Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

oczarowanaaa, dzięki za link. właśnie się nad tym hippem zastanawiam. chyba że 100ml mustelli mi wystarczy na pierwszy miesiąc i zacznę używać tej nivei, którą mam. z tym ubieraniem to pewnie same musimy się przekonać. zobaczymy jaka będzie pogoda, bo lato w polsce potrafi zaskoczyć;) nieco frustruje mnie fakt, że mój mąż na zajęciach ze szkoły rodzenia radził sobie lepiej z kąpielą, przewijaniem i ubieraniem malucha;) ma większe łapy i jest pewniejszy ode mnie. wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że on wyjeżdża i pewnie będzie z nami tylko przez miesiąc, może dwa, a potem tylko weekendy. nadal jestem pod wrażeniem ścian w pokoju małej, co chwilę tam włażę i się zachwycam;) masakra. jeszcze tylko parę dni i zaczynamy kompletować resztę rzeczy. chcę to wszystko już mieć przygotowane i spokojnie czekać na bieg wydarzeń. im bliżej porodu tym mniej jestem przekonana o karmieniu piersią. jakoś samej siebie nie mogę przekonać. dziwne to, ale może po porodzie hormony zrobią swoje. wyrodna ze mnie matka nie ma co... u nas upał, powietrze stoi i w miejscu. ratuje się wentylatorem. ufff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja tak szybciutko bo jedziemy na obiad do rodziców;) Pierwszy spacer: na szkole rodzenia mówili nam że pierwszym spacerkiem jest wyjście dziecka ze szpitala. Po powrocie do domu, przez pierwszy tydzień należy stopniowo maleństwo przyzwyczajać do spacerków, czyli najpierw zaczynamy od 15 minut werandowania (przy otwartym oknie, na balkonie lub tarasie) z każdym dniem zwiększamy werandowanie o pare minut. W drugim tygodniu można już spokojnie wychodzić z pociechom na spacerki;) Co do ubierania to położna niewiele mówiła na ten temat. Jedynie co wspomniała, to ,że w lipcu zazwyczaj są upały więc body i przykrycie pieluszką powinno wystarczyć. Przegrzewanie dzieci też nie jest dobre... Jeśli chodzi o mycie dziecka to też nie polecali Oilatum. Mówiono aby namydlać dziecko mydłem dla dzieci, następnie w wanience to dokładnie spłukać i to powinno wystarczyć przy zdrowej skórce. Aha, położna zalecała stosowanie po kąpieli przez pierwszych 10 dni oliwki. Tłumaczyła to tym, że w tym czasie złuszcza się naskórek. Po tych 10 dniach należy odstawić oliwkę, ponieważ może ona zatykać pory i doprowadzić do uczulenia. Dziewczyny- ja również przyznam się szczerze, że w kwesti "jak ubrać dziecko" jestem zupełnie zielona. W związku z tym proszę o rady doświadczonych mamuś:) Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik a jakie masz te ściany ? bo ja teraz tez jestem na etapie malowania ale to bedzie nasza sypialnia i dziecka :) i najgorosze jest to ze nie mamy płyt gipsowych tylko taka tapete do malowania no a na suficie (gdzie sa rowniez skosy) jest boazeria, ktorej dziadkowie nie pozwalają nam sciagnac bo to niby dodatkowa izolacja..my tez tutaj dlugo mieszkac nie bedziemy ale chcielismy sobie wyremontowac tak czy siak...no i myslałam zeby 2 sciany na biało (bo juz mielismy dawno taka farbe wiec wyboru nie bylo) i dwie np śliwkowe ale wiem ze lepiej sie ten kolor prezentuje z ecru no ale co zrobie jak mam juz białą ...jeszcze moge zmienic ten sliwkowy bo narazie go nie kupilismy (wstepnie mielismy malowac na limonkowy) ale nie wiem czemu nie ma takiego ladnego limonkowego tylko jakies takie te szpitalne zielone :D Myslałam o malinowym ale musze miec tez wzgląd na mojego chłopaka :D Boże ..juz sobie wyobrazam te komentarze z pozjadanych rozumów mojej babci na temat ubierania dziecka..i ze tak nie moge ..a ze jest za zimno za ciepło ...a to taka baba ze sobie lubi pogadac i usta sie jej nie zamykaja przez caly dzien...to teraz bedzie miala dodatkowe pole do popisu nad komentami w moim kierunku :)uwielbiam takich ludzi...nic tylko siedziec w pokoju i nie pokazywac sie im na oczy :) Zazdroszcze