Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

-Kasia-

CIĄŻA długo.......wyczekiwana :-)

Polecane posty

kasiu drugi fakultecik super sprawa,a z jakiej dziedziny?cos mi mowi ze to ekonomia,moze rachunkowosc lub finanse?no wlasnie pokazcie brzuszki. ines witaj u nas:) emka spoznione lecz szczere zyczenia urodzinowe,spokojnej ciazy ,lekkiego porodu i zdrowego dzidziusia malinka zycze zdrowia a moj Tomaszek tez juz nocki przesypia ladnie,coraz wiecej rozmawia, smieje sie i jest cudowny,nawet jak olewa mame (doslownie)raz zmienialam mu pampersa i pozwolilam z gola pupa polezec bi lubi ti chwycil body w reke glowa w druga strone i sika heh ,ja mysle co tak cieplo w noge a to on haha:D z mina "to nie ja" jakby co. a walentynki ok maz przyslal kwiaty (ale mi niespodzianke zrobil)a spedzila,m z moim malym mezczyzna je :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hej :-) dziunia uściskaj proszę mocno malinkę, niech szybko wraca do domciu 🌼 idea jestem po rachunkowości, teraz na stare lata zaczełam prawko, zaliczyłam 2 lata i wzięłam urlopik, no ale czas wracać. Ty już pewnie po sesji zimowej :-) fajnego piskuska wyciął Ci Tomaszek z tym sikaniem, buziaczki dla Tomaszka 🌼 Ines czyli 2 marca usłyszysz serduszko lub serduszka, ja obstawiam dwa ❤️ ❤️ W tym tygodniu pstryknę foteczkę i wstawię na nk 🌼 maja no chyba faktycznie wsystkie pobalowały w Walentyki i jeszcze odsypiają hi hi :-) powiem Ci, że zupełnie nie rozumiem tego, że kiedy żyłam normalnie troszkę się przesuneło, a od kiedy lekarz zalecił oszczędność wogóle nawet nie drgnęło wrrr ... Słońce czy Ty będziesz rodzić naturalnie czy przez cc? 🌼 Pozdrowionka dla wszystkich i wychodzcie zza krzaków :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu kiedyś pisałaś że z Ciebie taka sowa kawoszka:))) i jak to teraz z ta kawusią?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość - Kasia-
Ines ciężko, kiedyś pijałam kilka dużych mocnych kawek, a teraz doktorek "pozwolił" tylko 1-2 małe słabe, no i rano chodzę na pół przytomna hi hi :-) Dziewczyny nie mogłam dłużej wytrzymać i za miesiąc przychodzą panowie zrobić małe zmiany w pokoju Dawidka, wybrałam też mebelki i ogólnie zaczynam świrować z zakupami, a jak to u Was wygląda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ines witamy u nas:) chociaz mnie już tu długo nie zostało:) dziunia napisz cos wiecej o malince, co sie dzieje teraz idea super masz ze synek taki grzeczny, chyba wie ze tylko z mamą jest to musi sie dobrze zachowywać:) kasiu bedzie dobrze uwazaj na siebie, to chyba moze troszke potrwac zanim sie przesunie, cierpliwosci zycze:) a moja kolezanka była w ciazy z blizniakami i juz od grudnia miała rozwarcie lekkie ale sie tym nie przejmowała bardzo i chodziła a w niedziele juz urodziła w 33 tyg, maluchy pod respiratorami. Wiec naprawde czasami warto słuchac lekarza, w csumie ja sama uwazałam ze mój przesadza z tym ze kaze mi ciagle lezec no ale teraz wierze ze ma racje:) malutka ostatnio była juz główka w dół wiec raczej bedzie poród naturalny tylko sie zastanawiam nad znieczuleniem bo strasznie sie boje:( juz ciagle sni mi sie przedwczesny poród zaczynam schizowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laseczki, czytam was codziennie tylko pisać jakos nie miałam o czym:) Ines- witamy, witamy... jeszcze raz gratulacje:) A z kawą ja ją na początku odstawiłam całkiem, ale ponieważ w ciąży ciśnienie mi jeszcze spadło to było mi wiecznie słabo. Stwierdziłam, że