Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Kasienko a masz moze hazard na kompie bo u mnie plytka z hazardem nie chodzi ktora zakupilam razem z ksiazka ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam elke od miesiąca, ale chcę odrazu zdawać na full, tylko że kupa kasy pójdzie na jazdy bo nie mam się z kim uczyć.Mąż ma motor i jeździ nim do pracy ale po co motor mając małe dziecko..?o ile zdam w co szczerze wątpię jak na chwilę obecną to motor się sprzeda i kupi jakieś małe cztery kółka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mam , a płytkę mam z firmy Iwonas.Gosia uczysz się po polsku kodeksu czy po ang? i jak zamierzasz zdawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moglabys mi ten hazard dac na meila ??? Wiesz co ja mam ksiazke po polsku i po angielsku ale chyba bede zdawac testy po polsku. A ja elke to mam juz od 2 lat i mezulek mnie uczył teraz to juz smigam sama ;) tzn jak musze bo jednak bezpieczniej sie czuje jak mezulek siedzi obok ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ty Kasienko jak chcesz zdawac tzn w jakim jezyku?? Do Pan ktore urodzily..... Jak wygladaly wasze skurcze. Bo ja mam dosc bolesne czuje jakby normalnie psioche mi rozrywalo;( Przez niecala godzine mam ich juz 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okej Gosia, prześlę Ci a sama zamierzam zdawać po polsku, na zasadzie że tekst po angielsku a w słuchawkach leci po polsku, pytałam koleżanki to mówi że pytania są bardzo podobne jak na płytce.najgorzej mi idzie póki co opanowanie typów przejść i oznaczenia i kiolory światełek na autostradzie, jak rozwiązuję testy to mam braki maksymalnie 3 % do zdania czyli nie jest tak tragicznie.Kodeks czytma po polsku już 2 raz, i chociaż 1 raz przewałkuję sobie kodeks po angielsku.Gosia a co do skurczy to ja nie pomogę bo już słabo pamiętam a i byłam tak nimi zszokowana że przestałam na nie uwagę zwraacać, ale jak już leżałam pod ktg na porodówce, to odstępy pomiędzy miałam napewno dłuższe niż magiczne 2 minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moj mail : tomaszek008@wp.pl Ja co do testow to sie nie boje ale ten hazard i pozniej jazda bo podobnie oni maja jakies dziwne wymagania np. jak sie trzyma kierownice ze przy skrecie nie mozesz odczepiac reki od kierownicy itp. ale coz wkoncu trzeba sie za to wziasc ;D A co do moich skurczy ta sa naprawde silne i odczuwam je tak jakby w lechtaczce. Sa na tyle silne ze lezki w oczkach mi sie kreca:(( A i czuje malego nie tak jak zawsze tylko na samiutkim dole brzucha ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też tak słyszalam o tej kierownicy, bardzo uczulają na blind spots,egzaminator podpuszcza zdającego żeby jechał tam gdzie znaki zakazują i poatrzy czy zdającu uważa.ja nie boję się aż tak egzaminu teoretycznego bo kodeks i pytania można wykuć, lekcje też w zadsadzie mogą pójść gładko z jakimś fajnym instruktorem ale czarno widzę siebie za kółkiem na praktycznym, Cóż, plus jest taki że jak oblejesz to placisz i podchodzisz ponownie do skutku, koleżanka zdała dopiero za 7 razem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia a co masz przeczucia że już?> ja powiem Ci że około 6-4 tygodnie przed miałam też takie dziwne bóle ,bardzo bolała mnie kość łonowa (??) nie wiem jak to się tam zwie medycznie, takie palące uczucie rozpierania, skurcze bardzo silne i koniec, spokój.Zdarzyło się to kilka razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewunia twoja kruszynka jest poprostu cudowna :), taka malusia kochana :) Gosiu moze lepjej podjedz do szpitala zeby sprawdzic czy wszystko ok z dzidzia. ja nie mialam zadnych skurczy przepowiadajacych, a przynajmniej ich nie czulam wiec nie powiem jakie sa normalne ale wydaje mi sie ze nie powinny byc az tak czeste i az tak bolesne. poza tym powinny chyba troszke inaczej bolec. daj znac co zdecydowalas i czy wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu ja na Twoim miejcu bym pojechala do szpitala, podlacza Cie pod ktg i bedzie wszystko jasne. Ja takie bole mialam przed porodem tylko. A bralas nospe albo cos przeciw bolowego ? Bo przy skurczach porodowych to zadne tabl nie pomagaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu spojrzalam ze Ty masz termin na 25 sierpien. Wiec nie powinna sie tak szybko akcja zaczynac :( mysle ze to sa przepowiadajace ale ja lekarzem nie jestem wiec nie chce Ci zle doradzic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka nie wiem nie chcialabym teraz wolalabym po 37 tyg ale dziwne sa te skurcze tym bardziej ze teraz mam je codziennie. Raz sa silniejsze raz mniej ale czuje je bardzo dobrze;( I czuje takie parcie na pęcherz do tego boli mnie strasznie dolny odcinek plecow. Boshe oby to nie to ;(;( doslownie wyc mi sie chce;(;( Kasiulka nie wiem juz sama co mam robic ;( Ale bede teraz dzwonic do szpitala zobacze co powiedz jak bedzie trzeba to pojade....wydaje mi sie ze brzusio poszedl w dol;( ja oszaleje ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia dzwon szybko do szpitala i powiedz im o tym bolu ,skurczu w dolnych plecach bo to bardzo wazne,ja tez tak mialam.babka powiedziala,ze albo to skurcze juz prawie porodowe albo zapalenie pecherza(tyl plecow)ja mialam na szczescie to drugie-dali mi antybiotyk i przeszlo-dzwon Gosia i daj znac co tam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiec tak Pani z Pandy powiedziala ze mam wziasc tabletke i odpoczac bo to moze byc normalne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzięłam nospe 10 min temu ale skurcz znow mnie zlapal i pol w dole brzucha sie nasila ;( Az slabo mi sie robi a chodzic nie moge :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAsienka tak bedzie mialo na imie Alex ...:) mialam wiele imion na mysli ale mojemu kochanemu sie nie podobaly...i w koncu doszlismy do porozumienia prz\y tym imieniu ...wiec tak juz pozostanie. :) Ja mam takie dziwne uczucie jak bym okres miala dostac ..:/ moze to juz sie zbliza tak bym chaiala.. a jeszcze ogladalam przedchwila ten program One born every minute i patrzylam na te malenstwa jak sie rodza to lezki mi podchodzily do oczu ...:):) to musi byc takie niesamowite przezycie i uczucie wkoncu dotknac i zobaczyc swoje malenstwo.. Juz wam marudze tu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ty nie dzwon nigdzie tylko jedz odrazu do szpitala i nie daj sie splawic, powiedz ze chcesz ktg, wkoncu placisz na to podatki, a zycia dziecka ci nikt nie odda jak zaniedbaja pierwsze objawy przedwczesnego porodu. mam jednak nadzieje ze to tylko skurcze przepowiadajace i ze z dzidzia wszystko dobrze i donosisz przynajmniej do 36tyg. napisz prosze jak tylko wrocisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.Jestem tu nowa,ale z checia nawiaze kontakty z przyszlymi oraz obecnymi mamusiami;-) Sama mam 2 coreczki i calkiem niespodziewanie przydarzyla sie nam niespodzianka i okazalo sie ze bedziemy miec jeszcze jedno malenstwo,co wiecej ma byc synek,tym radosc podwojna,bo corcie juz sa;-) Mam pytanie do mam ktore juz rodizly i uzywaly epiduralu-ostatnio polozna mi mowila ze jest jakis nowy ,przy ktorym mozna rowniez chodzic.Czy ktoras z Wasorientuje sie wiecej na ten temat? 4 lata temu jak rodizlam mlodsza coreczke to mialam epidural,ale mogalm jedynie lezec bo mialam bezwladne nogi,choc i tak uwazam ze to super rozwiazanie-zero bolu,praktycznie po paru godzinach bylam calkowicie sprawna i nie czulam sie jak nowo narodzona -energia mnie rozpierala ,bo nie wymeczyl mnie porod.Dlatego wszystkim dziewczynom ktore sie jeszcze wahaja ,osobisice moge polecic-ale ten stary rodzaj .bo tylko jego znam.Podobno ten jest jeszcze lepszy,dlatego czekam na jakiekolwiek opinie na ten temat POzdrawiam karolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj :) to jest ten sam epidural, tylko w mniejszej dawce dlatego można chodzić, masz zalozony cewnik i dawkujesz sama Gosia i jak? przeszły Ci? kurcze ja nie miałam jeszcze ani razu skurczy, nawet przepowiadających, ale biorę ten progesteron dopochwowo, mam go brac jeszcze przez tydzień, zobaczymy co się za tydzien będzie działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie jestem juz praktycznie zdecydowana na epidural...ale przeraza mnie ten cewnik.czemu oni musza go zakladac?? widze ze nie tylko ja spac nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Grays za informacje.W sumie to moze faktycznie lepiej,ze sama sobie dawkujesz ilosc,tylko ten