wszystkim Wam, ktore mieszkacie ze swoimi męzami i dziecmi :) SAME !!! :D Faktycznie dzis upał...poszlam z chłopakiem i pieskiem na spacerek do rzeki bo naszemu psiakowi(owczarek niem.) tak cieplo bylo ze oddychał szybciej niz wentylator sie kręci...i mialam stac na brzegu ale cos mnie podkusilo zeby sobie pospacerowac wzdluz brzegu po wodzie :) (woda ponad kostki) ale taka fajna chłodna górska...super było...zwlaszcza ze teraz jak mi puchna stopy to mozna powiedziec ze bylo to dla mnie zbawienie :) a pies sie wytaplał :) mimo ze płytko to udawał ze płynie...co za pies... tak mi jakoś nudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, w kwestii ubrania zaufajcie matczynej intuicji. generalnie mowi sie, ze niemowle powinno byc ubrane tak jak my + 1 warstwa dodatkowo, bo spi i sie nie rusza, wiec miesnie nie produkuja ciepla. Noworodek ma jeszcze termoregulacje niedoskonala, dlatego warto go troche oszczedzac w kwestii naglych znian temperatur. Ale bez przesdyzmu, nie ma co sie az tak szczypac, jak sie poczyta rosyjskie strony, gdzie sie doradza, ze po tygodniu mozna wyjsc z dzieckiem na spacer, jesli temperatura nie jest nizsza niz minus 15, to w lipcu juz na pewno nic mu sie nie stanie. Jak moja starsza sie urodzila, mieszkalam na poddaszu, rozzarzonym jak patelnia, mala caly czas i w dzien i w nocy byla tylko w pieluszce, a nam samym sie chcialo wlasna skore z siebie zdiac. Jak miala 17 dni to wyruszylismy metrami, pociagami i taksowkami w daleka trase nad morze, pamietam jak karmilam ja prosto na dworcu kolejowym itd, ponadto miala inne przygody jak to zepsucie sie samochodu na odludziu posrod winnic po horyzont pod palacym sloncem. Jak mlodsza sie urodzila, tez byly upaly, ale w nocy troche chlodniej, bo tutaj wies i gory. Generalnie cale lato spedzila w bodziakach z krotkim rekawem i w skarpetkach, bo nozki miala chlodne. Mowi sie, ze tzeba sprawdzac niemowleciu nozki i kark, szczegolnie kark, by wyjasnic, czy mu nie jest chlodno. Tez duzo zalezy od dziecka, widze dzieci w klasie Julki w zimie bez czapek i szlikow z niezapietymi kurtkami i ani nie choruja ani nie wyglada na to zeby marzly jakos okrutnie. A ja osobiscie w zimie bez szalika po sam nos nie wyjrze nawet z domu, a o zalozeniu w zimie mini spodnicy i cienkich rajstop nie ma mowy, Tak samo i dzieci, sa rozne. Moja starsza wlasnie bedac nad morzem w wieku 1-2 miesiace, pomimo upalow lubila byc zawinieta jak mumia z raczkami w puchaty recznik, to moja mama wpadla na taki pomysl, i zobaczylysmy ze dziecku wyraznie sprawia to przyjemnosc, uspokaja sie i zasypia. A ja tak samo, nawet jak jest cieplo i chodze po domu w podkoszulku i szortach, to w dzien do malej drzemki potrzebuje malego kocyka polarowego, nie zasne, jak sie czyms nie ukryje co mnie nieco ociepli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) ja tylko na chwilkę...mąż właśnie poleciał do apteki po magnez, bo męczą mnie trochę skurcze, nie są bardzo bolesne, ale odczuwalne, mam nadzieję, że magnez pomoże, bo nospa nie daje rady. wczoraj wieczorem to się męczyłam ze 4 godziny:( ale na szczęście rano już było ok, ale teraz znowu:o widzę, że znowu nieciekawe wieści do czytania, 3majcie się dzielnie dziewczyny. na pewno będzie dobrze:) musimy dotrwac, ale nie powiem, już mi strasznie ciężko, doły straszne łapię i do tego jeszcze wyskoczyły pierwsze rozstępy na brzuchu, a juz się łudziłam, że ich nie będzie:( a udach to mam już takie potworne, że ryczec mi się chce więc też tak robię:( idę się dalej dołowac, mąż pociesz mnie cały czas, ale ja i tak myślę swoje... miłego wieczorku kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to extra, babka mu nie sprzedała magneze, jak się dowiedziała na co to chce, bo powiedziała, że to tylko na takie ogólne skurcze mięśni i pytała, który to miesiąc, jak jej powiedział, to ona na to, że absalutnie na to mu