Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

hej dziewczyny, moj mlody ma 6 tyg i wazy 5,5 urodzil sie 3,5 kg. to kluska mala.. a jasz wasze chlopaki? te szczepienia to cosbstrasznego oczywiscie wykupilismy te szczepionke 5w1 wiecej wkluc bym nie wytrzymaala. marcel zaplakal tylko przy wbijaniu igly potem byl spokojny, ale nigdy u niego nie slyszalam takiego placzu musialo go na prawde bolec- no i poryczalam sie razem z nim;p pediatra potwierdzil moje obawy co do krotkiego wedzidelka i powiedziala ze podetniem jak bedzie mial pare mies. dzwonilam do poradni otolarngologicznej i lekarz tez powidzial zeby przyjechac jak maly bedzie mial pol roczku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tez mi sie wydawalo ze przesadzil, to ja uspokoje ze nasze tez nie sa "tak do przodu" :) a jak leza na brzuszku to glowe na wprost trzymaja czy im troche leci na ktorys bok? bo moja przekreca glowe z boku na bok ale tak jakby jej troche rownowagi brakowalo u nas przyrost wagi byl taki: wypis ze szpitala 3190 dokladnie po 1m-cu: 4640 6 tyg: 4820 po 2 m-cach (bez 4 dni) - 5200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wypis ze szpitala 3490 6tyg.2dni 5700 Mały Głodomorrek, choć jakiś gruby bardzo nie jest:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała (dzisiaj kończy 8 tyg.) to chyba jakąś atletką będzie :) bo wlasnie ostatnio w kąpieli gdy myłam jej rączki to zobaczyłam ze skubana sie podciąga do gory podnosząc glówkę... jak leży na brzuchu to trzma ja bardzo wysoko i dość dlugo rozglądajac się na boki :) Wczoraj byłyśmy na opóżnionym :) szczepieniu to pediatra byla zdziwiona ze taka mała silna i kontaktowa... gadała do nich, gugała, śmiała sie. Ale za to po szczepieniu dala nam ostro do wiwatu przez godzine nie mogłam jej uśpić była już tak zmęczonai marudna ze nic jej nie pasowała i ciągle się zrywała i zaczynala plakać... W nocy na karmienia tez budziła sie z placzem i marudziłastrasznie przy zmianie pieluchy... a dzisiaj z kolei odsypia chyba bo tylko zje i śpi nawet gadac jej sie nie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha... waga... więc urodzeniowa 3490, wyjściowa 3200, 8 - tydz. - 5100 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj u nas też ciemoeniucha się pojawia, no i mały reaguje na wszystko wysypką nawet na herbatkę :( zresztą co chwilę gdzeić się przesuszy mu skóra, albo podrażni, to wszystko przez te jego alergie :( Główki też nie podnosi jak się go trzyma za rączki, za to ładnie trzyma głowę jak na brzuchu leży, wygląda wtedy jak żółwik :) Po woli też zaczyna się jakiś plan dnia układać, no i coraz więcej nocy przesypia. Już nawet zdarzyło się ze dwa razy że przespał 6 godzin ciągiem. No i wielkie dzięki za link do "Języka niemowląt" ( nie pamiętam kto wkleił, ale wielki buziak co to :* ) jeszcze nie wszystko przeczyrtałam ale już zaczęłam wprowadzać niektóre rzeczy i to na prawdę działa. Np do tej pory mały prawie nie spał w dzień i płakał z przemęczenia. teraz już przesypia 2 drzemki dziennie i jest spokojniejszy :) MamaMalejGwiazdki nie stresuj się cc, ja czułam się na prawde dobrze po i bardzo szybko doszłam do siebie, więc może i Ty tak będziesz miała :) mój mąż jest cudnym ojcem, bardzo mi pomaga, często wstaje w nocy ij est taki zakochany w synku że aż miło popatrzeć :) ( teraz pewnie obrośnie w piórka że go tak chwalę , bo czasem mi tu podczytuje, a czasem nawet do mnie mówi "pączku" hehe ) waga urodzeniowa 3050 wujściowa 3000 dzisiaj 5500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas też dzień się unormował od kiedy odkryliśmy magię okapu kuchennego :) jak tylko młoda jest marudna wsadzam ją do wózka , jedziemy do kuchni i włączamy okap na maksa i w miarę jak zasypia to zmniejszamy nawiew i w ten sposób w ciągu