Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablinka

ZACZYNAMY STARANIA 2011/2012

Polecane posty

Gość ANUSIA 86
Ehh no wiem wiem.Zaczne jednak inwestowac w testy owu bo kochalismy sie 12 14 dzień cyklu no i nie trafiliśmy w jajeczkowanie.Zawsze owu miałam około 13-14. Jakoś to bedzie głowa do góry i biore sie za sprzątanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Anusia to nie znaczy ze nie trafiliscie w dni płodne..po porostu moze za barzdo chcesz...za duzo myslisz i wszystko sie blokuje przez psychike....ja tez tak miałam...ale teraz zdałam sobie z tego sprawe i juz bardziej na luzie podchodze do tematu:)a psychika odgrywa w tym bardzo duża role...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu cisza... Ja dzisiaj rano wstałam z kłującym mnie prawym tak jakby jajnikiem ale nie wiem czy to jajnik czy to coś niżej, chyba z 3 godziny mnie bolało, normalnie nie mogłam chodzić :( jutro rano zrobię test pewnie i tak bedzie jedna kreska, zamierzam w piątek zrobić bete i powtórzyć w poniedziałek... A co u Was? Jak się czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej no rzeczywiscie cisza tutaj, u mnie temp dzis wzrosla o jedna kreche i sporo sluzu plodnego ze az mokro, zobaczymy co bedzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagnieżdżenie ma miejsce między 6 a 12 dniem po owulacji. Jeśli dlatego czasu komórka nie zacznie się zagnieżdżać, to już tego nie zrobi. Ciałko żółte żyje prawidłowo właśnie 12-16 dni. Pod koniec swojego żywota zaczyna sie przekształcać w ciałko białawe, przestaje produkować progesteron, wzrasta estradiol i dochodzi do złuszczania endometrium (= miesiączka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja niestety dzisiaj dostałam @ :( Widocznie tak miało byc :( no cóz trudno się mówi. Termin następnej @ 9.08.2011 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozza
witam..dawno nie pisała, ale czytam na bieżąco.. dziś widziałam mojego bobaska- 4 cm..:) wszystko dobrze, ładnie urósł..myślę, że już przy następnej wizycie poznam płeć ( 15 tydzień?)Zobaczymy.. Gratuluję wszystkim nowym zaciążonym..i czekam na kolejne dobre wieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie dalej cisza ... trzymam kciuki za przyszle mamusi i staraczki:) dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koza, ja w 17 tygodniu jeszcze płci nie widziałam. Lekarze dopiero po 20 tygodniu są w stanie w miare pewnie określić płeć, no chyba, że ewidentnie widać penisa, to wcześniej stwierdzają. A poza tym-dziecko często nie układa się tak, żeby móc sprawdzić. Więc nie ma się co nastawiać:) Mnie lekarz powiedział, że jak będę na USG 3D w 22 tygoddniu to już będzie widać:) Więc 1 sierpnia powinnam sie dowiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katii:)przykro mi ze tym razem Ci sie nie udało..ale nie trać wiary:)mi w tym cyklu raczej tez sie nie uda...:(starania były tylko raz...wiec wątpie że trafiliśmy w odpowiedni moment...ehh...że ten mój mąż sie musiał pochorować akurat wtedy kiedy ja miałam dni płodne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawiedziona jeszcze nie myślę,że to przesadzone poczekam w piątek pojdę na bete. Nie wiem czemu link nie wchodzi, skopiowałam tekst: "Pani w laboratorium powiedziała że być może beta zrobiona za wcześnie i zarodek się nie zagnieździł jeszcze tak wiec nie wydziela tego hcg sad Teoretycznie rzecz biorąc plemniki na owulację mogą czekać 2-5 dni zagnieżdżanie trwa 6-12 dni a po 1-2 dniach od zagnieżdżenia zarodek wytwarza te hcg tak więc biorąc minimum uznając że trafiliśmy w owulację następuje zapłodnienie potem 4 dni zagnieżdżanie i po 2 mamy hormon hcg więc może wykryć 6 dniową ciążę ale co z tymi co zarodek dłużej wędruje do macicy i gdy owulacja nastąpiła kilka dni po stosunku? tak wiec max 5 dni dla rambo plemników +12 na zagnieżdżenie się zarodka leniuszka + 2 na wytworzenie hcg = 19 dni od stosunku zaczyna się dopiero wydzielanie hcg więc można zrobić test z krwi lub sikańca i nie ma co tracić wiary że mamy objawy ciąży a testy jak na złość pokazują wynik negatywny bo być może minęło za mało czasu na zagnieżdżenie się zarodka w nowym domku smile tak wiec dolna granica wykrywania ciąży to 