nie sprzeda:o zobaczymy co dalej, jak nasilą się skurze, to najwyżej na pogotowie pojedziemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, to choc po czarna czekolade meza poslij czy po wode muszynianke, tez pelno magnezu. W ogole jak sie porzadnie napijesz wody, i odpoczniesz, to moze skurcze ucichna, aczkolwiek jak beda bardzo mocne to oczywiscie sie nie nalezy zwlekac z jechaniem na pogotowie. Tez ostatnio na podobna sytuacje trafilam, chcialam mlodej 2 latka dac po antybiotyku probiotyk, czyli bakterie jelitowe, by jej odbudowac mikroflore. Przedtym dawalam jej jakis probiotyk ze Slowenii, przyslany mi przez moja mame, tam pisalo w ulotce, ze mozna go podawac nawet dzieciom do roku zycia. A tutaj pani w aptece do mnie z geba, ze do 4 lat probiotykow dawac nie wolno, i ona mi go nie sprzeda. Po krotkiej sprzeczce pani powiedziala, ze zadzwoni do producenta, by sie upewnic. Zadzwonila, producent odpowiedzial, ze w zasadzie dwulatkowi mozna to podac, polowe dawki, ale pani jakos to nie przekonalo, powiedziala ze osobiscie nie wezmie na siebie odpowiedzialnosc, i mi tego probiotyku nie sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu nic sie nie martw... rozstępy to tylko rozstępy...wiadomo ze taka kolej rzeczy ..jedne je będa miały a inne nie...mi tez sie pare zrobilo na lewym udzie od zewnetrznej str. (poki co na brzuchu jeszcze nie mam) ale przypuszczam ze moga mi sie pojawic...Jak sobie pomysle o kolezance co miala brzuch wg lekarza o 4 cm za mały przy porodzie a i tak zrobily sie jej na 1cm rozstpey przy pępku (chyba 2) to ja moge miec przy normalnej wielkosci brzucha większe ...ale nie jest powiedziane..zobaczymy czy moja skora jest na tyle elastyczna aby sie jeszcze troszeczke rozciagnac zwlaszcza ze tyle mi zostało ze nie sposob sobie wyobrazic ile cm mi jeszcze urosnie moj brzuch. Narazie mam jakies 102cm ale uwaznie sie przygladam kazdego dnia czy mam jakies rozstepy...i pewnie gdybym miala to nic bym nie zrobila no bo co ? tyle mamy co sie pożalimy :) a prawda taka ze jak wrocimy do formy po ciąży a rozstępy zbledną to tez to inaczej bedzie wygladało...wiec nie martwmy sie na zapas tylko zoabczymy jak sie zachowaja po ciąży...moze nie beda takie straszne :) Swoja drogą dobrze że Cie mąż wspiera bo jak dla mnie to by było jak siekierą w plecy usłyszec ze mam brzydkie rozstepy, nie pokazuj brzucha itp. Na szczescie mój tez jest wyrozumialy i mimo ze sie przesmiewa ze mnie uzywajac zwrotow typu "dmuchana lala" :D (bo spuchłam na calym ciele chyba :D ) to i tak przychodzi moment kiedy mowi mi ze wcale tak nie mysli tylko go to bawi ze moze mnie poprzezywać i ze to jedyna taka okazja dla niego heeh :) a ja wtedy go tez przezywam z tym ze calosci towarzyszy usmiech na twarzy bo to śmieszne troche jest :) A tak na marginesie to bylam ostatnio w aptece (w ktorej jest waga) i sie zwazylam -mimo iz powinno sie wazyc na jednej wadze , to ja nie moge sie powstrzymac i wlazłam na nią i zobaczyłam wage 74.6 :) dramat ale cóż :D (aaa zaczynalam od 59.8kg) ciekawe ile pokaze mi waga u gina na wizycie...mam dopiero 14 czerwca no i troszke sie martwie bo nie lubie go potem wysłuchiwac w sensie tego co ma do powiedzenia na temat wagi mimo iz wiem ze ma swieta racje :D Dodam ze 11 maja wazylam sie u gina i mialam 71 :) Dobra ide ogladac x factor bo co tu innego robic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freuline, ja mam 3 ściany migdałowe ( taki ni to beż ni to jasny żółty) a jedną turkusową. i teraz tak: na turkusowej mam szablonami narysowane szalone zwierzaki w kolorze brąz i migdał, na zmianę. a na migdałowych ścianach zwierzaki brąz i turkus na zmianę. one są na jednej wysokości, dookoła całego pokoju, tworzą taki pasek. zwierzaki są lekko zwariowane, mają wielkie oczy i krzywe nogi;) to jest cały zestaw szablonów (krowa, żyrafa, owca, ślimak, mrówka etc).mam