Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mamaAnia

BIAŁYSTOK młode mamy i ciężarne - poznajmy się

Polecane posty

a czemu sie boisz wziąsc opiekunke? wiesz co albo pomnozysz te opienie przez 2 i nie bedziesz zwracala uwagi bo na kazdy żlobek cos znajdziesz, zawsze w ktoryms moze byc cos nie tak, bo nie oszukujmy sie tam panie swoja uwage musza podizelic miedzy 10 dzieci w prywantym a w miejskim to wogole przez 15-20 wiec zawsze czegos nie dopilnuja. Jezeli moge Ci cos zasugerowac to jak bedziesz je oglądac zwracaj uwage na kadre czy wszystkie panie to sa mlodziutkie siksy tzn studentki czy nie, na marczukowksiej to same studentki. Czy jest podworko bo to wazne. Reszta to kwestia wyczucia. Sama jak szukaalam to mialam problem i intuicyjnie wybralam Nasze Krasnoludki jak sie okazalo wybor byl beznadziejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny moja Ola chodziła do żłobka na Grotgera. Rewelka. Do dzisiaj miło wspominam pobyt tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
je! ale tym razem rozpisalyscie sie, chcialabym zWami popisac na biezaco ale jak nie urok to... sluchajcie- odnosnie zlobkow- moim zdaniem prywatny czy panstwowy to niewielka roznica. ja przeciez kilka razy obieralam Ilonka zasrana i przewijalam w szatni albo oddawalam z powrotem dla opiekunek- teraz nauczyly sie, ze jak dzwonie domofonem to szybko ja przewijaja i mala czysta i sucha a ze placza- to tez nieraz slyszalam- niekiedy dzieci maja zle dni i przeciez jak sa 4 panie na 20 dzieci to nie sa w stanie wszystkimi sie zajac :) podsumowujac to chcialabym sama siedziec z Ilonka w domu i chodzic tylko na 3-4 godz do pracy a w tym czasie moglby sie maz mala zajmowac- tak jak bylo u aniluap (prawie tak) dzieki za przypomnienie o parfinie- takze musze sobie sprawic bo mam strasznie szorstkie i popekane palce na prawej dloni- mysle, ze to od mrozu, przekaldania zamrozonych rzeczy (jedzenia) wody, wiatru i wielu innych rzeczyu z ktorymi spotykam sie w pracy :( moj maz ma bardziej gladkie dlonie niz ja :( ilonka juz praktycznie nie kaszle ale nie wybieram sie z nia nigdzie w weekend by znowu czegos nie zlapala- szczegolnie, ze pewnie znowu oslabiony ma organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaania - to spokojnie do tego podchodzisz. Ja gdybym wiedziała, że moje dziecko siedzi samo i płacze i nikt go nie przytuli to... chyba bym ześwirowała. Wiem, że jak jest 1 opiekunka na kilkoro czy kilkanaścioro dzieci to żadne nie jest w "centrum uwagi" ale później dziecko chyba nie chce tam wracać i może stać się przez to nerwowe. Ilona chętnie chodzi do żłobka? W państwowym żłobku jest pewna praca i płaca. Są jakieś dodatkowe świadczenia jak to w budżetówce, a w prywatnym - mało płacą bo właściciel chce jak najwięcej wyciągnąć dla siebie i tak to wygląda. Ale wszędzie są pewnie osoby z powołania i te które traktują pracę jak każą inną, a jednak do dzieci trzeba mieć serce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaAnia no nie zartuj oddały Ci Ilonke zasraną i zasikaną? no opierdoliłabym za cos takiego. Co jak co ale przewinąc dziecko to podstawa. Wole nie myslec ile te dzieci lezą nieprzewinięte, cały dzien chyba, jezeli dopiero na wyjscie jak mama przychodzi przewijają. Masakra. Ale wiem ze w żłobkach tak jest niestety i w panstwoywych i prywatnych. Bardziej sie pilnuja w przedszklach bo dzieci juz moga powiedziec co sie dzieje a taki maluszek nie powie. Wiem ze np dzieja sie takie akcje ze starszak tj. 1,5 roczniak podejdzie do takiego pólrocznego zdzieli klockiem po glowie i Pani nawet nie raczy zareagowac. Dlatego wazne jest zeby dzieci mlodsze byly oddzialnie ale to tylko fikcja dzieci sa razem tylko rodzicom mowi sie ze po sniadaniu sie je dzieli na grupy wiekowe. W rzeczywstosci siedza razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek prezent na Mikołajki dostał już jakiś czas temu żeby nie wszystko na raz bo dostanie prezenty od dziadków i chrzestnych. Kupiłam mu laptop FP. Wszystkie zabawki które chcesz kupić są rewelacyjne :) Jak Ty je znalazłaś? Spryciula! I ceny nie jakieś kosmiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio kupiłam mu też takie drewniane puzzle. A na Gwiazdkę chyba dam mu klocki drewniane w wózku (takie z Ikei) bo znów dużo prezentów dostanie, więc od nas kupię mu coś np. na Walentynki :) Z zabawek podoba mi się krzesełko uczydełko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mc-dulka siedzialam na allegro wczoraj w pracy pół dnia i mniej wiecej wiedzialam co chce jej kupic i tak szukalam kategoriami. Tez myslalam o tym laptopie FP ale dla mnie cena powalająca jak pomysle ze ona za dzien znudzi sie