Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Rany, od dziś już nie wchodzę na wagę:P przez ostatnie 2 tygodnie przybyło mi 3 kg... a nie jadam już słodyczy w takich ilościach jak wcześniej, masakra jakaś:) Mam pytanie do Was, miewacie drętwienia w łokciach ? Mi dziś w nocy do nadgarstków własnie łokcie doszły, nie dało się spać w ogóle... tak w ogóle myślę sobie, ten ostatni miesiąc to taki najcięższy już jest, nic mi się nie chce, najchętniej bym spała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry piatkowo :) cv na szczescie zdjecia skanuja do dowodu wiec nie musze dawac nowego, ale do odbioru bede miala dopiero w maju a moj konczy swoja waznosc 27.04 i znajac moje szczescie to pewnie 28.04 urodze :P i mi dziecka ze szpitala nie wydadza:P weska no to jakas faktycznie nie mila kobieta Ci sie trafila. Ja jak pytalam u mnie w szpitalu o srodki znieczulajace to mi od razu powiedziala zebym tylko na wejsciu nie krzyczala ze nie chce bo z bolem to jest roznie i kazdy inaczej go znosi :) poza tym srodki przeciwbolowe w kazdym szpitalu sa bezplatne i pacjentka ma do tego prawo. Z tym przewidywaniem porodu to chyba kazdy facet tak ma:) moj sie wczoraj pytal czy do przyszlego piatku zamierzam urodzic, bo jak nie to on sobie dodatkowa prace zalatwil i go cale dnie nie bedzie w domu:) ...x.... ja nie mialam zadnego badania na toxo robionego, co to za badanie? dobrych wynikow zycze penelopa kruz super ze nie masz paciorka. annjaa powodzenia na obronie projektu:) kari86 trzymam kcuki za kredyt. Doskonale Cie rozumiem z wynajmowaniem - masakra. Nie ma to jak na swoim. stylowa fajne to lusterko, szczerze to nawet nie pomyslalam o takim gadżecie Pristina86 mi dretwieja cale rece, dzis w nocy zdretwialy mi dlonie i nie mialam czucia w palcach zrobily mi sie wrecz lodowate i tak jakos dziwnie mi sie wygiely. Wystraszylam sie na maxa, mam nadzieje ze takich atrakcji nie bede miala jak juz Mała sie urodzi bo jak ja ja w nocy wyciagne z lozeczka?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeeYaa mi z kolei nogi drętwieją i w nocy i w dzień nawet jak po prostu siedzę, mam wizytę u gineksa w następny czwartek to dopytam co to, czy to przez wodę czy co bo trochę to wkurzające wiem:) czuję, że puchnę z dnia na dzień jak balon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na 40tygodni.pl piszą, że to być może braki w magnezie i potasie, może i tak bo dopiero od kilku dni jem tą dawkę którą powinnyśmy w ciąży (około 450 mg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamuski :) Melduje sie po szpitalu ale teraz nie popisze bo musze sie troche ogarnac. W skrocie zaspokoje tylko Wasza ciekawosc: no wiec środowo-nocna akcja u mnie ze skorczami skonczyla sie na porodowce gdzie po 5 godzinach skurczy w koncu sie wyciszyly i przeniesiono mnie na 2 dni na obserwacje na odzial. Takze wciaz jestem w jednopaku ale cala ta akcja bezecha nie pozostala bo mały juz mi sie usadowil b.nisko glowka, szyjki juz prawie nie mam a rozwarcie "na opuszek" :P Pecherz jescze trzyma wiec mysle ze jeszcze troche wytrzymam, oby do wtorku bo mam kosmetyczke umowiona i dowcipnisia :P Ale powiedzieli ze nastepna taka akcja to juz bedzie porod bo maly napiera. Wiec chyba juz nie bede rozpakowywac torny tylko sobie reczniki wymienie. Zajrze do Was wieczorkiem, buziaki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psistina- ja nie mam dretwienia wiec niestety nie pomoge Ci nic Kochana ale moze to jest jak doczytalas ze braki magnezu i potasu? deeyaa- toxo to toksoplazmoza, robie je sobie sama bo mam kotke w domku i chce miec pewnosc ze wszysto ok. tigero- no witaj Kochana, nareszcie w domku i na kafe. chcialam do Ciebie pisac rano ale mowie ze pewnie wychodzisz juz to do nas zawitasz. Powiem Ci ze stracha nam wszystkim tu napedzilas ale dobrze ze juz sie uspokoilo. odpocznij sobie po tym szpitalu. emilia-jak dzisiaj samopoczucie? mam nadzieje ze troche lepiej trevelinka- gdzie sie podziewasz babolcu?:P I co penelopa? zamowilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, nareszcie mam