dnia ma 4 drzemki po godzinie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie furorę ostatnio robi karuzela i mata... mała tak piszczy do tych zwierzątek ze czkawki dostaje hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moje zmeczone dziecko idzie dpac i juz....np dzis po cwiczeniach ktore jej zrobilam byla tak zmeczona ze usnela pomimo pory jedzenia. No i 40 minut spala. Nam juz tez sie wyklarowaly pory jedzenia i spania. Moze niw co do minuty ale jednak. Problem w tym ze nam ciagle rytm dnia rozchwiewaja wyjscia do lekarza lub rehab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik a rehabilitacja małej długo jeszcze bedzie trwac? Co mówią lekarze? A tak w ogole ciekawe coz innymi dziewczynami z tego topiku... tyle tu nas bylo w ciąży... gdzie sie pochowałyście ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ale spisałyście się zaraz kawkę robię i czytam. Byliśmy wczoraj na szczepieniu, synek płakał ale później nie było problemu, przespał nockę i był w miarę spokojny. Ponadto na ropiejące oczko dostaliśmy kropelki do oczu i mały waży już 6350 więc mam co dźwigać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Czytam Was od początku kiedyś byłam w tabeli...Urodziłam 24 grudnia. Skoro mowa o wadze to mój ważył : przy porodzie 4070 przy wypisie 3800 a teraz waży 6300 a za 3 dni skończy 2 miesiące Ktoś pytał ile zjadają dzieci mój je modyfikowane karmiłam go tylko do 3 tygodni bo później się nie najadał. No więc jak miał 6 tygodni jadł po 120 ml tak co 3 godziny teraz czasem daję mu 150ml to tak na 4 godziny starczy bo 120 to by jadł co 2,5 (tylko że on woli po mało ale często).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się martwię ostatnio wagą synka, ze szpitala wyszedł z 3560g, w 7 tygodniu miał 4820, a w poniedziałek w 10 tygodniu tylko 4950g, w 3 tygodnie przybrał tylko około 130g a wg pediatry to jest OK, bo "dzieci nie rosną równomiernie, dla mnie liczy się ile przybrał w sumie od wyjścia ze szpitala, a przybrał w normie" i długo mnie przekonywał, że jest OK, ale dla mnie te 130g w 3 tygodnie nie wydaje mi się być OK, wiem, wiem, nie jestem lekarzem, pewnie lekarz ma rację, ale mnie to martwi... Myślałam, że lekarz zaleci dokarmianie mm, ale nie. A mnie kusi go dokarmić. Dziewczyny, nasz synuś ma ciągle coś ze skórą, choć dermatolodzy i pediatra na razie spokojnie do tego podchodzą, nie popierają też w moim przypadku ostrej diety eliminacyjnej. Okropną ciemieniuchę wyleczyliśmy Clotrimazolem, teraz została taka bardziej sucha łuszcząca się skóra na głowie, a nie typowa ciemieniucha, wyczesujemy to i kąpiemy w wodzie z dodatkiem tej oliwki sensitive z Rossmana, po tym skóra jest mniej sucha. Buzia ma też tendencję do dużego przesuszania, uszy też, na brzuszku, ramionach i nogach też skóra jest szorstka i sucha, ale często gołym okiem tego nie widać, dopiero jak się dotknie. Dosyć dobrze działał Lipikar AP z La Roche Posey, teraz testujemy serię Cetaphil i wydaje się być lepsza niż Lipikar. Pączku, ta książka "Język niemowląt" jest fajna, ale np. nie jest tam napisane, co mam zrobić, jak odłożę dziecku do snu, a ono zaczyna płakać, biorę na ręce i nawet na rękach płacze. W książce jest prosty schemat: płacze - uciszam - odkładam. Szkoda, że ta pani nie rozważa trudniejszych opcji, że dziecko trudno nawet na rękach uspokoić. Piszę tu głównie o spaniu w dzień, bo w nocy jest u nas o wiele lepiej, ale w dzień to dalej koszmar, raz na kilkanaście dni zdarza się konkretniejszy sen w dzień, a tak to krótkie drzemki przy piersi albo na rękach, a odłożenie do kołyski/łóżeczka kończy się budzeniem i płaczem po 5-20 minutach i tyle spania, a śpiący jest bo ziewa, trze oczka. Dziś tak samo. Zaśnie na rękach albo przy piersi, a po 5 minutach otwiera oczy. Nic