to bez sensu i od kilku tygodni pijam rano jedną kawkę - nie za mocną, ale też smaczną:) Kasiu- nie wiem jak moje łożysko bo dopiero za tydzień w czwartek mam usg, a między wizytami u mnie 3 tygodnie minęły. Doktor powiedział, że jak na razie trzeba czekać bo tak około 23 tygodnia będzie wiadomo, że raczej się już nie przesunie... Zatem nie wiem jak w tej chwili. Ale też kazał uważać na siebie i zwracać uwagę na jakiekolwiek krwawienie jak by się pojawiło.. Bardzo wierzę, że się przesunie bo takie przodujące to problem i więcej stresu. No nic czekamy:) A z pokojem my też zaczynamy szykować pokoik dla maleństwa, jak na razie ustalamy co kupić i jak poustawiać. Ale za to ciuszki w sklepie ciągle do mnie mówią.... kup nas... kup nas... i co ma człowiek zrobić:) malinka, dziunia- a co się dzieje kobietki, jakaś poprawa? maja- no u ciebie to juz ostatnie tygodnie... nie martw się na pewno wszystko będzie dobrze:) A my za tydzień połówkowe usg, czyli już 20 tydzień ciąży:) Zapisaliśmy się do jakiegoś super specjalisty zajmującego się usg 3d we Wrocławiu, bardzo chwalony a liczę na dużo wieści :)). Też zakupiłam pierwsze spodenki z gumką.- śmieszna sprawa, ale wiem że jeszcze chwila i w nic innego nie wejdę. Brzuszek rośnie chociaż powoli, ale może fakt- że na co dzień nie jestem najszczuplejsza to i dzieciątko miało więcej miejsca. Waga nie drgnęła... ale apetyt też nie przyszedł to pewnie ma to coś wspólnego. :) Wśród moich przyjaciół i rodzinki aż 7 z nas spodziewa się dziecka w wakacje, fajnie się złożyło. Ale cóż się wczoraj okazało- szykuje się co najmniej 5 dziewczynek a 2 pary jeszcze nie wiedzą... czyli baby boom kobiecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines-witamy! w końcu jesteś z nami mamusiami:) Kasiu- faktycznie zdecydowałam się na mustelę, bo siostra nie ma naprawdę żadnego rozstepu więc chyba działa. Oczywiście, że z tymi rozstepami to tez kwestia predyspozycji, ja na pewno będę miała, ale może nieco mniej dzięki tym kremom:) Na razie czekam az do mnie dotrą pocztą i zaczynam smarowanie. W końcu od dziś już mogę bo zaczął się 4 miesiąc:) Badanie usg było ok, choć niestety okazało sie że było 2D a nie 3D. Najważniejsze jednak, że dzidizuś zdrowy, wszystko dobrze rozwinięte, łozysko dobrze ulokowane i w zasadzie nie ma ryzyka wad genetycznych. Lekarz powiedział, że nie ma sensu abym robiła nawet dodatkowe badania z krwi pod tym kontem. Zastanawiam sie jednak nadal nad tym testem PAPA. Robicie/robiłyście go może??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A te pokoiki dla maleństw urządzacie w swoich sypialniach- kącik czy od razu osobno??? bo jeśli osobno to maluszek sam będzie spał w łóżeczku...czy może nocki z Wami w sypialni:))))????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie wczoraj kupiłam pierwsze spodnie ciążowe, noi dziś dotarły kremy musteli. z zakupami dla dzidziusia czekam aż poznam płeć. Chciałabym móc kupowac już ubranka, ale na razie sie jeszcze boję. Póki co oglądam wózki i łóżeczka. A jak tam wasze zakupy? Ines78-ja planuję na początku tak do ok 6 miesięcy -przynajmniej do czasu karmienia- mieć łóżeczko w sypialni zaraz przy naszym łóżku aby za bardzo się w nocy nie nachodzić i aby mieć dzidziusia cały czas na oku. Potem, jak zacznie wstawac itp. to zorganizujemy mu pokoik, prawdopodobnie będzie to pokój w którym teraz mamy pracownię komputerową. Byc może wczesniej zacznę już go jakoś urządzać tzn kupowac jakieś