weekend:) wróciłam z pracy i do poniedziałku wolne. A potem jeszcze tylko 2 dni do świąt i 2 po i koniec!!!!!! Dzięki za komentarze w sprawie mojej p. dyr., zawsze to jakoś lżej się wygadać i jeszcze uzyskać zrozumienie:) Pristina86, ja właśnie tak nagle zaczęłam puchnąć. Wszystko było w porządku, a ze 2 tygodnie jak się zaczęło, to na maksa, ledwo buty wkładam. Dziś rano wreszcie miałam trochę lepsze ciśnienie, 129/86, czyli ok. Może ten magnez pomógł. Wizytę mam na wtorek za 2 tygodnie, ale w razie gdyby znów mi skoczyło ciśnienie, to pójdę wcześniej. No i ostatnie badanie moczu było ok, żadnego białka, więc mam nadzieję, że to jednak nie zatrucie ciążowe. Tym bardziej, że lekarka coś by powiedziała we wtorek, na razie tylko kazała brać magnez i mierzyć ciśnienie. Nie upiekłam wczoraj ciasta, bo się okazało, że mam za mało jajek. Trudno, jutro pojadę na duże zakupy, to sobie upiekę. Za to zapiekanki z pieczarkami i sałatka jarzynowa superowe. Zaraz sobie odgrzeję ogórkową na obiad i będzie gites. A potem chyba zrobię to ręczne pranie, bo jak wczoraj przypuszczałam, samo się nie zrobiło. I może poprasuję, też byłoby dobrze. No i wreszcie powinnam spakować torbę! Ja też biorę chyba 10 tych podpasek dużych belli i 5 podkładów. A dla dzidzi mniejszą paczkę pampersów (czyli chyba 48 sztuk), bo akurat taka była w rossmannie. Jeszcze muszę spojrzeć, co mi się kończy z kosmetyków i dokupić. Z rzeczy ważnych: mam tylko jedną bluzę polarową dla Julki i jeden cienki sweterek oraz kombinezonik, ale taki grubszy, więc koniecznie muszę coś jeszcze dokupić. A Wy ile macie bluz/sweterków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogóle to chciałam zapytać ile się w Polsce leży w szpitalu po normalnym porodzie bez komplikacji? bo na prawdę nie wiem, 2-3 dni? Kumpela rodziła w Holandii i po 1 dniu została wypisana. Co do tych dużych podkładów Belli koleżanka mówiła, że pierwsze 3-4 dni zużyła opakowanie na dzień, zmieniała po każdej wizycie w wc (a raczej pod prysznicem) bo tam najlepiej jej się sikało...tyle, że ona była i nacięta i pękła prawie do odbytu więc może po prostu jej więcej się lało a nam nie trzeba aż tyle paczek na te kilka dni w szpitalu. Pakuję torbę od 2 tygodni w myślach tylko, bo jeszcze nie spakowana w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigero fajnie ze juz w domu i ze jeszcze w komplecie z malenstwem :) ....x.... to ja nie musialam robic, bo nigdy zwierzaka zadnego w domu nie mam, no jedynie rybki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pristina86 w moim szpitalu do 3 dni sie lezy, co do podkladow to moja kolezanka mowila ze korzystala z nich tylko w szpitalu a w domu juz z podpasek belli tych duzych, ale nie wiem jaki miala przelicznik ilosciowy na dobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esti1983 co do ubranek to ja nawet nie wiem ile czego mam :) ukladam w szufladach i wiem ze mam tego mase :) jeszcze dzis tesciowka dzwonila czy kupic hustawke bo fajna widziala i jakas kurteczke i cos tam jeszcze, nie pamietam bo jej nie sluchalam. Ogolnie stwierdzam ze moja corka bedzie miala wstret do rozowego bo babcia to z niej taka landrynke robi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie Majóweczki:) Pristina u mnie w szpitalu to tak ok 3 dni się leży ,chyba że dzidziuś ma żółtaczkę to około tygodnia Tigero bardzo się cieszę ,że już w domku jesteś i że ogólnie wszystko dobrze u Ciebie. Esti moja sąsiadko:) to już końcówka Ci została w pracy:) głowa do góry co do tych podpasek to ja sobie takie zwykłe Belli kupiłam 2 paczki(sporo się tego zużywa przez parę pierwszych dni) i tak dodatkowo 1paczkę ALWAYS ULTRA może na dziwaka jakiegoś wyjde ale o co chodzi z tymi podkładami?co to jest?tylko się nie śmiejcie ze mnie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Troche dzisiaj zalatana jestem kurde bo moj ma wolne i jakos tak nie ma kiedy siasc przed kompa :P zrobilam pyszna salatke owocowa - polecam !! chociaz to nie to co truskawki na ktore mam mega ochote aleeeee namiastka.. w koncu tyz owoce :D bylam w lidlu