Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Nie wiem o czy się zmieniło hasło, czy poczta, ale jakby co podaję swój e-mail: barbetka3@o2.pl z prośbą o nowe. Nie nadrobiłam zaległości, bo mam dużo pracy, więc przepraszam, że nie odniosę się do Waszych wpisów. Jutro mam wolne od pracy, ale idę do dentysty, więc pewnie zajrzę dopiero w czwartek. Z resztą w czwartek mam na 15 ktg, a na 16:10 wizytę u ginekologa. Zobaczymy co tam u malucha słychać. Ostatnio widziałam, ze Penelopa wspominała coś o kole porodowym. Miałam się odnieść do tego tematu, ale nie pamiętam czy w końcu to zrobiłam:) Podczas pierwszego porodu wybrałam sobie salę w której koło porodowe było. Przez jakiś czas bujałam się na nim, żeby łagodzić skurcze, jednak gdy zaczęła się druga faza, położna z niewiadomych względów kazała mi się położyć na zwykłym łóżku (pewnie dla własnej wygody). Tak bolało, że nie byłam w stanie dyskutować...Tym sposobem na kole porodowym nie urodziłam. Z reszta potem pytałam inną położną i ona mówi, że rzadko kobiety na nim rodzą. Co do połogu, to u mnie trwał dokładnie 6 tygodni. Obfite krwawienia miałam przez jakiś tydzień, a potem, to już zwykła miesiączka. pozdrawiam wszystkie Mamusie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów_mama - dzięki za wypowiedz na temat tego połogu , naprawdę się uspokoiłam :) w tym temacie. Wy o rozstępach mi się zrobiły dwa nad pępkiem ułożone w literkę "V " są dł. maksymalnie 2 cm. Natomiast bardziej się przejmuje bo mi się zrobił cellulit na udach i na pupie też - a nigdy nie miałam. Czy na to gówno też macie może jakieś kremy warte kupienia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w Czwartek idę na sesję brzuszkową . Muszę sobie w necie pooglądać zdjęcia żeby wiedzieć jakie chce, bo swoich pomysłów mi brak ;p Ja już po obiadku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś kafe u mnie przez trochę nie chciało się otwierać :( Ale na szczęście już wszystko działa. Pristina jak widać nawet taki wielkolud może czasami nie poradzić sobie z takim widokiem, hehe Tak szczerze mówiąc ja nie zmuszałam mojego M., aby był przy mnie. Powiedziałam, żę jak się zdecyduje to będę się bardzo cieszyła, natomiast jak nie to nie będę miała pretensji. X dokładnie ja jestem tego samego zdania co Ty, nic na siłę. Później się słyszy, że facet po porodzie rodzinnym ma dystans do żony, bo został zmuszony i za dużo zobaczył. Lorie to koniecznie zdaj relacje po wizycie. I nie strasz tymi bólami :) Powiem Ci, że ja też mam podobne, a po wizycie z 4.04 okazuje się, że jeszcze trochę pochodzę w ciąży, bo nie ma u mnie na razie ani rozwarcia, a szyjka trzyma się wzorowo. Atena zazdroszczę Ci, że jeszcze w chodzisz w swoje spodnie. Mnie niestety tak poszło w biodra, że już po 1 trymestrze nie mogłam się dopiąć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie nastawiajcie się na pełnię. Znalazłam takie coś: "W badaniu przeprowadzonym w Skandynawii wśród 826 kobiet okazało się, że prawie 30 proc. z nich miało miesiączkę podczas najciemniejszych nocy. Ta regularność dotyczy też porodów (udało się ją znaleźć Francuzom) - najwięcej dzieci rodzi się w ostatniej kwadrze i podczas nowiu". Najbliższy nów, dopiero 3 maja :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie może już wtedy złapać, wcale się nie pogniewam. Chociaż nie ukrywam, że wolałabym dopiero 4.05.