w tych samych kolorach wyposażenie łóżeczka, ochraniacze, moskitiera, zasłonki, kołderki, rożek etc. do tego sosnowe meble wybarwione na biało, białe deski na 1/3 wysokości tej turkusowej ściany. nie mogę tylko sensownej firanki dobrać, zwłaszcza że nie wychodzę latać po sklepach, no alemoże coś w necie znajdę. firanki dla dzieci kompletnie nie są w moim guście;( no ale to jest wersja do osobnego pokoju, typowo dla dziecka. sypialnię mam oliwkową, z jedna ścianę w tapecie też oliwka. my dzisiaj robiliśmy grilla na działce, więc odpoczęłam, choć alergia nie do końca pozwoliła. co do ubierania maluchów i spacerów - ela, zgadzam się w 100%. trzeba zdać się na intuicje, bo i tak każde dziecko jest inne. u nas położna nie polecała oliwki przez pierwszy miesiąc, właśnie ze względu na zatykanie porów. jesli skóra jest sucha to kilka kropel oliwki ale do wanienki. uciekam, bo strasznie padnięta jestem. pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia - ja przeszłam przez ten etap dołowania się w 6 miesiącu, gdy zobaczyłam rozstępy od spodu na piersiach i zaraz potem pojawiły się z lewej strony na dole brzucha i to nie 2 czy 3 tylko cała masa. Z początku się dołowałam i ryczałam ale powiem szczerze, że teraz mam to głęboko w d... chociaż kilka dni temu pojawiły się kolejne, tym razem u dołu brzucha z prawej strony. Od początku wiedziałam, że nie uda mi się tego uniknąć bo brzuch mam ogromny (123 cm w obwodzie). Freuline - moja waga wskazuje aktualnie 76 kg, oznacza to że przytyłam już 18 kg. Zdziwiona, że lekarka nie reaguje na moje gwałtowne przybieranie na wadze zapytałam, czy nie za dużo przytyłam. Na to ona odrzekła, że absolutnie nie bo uważa, że przed ciążą byłam zdecydowanie za szczupła i że muszą się zebrać w organizmie zapasy by móc spokojnie po porodzie wykarmić maluszka. Dziewczyny najważniejsze żeby nasze dzidziusie urodziły się zdrowe. W oczach naszych mężczyzn, jeśli mają zdrowe podejście to i tak jako matki będziemy najpiękniejsze. Wszystkim innym nie musimy się podobać. Niestety trzeba pogodzić się z faktem, że macierzyństwo to pewnego rodzaju wyrzeczenie. Cieszmy się z faktu, że będzie nam dane poczuć jak to jest być matką, bo wiele kobiet by oddało wszystko byle by tylko być na naszym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik to musi bardzo fajnie wyglądac...i te swierzaki z krzywymi nogami hehe super pomysl :) Jesli chodzi o firnaki to ja powiem tak, ze sama nie jestem fanką tych z falbanami pozakladanych jedna na druga i do tego jedna krotsza od drugiej, tu zmarszczona, tam zwiazana....no niestety nie w moim typie to jest ale kazdy ma prawo do swojej firanki w oknie i takie mam moja mama :D Ja natomiast polecam baaaardzo zajrzeć do IKei bo tam sa takie fajne firaneczki z tiulu...tzn to nie jest taki sztywny tiul jak na welon tylko taki bardzo cieniutki...sa one w roznych kolorach i bardzo długie. jedna kosztuje 15zł i mozna z nimi zrobic co sie tylko zechce bo sa mega dlugie i naprawde super wygladaja w oknie :) ale to juz kwestia gustu,... http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10070262 widzialam rozne kolory i wlasnie myslalm zeby kupic jakas taka kolorowa firnke i biala sciane zrobie :) One na zywo sa meeeega delikatne i spraiwaja wrazenie leciutkiej firnaeczki..no jest przekochana :) Dodatkowo ona nie ma zadnej lamowki na dole wiec mozna sobie ją uciąc jak chcesz lub zostawic takie dlugie..bo one mi lezaly na podlodze... :) polecam bo tanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wklejam jeszcze raz tabelke bo dzis postarzałam sie o kolejny roczek:) NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......małopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............03.07...........?.......... . .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH........... ....zach.pom. aluisa25.........27............04.07...........?......... ......