oblookac te staniki do karmienia w zyciu takiego badziewia na cyc nie zaloze, wole bez :D noszzzzz nie myslalam ze to tak wyglada i stwierdzam ze rezygnuje z takich looksusow :P hahah za to piekne tuniczki maja ale odpuscilam sobie bo w koncu ostatni miesiac wiec what for :P x- ales kurna miala dzis wycieczke :) ja pikole :) hehe ale dobre i to :D no i nie stresuj sie jestem jestem, czytam was na biezaco w fonie ale nie ma kiedy siasc odpisac pristina mi sie wydaje ze napewno brak ci tego magnezu, ale moze lekarz ci cos podpowie? pamietaj ze kawa wyplukuje mg z organizmu a jest on nie tylko nam niezbedny ale i dziecku :D http://www.baby-shower.pl/CIAZA/Dieta-w-ciazy/Magnez-w-ciazy.html poczytaj na ten temat, tu jest napisane ze 450mg na dzien... wiec jak ja lykam 130x3 to w sumie jeszcze nie wystarczajaco :P postaram sie wieczorkiem przysiasc z Wami na dluzej :D a poki co lece bo chetnie bym jeszcze na spacerek poszla :D buziolceee krejzolce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x - ja nie mialam ale powinnas dac znac lekarzowi, bialkomocz plus opuchlizna to sama wiesz ze nie najlepsze objawy :/ ale kochana nie doluj sie od razu ino krec do doktorka :) aaa jak cisnienie, kontrolujesz?? masz mozliwosc sprawdzac ? buzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cisnienie mam wporzadku, wczoraj mierzyla mi tez polozna to mialam 120/60:( musze dzwonic do gina ale boje sie ze karze mi jechac do szpitala:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa ale juz do lozka !kuruj sie mamuska:)zdrowka zycze. tigero fajnie ze juz w domku jestes uwazaj na siebie i zycze ci zebys jednak wytrwala do wizyty u kosmetyczny pewnie super relaksik bedzie:) Pristina Ja tez mam dretwienia ale to najczesciej dlonie tylko.I mysle ze to wlasnie od braku magnezu lub potasu.A z ta waga nie przesadzaj kochana bo cos mi sie wydaje ze ty i tak taka szczuplutka jestes:) DeeYaa To dobrze ze chociaz tego zdjecia nie musisz nowego robic. Przez ich glupote powinni ci teraz zrobic ekspresowo ten dowod tym bardziej ze jest ci ona bardzo potrzebny. x naladowalas juz bateryjki po wycieczce??:) esti1983 Oj widze ze bardzo sie cieszysz z tego wolnego ale wcale sie nie dziwie teraz to juz nam wszystkim tak ciezko.Ja to wyjde na krotkie zakupy to wracam ze sapana ze szok a co dopiero jakbym miala chodzic do pracy. Co do bluz sweterkow to ja tez tak nie liczylam na biezaco prasuje i ukladam ale pamietam ze mam na pewno 1 bluze polarowa, 1 od dresika taka z weluru i na pewno kilka takich bluzeczek bawelnianych z dlugim rekawem.Nic juz nie dokupuje bo mysle ze na porod cos dostane od tesciow, i rodzicow.A wkoncu to tez bedzie lato to ta bluza za czesto nie bedzie uzywana. klara 23 Tak szczerze to ja tez nie wiem jak te podklady wygladaja ale one maja zastosowanie takie jak podpaski tylko ze sa bez kleju, sa bardziej chlonne i przepuszczaja powetrze lepiej niz podpaska.tak mi sie wydaje. Aha i mozna tez stosowac takie podklady dla dziecka np.zeby czasem nie poplamilo ci czegos przy przewijaniu tak slyszalam. Ale moze niech sie wypowiedza bardziej doswiadczone majoweczki???To ja to dziewczyny sa z tymi podkladami??? Ja tylko kupie 1 paczke na wszelki wypadek te z belli gdybym czasem mocno krwawila po szpitalu bo tam cale zaopatrzenie w podklady i majtki jednorazowe dostane. A jak bedzie ok to przejde na podpaski te maxi dlugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaTUSKA
heya Mamulki ja nawet nie moge pisac ze swojego nicku bo nie mam pl znakow na kafejce :( lllllleeeee czuje sie taka odizolowana od was przez ten p... internrt juz niby zamowialam neta ale ciekawa jestem ile przyjdzie mi na niego czekac poki co z jednej strony juz tak bardzo nie moge sie doczekac rozwiazania i chce by bylo juz po wszystkim a z drugigj panicznie sie boje, ze to juz tuz tuz i generalnie moze zaczac sie w kazdej chwili tym bardziej, ze mam dosc czesto skurcze i bole w podbrzuszu i to takie dosc intensywne ojoj masakira nie spie juz po nocach chyba ze strachu czy to nie juz ;/ wiem wariata jestem torba juz