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znow-mamo- noo uspokoilas mnie z tym pologiem bo tu dziewczyny postraszyly:P stylowa- synus przeboleje w wozku ten miesiac czy dwa hihi:P przynajmniej dzis masz humorek:P mamuskamaj- mi tez tak poszlo w biodra ze tak samo po pierwszym semestrze musialam nosic juz ciazowe spodnie . dzis sie wazylam szok, znowu przytylam no ale co sie dziwic jak ja tylko leze i wszystko mi sie odklada co jem. kasiula- ja tez mam cellullit ale mialam go przed ciaza i szczerze to niczym nie smarowalam tego bo zaniedbalam to mowiac e tam kazda ma i trzeba z tym zyc, teraz jednak po ciazy zamierzam smarowac sie czyms na to. wiec dolaczam sie sie do Twojego pytania do dziewczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z góry przepraszam za mało przyjemny temat,ale ja muszę wiedzieć jak to jest w Polsce z lewatywą przed porodem-obowiązkowa czy nie? Bo ja się właśnie dowiedziałam ,że tutaj lewatywy nie robią i teraz się zastanawiam jak to jest,jak duże jest ryzyko wypróżnienia się nieświadomie podczas porodu??? Brr, aż mi się słabo robi na samą myśl:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz po wizycie no i nie dowiedzialam sie czy mam paciorka czy nie bo lekarza dopadla skleroza i zapomnial odebrac wynik:( Mała waży 2800g, jest w dolnej granicy wagowej ale jest w normie, szyjka jeszcze bardziej sie skrocila i juz prawie zanikla (nawet nie wiedzialam ze moze zanikac!:( ) no i rozwarcie sie powiekszylo. Lekarz powiedzial ze na dniach moge zaczac rodzic, ale przepisal mi jeszcze na 2 tyodnie lutke i mam jeszcze lezec i sie oszczedzac, chyba ze chce miec dziecko kwietniowe :) a ze ja wole majoweczke to bede sie stosowac do zalecen :) Mam nadzieje ze dzis wszystkie ktore mialy byc u lekarza uslysza dobre wiesci ...x.... moja kolezanka uzywala bella happy dla swojego synka i bylo ok, ale to bylo jakies 5 lat temu nie wiem czy cos sie w pieluchach zmienia. CO do obecnosci mojego M przy porodzie to narazie zrznie twardziela ze bedzie :P ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. penelope kruz ja mialam wczesniej okres 3 do 4 razy w roku i to tak ze na tamponach jade i wkladkach wiec full komfort, a podczas pologu tamponow raczej nie uzyje :) a orientujecie sie moze kiedy mozna zaczac ich uzywac po ciazy? Kasiulaaa s-ce hehe dobre takie akcje sa :) ciekawe jak u mnie bedzie "wesolo" ;) znajac mojego M to na bank bedzie atrakcja na sali porodowej, byleby wiedzieli kogo ratowac czy mnie czy jego :P znów_mama fajnie ze takie dobre wrazenia masz po spotkaniu z polozna. dzieki za opis pologu, moze sie nad M zlituje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowaa u Nas w Polsce lewatywa nie jest obowiązkowa ale położne po prostu ją zalecają - bynajmniej u mnie tak jest :) nikt ciebie nie zmusi do tego :) u mnie na SR opowiadaly polozne ze czesto jest duza potrzeba wyproznienia przed porodem i jesli trafia na oddzial dziewczyna ktora mowi ze juz iles tam razy sie zalatwiala to juz jej nie zmuszaja do lewatywy :) ja wiem ze napewno sobie lewatywke zafunduję :D kwietniowki tez polecaly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa wlasnie x - bo ja kupilam te pieluszki bella happy i powiem szczerze ze nie slyszalam zadnych zlych opinii na ich temat :O hmm... mam narazie tylko jedna paczke jedynek 1 od 2-5kg z tym wycieciem na pepuszek ;) caly czas zastanawiam sie jakie jeszcze dokupic? czy wieksze od3-6kg i z jakiej firmy bo wybor jest naprawde spory :) a co do cellulitu mam go jak kazda z Nas w koncu to taka przypadlosc 21wieku i powiem szczerze, nie przeszkadza mi - ale z rozstepami bede walczyc :D DeeYa - 2800 no to juz ladna dzidzia ;) zanikla szyjka?? no to fest... nie katuj tego swojego chlopa kanapą biedak bedzie polamany :/ a tampony w czasie pologu sa niewskazane!