Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamanatusi

Topik dla mam roczniaków i nie tylko :)

Polecane posty

Uwielbiam patrzec na malego jak się rozwija:-) u mnie za 3 tygodnie roczek ale to zleciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uciekam spac kobietki :) buziaczki wam przesylam i mam nadzieje, ze jutro bedziecie :) milej nocki wam zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie :) biedna Liwcia,nie doczytałam jeszcze,co jej dolegało,ale znam ten ból,gdy dziecko tak się męczy. mój Synuś miał 2 miesiące,gdy wylądowaliśmy w szpitalu z okropnymi wymiotami :(. Okazało się,że to zakażenie układu moczowego,ale też kroplówki,wenflon,antybiotyk dożylnie! Przez tydzień schudłam z 7kg,a i malutki się cofnął w rozwoju fizycznym na ten okres :(! Na szczęście,jak tylko wróciliśmy do domu nadrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny szukalam topiku z tematyka roczniaczkow i udalo sie:)moze nie jestem w temacie nie przeczytalam wszystkiego...brak czasu:(..wieczorkami mam chwile dla siebie..obiecuje ze nadrobie.. mam do Was pytanie..moja corcia 19tego skonczy roczek probuje jej od jakiegos czasu wprowadzac "nasze"posilki oczywiscie lekko doprawione itp.ale niestety nie chce ich:(zupke ze sloiczka zje chetnie uwazam ze jest juz wystarczajaco duza na to zeby zjesc to co my,boje sie tez jakis czas temu mloda zjadla troche wedliny i kawaleczek chleba po dwoch godzinach byl jeden krzyk a brzuszek jak kamien,ona nigdy nie miala kolek strasznie sie wystraszylam i od tamtego czasu nie podalam jej juz wedliny pytalam pediatry co robic a on na to zeby stopniowojej wprowadzac to znaczy raz w tygodniu?? ja juz sama nie wiem:(Wasze bobasy jedza juz wszystko?? Pozdrawiam cieplutko i zrodwka zycze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm,może ja się wypowiem,choć mój Synuś jest alergikiem,i nie wszystko jada! Spróbuj Małej upiec w soli i pieprzu pierś indyczą.Po niej nie powinno nic Jej dolegać.Po kupnej wędlinie mój Synek był cały wysypany. A powiedz,czy gotowałaś jej w ogóle sama kiedyś,czy tylko słoiczki je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozwolilam sobie tez sie dopisac do tabelki:) MamaNatusi-Liwia...harlow(uk)/Łobżenica.Natuśka....... 11. 0 9.2009 Boubzilla-Ania........Birmingham (UK)........Jack (Kubus)..19.07.2009 Mamax2-Martyna...Gdańsk/elbląg........... Zuzia..........20.02.2009 i Córeczka--------ok 21.10.2010 Niuńka-Monika.......Tarnów...................Szymon.... ....22.09.2009 pour pour-Marysia...Poznań...................Olaf... ........ 10.08.2009 agawerka .............Zgorzelec................Nina............29.07. 2009 Diana.................Warszawa................Kubuś..... ......20.06.2009 Duszyczkaa24......Bydgoszcz................Wojtek........ ..02.10.2009 malinka7001........Nowa wieś................Julia ................15.11.2009 lolcia26...........Szczecin....................Antoś.... ...........01.07.2009 selena1515...Hatfield/UK...Dawidek..10.03.2000...Alicja....19.09.2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może i ja :) MamaNatusi-Liwia...harlow(uk)/Łobżenica.Natuśka....... 11. 0 9.2009 Boubzilla-Ania........Birmingham (UK)........Jack (Kubus)..19.07.2009 Mamax2-Martyna...Gdańsk/elbląg........... Zuzia..........20.02.2009 i Córeczka--------ok 21.10.2010 Niuńka-Monika.......Tarnów...................Szymon.... ....22.09.2009 pour pour-Marysia...Poznań...................Olaf... ........ 10.08.2009 agawerka .............Zgorzelec................Nina............29.07. 2009 Diana.................Warszawa................Kubuś..... ......20.06.2009 Duszyczkaa24......Bydgoszcz................Wojtek........ ..02.10.2009 malinka7001........Nowa wieś................Julia ................15.11.2009 lolcia26...........Szczecin....................Antoś.... ...........01.07.2009 selena1515...Hatfield/UK...Dawidek..10.03.2000...Alicja.. ..19.09.2009 kwittd..............Luton/UK....................Jaś.................14.08.2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosolek bardzo chetnie zje,ziemiaki z sosem i kawaleczkiem miesa tez probowalam jej gotowac od 7 miesiaca cos na cielecinie,indyku zaklepywalam to krupiczka zjadla dwie lyzeczki i koniec pozniej plakala wiadomo byla glodna podgrzalam ze sloiczka to wcinala z taki smakiem ze achhh..najbardziej boje sie tych wedlin nie wiadomo co w nich jest.. a odnosnie wysypki mloda jak zje cos 'naszego"ma tak zwana kaszke na policzkach o tym piszesz??moze byc to oznaka alergii pytalam tutejszych lekarzy ale w uk to sama nie wiem jak ich nazwac twierdza ze to normalne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak? łoo popatrz,jaki świat mały :) ja nie czaję jakoś mapy uk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sądzę,że po prostu jest przyzwyczajona do dań ze słoiczka,dlatego odmawia "Twoich"! Tak,to może być objaw alergii,Jaśko nie ma takich,ale wiem,że takie mogą być! Dlatego nie kupuj wędlin,piecz sama,najzdrowiej i masz pewność! Tak,wiem,tutajto zawsze twierdzą,że samo przejdzie-makabra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bywam w Luton bardzo czesto szaleje z dzieciakami w Toysrus:):)wybieram sie tam zaniedlugo wybrac prezent na roczek corci:):)hmmm nie mam pojcia co jej kupic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupujesz synkowi produkty organiczne??jutro skocze do sklepu kupie piers z indyka i upieke nie bede piekla na soli bo moja mloda od urodzenia miala problemy z nerkami cos wymysle zeby jej smakowalo:) sloiczki pewnie tak..przyzwyczajenie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga111
hej,mam pytanko---nie macie może jakiegoś zamkniętego forum,bo chętnie dołączyłabym do Was ,ale nie chce sie rozpisywac na kafe???aha,mam synka 14-miesięcznego i szukam towarzystwa na pogaduszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też miałam ten problem,głowiłam się z mężem i głowiłam! I kupiliśmy mu laptopika niemowlęcego,niby jakiegoś szału nie robi,ale Jaś go uwielbia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie,kupuję normalne warzywa i owoce,choć czasem jeździmy na taką farmę po niepryskane owoce i warzywa! Tą pierś natrzyj oliwa i posyp przyprawami(co tam uważasz) i niech tak postoi minimum godzinkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co widze topik jest od niedawna ale mam nadzieje ze sie utrzyma:) od jutro bede probawala z jedzeniem dla mlodej oczywiscie nic na sile i nie odrazu wszystko naraz....stopniowo:)poobserwuje sobie ja a moze sie uda tym razem ja tez lece nynac o 7rano na nogi jak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaNatusi-Liwia...harlow(uk)/Łobżenica.Natuśka.......11. 0 9.2009 Boubzilla-Ania........Birmingham (UK)........Jack (Kubus)..19.07.2009 Mamax2-Martyna...Gdańsk/elbląg........... Zuzia..........20.02.2009 i Córeczka--------ok 21.10.2010 Niuńka-Monika.......Tarnów...................Szymon.... ....22.09.2009 pour pour-Marysia...Poznań...................Olaf... ........ 10.08.2009 agawerka .............Zgorzelec................Nina............29.07. 2009 Diana.................Warszawa................Kubuś..... ......20.06.2009 Duszyczkaa24......Bydgoszcz................Wojtek........ ..02.10.2009 malinka7001........Nowa wieś.................Julia..............15.11.2009 Filipki.................