Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

hjk no u mnie też noc dla małego to świętość był tu wczoraj podobny topik na kafe że dziecko dużo spi i laski pisały że tak dzidziolkowi juz zostanie co mnie cieszy:-D :-D aczkolwiek zdarza sie że ciężko mu usnąć nie puszczam już mu karuzelki przed spaniem bo za bardzo na nią zwraca uwagę. jak sobie radzicie z tym że np ktoś do drzwi dzwoni a wy jesteście w trakcie karmienia? bo ja juz drugi rachunek za wodę mam na oko zostawiony w drzwiach bo pan akurat sobie taki moment wybrał...nie mówiąc o urywajacym sie telefonie który też zazwyczaj dzwoni jak karmię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mum to come wiem, że mieszkasz w niemczech i chyba jeszcze MT?? Mam do was pytanie? Otóż ostatnio byliśmy całą rodziną w niemczech u mojej mamy i nakupiłam małej mnóstwo słoiczków bo w prównaniu z polskim rynkiem to niebo a ziemia! W DE od 4 miesiaca jest rybka, spagetti, kurczaczek ,indyk a nawet wołowina. i Moje pytanie jest takie bo na słoiczkach tych dla najmłodszych jest napisane po 4 miesiacu a pozniej od razu od 6 miesiaca czyli tak jak u nas jak będzie dziecko miało skończone 5 miesiecy to moze juz jesc te o 6 miesiaca?? Troche pomieszałam ale u nas są wszystkie PO danym miesiacu a nie od i już zgłupiałam. Pozdrawiam :)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mikusia, ja to tak rozumiem,ze od 4tego to znaczy jak skonczy 4ty miesiac i tak podaje,zeby ten 4ty byl caly juz skonczony a nie dopiero zaczety a skonczony 3ci. moze troche zle opisalam ale patrze na skonczone. nie wiem czy to duzy wybor-nie wiem co w PL jest dostepne,a sprawdze bo bede w styczniu szukac slloiczkow dla malej. tu sa po 45-55centow male sloiczki, nie wiem ile w PL kosztuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w niemczech jest duzo wiekszy wybor.Nie tylko obiadkow ale dererów soczków i herbatek.Wogole róznią się oznaczeniami wiekowymi u nas spagetti po 7 miesiacu a w DE po 4. Myślę, że w DE lepiej się znają niż u nas i są na bierząco.U nas te malutkie słoiczki w polskie kosztuja 3 zl ale te bez mieska same zupki tam samo deserki. A te co są od 6 m to jak skonczy dziecko 5 miesiacy tak? Bo jest napisne ab a nie nach dobrze rozumiem? Mam już 3 szuflady jedzonka hehe:) Nawet Marakuje wczoraj Mała jadła po 4 m:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikusia- na sloiczkach z hippa pisze "nach dem 4 Monat" co oznacza po skonczonym miesiacu. innych nie zwrocilam uwagi ale bede dzisiaj w sklepie to sie przyjze czy sa jakies "ab" od 4 miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz nie chodzi mi o te od 4 miesiaca bo nawet nie wiem czy takie są bo to by wychodziło jak dziecko ma 3 m:) chodzi mi o te od 6 miesiaca bo jak zauwazylam to ani jedno nie znalzlam po 5 ani od 5:) Nie wiem czy mnie zrozumiałyscie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sloiczki sa po 4, 6, 8 10 miesiacu. nie ma po 5 miesiacu bynajmniej ja nie widzialam. Czyli do ukonczenia 6 miesiaca dajesz te po 4 mies. Do ukonczenia 8 miesiaca mozesz podawac te po 4 i po 6. O to chodzilo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg etykietek powinno sie wprowadzac po ukonczonym danym miesiacu. kazdy robi wedlug wlasnego uznania, ja nie czekalam do konca 4 miesiaca i podalam warzywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Dziewczyny ja widziałam takie słoiczki po 5 m-cu tylko nie pamiętam producenta. Chyba w Rossmannie były.. Ciotka 🌼 źle się wyraziłam, tzn. dokarmiam ją butlą 2-3 razy na doę a reszta cyc i nie wiem jak dalej tzn co robić żeby cyce przestały produkować mleko :) Właśnie wróciłyśmy ze szczepienia. Nela waży już 7300 (!!!!!!) Niestety mąż do późna w pracy więc musiałam iść sama z wózeczkiem ale było ok bardzo i pogoda marzenie :) Poprosiłam panią dr i dała mi receptę na wit. D w buteleczce bo te kapsułki działają mi na nerwy :P Ściskam mocno. Odewzę się wieczorkiem 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MT no własnie o to pytam bo na tych niemieckich jest napisane od 6 miesiaca a nie po:)) zwróć uwagę jak bedziesz w sklepie:) tylko jest na tych po 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popatrze na pewno, bo wczesnie ogladalam tylko te po 4 i tylko z hippa, dzisiaj przepatrze wszystkie i dam znac wieczorkeim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja drogie , mam do Was prośbę czy ktoraś mama która karmi mm .kaszką i słoiczkami może mi napisać jak wygląda Was shcemat żywieniowy ?:) co podajecie rano itd.?Czy karmicie wtedy co 3-4 h ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My się karmimy już wszystkim a wygląda to tak: okolo 8 rano mleczko jeszcze je 150ml 12 godzina obiadek ze słoiczka plus soczek 15 mleczko znów 18 godzina deserek plus herbatka i po 21 kaszka czasem sa dni ze je o 6 rano mleczko pozniej o 10 znow wtedy obiadek o 13 deserek po 16 znow mleczko po 19 i kaszka okolo 22. Kiedys deserek jadła po obiedzie ale zauważyłam, że jak je przed nocą kaszką to od razu po niej zasypia:) Nie mam pojęcia czemu ale tak ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waneska ja karmie mm. Na wieczór podaje malutkiej kaszkę na mleku, i w dzień zawsze jeden posiłek warzywny albo owocowy. Małgonia jadła już gruszki williamsa, jabłuszko, marchewkę, a wczoraj zrobiłam jej ziemniaczka z dynią i kaszka manna. Wcina wszystko z takim apetytem ze az miło:D Jest boska:D Ciotka Julia- ja tez juz mam dosyc takich swiat. Jeszcze kiedys je lubilam jak nie bylo takiego szału zakupowego i takiego nastawienia na konsumpcjonizm. Ostatnio robi sie to juz nie do wytrzymania. Te chmary ludzi w sklepach, szał perezentow- jakby to bylo najwazniejsze. Jak ide do marketu to mam ochote znaleźć sie na ten czas na bezludnej wyspie zeby oszczedzic sobie tego napiecia światecznego. Tez z mezem nie raz myslelismy o wyjeździe w gory w tym czasie jednak nie moge sie zdecydowac ze wzgledu glownie na dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombastyczna wiem, że u nas w Polsce są po 5 miesiącu u nas na słoiczkach wszystko jest po danym miesiącu a w Niemczech jak byłam zauważyłam, że wszystkie były od tylko ten jeden po 4 miesiącu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikusia - masz racje bylam i sprawdzilam faktycznie sa po 4 miesiacu i od 6 miesiaca. od 5 nie ma, za to sa od 7 ale moze dwa tylko i to deserki do ktorych jogurt dodali. Sprawdzilam na necie i tak pisza: nach dem 4. Monat -oznacza skonczony pelny 4 miesiac lub 17-18 tydzien. ab dem 6. Monat - oznacza skonczony pelny 5 miesiac lub 22-23 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wielkie MT:) Czyli jeszcze ponad 2 tygodnie