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaa ale w Polsce przynajmniej na prośbe pacjentki ją robią a tutaj nie,zresztą nawet nie ma za bardzo kiedy skoro pacjentkę przyjmują podczas zaawansowanego porodu ( skurcze co 2 minuty). No i teraz się zaczęłam bać żeby mnie taka "przyjemność" podczas porodu nie spotkała. Mąż bedzie obok a tu nagle,ups... ach nawet myśleć o tym nie mogę:P :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeeYaa oszczędzaj nam się i krzyżuj nóżki,a wagą małej się nie martw. Moja Oliwka urodziła się 2750 i w porównaniu do innych dzieci ma niesamowicie dobre zdrowie;) A w którym tygodniu jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowa to kup w aptece jak masz mozliwosc lewatywe i sama zanim do szpitala pojedziesz Trelevinaaaa ja tez Ty i do tego pampersy. Co do kanap to my mamy bardzo wygodne;) moj M juz nie raz to sprawdzil jak za ostro chrapal a ja spac nie moglam :P w sumie nie mam co sie nastawiac zobacze jak faktycznie bedzie jak juz wroce do domu. To ze tampony sa niewskazane to ja wiem, tylko moje pytanie od kiedy mozna ich uzywac, czy np przy pierwszej miesiaczce po porodzie juz moge czy jest jakis okres jaki trzeba odczekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowa dzieki, dobrze wiedziec ze takie malenstwa nie maja problemu ze zdrowiem. krzyzuje nogi i nie wypuszcze za wczesnie, wczoraj M probowal mnie na seksik namowic ale sie nie dalam, wiec biedak jeszcze troche sobie poczeka :) tym bardziej po takich niusach. U mnie dzis 36tc+2:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już po wizycie. Nastraszyłam na początku mojego lekarza, bo od 3 tygodni nic nie przytyłam. Ale Maksiu tak, bo waży już 3 kg. Wymusiłam też wcześniejsze leczenie mego paciorkowca, więc od jutra antybiotyk. No i najważniejsze, że będzie on przy moim porodzie wraz z moją znajomą położną. Kazał mi się nie martwić, powiedział, że razem jakoś urodzimy i oczywiście zakończył swa wypowiedź uśmiechem. Teraz idę jeść, bo z wrażenia zjadłam tylko śniadanie .Trochę mi ulżyło, bo synowi dość dobrze poszedł egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julietta to dobre wiesci :) a Ty juz widze trzymasz linie ;) dobrze ze malenstwo nadrabia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeeYaa to odpoczywaj dużo i nie przemęczaj się, niech maleństwo jeszcze trochę pobędzie sobie w brzuszku. Zaciskaj nóżki jak tylko się da!!! Julietta to gratuluję dobrych wieści. Zawsze to jest jakieś wsparcie, kiedy masz koło siebie znajomego i lekarza i położną. Stylowa ja też intensywnie myślałam na ten temat i powiem Ci, że faktycznie kobitki chwalą sobie lewatywę przed porodem. Ja też będę wdzięczna jak mi zrobią, bo też na samym początku stresowałam się, że jeszcze coś mi wyleci i będzie. A mąż tuż, tuż....