6-7 dni od stosunku a górna ok 19-21 wszystko zależy od zagnieżdżenia się zarodka Ja tam czekam max do 13 maja na @ a potem sikaniec...smile ja będąc w 2 ciąży owulacje miałam ok 21 dnia cyklu i w dniu miesiączki 28 dzień cyklu wyszedł sikaniec negatywny a w 35 dniu cyklu a 15 dniu od stosunku to już słaba druga krecha ale taka ledwo widoczna wiec przypuszczam że moje zarodki to są leniwce i długo zwiedzają macice zanim się zadomowią smile A przeleciałam fora czytając o bólu w podbrzuszu i znalazłam taki powód: Bóle brzucha We wczesnej ciąży mogą być one spowodowane bardzo szybko narastającymi poziomami hormonów, które z jednej strony są niezbędne dla dalszego rozwoju ciąży, ale u kobiety mogą powodować bolesne obrzmienia narządów wewnętrznych, szczególnie w obrębie miednicy małej. Bóle brzucha w ciąży. Grooźne, niegroźne... Od chwili, gdy będziesz podejrzewać ze jesteś w ciąży, zaczniesz wsłuchiwać się w swój organizm z niespotykaną dotąd intensywnością. Będziesz analizować wszystkie sygnały, jakie twój organizm będzie ci wysyłał, będziesz zastanawiać się, co jest normalnym objawem ciąży, a co wymaga fachowej interwencji. Jednym z najbardziej niepokojących „doznań ciążowych jest ból brzucha. Jaki ból jest fizjologiczny, a jaki potrzebuje konsultacji z lekarzem? O tym właśnie będzie artykuł. Okres ciąży podzielę na trymestry i dla nich opiszę dolegliwości bólowe brzucha. I trymestr Pierwsze dni i tygodnie ciąży to intensywny rozwój i wzrost Twojego dziecka. Cały twój organizm reaguje na obecność tej małej istotki w twoim brzuchu, a szczególnie domek dziecka macica. Staje się ona przytulnym mieszkaniem na całe 9 miesięcy. Ale żeby maluszkowi było wygodnie, musi rosnąć razem z nim. I ty to czujesz! Rosnąca macica rozciąga trzymające ją więzadła, zaczyna uciskać na inne narządy leżące w pobliżu, np. pęcherz moczowy. Teraz centrum twojego organizmu jest właśnie tutaj w dole brzucha. To tutaj, pod wpływem zmian hormonalnych, dopływa najwięcej krwi, przez co narządy są obrzmiałe i bardzo tkliwe. Możesz mieć wrażenie pełności w jamie brzusznej; uczucie „ciągnięcia, szczególnie w pachwinach, lekkie skurcze macicy podobne jak na miesiączkę, ale raczej bezbolesne. Objawy napięcia przedmiesiączkowego i ciąży są bardzo podobne a to dlatego, że w obu przypadkach wzrasta gwałtownie poziom gestagenów, odpowiedzialnych za skurcze macicy, złe samopoczucie, bolące piersi, rozdrażnienie. Mogą też pojawić się bóle niezwiązane z ciążą, np. zapalenie wyrostka robaczkowego, zaburzenia jelitowe, kolka nerkowa, co wymaga wizyty u specjalisty. Jak wiadomo, w pierwszym trymestrze jest duże ryzyko poronienia, płód jest bardzo czuły na wszelkie czynniki zewnętrzne. Dlatego nie wolno bagatelizować pewnych sygnałów wysyłanych przez organizm. Jeśli bóle mają charakter bolesnych regularnych skurczy, należy udać się do ginekologa, który zdiagnozuje przyczynę dolegliwości i w miarę możliwości zastosuje leczenie. Każde krwawienie czy plamienie w ciąży, nawet jeśli nie towarzyszy mu ból, wymaga konsultacji lekarskiej! To może być objawem zagrażającego poronienia! "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikuje Katii:)no ciekawy ten artykuł:)mi wyskoczyło że bład..ze takiej stronki nie ma...niewiem czemu..no to jeszce jest nadzieja ze Ci sie udało tylko ten zarodek leniuszek:)sie nie zadomowił w macicy:)tak wiec ja dalej trzymam kciuki:)a masz jakiekolwwiek objawy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uaktualniam NICK.........CYKL STARAŃ.....WIEK......DATA NAST @........MIASTO natka89............1............22........ok11.07.11 ..........Starogard anvers..............6............26...........11.07.11... .......Antwerpen Mloda Mama2010..4............26...........12.07.11...........UK Katii82..............2............29...........13.07.11.. .... ...Pomorskie/Trójmiasto ada111..............7............23...........14.07.11 ..........zachodni świeżynka.........4............30............16.07.11 .........warszawa Ania29.............14............29...........17.07.11... .......Rzeszów Greczen...........14...........29...........21.07.11..... ......wielkopolska AniaMyszula........8...........23...........23.07.11. .........Koszalin Kotomirka.........16...........20...........24.07.11..... ....ok.Bydgoszczy zawiedzona........5...........23............25.07.11. . ......Podkarpacie Maria.D83..........6...........27............28.07.11 ..........Koszalin ewuś90..............1...........21...........27.07.11 ..........