mebelki, na szczęscie remontu nie wymaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyszperane w necie; "Wiele mówi się o szkodliwości spożywania kawy i herbaty w czasie ciąży. Co jest najzdrowsze do picia? Kawa i herbata są szkodliwe, bo zawierają kofeinę i pobudzają układ nerwowy. Najlepiej pić soki z wyciskanych, świeżych owoców, wodę, kawę zbożową, herbaty ziołowe. Bardzo zdrowy jest napar z liści pokrzywy jako źródło żelaza i minerałów potrzebnych przyszłej mamie od początku ciąży. Nie na co dzień, ale od czasu do czasu, można wypić napar z melisy, który działa uspokajająco, herbatę z dzikiej róży, która dostarcza sporo witaminy C, napar z kwiatu rumianku, działający antyseptycznie i wzmacniająco na układ pokarmowy, napar z lipy na układ trawienny i w razie przeziębienia. Doskonałym napojem dla kobiet w ciąży jest napar z liści maliny stosuje się go od wieków w Afryce, Ameryce i Azji. Wiadomo bowiem, że liście maliny mają wpływ na wzmocnienie mięśni macicy; regularne picie naparu pomaga zatem znieść wysiłek porodu. Liście maliny podnoszą też jakość i ilość naturalnego pokarmu matki. Już w drugim trymestrze powinno się pić napar z liści maliny raz dziennie, w trzecim trymestrze częściej jeden, dwa razy dziennie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja planuję urządzić maleństwo pokoik zaraz obok naszej sypialni i tam ma być wszystko dla niej. Ale na początku zdecydowaliśmy, że łóżeczko wstawimy do sypialni- z własnej wygody, żeby w nocy mieć dzieciątko obok siebie. I będzie to na pewno pokoik uniwersalny, bo planuję więcej dzieci jak wszystko dobrze pójdzie:) I nie jest powiedziane czy następne też będzie dziewczynką... zatem kolor ścian to żółty a mebelki uniwersalne:) Jak na razie mamy mebelki, łóżeczko, wybrałam wózek i fotelik samochodowy- to tyle z dziecięcych zakupów. Jeszcze sporo czasu jak wszystko będzie dobrze, ale z tym naszym łożyskiem to różnie może być i chciałam kilka rzeczy pooglądać co by mąż sam nie musiał potem po sklepach latać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwileczke,wybaczcie:)Do ktorego tc musicie brac progesteron?????Czy ktoras z Was bierze luteine??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałam duphaston do 16tc a niektórzy muszą brać do 20 więc zależy odlekarza i sytuacji w jakiej jesteś muszę się pochwalić dzwoniłam niedawno do przychodni i wyniki badania prenatalnego są w 100% bardzo dobre maluszki bardzo dobrze się rozwijaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petitki- ja brałam duphaston i luteine do 12 tygodnia, ale zmniejszał mi dawkę po kolejnych badaniach progesteronu. Na poczatku brałam 2 razy duphaston i 3x2 luteiny potem coraz mniej a na końcu sam duphaston.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja 331 lekarka mi tak powiedziała chyba dlatego że to bliźniaki, powiedziała że rzadko się zdarza ze któraś dociągnie do końca(do terminu porodu) no i pewnie przez moje problemy z zajściem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi:)Mnie angielska klinika kazala brac do 12tc.Nie jestem pewna co do tej decyzji.Chcialam brac do kolo 16tc.W sobote id do polskiego lekarza i zobaczymy co on mi powie.W sobote odstawiam juz sterydy ,pozostala tylko aspiryna(acesan do 34tc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ines herbata z lisci malin jest na przyspieszenie porodu wiec nie mozna jej pic przed 37 tyg ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