nie można konkretnego zrobić, bo owszem, między tym potrafi się bawić około 20 minut pod karuzelą albo na macie, ale co można zrobić w 20 minut? Wyjść do WC, zjeść kanapkę, rozłożyć deskę do prasować i już płacz. Barbera, zazdroszczę tych drzemek. Ja bym była happy jakby u nas była choć jedna godzinna drzemka dziennie:( My puszczamy mu nagrany szum zmywarki lub suszarki, przy tym często zaśnie, ale na rękach, ale co z tego, jak odłożony budzi się po chwili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzzka coś mi się wydaje, że Twój maluch jest po prostu głodny, nie zrozum mnie źle tylko gdybam jeżeli tak mało przybiera , a norma jest 120 g na tydzień . Dziwię się, że lekarz stwierdził, że to normalne . Ja mojej daję nawet dwa razy dziennie butlę i jest spokojna :) dzisiaj np, po godzinie wiszenia na cycku był ryk i wypiła jeszcze 180 ml sztucznego :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbera, ja też tak uważam i też to mówiłam lekarzowi, a on, że nie... Skonsultuję to z innym lekarzem, a butelkę już ostatnio raz dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o przybieranie, to moja Tosia lepiej przybierała na moim pokarmie niż na mm. I też ostatnio rośnie bardzo nieregularnie. czasem ze 4 dni waga stoi zupełnie w miejscu. Ja ją często ważę bo to wcześniak i mam swoją wagę. Poza tym dziecko przez pierwsze 2 miesiące rośnie szybko, a potem zwalnia. Gdyby ciągle przybierało kilo na miesiąc to po roku dzieci ważyłyby po 15 kg! Zuzka ja bym sie jeszcze nie martwiła. Millea, rehabilitacja potrwa na pewno do czasu raczkowania, bo tyle się prowadzi rehabilitację przy tak skrajnych wcześniakach. Potem zwykle robi się przerwę na 2-3 mies. i sprawdza czy przez ten czas dziecko ruszyło dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po niespanej nocy, marudny dzień mamy... chociaż bywało gorzej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka..... ja urodziłam 17 grudnia i Michaś 17lutego kończy dwa miesiące,a Ty rodziłaś24 i też kończy dwa miesiące?? liczysz może 4tyg. jako miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale przez 3 tygodnie tak mało to nie jest normalne a do pół roku raczej regularnie dziecko przybiera i dopiero po tym czasie zwalnia http://www.cudownedzieci.pl/Porady/2-Niemowle/193-Prawidlowa-waga-niemowlat--przyrost-wagi/ http://dziecko-i-zdrowie.wieszjak.pl/rozwoj-dziecka/283362,Jaki-powinien-byc-wzrost-i-masa-ciala-Twojego-dziecka-w-pierwszym-roku-zycia.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka i po tej butli bylo lepiej - uspokoil sie, poszedl spac? dziewczyny porcja mleka 140-150 mm to starczy na jedno karmienie? chce odciagnac i zrobic zapasik na jakies moje wyjscie a M zostanie z butla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fakt- 130 w 3 tyg to mało, ale wagowo nadal syn Zuzki mieści się w normie. Poza tym, moim zdaniem, trzeba przyobserwować, czy nadal tempo będzie takie wolne i może zważyc dziecko na innej wadze, bo zawsze pomiar mógł być błędny. Na tym lub na topiku Grudniówki ktoś pisał, że jedna waga pomyliła się o 400 gram. Ja bym jeszcze poobserwowała dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa kiedys ktoras pisala ze nie moze nigdzie kremu ujedrniajacego po porodzie ziajki znalezc - ja wczoraj byla w sklepie "swiat dziecka" i tak maja cala linie ziajka, 200ml za 18zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antosia waga urodzeniowa 2900 waga wyjściowa 2700 waga w wieku 7 tygodni 5000 waga w wieku 2 miesięcy 5800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała główkę ciągnie jak się ją za ręce trzyma, ale z pozycji półsiedzącej, z leżącej próbuje ale nie bardzo wychodzi :) Moim zdaniem ten lekarz przesadził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×