę chcę jeszcze pochodzic trochę w ciąży. Oliwka ja podobnie jak Magda coś ok.45płaciłam za paczkę 78szt new born

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B, Jordan, anka, nai serdecznie gratuluję dzieciaczków na świecie. Dużo zdrówka dla Was 🌻 Aaanula a ty idziesz na cesarkę, czy tylko na razie do szpitala? Nikolina współczuję chorób. Ja niestety ostatnimi czasy też przeżywam ciągle choróbska. Zarażamy się w trójkę nawzajem. Ula kończy antybiotyk i mam w końcu nadzieję, że będziemy zdrowi. Awa fajnie, że się odezwałaś. Początki zawsze są trudne. Trzeba wpaść w rytm i wtedy jakoś idzie:) To z synkiem jest wszystko w porządku, bo martwiłaś się, że jest za mały? Szpilka ja skurcze odczuwałam, jak te miesiączkowe. Bolało całe podbrzusze. W moim przypadku to nie było kłucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuli lekarz mnie pytał czy czuje skurcze tylko ja nie potrafie ich odróżnic a mam właśnie bóle w podbrzuszu nie ciągłe tylko takie przemijające ale do zniesinia czy Ty miałaś tylko takie skurcze i długo u Ciebie trwały przed porodem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nai wielkie gratulacje 🌼 mamuli na środę mam tylko termin porodu i żadnych przeciwwskazań do porodu SN ! Chyba przeterminowana będę jak wiosenna mama bo poza bólami jak przy okresie i twardnieniem brzucha nic sie nie dzieje szyjka zamknięta a w środę mam KTG i wizytę u gina i podobno ma m zrobić masaż szyjki może coś tym przyspieszy ale z tego co wiem to boli taki masaż strasznie no nic trudno może przeżyję i gina nie skopię :d Dziewczyny dużo zdrówka i siły dla mam rozpakowanych i tych co będą się rozpakowywać pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze znowu sie posypało , gratuluje nowym mamusiom, a ja dzisiaj wziełam sie za mycie okna , mam nadzieje ze jeszcze nie odjade czy wy tez macie taki ucisk na noge czasami ... ja tez jutro mam wizyte ciekawe co mi powie lekarz , tydzien temu rozwarcie miałam na 1 cm a teraz ciekawe czy cos do przodu poszło .Aha mam jedzcze jedna prosbe moze któras mi przesłac login do galeri bo hasło mam a login mi gdzies przepadł dzieki wielkie mój mail to karolinka19_2007@op.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje dziewczyny za odpowiedz:) tutaj sa 2 gl marki pieluch: PAMPERS, LIBERO, tak raz katem oka widzialam ze pierwsze kosztuje 72 korony-36 zl, drugie 46koron-23 zl, ale nie wiem ile sztuk zawieralo opakowanie. karolp odnosnie spraw papierkowych to jak narazie interesuje mnie paszport dlatego odwiedzilam strone polskiej ambasady, tutejszy pesel mala dostaje odrazu:) ale poczytam wiecej i jak sie doksztalce to z mila checia podziele sie inf.:) ale co kraj to obyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szpilka ja w zasadzie dzisiaj miałam takie pierwsze prawdziwe skurcze i to było tak jak mocny ból brzucha w okolicy środka brzucha i podbrzusza. był na tyle mocny ze musiałam na chwile stanąć (byłam z psem na spacerze) i po jakiś 20 sekundach odpuscilo. tez sie bałam ze nie będę w stanie ocenić czy to skurcz czy nie ale to uczucie nie pozostawia żadnych wątpliwości jak juz nastąpi Malwiśka25 -- masz jakieś info od AB w kwestii jej zabiegu na naczyniaku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nai serdeczne gratulacjie:) krocze mnie boli niemilosiernie,maly szaleje w brzuch dzisiaj wybitnie, chcialabym urodzic juz.... ja tez kupilam paczke newborn 2-5 78 sztuk. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nai gratulacje :) Iza jak na piersi to może po każdym karmieniu, jak na modyfikowanym to na początek tak nawet kilka dziennie, potem się to zamienia na jakieś 3-4 i z czasem jest coraz mniej. Ale z 2 strony na piersi moze też nie robić wcale bo tak dobrze przyswaja mleko, a na modyfikowanym jedną dziennie i też luzik. Jak brzuszek nie boli, a kupki sa bez krwi śluzu i w przyzwoitym kolorze to nie ma paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Dzisiaj wyszłam z małą ze szpitala - miała żółtaczkę (to częste u wcześniaczków) i dlatego przedłużył nam się pobyt. Będę nadrabiać zaległości. Jeśli chodzi o skurcze porodowe - tego nie da się z niczym pomylić, ale wie się to dopiero jak już się zacznie :) a ja dzień przed porodem miałam usg i szyjka była długa na 45 mm, twarda, lekarz powiedział że wcale się nie