INES78- widzisz kochana internet to studnia wiedzy i informacji bez dna. Z twojego posta wyczytałam, że ciężarne powinny pić napar z maliny bo podobno ma moc będąc w ciąży. Ja za to słyszałam, że nawet w ciąży nie powinno się pić herbaty malinowej bo podobno może wywołać skurcze. I bądź tu człowieku mądry. Dziewczyny ja jestem w 6 tyg i mam takie bóle jak przed @. Miałyście takie może? Ja mimo wczesnej ciąży też spoglądam na ubranka, wózki itp. A le postanowiłam, żeby nie zapeszać poczekam ze wszystkimi zakupami jak najpóźniej . Teraz wchodzisz do sklepu i wszystko od ręki masz no może wóżek na zamówienie ale to chyba wyjątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hej :-) maja tak to jest najpierw martwimy się o utrzymanie ciąży i zdrowie maluszka, a potem po narodzinach stres i zamartwianie pozostaje na całe życie, taka rola mamy :-) słońce nie schizuj przecież Tobie już z góreczki zostało, 36 tc prawie skończony, będzie dobrze 🌼 magia no to czekamy do 23tc, oby na dobre wieści. I jak tu nie stresować się. Kurcze, ale ten czas leci, dopiero co były gratulacje z okazji bety, a tu już połowa za Tobą :-) Spodnie fajna sprawa, nic nie ściska. Jak piszesz, że brzuszek tak powoli Ci rośnie, to zaczynam się zastanawiać nad swoją małą piłeczką, ciekawe jak będzie za kilka miesięcy wyglądał hi hi. Kochana czemu nie chwaliłaś się, że macie już mebelki 🌼 Ines jak ja zazdroszczę tym, którzy mogą zrezygnować z picia kawy :-) Niestety ze względu na moje niskie cisnienie mam do wyboru tabletki na podwyższenie albo kawkę, więc wybieram kawę 🌼 Emmi Super, że dzidziuś zdrowy i ładnie się rozwija :-) słońce, a co do testu to decyduj się szybko, bo robi się go między 10-14 tc, mało czasu Ci pozostało. Według mnie warto go zrobić i nie stresować się przez całą ciążę, no ale moje zdanie może być mało obiektywne 🌼 petitki ja brałam luteinkę do końca 12tc 🌼 karola gratuluję dobrych wyników badań prenatalnych, super wiadomość. Mnie lekarz też mówił przy ivf, że bliźniaki zazwyczaj rodzą się wcześniej 🌼 Akif u mnie od ok. 9-10tc zaczęły się kłócia w pachwiach, lekarz powiedział że to normalne bo macica się rozciąga 🌼 My urządzamy pokoik dla Dawidka obok naszej sypialni, nie wstawiamy łożeczka do sypialni. Do pokoju dziecka wstawiamy komplet mebelków z tapczanikiem więc zawsze będzie można z niego skorzystać. Teraz tylko musimy uzgodnić z M, który to będzie zestaw bo mamy odmienne zdania jak się okazało hi hi Może pomożecie: zielony z piłką czy czerwony z formułą? http://www.mebelki.pl/aranzacje/art3317,sport.html http://www.mebelki.pl/aranzacje/art3723,auto.html Pozdrowionka dla wszystkich :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam czytam i czytam,jestescie pewne kobietki ze dacie rade biegac do pokoju maluszka w nocy co 2-3 godzinki?i ze uslyszycie go za kazdym razem?ja mam lozeczko w sypialni i to jest ogromna wygoda i nie biore go do sieboe w nocy wcale chyba ze na karmienie i potem odkladam bo raz ze wtedy czesciej sie budzi niewiem czemu a dwa ze ja sie nie wyspie bo caly czas czujnie spie by go nie uderzyc przez sen czy przygniesc.rano go biore do siebie jak juz wstanie heh polezec ze mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu- mebelki i łóżeczko już mamy jakiś czas bo dostaliśmy zatem nie musiałam kupować, tylko materacyk nowy ale jeszcze nie wybrałam jaki. Dzisiaj za to pooglądałam w necie bodziaki dla dzieci- jejku jakie niektóre są śliczne:) A ten link z mebelkami się nie