świętokrzyskie xAneczQax.....25............05.07.......Chłopczyk....... ... ...śląskie InPhasse.........19............05.07.........córeczka... ....małopolska malinówka376...20............06.07.....dziewczynka...... dolnośląskie Daria Poznań...21.............07.07..........CH.............Wielk opolskie Moni 17..........26.............07.07.....Chłopczyk........l ubelskie vivian_2006.....27............09.07..........DZ.......... ....dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07.........córeczka.... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.........DZ......... ......lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?CH?... .........ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............DZ....... ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH......... .....mazowieckie Rosa 78...........33............14.07.........CH................m ałopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... .......śląsk mimowszystko..20.............14.07....................... ....śląskie Atena02.........27.............14.07.............DZ...... .. małopolskie(Kraków) morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... ....śląsk callaa.............25............15.07..........CH....... .....podlaskie Omka..............33............15.07.........Dz.. .......mazowieckie mala_miii86.......25..........15.07.........chłopiec.... ..śląskie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07.......dziewczynka.... śląskie kasztaanka......27............18.07..........DZ.......... ....łódzkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... .......Śląskie Jadzia .........22..............19.07.......dziewczynka....zach.pom JustynaB28.......28.............20.07.....dziewczynka.... mazowieckie Aosa.............23..............21.07....chłopiec...... ...śląskie HelloKitty32......32...........22.07.........chłopiec... ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.........dziewczynka .......śląskie Kornelka_88.....23.............23.07............Córeczka ........śląskie kwoka 123.......39.............23.07............CH...........pomor skie przy.mamuśka...34.............23.07.......synio......... ....opolskie dżuczek..........29............25.07...........chłopiec .....małopolskie (Kraków) anik_82..........29.............26.07..........córcia... .......dolnośląskie ebudka...........31.............26.07..........CH........ .mazowieckie (Warszawa) anusiak1507......21............27.07..........???........ ....śląskie freuline..........25..............27.07.........córcia .......śląskie(Brenna) marta100049....34..............28.07..................... ......łódzkie kubolinka........32.............30.07........Chłopiec... ......wielkopolska wkreciara........23.............31.07.................... .............śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak swoją droga, czy ktoras z Was tak ma ze jak tylko troche pochodzi to bolą stopy a najbardziej piety?Ja tak mam od jakiegos czasu, strasznie bola mnie stopy jak troche pochodze. I od paru dni zauwazyłam ze puchna mi nogi w okolicach kostki:( a cieszyłam sie ze dlugo tego nie mialam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Kornelka, mi tez od kilku dni puchną stopy w okolicach kostki, i strasznie mnie bolą właśnie kości stóp - u mnie raczej nie pięty, w jednej nodze na środku stopy od spodu, czasem aż syknę z bólu, a generalnie w obu nogach całe kostki jakby mi się chciały rozleźć na boki...Więc chyba to normalne - ciężar + upały. Już trochę mam dość... Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ratujcie... czy to już zaczyna się akcja z tym całym czopem? wstałam o 5 rano do kibelka i zamiast siku poleciała mi gesta ale bezbarwna wydzielina tak okolo lyzeczki tak gesta jak galaretka teraz znowu to samo ... ale czop ma byc na rozowo zabarwiony nie? czytalam na innych forach ze niby nie koniecznie co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :///////////////
