Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Tarnów? znad morza? no Tymkowa podróż że ho ho:-D a u teściów masz neta co by z nami pisać? czy słusznie się domyślam że plaster na pępek wystający? mi przez całą ciążę nie zaczął wystawać ale i tak teraz cudów ni ma wyglada jak lej po bombie. co do wit d mi też nikt nie mówił o przerwie a co do zabawek to moje dziecko jest na etapie- byle-co-byleby-grało:-D a najbardziej to się cieszy jak mu spiewam ale muszę te swoje spiewy ograniczyć to mu słuch zwichruję:-D :-D :-D ps. zauważyłyście zmianę w "mowie" dzieci- już nie głużenie a takie gardłowe bardziej dźwięki? ech było na psychologii rozwojowej uważać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczkowa:):):) U mnie podstawowy kończy się 28 grudnia i chciałam złożyć podanie o ten dodatkowy. Zaniosłam podanie do kadr a oni pytają czemu o 2 tygodnie proszę a nie o 4.. Wiec ja ze tyle mi się przeciez nalezy, a oni ze naleza sie 4 i poszli skonsultowac z prawnikiem i ten artykul z gazety prawnej prawnik przywołał. No więc napisałam podanie o 4 tyg dodatkowe. Piszę na forum dlatego, bo gdyby nie zyczliwosc pań w kadrach to bym nic nie wiedziała, że aż tyle dodatkowego mi się należy, a przecież każdy tydzień dłuzej z maluchem w domu to na wagę złota:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze a ja złożyłam juz podanie o dłuższy urlop ale tylko 2 tyg. Te pindy w kadrach nic nie wiedziały , że przysługuje mi 4 tyg. Ciekawe czy mogę złożyć podanie o te dwa przeoczone. jak myślicie, albo przejść się do zusu i tam zapytać. Probriotyki mozna kupić bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah cos mu sie poprzestawialo.... Obudzilsie o 1 i potem o 4 i 5 i 6. A ze mniezwloki sa. I cos mi tu mego wali, zapewne kupa.ale tak z rana? Hm.... Oj pozmienialo sie. Ciotuchna necik jest u tesciow, ale moj w komie szybciej chodzi hehe takze na biezaco bede. Aga no laktacja utrzymana w sumie, z trescia slabo ale redukcja ilosci mm jest. Ale oczekuje momentu jak go bede mogla odstawic. Po swietach mysle, w lutym gdzies.... Oki ide przewinac dupsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewuszki jeszcze jedno pytaneczko: Jak sie podaje ten kleik do mleczka, to zmieniacie smoczki przy butelkach? Bo to chyba nie jest takie mega gęste zeby leciało jak kaszka? A z kolei boje sie ze za mocno bedzie leciec. Bo moj jeszcze na "jedynce" smoczku jedzie, z "dwojka" sobie nie radzil . Czy mi wyleci to mleko przez "jedynke"? albo "dwojke?" Oraz jaką tą activie polecacie? Obojetnie? Czy w jogurcie do jedzenia, czy pitnym? I jaki smak? Ze zbożani, sliwkami czy naturalna? dzieki:) Buziole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wit D - mi pediatra mówił że mam ją podawać tak długo jak karmię, a nawet dłużej. Szczególnie ważne jest podawanie zimą, gdy mało jest słońca. Co do tego urlopu macierzyńskiego dodatkowego to już w lipcu pisałyśmy że wystarczy jak ktoś zahaczy nim o 1 stycznia i ma prawo do 4 tygodni. Wystarczy napisać do pracodawcy podanie, że w związku ze zmianą wymiaru prosicie o uzupełnienie do obowiązującej wysokości.Trzeba to zrobić co najmilej 3 dni przed zakończeniem tych 2 tygodni, które należały się w 2011 r. Myślę że napisałam zrozumiale. _aga_ jeśli w tym roku złożysz podanie o becikowe to wystarczy tylko zaświadczenie że byłaś pod opieką lekarza, a jak po 1 stycznia to że przed 10 tygodniem ciąży zgłosiłaś się do lekarza i od tego czasu byłaś pod jego kontrolą. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez nic nie slyszalam o tej przerwie w witaminach i podaje ciagle D codziennie, k skonczylam po 3 miesiacach (karmie piersia). Co do maty to moje akurat FP przypadla do gustu http://www.zabawkidzieciece.pl/18-fisher-price-mata-edukacyjna-rainforest-.html. Najbardzie to lubi swiatelka do gory i ma 2 ulubione zabaweczki: papuge i slonia. Papuge to nawet zabieramy ze soba w kazda podroz i dajemy tez jak sie bawi w lezaczku itp, bo fajnie sobie ja w lapkach obraca:) Jak to dobrze, ze te zabawki sa odczepiane:) Wiadomo jak to jest, jednemu dziecku przypadnie do gustu to, drugiemu tamto. Czesto okazuje sie, ze Gabrysia bawi najbardzie jakimis pierdolkami, np pieluszka, kawalkiem materialu itp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymkowa do kleiku tez zmien smoczek, bo to juz nie jest mleko gdzie leci strumieniem a jednak trzeba podjac wysilek by poleciało, a kleik np 150 mleka+4 miarki kleiku to jednak jest gesciejszy juz ,wiec zmien smoczek a z aventu do gesciejszych masz 3 rodzaje w jednym smoczku i w zaleznosci czy ułozysz w strone noska smoczek z jedna kreseczka, dwoma czy trzema to tak leci a nie leci za mocno, jednak gdybys dała łyzeczka kleik wieksza ilosc dostała by sie do buzi i musi sobie poradzic z połknieciem , musisz uczyc tego, bo potem za kazdym razem jak dasz czegos wiecej to bedzie miało dziecko odruch wymiotny, bo nauczone do slabego przepływu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja też pierwszy raz słysze o tej witaminie D3,mnie lekarz dopiero co przepisywał krople i kazał przyjmować przynajmniej do wiosny bez żadnych przerw.Pozdrawiam i miłego weekendu życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jaką Wy witamine D dajecie, że aż na receptę? Ja kupuję Vita-D i ona jest bez recepty. Moj synek najbardziej ze Swojej maty Tiny Love lubi lwa :). A kupiłam mu na mikołajki to jabłko Andiego o którym pisałyście, jest super, ale niunio jeszcze musi chyba troszkę, ze tak powiem podrosnąć do niego ;). Ja podanie o dodatkowy zlożyłam od razu po porodzie, dałam i o ten podstawowy i o dodatkowy więc od razu mialam z glowy, tera tylko o wypoczynkowy muszę zlożyć. Jak Wasi mężowie nie korzystali jeszcze z ojcowskiego to w 2012 też mają juz 2.tygodnie a nie 1. jak było w tym roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) mam pytanie ile powinnam dać miarek kleiku na 120 ml mleczka? bo dziś chciałabym spróbować podać małemu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze chciałam się udzielić w sprawie tej wit D bo ja cąły czas podaje ale do tej pory karmiłam moim mleczkiem i zdziwiłam się nawet bo pediatra kazała dalej podawać do ukończenia roczku nawet jeśli karmię sztucznym a myślałam że jeśli sztucznym to już nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aga_, mnie też dwóch pediatrów powiedziało, zeby dawać wit. D do skończenia przez dziecko roku (sąsiadka u jeszcze innego pediatry usłyszała to samo). Nie słyszałam takiej opinii, że daję się ją z przerwami. Do becikowego zaświadcenie potrzebne. mnie podstawowy macierzyński kończy się 3 stycznia - potem 4 tyg. dodatkowego, wykorzystanie zaległego urlopu i wracam 21 marca. Chyba mi się nie chce ;) Wniosek o dodatkowy urlop już złożyłam. Mąż będzie dopiero jak ja wrócę do pracy wykorzystywał swój ojcowski - zawsze to będą dodatkowo 2 tygodnie a nie jeden :) tymkowa, ja dziś dałam pierwszy raz kleik ryżowy - zwykłym smoczkiem (3 z Aventu) małemu kiepsko leciało i w trakcie picia podmieniłam na ten trójprzepływowy o którym pisze Grays i od razu było lepiej :) Ja na razie dałam jedną łyżkę na 150 ml mojego mleka. Jutro będą dwie łyżki :) monisiacz3k, na kleiku Nestle jest napisane 4 łyżki na 200 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki vilia ja właśnie podałam na 120 ml mleczka sztucznego 1 płaską miarkę kleiku kurcze nie spodziewałabym się nawet że tak wpałaszuje ledwo mu pustą butelkę wyciągnęłam z buźki jeszcze mało mu było a do tej pory to miałam problem z jego karmieniem.A jak to ogólnie jest z tym kleikiem to daje raz czy dwa w ciągu dnia?? czy mogę podawać każdorazowo do mleczka jak mu smakuje?? bo naprawdę nie wiem:/ kupiłam kilka słoiczków(marcheweczka,jabłuszko bo mam zamiar już zacząć na święta:) Vilia jak tam u ciebie z ściąganiem pokarmu?? nie poddajesz się:) ja już teraz ściągam tylko rano o 5 i potem o 20 już mam coraz mniej pokarmu(muszę się pozbyć bo mały woli sztuczne) ale jakoś udaje