Żory Madzii22............6...........22...........28.07.11.. . ......Wielkopolska Pechowa............4...........22.............3.08.11.... . ....śląsk gosia 34............6............34............ 3.08.11...........O-E Tygrysek333.......5...........26.............9.08.11...... ....Warmińsko-mazurskie NICK........CYKL STARAŃ....WIEK....W OCZEKIWANIU NA @.....MIASTO Xenia33.............6...........33............ 9.07.11...........Wrocław BlackRosssa........8...........27.............7.07.11.. . ......Rzeszów Panterka1981.....5............29.............???.... ...........małopolska **************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** NICK..............WIEK.....DATA PORODU....PŁEĆ...PO KTÓRYM CYKLU.....MIASTO pablinka...............27.........25.11.11.......???. .........3.........MANCHESTER Katie84................27.........30.11.11.......???.... ......5.........Kraków olcik777...............26.........04.12.11.......???.... ......5.........Małopolska barbera...............29..........8.12.11...dziewczynka ...długo....wielkopolska nietoperek333.......28..........8.12.11........???...... ....2.........Bielsko-Biała Ania282...............27.........11.12.11........???.... . ....7.........małopolska Karolka8512..........25 ........18.12.11 .......???...........3........ok.Szczecina pani_biedronkowa..24.........24.12.11........???......... .4.........gdańsk Ira1....................27........25.01.12........???. .........6.........UK moniaa_aa............23........26.01.12........???..... .....1.........wielkopolska kozza..................27........12.02.12.........??? ..........3........okolice Łodz vixwoman.............25........21.02.12.........???...... . ...1........śląsk cocacolagirl..........26............???.............???.. .........16.......Łódź ChceByćMamą.......27............???.............???.... ........???.......UK klara1984.............27............???.............???.. .........10.......lubelskie Sippelsweg............28............???.............???.. ...........7.......świętokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati - wszystko pieknie i cacy w tym artykule ale jest jeszcze jedno ALE. Hcg jest zawsze wykrywalne w krwi (w terminach podanych w artykule, mozna tez je okreslic jako 8-14 dni od owulacji) ale nie zawsze przechodzi go odpowiednio wysokie (tj. takie, ktore moze wykryc sikaniec) stezenie do moczu! Stad nawet takie przypadki, ze dopiero w 6. miesiacu sikaniec cos pokazal, choc juz przyszla mamusia wiedziala od 100 lat, ze spodziewa sie dziecka: beta z krwi byla wielotysieczna, serduszko bilo, plec byla znana, mebelki i ubranka kupione, imie wybrane itp itd a sikaniec dlugo sie buntowal! Bywa, ze sikaniec wykryje ciaze biochemiczna a bywa, ze dopiero bardzo zaawansowana. Takze wiarygodnosc tych testow jest srednia, wieksza niz wrozki i horoskopu ale nie tak wiarygodna jak beta z krwi. Pozdrowionka i wysokiej betki zycze :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawiedziona tak objawy mam, ale ja już swojemu ciału nie wierze... Mam od 2 tyg bolące piersi, otoczkę ciemniejszą, żyłki, wzdęcia, czasem zawrowty głowy, kłucie w poblizu prawego jajnika, no i wiecznie śpiąca.. ale te objawy nic nie mówią... w piątek beta i progesteron zrobie i zobaczymy... mongrana dzięki wielkie :) bo jak zobaczyłam dzisiaj rano test to jakoś smutno mi się zrobiło, ale tak tak pójde w piątek na betke..... tak bardzo bym chciała... A co z resztą dziewczyn??, czemu nikt się nie odzywa, jak testy?