wydaje mi się że tak, ale najlepiej zadzwoń do lekarza, lub od razu szpital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :///////////////
czop może odejść do 2 tyg. przed porodem, a u Ciebie chyba jeszcze troszkę za wcześnie. Chroni dziecko przed zakażeniem, infekcjami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak - czop nie musi być podbarwiony krwią. Nie czekaj na nic tylko dzwoń szybciutko do lekarza bo może to oznaczać, że Ci się szyjka rozwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornelka wszystkiego najlepszego z okazji urodzinek :) Mi tez puchna kostki ..zreszta cala jakas taka jestem napuchnieta :D no i jak pospaceruje chocby kawaleczek to nogi mi wchodza -wiadomo gzie...a stopy to tak jakbym stała 12h w pracy gdzies...no ból mega przemeczonych stóp a przeciez praktycznie siedze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak trzeba to sprawdzic u gina, rownie dobrze moga to byc uplawy, ktore sa normalne na tym etapie ciazy. Lec do lekarza i daj nam znac, bysmy tu sie znowu nie zamartwialy, niestety na tym etapie ciagle, ktorejs cos sie dzieje. Mnie nogi nie bola, nie puchne, ale mam skurcz za skurczem, zwlaszcza jak chodze, a wczoraj mialam takie od krzyza jak bole miesiaczkowe i nie wiem czy to Brexton taki silny, czy maly gdzies sie wepchnal, bo kreci sie niemilosiernie przy tych upalach, normalnie mamy dzungle wilgotnosc ponad 60% i temp kolo 30 stopni, a jest dopiero po 9, slowem masakra, kiedy przyjdzie upragniony wiaterek i deszcz? Dzieki wizycie rodzinki na dlugi weekend, lozeczko stoi juz na swoim miejscu, przewijak zlozony i umyty, wozek wypucowany do konca, nic tylko kupic kosmetyki, pare drobiazgow, zapakowac torbe i czekac te pare tygodni. Jestem spokojniejsza jak juz wszystko jest zrobione. Beatris masz racje teraz to nie mozna ignorowac nic co wydaje nam sie dziwne, nawet kosztem ciaglego latania po lekarzach, lepiej tak, niz cos przegapic i pluc sobie w brode, tyle sie slyszy o roznych powiklaniach, wynikajacych z braku czujnosci. Mam nadzieje, ze dochodzisz do siebie po tych przygodach i nie dasz sie smutkom. Freuline pozycz tej rzeczki na troszke, wejde cala i juz nie wyjde do ochlodzenia. Ale macie fajnie z tym urzadzaniem, my zrobimy malowanko po wakacjach, narazie sie nie czuje na malowanki, zreszta nie mam gdzie uciec, a wdychac farby nie chce. Jezeli chodzi o ubieranie maluszka zdam sie na intuicje, bo doswiadczen nie mam zadnych, pozostala dwojka urodzila sie zima, a to zupelnie inna bajka. Bedziecie pily napar z lisci malin? U mnie polozne polecaja od 36 tygodnia ciazy 2 szklaneczki dziennie, w 37 tyg przerwa, w 38 tyg 4 razy dziennie, 39 przerwa, w 40 na umor. Pomaga to w rozwieraniu sie szyjki macicy, zmniejszeniu bolesnosci porodu naturalnego i jego skroceniu, wiem, ze w Polsce polozne zalecaja do tego tabletki z wiesiolka, a jak zacznie sie akcja porodowa olej rycynowy z sokiem pomaranczowym. Olej wyprobowalam poprzednio i rzeczywiscie jakby akcja skurczowa byla intensywniejsza a co za tym idzie o wiele szybsza, pierwszy porod 12h, drugi 4h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Anusiak szybciutko dzwon do lekarza . Dziewczyny u mnie chyba jest troche inaczej z tym wychodzeniem jak jest pogoda taka ze jest upał to lekarze jak z dzieciaczkiem wszytko ok to juz pozwalaja wychodzic normalnie nadwor ze szkrabem po wyjsciu ze szpitala . kolezance kazal lekarz po porodzie normalnie dzieciaczka do wozka w samych bodach przykryc pieluszka tetrowa i na dwór wiec ile lekarzy tyle zasad . ja w lutym jak urodzilam byla swietna pogoda naprawde juz wiosenna cieplutko moj maly mial 10 dni jak pierwszy raz wylazl na dwor polozna ktora przyszla po szpitalu do mnie odrazu mowi werandowac