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie to powiem, że mi waga nie stanęła w miejscu. Na ostatniej wizycie po ważeniu okazało się, że 3 kg do przodu :( Jestem ciekawa jak tam moja kochana Zuzia się ma. Niestety następne spotkanie z moją małą dopiero 4 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuskamaj nie martw sie mała pewnie zdrowo rosnie i dobrze przybiera na wadze, ja przytylam 0,5kg przez ostatnie 2 tygodnie, tzn akurat to wszystko co mała przybrala, a za nastepne 2 tygodnie znowu spotkanie z ginem i bedziemy podgladac malenstwo, o ile wczesniej sie nie pojawi na swiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowa- no u nas lewatywa nie jest obowiazkowa ale ja tez o nia sama poprosze, a Ty kochana kup sobie w aptece i zrobisz sobie w domu przed wyjazdem do szpitala. deeyaa- no to Ty lez kobito i wybij mezowi seks z glowy chyba ze na porodowke juz chcesz jechac:P waga malej sie nie przejmuj, pamietaj ze moje to beda dopiero kruszynki przy Waszych i chcialabym aby chociaz po 2kg mialy. trevelinka- no ja tez kupilam jedna paczke na razie tych happy i teraz chcialam zamawiac zapasik na miesiac dla nas i wymyslilam ze zamowie pol pampersow i pol jakis innych i widzialam na allegro ze bardzo ida te happy wlasnie z otworkiem no i na nie sie napalilam. przeszlo mi jak poczytalam opinie tyle ze to nie to samo co uslyszec od jakiejs znajomej opinie na ich temat. i teraz jestem w kropce:P julietta- ale Ci uosl Maksiu, super. a luteinke dalej ciagniesz? bo ja musowo do koncaaa ciazy.mojemu siotrzencowi tez poszedl lepiej niz myslal jak sprawdzil odpowiedzi na necie. Stracha ma przed jutrem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuskamaj- mi tez waga leci w gore, nie martw sie. Ja tez na poczatku sie tym bardzo martwilam bo zastanawialam sie jak bede wygladac itd. teraz to najwazniejsze urodzic zdrowe babelki a pozniej sie soba zajmiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za mile slowo:) Lece gotowac zurek bo mi sie zachcialo :) milego wieczoru i do jutra. Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowa wlasnie w aptekach u nas sa takie zestawy do zrobienia samemu lewatywki wiec zobacz czy u Ciebie jest a jak nie to ja moge Ci nawet poslac :) x- kurde bella to mi sie wydaje ze dobra firma :) nooooooo ii z torunia ;D hehe niedaleko ode mnie ;D trzeba wywiad zrobic jakis :) a Ty jak do Ciebie polozna przyjedzie to wez sie spytaj tez jakie masz kupic moze Ci podpowie :)) no i koniecznie o rozmiar bo twoje babelki moze beda mniejsze no ale wiesz beda rosly jak na drozdzach :) DeeYa - u mnie na odwrot - jak ja chrapie to maz ucieka na kanape - zdazylo mu sie 3razy ale masakra nie umiem spac bez niego :( z reszta on tez twierdzi ze zle sie czuje jak mnie nie ma obok :P heh Julietta masz paciora/? i jaki antybiotyk? nooo Twoj bąbel juz spory 3kg woooow ::D smacznego !!!! i gratki dla synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja dopiero dotarłam do neta!!po lekarzu ok!!mała główką w dół wyniki dobre wiec lekarz już spokojny i mówi że można już rodzić jak by coś się działo!!w czwartek jeszcze mnie weźmie na ktg, usg i badanie dowcipne do szpitala bo dziś tylko tak szybko szybko bo na poród się spieszył do szpitala!!już jestem troche spokojniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kari- super ze wszystko ok. travelinka- hehe jak kolo Ciebie je robia to idz tam i sie spytaj czy sa dobre hehe:p ta polozna dzwonila do mnie i mowila ze bedzie jednak w czwartek bo moja miejscowosc bierze w czwartki:P ale spytam sie jej co ona o nich sadzi i slyszy od innych mamusiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×