mi się wcisnąć mu jeszcze te dwie buteleczki mojego:) Zapomniałam wam napisać że my już po szczepieniu i pierwszą noc mieliśmy 39 gorączki ale udało się zbić na szczęście szybciutko:) Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monisiacz3k, ja dałam łyżkę stołową tego kleiku (na opakowaniu kleiku ryżowego Nestle) jest napisane o łyżkach stołowych a nie miarkach. Zresztą w tym kleiku nie było dołączonej miarki. Ja sugeruję się tym co napisane na opakowaniu - żeby dawać 1-2 razy dziennie. NA razie daję raz, bo to dopiero początek wprowadzania nowych produktów, ale mam zamiar jutro już dać dwie łyżki, potem trzy do mleka. po kilku dniach może będę dawać dwa razy dziennie. Potem jak wprowadzę kaszkę mleczno-ryżową to pewnie raz jedno, raz drugie, a resztę posiłków mleko. monisiacz3k, ja jeszcze walczę z laktatorem, ale własnie mam zamiar jakoś w styczniu zrezygnować (no chyba, ze coś wcześniej się wydarzy), bo mi cięzko...Sama wiesz jak to jest. Ja mam dużo mleka, więc szkoda trochę przestać, ale Bartek coraz bardziej absorbujący i czasem nie mam kiedy ściągnąć. Poza tym miałabym więcej czasu dla siebie, a tak to jak on śpi to ja ganiam z laktatorem, zmywam, sterylizuję butelki i tak w kółko :o Nie ma kiedy usiąść i odpocząć :o Na szczęście Bartek nie widzi różnicy między moim mlekiem a modyfikowanym (a nawet był okres, że modyfikowanym pluł), więc tym bardziej ciężko przestać ściągać ;) A Ciebie rozumiem doskonale :) Ja na razie robię zapasy "na zimę" ;) bo Bartek nie przejada mojego mleka, a szkoda mi wylewać, więc mrożę. Jak skończę ściągać mleko to będę mogła mu przez jakiś czas podać takie odmrożone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. No wypilam dzisiaj troche tej aktivi, moze cos sie wydarzy jak przemieli moj organim, chociazpojednym dniu to wątpie, tak jak z kompotami było, conajmniej dwa dni musialam sie faszerowac. Mowicie ze polecacie te smoczki aventu do kleiku, bo ja mam juz 5 butelek i qrna nie chcialabym kupowac szóstej. A on zapewne nie pasuje do butelki Dr'Browns? Ale chyba dr brownsma rowniez taki smoczek jakis do kleikow albo kaszek, musze poszperac albo moze tt ma taki smoczek bo tez mam takowa butle. W koncu czas dla siebie;) mały spi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo ciekawą poradę wyczytałam. Nie muszę kupowac smoczka dr brownsa do kaszek, tymbardziej ze on jest powyzej 9 miesiaca i leci z niego jak z kranu podobno. Wyczytalam ze smoczek trojprzepływowy canpolu pasuje do butelek dr browsna i kosztuje nawet śmieszne pieniadze. wiec moge uzywac dalej moich butli najs;) A ten kleik podac gdy mały skonczy 4 miesiac czy w połowie tez moge?;/ Odczekalyscie te całę 4 miesiace dziewczynki? Probowala ktoras podawac łyżeczką? Bo ponoc wtedy maluch ładnie nauczy sie szybciej gryzc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja wien to wit d daje sie do roku i przyjezdzam mm i piersi. A jak piers to dodatkowo do 3 m-ca jeszcze k, jesli nic nie pokrecilam. My mamy wit tez bez recepty, kupuje raczej najtansze bo sklad ten sam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez uzywałam Vit-D a jak mały miał niedobór to dostał na receptę DEVIKAP. jak sięę już ustabilizowało to lekarz kazał "wykończyć" Devikap że niby tam jest czysta wit D bez dodatków. z tym że niedawno odkryłam że jedna kropla devikapu ma 500 jednostek wit d a "rybki" 400 to ja juz nie wiem po świętach szczepienie to dopytam. ale fakt rybkę sto razy lepiej podać niż wykapać kroplę. Tymkowa ja mam w sumie 7 butelek ( 2x avent, 1x TT i 4 z canpolu) mały najlepiej lubi najzwyklejsze z canpolu małe są juz bezuzyteczne ( no chyba ze do picia) używam duzych. smoczki na nich mam "wolne" osobno kupiłam rozmiar większe którymi podaję kaszkę bo jak pije z większego samo mleko to się krztusi z kolei kaszka na najmniejszym słabo leci. i dopadło nas cholera zabkowanie:-((( że tak powiem jak nie urok to sraczka....ledwo sobie poradzilismy z brzuchem to teraz zęby... gryzaki