Łódź.......................Gos ia ...........23.07.1998 i Zuzia...29.09.2009 oraz Piotruś ..... ok 30.10.2010 MamaNikolci-Marzena.....Siedlce.............Nikola....... ....01.10.2009 lolcia26...........Szczecin....................Antoś.... .........01.07.2009 selena1515...Hatfield/UK....................Dawidek..........10.03.2000 i Alicja.....19.09.2009 Kwittd........Luton/UK.........................Jaś...............14.08.2009 Witam nowe dziewczyny ;) kopiujcie tą tabelke-tamta nie była pełna :) Kochane topik nie umrze,mimo mojej nieobecnosci spowodowanej chorobą córeczki,trzymam kontrole nad wszystkim wiec luzik ;) Natalia budzila sie w nocy wiele razy,płakała i zasypiala.temp juz w normie (po 4 dniach)-36.8.Jestem zmeczoa po nocy,ale daje rade. Mala spi.przygotowalam jej mleczko.wczoraj na kolacje wypila mleko z kleikiem ryzowym 180ml!!!!! mysle ze wraca do zdrowia :) wybrazcie sobie ile to dla mnie znaczy.jak widzialam ze pije to sie tak cieszylam jakbym wygrala w toto lotka!! jednak dziecko to najwiekszy i niepowtarzalny skarb matki :) 🌼 :) jak znajde moment w ciągu dnia to nadrobie wreszcie zaleglosci,chociaz w pierwszej kolejnosci to zaleglosci w domu musze nadrobic :o nietstey funkcjonowalam tylko dla dziecka i wszystko rzucalam gdzie popadnie. moge wam jeszcze powiedziec ze bede teraz musiala wlozyc wiele sil i pracy w przestawienie mojego malucha na normalny tryb p[racy-przez ostatnie kilka dni i nocy nosilismy ją na rekach,dawalismy smoczek od butelki do ssania(tylko wtedy sie uspokajała i moglismy zmierzyc temp,podac leki itd),miala nieregularne drzemki bo spala bez przerwy przez co zasnela o nieludzkiej porze wczoraj.ale mam nadzieje ze z waszym wsparciem damy rade :) najwazniejsze ze kroplówki odstawiamy!!!!! dziękuje za wsparcie,jestescie niezastąpione!!!!! a tymczasem stawiam kawe i herbate,sama ide sie ogarnąć :) Kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p.s. Olga,ja byłam juz na forum wrześniowym z poprzedniego roku,które sie rozpadło,czesc dziewczyn przeniosla sie na prywatne,jednak z doswiadczenia wiem ze na prywatne forum nie mogą z naturalnych przyczyn trafiac wlasnie nowe osoby jak Ty :) A my własnie chcemy zeby nas bylo jak najwiecej bo im nas wiecej tym wiecej tu wsparcia,pomysłow i śmiechu :) jednak podkreslam ze decyzja (mimo ze ja zalozylam topik) nalezy do nas wszystkich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja nowe mamy:-) Im więcej mam tym więcej osób do porozmawiania:-) Bardzo się ciesze że z Natalką juz lepiej Jak juz zjadła tyle to napewno jej już lepiej:-) Liwia 3 maj się cieplutko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena1515 wydaje mi się że Twoja córcia przyzwyczajona jest do smaku dań ze słoiczka dlatego musisz jej po malutku stopniowo wprowadzac "nasze" pokarmy a zobaczysz ze wnet będzie już wszystko wcinać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, dziewczyny! :) Liwka, ale fajnie przeczytać, że z małą coraz lepiej :) W końcu trochę zelżał uścisk na serduchu, widać to w Twoim poście :) Witajcie, nowe mamy :) 🌼 Selena, a podajesz małej zupkę wprost ze słoiczka czy przekładasz do miseczki? Bo jak ze słoiczka, to może włóż ugotowaną przez siebie zupkę do słoika i mała się nie zorientuje :D Widzę, że wspólna poranna kawa staje się naszym topikowym rytuałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kawusiowo:):) Mama Natusi trzymam kciuki za zdrowko corci wiem kochana co wtedy sie przezywa:(:(ja jak dowiedzialam sie ze moja corcia ma problemy z nerkami doslownie do glowy dostalam,nie przespane noce,dreczenie sie z myslami co dalej,dwa razy w tyg.bywalismy w klinice,czulam ze swiat sie wali:(:(a funkcjonowac musialam normalnie dla synka ktory ma 10 lat...achhhh my matki to jednak robocopy jestemy:) tak wiec dzisiaj