dzieciaczka zeby sloneczko lapalo , to mial 7 dni jak zaczelam a 10 jak mial pierwszy spacer ;-) to był koniec lutego jak sie urodzil 24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli chodzi o spacerki moje maluchy , wyszly na spacer po 6 tygodniach, wczesniej zwiedzaly balkon. Teraz przez pierwszy tydzien sie nie ruszamy, w drugim werandujemy, a potem juz zaczniemy sobie chodzic tu i owdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak, mam nadzieje, ze juz jestes u lekarza. To rzeczywiscie wyglada na czop sluzowy. Trzymam kciuki. Kornelka, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Oby twoj najlepszy prezent urodzinowy sie pojawil bezproblemowo, w terminie i zdrowiutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak, lepiej skonsultuj z lekarzem. czop może zawierać włókna krwi ale nie musi. przeważnie nie oznacza jeszcze początku porodu ale bywa różnie. mamy, dzięki za info o spacerkach. trzeba chyba dość elastycznie do tego podejść, uwzględniając dziecko, pogodę etc. a ja mam dzisiaj 2 rocznicę ślubu, ale ten czas leci... wstałam dzisiaj troche wcześniej żeby odkurzyć zanim się upał nie zrobi ale i tak zmachałam się jak bura suka. a może by tak kilka dni ochłodzenia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornelka - wszystkiego najlepszego ;* Dziewczyny, czy myślicie, że na tym etapie ciąży ( u mnie jest teraz 34 tydzień i piąty dzień) możliwe jest, żeby mały się jeszcze przekręcał? Lekarka twierdziła że jest tak osadzony, że raczej już nie zmieni pozycji, ale on mi się tak wierci i rozpycha na wszystkie strony, że zaczynam wątpić w to czy aby on cały czas jest w pozycji główkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Kornelka, wszystkiego najlepszego z okazji urodzinek:) Anik, Tobie wszystkiego dobrego z okazji rocznicy:) u mnie wczoraj sie troszkę uspokoiło i nie wiem czy to w końcu nospa zadziałała, czy gorzka czekolada, jak radziła Ela, za co bardzo dziękuję:) ale za to nad ranem miałam takiego mega skurcza, że myślałam, że się przekręcę:o ale to na szczęście jednorazowy incydent, ale nie powiem, bo się troszkę wystraszyłam, aż już się boję tych bóli podczas porodu:o dziewczyny, ja już zdycham przy tym upale. Dziś teściu ma urodziny, ale chyba tylko mąż się wybierze, bo raz że taki upał i chyba bym nie doszła, a dwa że lepiej chyba będzie jak poleżę cały dzień (nie licząc obiadu) i będę odpoczywac póki się da, a teściu na pewno zrozumie:p miłego dzionka Dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......małopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............03.07...........?.......... . .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH........... ....zach.pom. aluisa25.........27............04.07...........?......... ......świętokrzyskie xAneczQax.....25............05.07.......Chłopczyk....... ... ...śląskie InPhasse.........19............05.07.........córeczka... ....małopolska malinówka376...20............06.07.....dziewczynka...... dolnośląskie Daria Poznań...21.............07.07..........CH.............Wielk opolskie Moni 17..........26.............07.07.....Chłopczyk........l ubelskie vivian_2006.....27............09.07..........DZ.......... ....dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07.........córeczka.... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.........DZ......... ......lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?CH?... .........ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............DZ....... ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH......... .....mazowieckie Rosa 78...........33............14.07.........CH................m ałopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... .......śląsk mimowszystko..20.............14.07....................... ....