zelowe mam ale za duze źle sie małemu trzyma dawałam mu dzisiaj do ssania zmoczona pieluchę a jutro pewnie cos tzeba będzie zakupić..... wątek sierpniowy widziałam macie rację łza się kręci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dziś cisza - żadna nic nie napisała. My po chrzcinach. Padam. Godzinę temu pożegnaliśmy resztę gości. Ale wszystko wyszło super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooo cisza tu dziś straszna :) Aga fajnie, że wszystko się udało :) Ciekawe jak tam pozostałe chrzicny :) i to 2 w 1 ;) My dziś poŁożyliśmy małą wcześniej spać... Ciekawe do której pośpi... Wczoraj kładliśmy ją już nieco wczesniej tj o 22 i wstala i tak o 8 na pierwsze karmienie... Dziś zjadla ostatni posilek o 20:30 - UWAGA - wypila na raz 270 ml ściagniętego mleka!!! Najpierw wypiła 150, rozryczała się to m zgrzał drugą butle w której było 120 i też ją opróżniła!!! Zasnęła ok 21 ciekawe czy wytrzyma znów do 8 :) w sumie czy szła spać o 1 w nocy ( zdarzyło się) czy o 23:30 ( tak zwykle ją kładliśmy ) czy o 22 to i tak budzila się ok 8... Może od 21 też do 8 pośpi ;) choć wystarczy jak pośpi do 6-7... Potem i tak po karmieniu jeszcze na 2,3 albo i 4 godziny zasypia... Ale tą ilością mleka mnie dzisiaj BARDZOOooooo zaskoczyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wit D na receptę jest w kroplach ktore kosztuja 4,9 u mnie a starczaja na pol roku. dla mnie to lepiej bo nie moge ze soba brac 8 czy 10 opakowan kapsulek bo jak by mnie sprawdzili na granicy to pewnie by sie doczepili ze tak duzo. ja tez nie slyszlaam o tej przerwie i jak lekarz zaczal mi wymieniac co sie moze stac od nadmiaru to bylam wsciekla na siebie ale jak Wy tez nic nie slyszeliscie to juz sama nie wiem co mam robic :/ daje dalej bede najwyzej robila kilkudniowe pzrerwy czasem jak bedzie sloneczko. dzięki za odpowiedz co do becikowego. jaka ta activie mam kupuic zwyklą czy jakas smakowa czy to nie ma znaczenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!Ta witamina D3 w kroplach na recepte to Devikap u mnie kosztuje coś po koło 4 zł i podaje się jedną krople na dzień więc starcza na długo i łatwo podać kroplelke do kaszki np.Pogoda dzis taka sobie ale idziemy na spacerek.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podaje wit D w kapsułkach ( rybkach) i też pierwsze słysze o jakiejś przerwie! Nam dr mówił że do roku... A wit k przestalismy podawac na 3 dni przed zakonczeniem 3 miesiaca ( tak nam się skonczylo opakowanie i już dr powiedzial że mamy nie dokupywac nastepnego ) Mala wczoraj jak zasnela to obudzilismy ja z m dzisiaj o 7 ;) m zbieral się do pracy a ja musialam już włączyć laktator :D tak by jeszcze spaŁa :) 10 godzin pospała, przerwa na jedzonko , zasnęła od razu po cycusiu i wstała o 11:15 :) tzn jeszcze nie wstala , ale jej pomoglam się obudzic żeby zjadla :D czyli spala 14 godzin z 1 przerwa :D. Czyliiii mozemy ja zaczac kłasc wczesniej :) fajnie, bo balam się że nauczymy ja zasypiania ok 23/24 ... A tak w ogóle to wysypka nam na buzince znika, na brzusiu już nie ma ( a była okropna tym razem), qpki są codziennie ( odpukać w niemalowane) tzn że wszystko idzie w dobrą strone ;) mała też się strasznie ślini i wkłada wszystko do buzi ale dr nam powiedzial że ślinka leci bo ona jeszcze niekojarzy że ma ją połykać ;) a do bużki wszystko wkłada bo taki ma sposób teraz na poznawanie świata... Chcę wszystko skosztowac :) a na zęby za wczesnie ;) Co do karmienia czyms po za mlekiem powiedzial że porozmawiamy o tym na ostatnim szczepieniu, że jeszcze za wczesnie i jakoś mi się nie spieszy tak do sloiczkow... Chyba wrecz przeciwnie ;) ale zastanawia mnie czy pogrzewacie te sloiczki? A szczepienie ostatnie mamy 29 grudnia... Już się nie mogę doczekać... Już chcę żeby było po wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak to jest z tym kleikiem można podawać za każdym razem do mleka czy tylko raz czy dwa dziennie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×