do większego urozmaicenia diety mamy:) Swoją drogą wiedziałam, że na pewno te słoiczki w różnych krajach są inne zalecenia ale nie zdawałam sobie sprawy, że aż tak się różnią! U nas też jest kilka słoiczków hippa i mają ten sam skład ale rozbieżność 2 miesiące jak nie więcej. Kto to badania? Jakiś państwowy lekarz czy co?? Że tylko etykietka zmieniona z wiekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma za co, sama sie cos nowego dowiedzialam, no i nakupowalam sloiczkow chyba z 15 wiekszosc to obiadki od 4 miesiaca. mikusia a z jakiej marki kupilas? bo ja zaczelam mleko z hippa i teraz wszystko z hippa kupuje sloiczki byly niektore z promocji, ale sa tez inne i tansze nie sadze zeby jablko czy marchewka roznily sie smakiem. moja jeszcze nie umie z lyzeczki jesc mlaska jezyczkiem jak kotek. dalam jej kaszke na wieczor dzisiaj no a ze geste to bylo to lyzeczka, a ona chyba myslala ze to mleko strasznie sie wkurzyla na mnie po kilku lyzeczkach i lecialam mleko robic i tyle bylo jedzenia kaszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siema laseczki!!!! Omal się nie pomyliłam i nie kliknęłam na nowy wątek sierpniówek ;) Fajnie, że już wzbogacacie dietkę :) Ja jeszcze muszę prawie 1,5 miesiąca poczekać, pod koniec stycznia zaczniemy coś już próbować :) Nasza wielka wyprawa niestety słabo wypadła. Zdechło nam autko na autostradzie, koszt holowania i naprawy zmusił nas do zmiany planów, nie pojechaliśmy do Krakowa. W drodze powrotnej ponownie na autostradzie zdechło autko. Przytomnie zadzwoniłam do bazy holowniczej, postraszyłam ich sądem, odholowali nas za free. Okazało się, że dali nasze auto do mechanika obok, bo się nie wyrabiali i koleś już 3 raz tak "naprawił" że musieli się czołgać przez klientem. Szef tej firmy jest 2000 tysiące zł w plecy, bo laweta jechała za darmo 300 km. Nawet nie myslę, co by było, jak bym to musiała zapłacić. Lena zaczęła podciągać kolanka pod brzuszek, tyłek do góry i teraz kombinuje, żeby podnieść się na rączkach. W szoku jestem, tak szybko się rozwija! Szczepienie przekładam, jestem tchórz i wolę mieć święta spokojne. mum to come--zazdroszczę, że córcia ci śpi w leżaczku. Lena mi też zasypiała, ale schizowałam się, że to nie zdrowe i ją przekładałam, skutecznie ją oduczyłam zasypiania gdzie bądź :o Co do zezowania, to wiem że do jakiegoś czasu występuje zez u dzieci, bo coś tam co trzyma oko dopiero się stabilizuje, czy jakoś tak. Lenka ma coś z prawym oczkiem, na wizycie podpytam. Co do spania to nie narzekam, ale fakt mała śpi ze mną. Odpuściłam całkiem spanie w kołysce. Może, jak zaczniemy szamać zwykłe pokarmy. Karmię ją 3-4 razy w nocy i nie wyobrażam sobie ciągle wstawać, padałabym na ryj rano ;) ciotko julio--oby to była prawda z tym spaniem ;) Lena naprawdę dużo śpi. Jej najdłuższa aktywność wynosi max 1,5 godziny. A tak pobawimy się godzinkę i kima. Co do telefonów/dzwonków/wizyt się zgadzam, ledwo cycka do dzioba wsadzi i dzyń. Wiadomo, że nie powinno się wyrywać i lecieć, ale to takie irytujące ;) Jak Wasze maluchy reagują na obcych? U nas jest różnie, ogólnie daje się ponosić rodzinie, koleżankom, raz czy dwa rozryczała się na maxa, raz u mojej mamy a raz u prababci. bombastyczna--to u ciebie dają recepty na wit. D? Czy ktoś tu jeszcze karmi cyckiem tylko i nie wprowadza innych pokarmów? Czuję się lekko