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.. bylam wczoraj u gina z wynikami hormonów - powiedział, ze nie może do niczego sie przyczepić, chociaz jest czepliwy. Pytalam o TSH - powiedział ze nie bedziemy go ruszac. Dopiero w ciązy utrzymywałby ponizej 2. Pytalam tez o droznosc - powiedziął ze najpierw wszystkie badania nieinwazyje. Dopiero jak tu nie mozna znalezc przyczyny, stosuje sie badania inwazyjne. Mam jeszcze zrobic koniecznie ta krzywa insulinowa, powiedział ze to wazne, szczególnie jak stosunek LH / FSH (albo odwtotnie nigdy nie pamietam) jest bliski 2 - a u mnie podobno tak bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.. bylam wczoraj u gina z wynikami hormonów - powiedział, ze nie może do niczego sie przyczepić, chociaz jest czepliwy. Pytalam o TSH - powiedział ze nie bedziemy go ruszac. Dopiero w ciązy utrzymywałby ponizej 2. Pytalam tez o droznosc - powiedziął ze najpierw wszystkie badania nieinwazyje. Dopiero jak tu nie mozna znalezc przyczyny, stosuje sie badania inwazyjne. Mam jeszcze zrobic koniecznie ta krzywa insulinowa, powiedział ze to wazne, szczególnie jak stosunek LH / FSH (albo odwtotnie nigdy nie pamietam) jest bliski 2 - a u mnie podobno tak bylo :) Kto mnie dał znowu do 2 tabelki?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katii:)głowa do góry:)będzie dobrze:)a powiedz mi od którego dniz po owu to sie zaczeło???wiem jak to jest...ja tez zawsze wyszukuje tych wszystkich objawów...ale teraz troche spokojniejsza jestem:)a ja dopiero 2 dni po owu...bo wydaje mi sie w pon była...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xenia - a widzisz, jednak pozniej ta droznosc... to nie jest taka bulka z maslem. Rozmawialam z jeszcze inna lekarka i ta twierdzila, ze TSH trzeba zbijac, takze tylko jedna (i to kompletnie niewiarygodna) lekarka u mnie twierdzila, ze TSH jest o.k. Pozostalych 4 lekarzy (polskich i niemieckich) kazalo zbijac. No ale u mnie bylo powyzej 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mongrana pytalam jeszcze o nasienie - cykl leczenia clo trwa 2 miechy, wtedy robi sie wyniki kontrolne, zazwyczaj jest poprawa, chyba ze te bestie są wyjątkowo leniwe i się buntują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to czekam... NICK.........CYKL STARAŃ.....WIEK......DATA NAST @........MIASTO natka89............1............22........ok11.07.11 ..........Starogard anvers..............6............26...........11.07.11... .......Antwerpen Mloda Mama2010..4............26...........12.07.11...........UK ada111..............7............23...........14.07.11 ..........zachodni świeżynka.........4............30............16.07.11 .........warszawa Ania29.............14............29...........17.07.11... .......Rzeszów Greczen...........14...........29...........21.07.11..... ......wielkopolska AniaMyszula........8...........23...........23.07.11. .........Koszalin Kotomirka.........16...........20...........24.07.11..... ....ok.Bydgoszczy zawiedzona........5...........23............25.07.11. . ......Podkarpacie Maria.D83..........6...........27............28.07.11 ..........Koszalin ewuś90..............1...........21...........27.07.11 ..........Żory Madzii22............6...........22...........28.07.11.. . ......Wielkopolska Pechowa............4...........22.............3.08.11.... . ....śląsk gosia 34............6............34............ 3.08.11...........O-E Tygrysek333.......5...........26.............9.08.11..... . ....Warmińsko-mazurskie NICK........CYKL STARAŃ....WIEK....W OCZEKIWANIU NA @.....MIASTO Katii82..............2............29...........13.07.11.. .... ...Pomorskie/Trójmiasto Xenia33.............6...........33............ 9.07.11...........Wrocław BlackRosssa........8...........27.............7.07.11.. . ......Rzeszów Panterka1981.....5............29.............???.... ...........małopolska **************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** NICK..............WIEK.....DATA PORODU....PŁEĆ...PO KTÓRYM CYKLU.....MIASTO pablinka...............27.........25.11.11.......???. .........3.........MANCHESTER Katie84................27.........30.11.11.......???.... ......5.........Kraków olcik777...............26.........04.12.11.......???.... ......5.........Małopolska barbera...............29..........8.12.11...dziewczynka ...długo....wielkopolska nietoperek333.......28..........8.12.11........???...... ....2.........Bielsko-Biała Ania282...............27.........11.12.11........???.... . ....7.........małopolska Karolka8512..........25 ........18.12.11 .......???...........3........ok.Szczecina pani_biedronkowa..24.........24.12.11........???......... .4.........gdańsk Ira1....................27........25.01.12........???. .........6.........UK moniaa_aa............23........26.01.12........???..... .....1.........wielkopolska kozza..................27........12.02.12.........??? ..........3........okolice Łodz vixwoman.............25........21.02.12.........???...... . ...1........