śląskie Atena02.........27.............14.07.............DZ...... .. małopolskie(Kraków) morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... ....śląsk callaa.............25............15.07..........CH....... .....podlaskie Omka..............33............15.07.........Dz.. .......mazowieckie mala_miii86.......25..........15.07.........chłopiec.... ..śląskie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07.......dziewczynka.... śląskie kasztaanka......27............18.07..........DZ.......... ....łódzkie Kasia508.........24.............19.07......dziewczynka......Śląskie Jadzia .........22..............19.07.......dziewczynka....zach.pom JustynaB28.......28.............20.07.....dziewczynka.... mazowieckie Aosa.............23..............21.07....chłopiec...... ...śląskie HelloKitty32......32...........22.07.........chłopiec... ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.........dziewczynka .......śląskie Kornelka_88.....23.............23.07............Córeczka ........śląskie kwoka 123.......39.............23.07............CH...........pomor skie przy.mamuśka...34.............23.07.......synio......... ....opolskie dżuczek..........29............25.07...........chłopiec .....małopolskie (Kraków) anik_82..........29.............26.07..........córcia... .......dolnośląskie ebudka...........31.............26.07..........CH........ .mazowieckie (Warszawa) anusiak1507......21............27.07..........???........ ....śląskie freuline..........25..............27.07.........córcia .......śląskie(Brenna) marta100049....34..............28.07..................... ......łódzkie kubolinka........32.............30.07........Chłopiec... ......wielkopolska wkreciara........23.............31.07.................... .............śląsk ja też wklejam, bo ktoś ostatnio wywalił moja dziewuszkę:( Oczarowana, ja myślę, że wszystko się może jeszcze zdarzyc, po tym co tu wszystko wyczytałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja krecilam sie z boku na bok cala noc cala mokra sie budzilam mimo ze spalam w samej koszulce i majtkach, no i maz wstawal dzis po 5 wiec i ja bo jakos tak mam, ale pozniej pospalam, niedawno wstalam i zaraz pod prysznic i sniadanko. Puchna mi strasznie stopy, rano jak wstaje z lozka to nie moge ich normalnie polozyc na podloge, a jak juz poloze to sprawia mi to dosc bolu. Dzis znow szykuje sie sauna na dworze,wczoraj myslalam ze sie roztopie.Swietowalismy na szybkiego urodziny siostry. Kornelko wszystkiego co najlepsze!! W ogole moja brazowa linia na brzuchu jest coraz dluzsza jeszcze brakuje mi pare cm i dojdzie do lini pod biustem. Mam nadzieje ze brzuch po porodzie zrobi mi sie ladniejszy, teraz mam troche krostek czerwonych ktore po jakims czasie maja w srodku biala wydzieline i pekaja. Ja nie wiem jaka mala ma pozycje, a tez wierci sie niemilosiernie.Wczoraj przed zasnieciem niezle buszowala a jak troche sie uspokoila to maz zaczal sie z nia bawic i znow niezle sie wiercila :) Anusiak-daj znac jak po wizycie u lekarza. milego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinówka, ja też mam takie (ale mini) krosteczki na brzuchu. A co do puchnących nóg, to myślę, że powinnaś o tym swojemu gin powiedziec, bo teoretycznie po całej nocy odpoczynku, opuchlizna powinna zejśc, ale na grugi dzień to i tak wraca, ale rano powinno byc ok... a do tego jeszcze Cię bolą, a nie powinny (przynajmniej rano)... a ja ponawiam pytanie o stanikach, bo nikt mi nie odpowiedział: macie jakieś sprawdzone do karmienia, bo nie wiem jakie kupic, może któraś jakiś link z allegro ma???? byłabym wdzięczna:) ja mierzyłam w sobote, ale babka mi dała dwa do mierzenia, niby taki sam rozmiar, ale inne firmy, no i w jednym to się topiłam, a z drugiego to mi się wylewały:o a chciałam tylko wstępnie pomierzyc, jaki rozmiar, bo chciałam na allegro zamówic taniej i teraz nie wiem co zrobic:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×