zaczynam z jedzonkiem:)juz mam kupione udko z kurczaka ugotuje mlodej rosolek..a jak mysliscie jajecznica z odrobina maselka na drugie sniadanie nie byloby zle?? z synkiem bylo zupenie inaczej on zas nie lubil dan ze sloiczka i jak gotowalam dla nas jemu odkladalam mniej przyprawialam i sie zajadal:) damy rade:):) wpadne tutaj jeszcze popoludniu a tym czasem milego dzioneczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Selena, mój mały zjada jajecznicę na masełku i bardzo mu smakuje :) Zjada też np. miękką bułkę z masełkiem i serkiem, z pokrojonym drobno pomidorem. A może spróbuj dawać córeczce w trakcie swoich posiłków małe kawałeczki do spróbowania? Nie jako pełny obiadek dla niej, tylko żeby sobie dziabnęła i posmakowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaNatusi-Liwia...harlow(uk)/Łobżenica.Natuśka.......11. 0 9.2009 Boubzilla-Ania........Birmingham (UK)........Jack (Kubus)..19.07.2009 Mamax2-Martyna...Gdańsk/elbląg........... Zuzia..........20.02.2009 i Córeczka--------ok 21.10.2010 Niuńka-Monika.......Tarnów...................Szymon.... ....22.09.2009 pour pour-Marysia...Poznań...................Olaf... ........ 10.08.2009 agawerka .............Zgorzelec................Nina............29.07. 2009 Diana.................Warszawa................Kubuś..... ......20.06.2009 Duszyczkaa24......Bydgoszcz................Wojtek........ ..02.10.2009 malinka7001........Nowa wieś.................Julia..............15.11.2009 Filipki.................Łódź.......................Gos ia ...........23.07.1998 i Zuzia...29.09.2009 oraz Piotruś ..... ok 30.10.2010 MamaNikolci-Marzena.....Siedlce.............Nikola....... ....01.10.2009 lolcia26...........Szczecin....................Antoś.... .........01.07.2009 selena1515...Hatfield/UK....................Dawidek...... ....10.03.2000 i Alicja.....19.09.2009 Kwittd........Luton/UK.........................Jaś...... .........14.08.2009 july...........Warszawa........................Zosia..............04.07.2009 Zaczęłam od tabelki :-) Liwia cieszę się że z malutką już lepiej - u mnie starszak miał rota jak miał roczek właśnie i pamiętam jakie to straszne. Też podawaliśmy mu elektrolity. Najważniejsze że nie ma już gorączki i zaczyna normalnie pić :-) A u nas ostatnio moja mała miała wypadek - bawiła się z bratem i tak wariowali że mąż w ostatniej chwili ją złapał żeby nie uderzyła głową w krzesło i........skończyło się na ostrym dyżurze w szpitalu bo łapiąc ją naderwał jej staw barkowy :-( Na szczęście już jest lepiej i nie boli bo nie płacze przy ruszaniu rączką. Lecę na kawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie kobietki i te nowe i te troche "starsze" :) tyle namachalyscie, ze nie wiem od czego zaczac... ;p Selena1515 - moja siostra ze swoim malym urwisem miala taki sam problem :( nauczony byl na daniach ze sloika i niestety ale nic nie chcial jesc... teraz ma troszke ponad 3 latka i dopiero niedawno rozstal sie ze sloiczkami. nic nie mozna bylo go oszukac. siostra gotowala sama i przekladala zaupke do sloicza a on w ryk ze nie chce. ciezko bylo i to strasznie... zeby 3 latek jadl zupki ze sloiczka... szok... w sumie pediatra mowil, ze nie ma zdrowszych zup niz te ktore kupujemy dla dzieci. nawet domowe gotowane przez nas nie sa az tak zdrowe. nadszedl czas, ze sam zrezygnowal z zup ze sloiczka. straszny z niego niejadek do dzis. mimo, ze nie jje sloiczkow to teraz prawie wogule nie jje. tragedia z nim.... Liwciu - bardzo sie ciesze, ze u was juz lepiej :) malutkiej wraca apetyt to znak, ze zdrowieje, juz teraz z dnia na dzien bedzie lepije i niedlugo wrocicie do pelni sil. trzymam mocno kciuki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×