cewnik,wczesniej go nie bylo,ale i tak w porownaniu z bolem porodowym to pewnie pikus:-) Dlatego i tak jestem zdecydowana,chocby nie wiem co A co do buszowania po nocy,to nie jestescie osamotnione-tez mam problem ze spaniem Pozdrawiam cieplutko wszystkie nocne marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam problem ze spaniem od kilku dni tak do 4 czasem 5, jest mi duszno, nogi drętwieją:( ten cewnik dlatego, że nigdy nie wiadomo kiedy skończy sie porod i nie trzeba znowu robić iniekcji by podac nową dawkę, no i tylko pierwsze wkłucie boli. Mam cc ale jakbym miała rodzić naturalnie to tylko z epiduralem, tez rodziłam 2 razy i przeszłam przez 15 h przy obu porodach przez 1 i 2 faze, nigdy w życiu takiego bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doskonale Cie rozumiem jak sie czujesz.Jestesmy praktycznie prawie w tym samym tyg i tez mam podobne problemy.Przwracam sie w lozku z boku na bok i nie moge znalezc miesjca,stekam i sie mecze.Tez mi dusznoale na to poradzilam sobie wentylatorem-od razu mi lepiej,polecam;-) Maluch musi mnie mocno uscikac na przepone bo juz od dlugiego czasu mam problemy z oddychaniem,ale i tak to wszystko warte,zeby w koncu doczekac tej upragnionej chwili i wziasc malucha w ramiona. Pierwszy porod mialam w Pl i tez moge powiedziec ze koszmar,natomiast drugi juz tutaj. Mialam ustalony epidural,ale zwlekali z podaniem mi go.Zaproponowali gaz i zastrzyk w noge a po tym jak mi nie pomagalo i stanowczo uparlam sie przy epiduralu powiedzieli ze na razie nie moga bo musza odczekac az zastrzyk mi troche minie bo za duzo na raz tego.Dlatego ,tym razem juz zadnego gazu,ani innych wynalazkow,tylko jak tylko bedzie opdowiednie rozwarcie chce epidural.Od momentu jak mi go podali,calkiem inna bajka.Koniec z meczarnia,lezalam sobie z przyjemnoscia i nawet tez sie zdrzemnelam.No i uwazam ze ma to poztywny wplyw na kobiete,bo jak nie jest wymeczona porodem ,calkiem inaczej to wszytsko przyjmuje,jest pelna zycia ,ta jak ja bylam.Wiadomo,le kobiet,tyle roznych opini,nie na kazdego to dziala jak powinno,ale to juz inna kwestia . Na ktorego masz termin i wiesz czy bedzie synek czy corcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 hmmm troszke lepiej. Tzn wczoraj jak polozylam sie do snu to bolal mnie brzuszek i to dosc mocniutko i mialam 2 skurcze;( Ale maly szalal w dole z lewej strony a i sprawdzilismy tetno bylo od 130 to 150 to chyba dobre nie??Dzis jak wstalam tez bolal brzusio jak na okres ale teraz juz dobrze. Dzis jak mnie beda lapac skurcze bede pisac sobie i jade na Pande nie ma ze boli i musze mnie zbadac dokladnie bo im nie wyjde z tego szpitala ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ale wy znowu sie rozpisalyscie a ja sobie spalam w najlepsze, ostatnio wczesnie chodze spac, bo maz na rano ma, znaczy zaczyna o 3-4 w nocy w tym tygodniu to jak on idzie to i ja. Grays - ja tez sie budze rano ok 4 i tez zawsze zdretwiana,ale bardziej chyba wszystko mi dretwieje zanim pojde spac wieczorem . zapalniczka - moj synek tez bedzie Alex :) Gosia - ja tez sie wlasnie ucze na prawko, ale jak bedziecie zdawac to sie dowiedzcie czy zawsze jest tlumaczenie, bo moja kumpela raz poszla na test i ona sie uczyla po polsku a oni powiedzieli jej ze tego akurat dnia nie ma z tlumaczeniem i albo zdaje po angielsku ale nie podchodzi do egzaminu a i tak juz bylo zaplacone. Ale to bylo z pol roku temu, moze do tego czasu to sie zmienilo juz. Ale zapytac nie zaszkodzi. A jak bedziesz miala te skurcze kochana to po prostu jedz do szpitala i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny rozpisalyscie sie ze ho ho :) ja dzisiejsza noc przespalam idealnie :) niedawno sie obudzilam i pije slaba kawke z duzaa iloscia mleka, Tak piszecie o tym epiduralu i ja chyba tez sie na niego jednak zdecyduje ;-) wkoncu jak moze mniej bolec to dlaczego nie :) co do porodu to mam pytanie, czy tu w UK robia ciezarnym lewatywe? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapalniczka pytałam o imię, bo ja mam Aleksandra, zdrobniale nazywam go Olek, a koleżanka swojego nazywa właśnie Alex, więc pytam czy to takie imię, czy używasz zdrobnienia :) Ciekawe co u Gosi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×