spakowana tzn takie najbardziej potrzebne rzeczy - musze jeszcze tylko wysterylizowac butelke i smoczek i jakies kosmetyki dla siebie dorzucic i to wszystko lece moze uda mi sie was odrobine podczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x... nie martw sie, ja tez mam bialko w moczu, norma jest do 5, a ja mam 500, wczoraj odebralam wyniki, juz sie tym nie martwie, bo przez cala ciaze mialam sporo tego bialka i nic mi gin z tym nie robil, tylko raz mi wyszlo zero i bylam w szoku. Generalnie trzeba duzo pic, nawet do 3 litrow wody dziennie, mi idzie ciezko, ale staram sie. Poza tym zalezy jak oddalas mocz, bo moze byc tak, ze nieprawidlowo i dlatego wyszlo bialko, m i zrobili 2 razy posiew przy wysokim bialku, ale nie mialam zadnych bakterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x Ja nie mialam bialka w moczu ale ty lepiej zadzwon do lekarza bo cos mi sie wydaje ze to jeden z objawow zatrucia ciazowego a ty jeszcze puchniesz kochana.Zadzwon i nie boj sie jestesmy z Toba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trelavinnaa Ja tez wyjatkowo mojego mam na glowie a raczej mialam bo teraz robi sobie drzemke dlatego weszlam do Was. JaTuska Dobrze ze chociaz tak sie odzywasz.Masz skurcze czeste hmm na pewno jesli porod sie zacznie to bedziesz o tym wiedziala. Nie masz co sie bac ale mam nadzieje ze wytrwasz do terminu:) Ja mam w glowie ustalone ze do 30.04 musze zaciskac mocno nozki nie moge urodzic i koniec!:) 1.05 wraca z urlopu moja polozna wtedy to juz mi obojetnie kiedy zacznie sie porod nawet moze byc wczesniej niz 16.05 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaaaa właśnie myślę, że to faktycznie ten Mg:) od kilku dni też łykam tak jak Ty 3 x 130 mg a znalazłam jakiś preparat bez recepty z 500 mg mg to muszę zakupić Kawy nie piję od 10 tc bo miałam mega mdłości po malusiej filiżance:) a kiedyś 3 dziennie piłam:D, teraz tylko Inka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz dzwonilam. mowil ze nie mam przyjezdzac dzis jesli mam cisnienie dobre. Musze teraz odczekac bo terazmi mocno podskoczylo i wtedy zmierze. jesli jest dobre to mowil zeby sie nie denerwowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x to nie denerwuj sie na pewno bedzie wszystko ok:) trzymam kciuki za WAs troje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaTUSKA
ja tez mam bialko w moczu. za pierwszym razem jak mi wyszlo bialko + jakies zapalenie to dostalam antybiotyk a teraz na ostatniej wizycie tez mi wyszlo bialko i cos jesczze nawet nie pamietam co - to nic nie zrobili. tzn wyslali mocz do labolatorium i tyle. wlasnie dzwonila do mnie polozna (w pon mam scan i spotkanie z polozna) nic nie mowial o wynikach wiec jzu sama nie wiem co myslaec. dowiem sie w poniedzilek i wreszcie podejze mojego malego wielkoluda ktory tak daj mi popalic. a wiecie, ze tu u mnie to jesli po porodzie jest wszystko ok to mozna juz wyjsc do domu po 6 godzinach :) he he ale mozna na wlasne zyczenie zostac jedna dobe na dluzej zosatwiaaj jak cos sie powaznego dzieje tu sie zdaza ze nawet z zoltaczka wypisuja po jednym dniu ja na razie kupilam 2x12 szt takie podklady-podpaski cos a'la te bella w pl, ale dokupie jeszcze zeby pozniej moj nie musial spanikowany po aptece biegac i szukac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaTUSKA
cv ja tez sciskam nogi do konca miesiaca bo moja znajoma, ktora pracuje w tym szpitalu w ktorym rodze jako tlumacz wylatuje do Dubaju i wraca dopiero po swiatach. a zawsze to razniej jak bedzie. chociaz z drugigj strony gdybym wiedziala na 100% ze bezpieczne jest dla Malego wyskoczyc wczesniej to niech by wyskakiwal bo ja juz sily nie mam. tu jeszcze chcialabym sie nacieszyc czasem, ktory nam z moim Seba zostal tylko we dwoje. bez pieluch i kaszek ale nawet nie mam sily ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja, doula
Witajcie chciałabym zaprosić Was na spotkanie o porodzie aktywnym, można :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaTUSKA
uciekam juz paaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×