pokazuje- przynajmniej mi pokazuje tylko główną stronę sklepu. Idea- też myślę, że łóżeczko w pokoju rodziców to wygoda szczególnie dla mamy:) Podziwiam, że tak sama sobie z wszystkim radzisz i jeszcze szkoła.. Akif- miałam takie bóle i to dłużej niż do 6 tygodnia, ale to podobno normalne. petitki- a ta aspiryna to po co? Ciekawska jestem jeżeli możesz odpowiedz:) Karola- mamy zbliżone terminy jak widzę. A jak się miewasz? Jakieś dolegliwości? Bliźniaki to poważna sprawa, ale za to dwa szczęścia:) Laski was też boli brzuch czasem? Od kilu dni jak wstaję z fotela to boli mnie dość mocno brzuch w podbrzuszu.. Tak myślę, że to może od rozciągania macicy ale sprawdzam jak u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, mi się bardziej podoba czerwony z formułą :) Jakoś tak kolorystyka bardziej do mnie przemawia! Ten zielony trochę mdły taki się wydaje. Ale w sumie oba fajne!!! Mi się nudzi w pracy. I w ogóle nic się u mnie nie dzieje... Czekam na wiosnę!!! Pozdrawiam Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idea nie wiem jak sprawdzi się nasz plan w praktyce: niania na stoliku nocnym i dyżury w nocy na zmianę. Oboje jesteśmy bardzo aktywni zawodowo i raczej odpada zmęczenie i nieywspanie dwóch osób w tym samym czasie, tak więc chyba tylko dyżury nas ratują. Trochę zazdroszczę Ci tej wygody :-) magia to Ty kochana już prawie wszystko masz. Jak chciałabyś zerknąć odpal stronę główną www.mebelki.pl a potem "aranżacje" - fajne są nawet :-) ale-ola no to masz to samo zdanie co mój M :-) Ines super, też myślałam o zwierzakach tych z aranżacji DINO lub AFRYKA , mamy podobny gust hi hi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he to dla Ciebie:) ja nie myślę jeszcze o pokoiku, zresztą my mamy 2 pokoiki i jeśli wszystko będzie dobrze to by było samo łóżeczko w naszej sypialni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola o ciazy dowiedzialam sie w Twoje urodzinki:)hehe!to byl moj najpiekniejszy prezent na swieta!!!!:D Magia aspiryne biore na lepsze ukrwienie macicy(mam za krzepka krew) Dziewczyny czy Wy tez macie czasami lekki bol w pachwinach??taki ciagnacy??myslicie ze dlatego ze macica sie rozciaga??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petitki nie przejmuj się tymi bólami ja też takie miałam to macica sie rozciąga tak jak mówiłaś mi dali na te bóle nospę forte 2x dziennie i pomogło, domek się szykuje dla twojego maluszka:) magia mi jeszcze dokuczają mdłości ale i tak już mniejsze niż na początku:) a termin mam na 25 lipca ale mogę się spodziewać wcześniej:) aby było wszystko ok kasiu ja tez bym chciała już szykować wszystko na narodziny ale jakoś tak się boję jeszcze że zapeszę wózek na pewno kupię po porodzie... może dowiem się 28 w końcu kogo tam mam w brzuszku taka jestem ciekawa że niewiem:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petitki nie przejmuj się tymi bólami ja też takie miałam to macica sie rozciąga tak jak mówiłaś mi dali na te bóle nospę forte 2x dziennie i pomogło, domek się szykuje dla twojego maluszka:) magia mi jeszcze dokuczają mdłości ale i tak już mniejsze niż na początku:) a termin mam na 25 lipca ale mogę się spodziewać wcześniej:) aby było wszystko ok kasiu ja tez bym chciała już szykować wszystko na narodziny ale jakoś tak się boję jeszcze że zapeszę wózek na pewno kupię po porodzie... może dowiem się 28 w końcu kogo tam mam w brzuszku taka jestem ciekawa że niewiem:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×