odosobniona ;) Od 2 tygodni boli mnie podbrzusze i nie wiem, czy to nie sprawka spiralki :o Kurcze jak ja bym chciała mieć jeszcze jedno dzieciątko. Może za 3-4 lata mąż się zgodzi, ale jest taki negatywnie nastawiony, że pewnie nie :( Może Bóg "da" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczkowa jesteśmy dwie. Mój Antoś też tylko na cycku. A już też myślałam że zostałam sama. Pytanko: czy są tu mamy które jeszcze nie dostały okresu. I czy mogę już zacząć ćwiczyć mięśnie brzucha 3,5 miesiąca po cesarce? Wszystko ładnie mi się goiło, zrzuciłam już 17 kilo, zostały jeszcze 3, ale ten flaczek na brzuchu. Tu pomogą już pewnie tylko ćwiczenia. Słyszeliście o tej dziewczynce która przyszła na świat w Gdańsku? Waga 6870 g i 69cm. To mój Antoś jeszcze nie ma takich wymiarów. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój bąk też śpi w swoim łóżeczku tylko rano jak tata wyjdzie do pracy to kładzie ją na swoim miejscu:) MT ja kupiłam z różnych firm fajne sa te obiadki z bebivity w pojemniczkach już pokowane po 2, tak samo deserki mają fajne z mango, marakuja:) Pyszne hehe mi smakują:) Gerber to prawie to samo co u nas więc nie kupowałam ale z hippa też mam dużo:) Jest też pyszna herbatka z malinami w torebeczkach z hippa:) U nas oczywiście tego nie ma... tylko na allegro ale strasznie drogie te dwa obiadki z bebivity są po ponad 15 zł plus wysyłka oczywiście.a w realu kupiłam na promocji za 1,7 euro a bez chyba 2 euro. Aaaa i muszę się pochwalić, że Nelka tą podróż do babci zniosła wzorcowo! 1300 km bez żadnego płaczu, prawie cały czas spała. Także mała podrożniczka nam rośnie:) Tylko mama się nie spisała bo uraczyła Nelcie jagodami przez dwa dni a nie wiedziała, że są zapierające i przez 2 dni mała robiła kozie bobeczki ale bez jakiś odgłosów i bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczkowa mnie też od kilku dni okropnie boli podbrzusze, lecz u mnie to owulacja bo 2 tyg temu miałam już okres i był super w porównaniu z okresami z przed ciązy, zero bólu zero stresu ale te jajeczkowanie to tragedia! Mam nadzieje, że minie bo zamiastu bólu podczas okresu jest ból 2 tyg po...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga ja jak byłam w szpitalu jeszcze z małą to urodził się chłopczyk 6300, ależ to był olbrzym. Na sali z dzieciakami wyglądał jak by ktoś go tam podrzucił:) Ja też muszę się wziąć za tą oponkę po cesarce, waga jak z przed ciąży ale brzuch nie ten sam... do tego mam kilka rozstępów i nie mam pomysłu jak się ich pozbyć. Wysmarowałam do końca mustelle i kupiłam revitol ale to tylko troszke pomogło. Orientuje się któraś w tych zabiegach? Czy są skuteczne? Jak się nazywają i ile kosztują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja słyszałam o tym dziecku....troche mi go szkoda no bo ile ono będzie wazyło po 3 miesiącu? 12 kg? potem problemy ze wstawaniem raczkowaniem.... misiaczkowa jednym słowem podróż pełna przygód-awarie z dzieciaczkami współczuję.a auto już sie psuło? czy to debiut? jak debiut to żartowniś z tego autka... Lady Ania no właśnie kiedyś święta miały jakąś magię..a teraz ledwie 1.11 przeleci już reklamy juz szał....ja sobie zawsze obiecuję że zakupy zrobię wcześniej a potem wychodzi ze brak jakiejs pierdoły i stoję z jedną rzeczą.... co do nowych pokarmów to ja jeszcze (oprócz kleiku) nie daję