zdziwi jak przenoszę ciążę a tu taka niespodzianka! Skurcze zaczęły się jeszcze tej samej nocy (37 tc). Wrzuciłam kilka zdjęć mojej córy. Pozdrawiam Was serdecznie i trzymam kciuki za kolejne szczęśliwe rozwiązania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenns mamo no właśnie moja mała wczoraj nic, dziś też nic, choć smółki miała duuużo i tak się zastanawiam, rozmawiałam już z położną i tak jak mówisz że może nie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejuuu za kilka dni się zaczną kupki i u mnie... Czuje się... przerażona :) Właśnie to do mnie dotarło :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety-to Jordan poinformowała mnie ze A_B miala cc i co i jak-poza tym nie wiem nic... dziewczyny-pytanko za 100 punktów-kto wie co to jest taki kłujacy ból w okolicy szyjki macicy jak chodzę???????? dzisiaj nie mogłam dosłownie isc az na palcach sie wyginałam bo tak bolało i musiałam stawać co chwilę-jakby mi ktos od dołu w szyjce gwozdziem dziabał--straszne uczucie--miała tak któras?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nai GRATULACJE!!! :) Ditta super, że jesteś! Malutka jest prześliczna :) Jak będziesz miała chwilkę to napisz proszę jak tam przebiegał u Ciebie poród. Rany te wszystkie maluszki są takie słodkie!!! Nic tylko schrupać ;) Już się nie mogę doczekać mojej gwiazdki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka ja tak mam. Czasem zaboli, ale co to to nie wiem, bo jak widać u mnie to nie rozwarcie ani nic takiego. Ale wiesz, u każdej to może być co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka u mnie też czasami pojawi się takie kłucie...ale ból jest do zniesienia. Też nie mam pojęcia co to. Podobne kłucia miałam na początku ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żaka w poprzedniej ciąży poza twardnieniem brzucha (tzw stawianiem się macicy)nie miałam skurczy przepowiadających. Skurcze pojawiły się u mnie ok 2 godzin po odejściu wód i wtedy to były takie typowe bóle jak podczas miesiączki. Teraz przy twardnieniu brzucha czasami dodatkowo zaboli mnie jeszcze podbrzusze, tak na samym dole. Ten ból też mogłabym przyrównać do takiego miesiączkowego, ale on po 1-2 minutach mija i jest całkiem znośny, ale taki nieprzyjemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki mamuli mam nadzieje że u mnie to narazie tening macicy ale będę juz bardziej to kontrolowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak się zachowywały dzieci tuż przed porodem? rzeczywiście mniej się ruszały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judyta w poprzedniej ciąży wręcz przeciwnie. Przed samym porodem bardzo mocno się ruszało. Bardziej niż zwykle. To chyba jest różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska25 ja mam tak samo i cholera wie co to jest, pytalam poloznej a on ze to moze isc od jajnikow, od tego czy czesto sie naciagamy, tylko ze ja czasem to od tego uklucia az sztywnieje, mam to nawet jak leze... nawet teraz mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuli -> :) moja dzisiaj jakoś szaleje... jakby chciała przez skórę przejść. wydawało mi się, że to będzie jakoś prościej z tym porodem..... a tak wywoływania się obawiam, w zasadzie tego, że się nie uda i po bólach będzie i tak brak rozwarcia i cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny jestem siostą A_B. Ania będzie miała jutro rezonans magnetyczny z kontrasem (którego nie mogli jej podać gdy była w ciąży) i dopiero po nim będzie wiadomo wszystko. Jak na razie wszystko ok. Jedyna smutna wiadomość to to, że Ania jeszcze nie widziała Laury. Miała cesarkę w narkozie, a potem małą zabrali na inny oddział i nawet jej nie zobaczyła! Widziała ją tylko na zdjęciu :( Jej mąż siedział z maleńką. Więćej napisze wam A_B jak tylko będzie mogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka, ja też właśnie mam te kłucia czasami, dość bolesne, stąd moje pytanie do dziewczyn czy to już skurcze. Ale jednak nie. Wczoraj po wizycie doszło nawet do tego, że się położyłam i w pewnym momencie to było już takie bolesne, że zaczęłam mierzyć cza od jednego kłucia do drugiego. Widocznie nasze ciała tak ćwiczą już sobie do porodu. Cieszę się, że nie tylko ja już fiksuję z tej niepewności kiedy się zacznie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×