Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ErnoErno

Implantacja zarodka - jakie miałyście objawy???????????

Polecane posty

Madziu mi to sie wydaje ze progesteron nie jest tutaj wyznacznikiem i z tego co pamietam to progesteron we wczesnej ciazy pokrywa sie w czesci z normami kiedy jest brak ciazy, wiec Madziu ciaza jak najbardziej moze byc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi1705
magda a testowałaś czy coś ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angia
Magda88 a nie masz norm z laboratorium ? Na wyniku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qserra
Beatrice, mam przed sobą paragon - 9 zł jak byk. Z resztą dziś robiłam gdzie indziej test podwójny z krwi potrzebny do badań prenatalnych i tam na cenniku krzywa cukrowa była za 8, 50 zł. A w innych miejscach spotkałam się po 10 i po 10,50. 50 zł to bardzo dużo. Ja mieszkam w Toruniu, ale nie sądziłam, że mogą być takie rozbieżności w cenie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qserra
Zapomniałam dodać, że w przeciągu tych 2 godz. trzeba siedzieć na miejscu, nie można wyjść sobie na zakupy czy spacer, bo wtedy wyniki mogą być zafałszowane, gdyż aktywność fizyczna obniża poziom glukozy we krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caarolinee88
No to ładnie. Ja dziś odbieram wyniki po godzinie 17 i jestem aż ciekawa co u mnie wyszło bo nie wiedziałam że chodzić nie można hahaha. Dreptalam sobie w tą i w tamtą by czas szybciej zleciał. Poleciałam do innego budynku oddać posiew do badania. Nooo to mogę dziś nie złe cuda odebrać haha. Ja miałam glukoze przygotowana przez położna i musze Wam przyznać ze zaje... cie mi smakowala i zalowalam ze tak mało (choć to była filizanko-kubek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qserra
A ja właśnie odebrałam i okazało się, że mam tą cukrzycę. Zadzwoniłam do mojej gin i kazała zgłosić mi się na oddział. Masakra. Aż ryczeć mi się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatrice 27
Qserra,przestan kochana...odpowiednio ustawione leczenie i bedzie ok..Ja w pierwszym wyniku mialam znacznie wyzsza glukoze niz Ty wiec pewnie wynik krzywej bedzie taki jak u Ciebie.Nie mozemy sie denerwowac bo to szkodzi- nie tylko nam..Zaczekaj na spokojnie do konsultacjii. Buziol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaa88
Evi nie testowałam, bo dziś mam dopiero 24dc, a przeważnie trwają 31 :) Angia mam normy i wg tego co jest na wyniku to mieści się on w fazie lutealnej. Qserra nie panikuj :) zobaczysz na spokojnie co powie lekarz. Zaraz zadzwonię do kliniki bo na śmierć zapomniałam o wyniku badania PCT :) zobacze może przez tel mi coś powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi Gje
Qserra to nic strasznego. Musisz stosować się diety i tyle :-) jaki miałaś wynik? Ja miałam w 1 ciąży i teraz też. Trzeba jeść posiłki z niskim ig i nie zapominać o kolacji ok 22. Dasz radę. Ja to ogarnęłam w tydzień i w ciąży przytylam 3 kg. Przez całą ciążę :-) na oddziale powinni zrobić badania, wyjaśnić o co chodzi w diecie i wypuścić do domu :-) tak przynajmniej ja miałam na Karowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qserra bedziesz miala wieksza motywacje do trzymania diety i zdroweg odzywiania :) nie ma tego zlego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angia
Qserra a czy ty naprawdę musisz te badania prenatalne robić ? To że 30 na karku to jeszcze nie jest powód zrobisz jak będziesz chciała ale proszę zastanów się jeszcze ja mam po 30 i nie zrobię zresztą lekarz mi nawet nie proponuje. Pisze to bo jak nie ma naprawdę powodów to nie rób ja znam taki przypadek zresztą z Torunia ze kobieta tez zrobiła bo właśnie 30 lat i dziecko zostało najprawdopodobniej przez badanie uszkodzone i jest niepełnosprawne. Proszę przemysł ta decyzję jeszcze . . . Musiałam ci napisać bo sumienie żyć by mi nie dało a myślę o tym odkąd pierwszy raz to napisałaś . . . A co do cukrzycy spokojnie musisz tylko diety przestrzegać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qserra