nic na stałe- na razie testuję...a potem to będzie hard-core bo boję się że nie bede umiała zbilansować właściwie jedzonka... dziadek znak sygnał tu dawaj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikusiaa ja przez 3 cykle miałam własnie takie mega bolesne jajeczkowanie a okres miodzio, a w ostatnim mi się przestawiło- owulacja wczesniej i bezbolesna a bolesny okres i szybciej... a flak i mnie wisi:-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczkowa aga155510 ja tez tylko nacycku do konca lub polowy stycznia tak bedzie wiec jest nas wiecej tymkowa tez o ile pamietam. co do obcych to moja uwielbia i jest wtedy strasznie grzeczna a co jeszcze z ciekawszych rzeczy jak gdzies z nia wyjde czy na spacer do sklepu czy do znajomych to ona zapomina o jedzeniu gdyby nie zegarek to moglaby wogóle nie jesc wchodzimy do domu to jest ryk bo głodna ;) i jakdopadnie do cca to jej sie az uszy trzesa. jesli chodzi o spanie moja jest aniolkiem, kapiel jedzonko klade ja do lozeczka koniecznie bajeczka smoczek w usta i zasypiamy a jak jej sie spac nie chce to patrzy w okno nie wiem na co ale patrzy. dzis byla strasznie niespokojna jak ja polozylam gadala smiała sie wyrzucała smoka i oczy jak 5zł dopiero przypomnialam sobie ze nie było bajeczki to przeczytałam bajeczke dostała buziaka a ona buzka w okno i oczka zamyka bylam w szoku totalnym!! czy dziecko 3,5m moze pamietac ze mamusia jej cos czyta zawsze? odkad jestesmy u rodzicow moich to budzi sie na jedzonko raz ale pociumka troche i zasypia znow, dzis np spala do 10.45 hehe pobila rekord co do dzwonkow to widzialam kiedys u pewnej kobiety ze na drzwiach miala karteczke "jesli nie otwieram to poczekaj dluzej bo moze akurat karmie dziecko" cos w tym rodzaju, ale ja tam w tym czasie wszystko olewam. misiaczkowa wspolczuje podrozy - tymkowa mam nadzieje ze Tobie chociaz sie powiedzie. dziewczyny nie panikujcie z pakowaniem ja moglam wziasc 1 walizke i musialam sie spakowac na 2 miechy jedziecie do swojego kraju tu tez sa sklepy jakby co :) zycze kolorowych snow papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczkowa i agi ja też tylko na cycku, tymkowa dokarmia mm więc jest nas cztery póki co mi też pediatra powiedziała, że porozmawiamy o dokarmianiu dopiero na następnej wizycie a idziemy 5.stycznia... dziewczyny ja mam problem, mały zaczał ssać kciuka........ostatnio nawet o 3. w nocy słyszę jak ssie, wstaję, patrze a on to robi przez sen! masakra! jak jest u Was??? mój synek tez podnosi się na leżaczku jakich pieluch używacie? my chyba następną paczkę już 4. kupimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny My też jeszcze tylko na cycusiu i nic w tej materii się póki co nie zmieni... Terz nam DR powiedzial że o wprowadzaniu pokarmow porozmawiamy po ostatnim szczepieniu tj 29.12 ale na pewno nie bedziemy od razu nic wprowadzac bo mala będzie miala wtedy rowno 18 tyg dopiero (ledwo skonczy 4 msc ) a dr mowil że dzieciaczki na piersi pozniej powinny dostawac dodatkowe smakolyki... Mi się jakoś w ogóle nie spieszy do tych sloiczkow... To taki 1 etap odstawiania od piersi... A ja lubie ją karmić... Lubie ją tulić itp.... Misiaczkowa ale mialas przygody... Aga jak tam kupki? Activia już działa? Tymkowa jak tam podroz? Wszystko spakowalas? Dziadek 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×