nim wiec wystarczy jej taki za 40zł :) A klocki znalazlam przypadkiem. MOja uwielbia klocki. Jeszcze dostanie te z biedronki drewnianie co sa od wczoraj http://www.biedronka.pl/oferta/artykuly_przemyslowe/oferta_tygodnia/ sa super i kolorowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klocki z biedronki fajne te zabawki boikido też :) Ja laptop kupiłam w promocji za 85zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniluap- zabawki fajne i zgadzam sie ze ceny całkiem ok.. Klocki z Biedronku -super! Gdyby nie to, ze mój mały jeszcze dłuuugo klockami sie nie będzie bawił to też bym kupiła:) Dziewczyny, kupiłam spody do babeczek na słodko i słono (jutro mam gości) Jaki farsz/wypełnienie polecacie?? Zeby już nie zapiekać i żeby nie było dużo roboty przy tym.. Coś sprawdzonego i dobrego poprosze:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierpniowa - jeszce chwila i Twój Szymek będzie się bawił klockami :) Co do babeczek - na słodko - bita śmietana, owoce, galaretka, bakalie, ewent.budyń zamiast śmietany. Na słono - tuńczyk z warzywami i majonezem lub jakaś pasta jajeczna. My chyba też jutro będziemy mieli gości. Zrobię 2 sałatki (1 już gotowa), kupiłam różne sery, jeszcze jajeczka z majonezem i wędliny i wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a znaccie strone zabawkowicz.pl tam mozna sie zarejestrowc i dostawac zabawki za free w zamian za notatke na ich temat i zdjecia jak sie dziecko bawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, czy używacie śpiworków do wózka? Zastanawiam się nad kupnem ale nie wiem dokładnie jaki. Bo są różne, tylko z polarkiem lub z takim puszkiem (nie wiem czy z kolei nie będzie za ciepło) albo zapinane na zamek z przodu albo z boku. Jeśli macie taki śpiworek to jak jest z praktycznym użytkowaniem? Warto kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rok temu mialam spiworek ale Zuza byla malutka i leżała w gondoli teraz to zapomnij o jakimkolwiek spiworku bo to ja za bardzo ogranicza ona musi nozkami machac w wozku. Jedynie ja przykrywam kocem i to tylko czasami uda mi sie przechodzic caly spacer z kocem bo sciaga go. Wiec zalezy od dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabrysia Już wyrosła z gondoli teraz jest w spacerówce rozłożonej na płasko, praktycznie cały spacer śpi więc z odkrywaniem się nie będzie problemu. Przykrywam ją kocem ale nie wiem czy to nie za mało, w końcu to dopiero początek zimy. Zastanawiam się nad takim: http://allegro.pl/cieplutki-spiworek-do-wozka-i-nosidelka-welna-108-i1945417039.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atiseni niestety nie moge otworzyc w pracy linka bezposrednio na allegor jedynie wchodze przez wp.aukcje allegro ale ja bym wybrala z wełną a nie z polarem i jak najprosciej zapinany. No i musi Ci pasowac do wozka, jezdzisz juz spacerowka? jezeli tak to patrz zeby nie wystawal bo bedzie ci zjezdzal i ciągnąl sie po ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doczytalam ze jezdzi w spacerowce to ja bym pomierzyla w sklepie jak tak bo teraz jezdzi na plasko ale mamy dopiero poczatek grudnia wiec za miesiac, 1,5 miesiaca moze juz siedziec wiec dobrze by bylo to dopasowac. A jaką masz spacerowke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam wózek tako jumper, tylko że ten śpiworek który mi się podoba ma otwory na pasy, więc wydaje mi się że chyba jak już przypnę to nie będzie się zsuwał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ten co wkleiłam link jest praktycznie taki sam tylko inny producent :) Ale cieszę się że podobnie wybrałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a widzisz :) bo fajny jest. ja swojej jak scisnie mroz to tez kupie taki i jakos ja zakakuje pewnie bedzie sie buntowac ale trudno. Narazie nie widze takiej potrzeby wystarcza grube spodnie - kombinezon i rajstopy z polarem albo grubasne frotte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdzie reszta lasek sie podziewa? Mzeber, Rajka, NowaTu wychodzic z krzakow. MamaAnia jest raczej na nocnej zmianie na forum ;). A co u Lapi?? gdzie sie podziewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja na razie też nie mam, ale pewnie niedługo będzie mróz, Gabi cały czas śpi to też jest inaczej - jak się leży na chłodzie bez ruchu i do tego śpi to zawsze zimniej. Gabrysia nie może się ruszać w wózku bo mamy ciut za duży kombinezon (po kuzynce) więc nawet rączek nie zegnie tylko tak śmiesznie leży jak lalka. Ale już pewnie niedługo bo widzę że coraz mniej miejsca rączki mają do końca rękawków. Jak dziecko jest aktywne na spacerze to tez pewnie inaczej chłód odczuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×