Wyniki mam takie: na czczo 94, po godzinie 217 i po 2 godz 154. Angia, ja chce zrobić prenatalne i to jest moja świadoma decyzja. Bylam juz u lekarza, który to wykona. Objasnil mi co i jak. Jest to pi prostu bardzo szczegolowe usg powiązane z analiza wyniku krwi. Nie ma możliwości, żeby zaszkodzić dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angia Tobie chyba chodzi o te prenatalne z pobieraniem płynu owodniowego? Też nie wiem czy bym się na to zdecydowała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qserra
Iczozord, ja zrobie tylko te nieinwazyjne, czyli usg genetyczne. Ono jest bezpieczne. Dziewczyny, jadę do szpitala. 3majcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angia
tak mi chodzi o te inwazyjne ja bym się nie decydowała , to czym w takim razie różni się usg w 12 tygodniu od tego twojego genetycznego? tak z ciekawości bo do tej pory sądzilam że to w 12 tygodniu to jest właśnie usg genetyczne.... i jak a nim jest nieprawidłowy wynik to wtedy są wskazania do badan prenatalnych inwazyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi1705
Hej dziewczyny, byłam wczoraj u gina i jak na razie nic nie widać.... mam jechać w sobotę to będzie 12dc ehhh jak na razie nic nie czuje żeby coś się produkowało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qserra
No i jestem z powrotem, bo... nie było miejsc na oddziale. Mam się zgłosić we wtorek, a do tej pory trzymać dietę. Mam się przygotować, że spędzę tam 3 dni i będą mi badać glukometrem cukier i podawać insulinę. Ogólnie moja gin podejrzewa, że mam cukrzycę nie tylko ciążową, ale też normalną , bo tak wcześnie w ciąży cukrzyca jest rzadka i wyszły mi też ketony w moczu, które mogą świadczyć o cukrzycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ysg w 12 tyg to m innymi mierzenie przezierności karkowej i określanie prawdopodobienstwa roznych chorob genetycznych - zespolu downa itp. Jak wyjdzie źle to robi się dalsze badania, m innymi chyba pobieranie tych wód. Ja nie robiłam. Po pierwsze się spóźniłam a po drugie co by mi to dało? Tylko bym sie stresowała, że dziecko chore a są to wady z którymi nic się nie da zrobić i tak. Ciąży bym nie usunęła nawet jakby wada była najgorsza. Już bardziej mi zależy na tych badaniach połówkowych na których bada się serce itp i w przypadku jakichś wad można robić interwencje i operacje jeszcze w brzuchu mamy :) qserra powodzenia :) Może trafisz na fajne babeczki :) Pisz do nas :) Trzymamy kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi1705
oczywiście kafe stoi.... masakra... kiedyś cały dzień czekałam aż się odblokuje...,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qserra
Faktycznie, wiesza się coraz bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, nie mam ostatnio czasu zaglądać bo się pakuję, ale widzę że się trochę podziało. Qserra, nie denerwuj się kochana. Moja koleżanka miała w 2 ciążach cukrzycę i ma zdrowiutkie, śliczne dzieciaczki. Musiała oczywiście trzymać dietę, jeść rzeczy z niskim indeksem glikemicznym (winogrona odpadają :(), ale wszystko było dobrze, więc u Ciebie pewnie też będzie :) Swoją drogą wyniki cukru też mam na czczo 94 czy 96 i mnie lekarz napisał, że jest ok. Czym się taka cukrzyca objawia? x x x Znacie jakieś dobre balsamy, które można stosować w ciąży? Mam skórę na plecach i nogach tak suchą jak tarka. Stosuję Niveę najbardziej odżywczą i ona względnie daje radę, a próbowałam oliwek i oleju kokosowego. Tylko jak rano wstanę to skóra mi się łuszczy jak potrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×