śląsk cocacolagirl..........26............???.............???.. .........16.......Łódź ChceByćMamą.......27............???.............???.... ........???.......UK klara1984.............27............???.............???.. .........10.......lubelskie Sippelsweg............28............???.............???.. ...........7.......świętokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygrysek i katii nie nie ta tabelka uaktualniam NICK.........CYKL STARAŃ.....WIEK......DATA NAST @........MIASTO ada111..............7............23...........14.07.11 ..........zachodni świeżynka.........4............30............16.07.11 .........warszawa Ania29.............14............29...........17.07.11... .......Rzeszów Greczen...........14...........29...........21.07.11..... ......wielkopolska AniaMyszula........8...........23...........23.07.11. .........Koszalin Kotomirka.........16...........20...........24.07.11..... ....ok.Bydgoszczy zawiedzona........5...........23............25.07.11. . ......Podkarpacie Maria.D83..........6...........27............28.07.11 ..........Koszalin ewuś90..............1...........21...........27.07.11 ..........Żory Madzii22............6...........22...........28.07.11.. . ......Wielkopolska Pechowa............4...........22.............3.08.11.... . ....śląsk gosia 34............6............34............ 3.08.11...........O-E Xenia33.............7...........33............ 9.08.11...........Wrocław Tygrysek333.......5...........26...........9.08.11...... ....Warmińsko-mazurskie NICK........CYKL STARAŃ....WIEK....W OCZEKIWANIU NA @.....MIASTO Katii82..............2............29...........13.07.11.. .... ...Pomorskie/Trójmiasto Mloda Mama2010..4............26...........12.07.11...........UK natka89............1............22........ok11.07.11 ..........Starogard anvers..............6............26...........11.07.11... .......Antwerpen BlackRosssa........8...........27.............7.07.11.. . ......Rzeszów Panterka1981.....5............29.............???.... ...........małopolska **************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** NICK..............WIEK.....DATA PORODU....PŁEĆ...PO KTÓRYM CYKLU.....MIASTO pablinka...............27.........25.11.11.......???. .........3.........MANCHESTER Katie84................27.........30.11.11.......???.... ......5.........Kraków olcik777...............26.........04.12.11.......???.... ......5.........Małopolska barbera...............29..........8.12.11...dziewczynka ...długo....wielkopolska nietoperek333.......28..........8.12.11........???...... ....2.........Bielsko-Biała Ania282...............27.........11.12.11........???.... . ....7.........małopolska Karolka8512..........25 ........18.12.11 .......???...........3........ok.Szczecina pani_biedronkowa..24.........24.12.11........???......... .4.........gdańsk Ira1....................27........25.01.12........???. .........6.........UK moniaa_aa............23........26.01.12........???..... .....1.........wielkopolska kozza..................27........12.02.12.........??? .........3........okolice Łodz vixwoman.............25........21.02.12.........???...... . .1........śląsk cocacolagirl..........26............???.............???.. .......16.......Łódź ChceByćMamą.......27............???.............???.... .....???.......UK klara1984.............27............???.............???.. .......10.......lubelskie Sippelsweg............28............???.............???.. ........7.......świętokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anvers jak dobrze ze mamy tak dobrego moderatora strony :) ja skopiowałam po tygrysku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj kazdemu moze zdarzyc sie pomylka :) najwazniejsze ze poprwiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×