Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Zuzka, ja mam ubranka z mothercare, endo, 5 10 15, pinokia, smyka jak również te ze szmaciarni i ani trochę nie są one gorsze od tych kupionych w sklepie a na metkach mają "made in uk" a nie "made in china" - a tutaj też wyobraźnia ma pole do popisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się dyskusja wywiązała o ekologii :) a mi wczoraj padł net a chciałam tylko napisać, pewnie że się nie da uciec od dzisiejszego świata, ale dla mnie morał z afery wózkowej jest taki, że nie ma co ślepo wierzyć w marki i testy i drogie firmy, bo nie zawsze najdroższe jest naprawdę najlepsze jakościowo. A wracając do codzienności odebrałam wyniki z glukozy i są nieciekawe 1 pobranie - 94 po 2 h po glukozie 75 - 316 mój gin na urlopie, szukam jakiegoś diabetologa, i jestem trochę przerażona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik, a tak a propos zaleceń Instytutu Matki i Dziecka. "Zaleca" on podawanie wody Żywiec dziecku oraz picie jej w ciąży. A mi powiedziano podczas wykładów o "zdrowym żywieniu", że Żywiec pić można, owszem ale przegotowany :) ..A jeśli chodzi o dobrą wodę dla ciężarnych to poleca się te z odpowiednim stosunkiem wapnia do magnezu (oraz odpowiednią ilością jednego i drugiego) np piwniczankę i muszyniankę.. Wystarczy popatrzeć na sklad Żywca a np właśnie Piwniczanki.. Tutaj jest trochę więcej o wodzie: http://www.wodadlazdrowia.pl/pl Osobiście piję wodę, taką śmaką i owaką..To tylko taka małą dygresja na temat Instytutu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pączek, faktycznie sporo. Ja idę z wynikami do gina jutro ale miałam odpowiednio: na czczo: 68 (mam napisane, że to za mało bo norma niby od 74..WTF?) 2 godziny po wypiciu 75 glukozy: 126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi instytutami to jest tak, że jak firma zapłaci to ma znaczek i tak samo jest z tymi wszystkimi tytułami jak "hit roku " itp. oczywiście coś tam trzeba spełniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pączek no nie ciekawe wyniki , ale diabetologa musisz szukać na patologi ciąży czy coś w tym rodzaju . Ja też się boję iść a zakupiłam już glukozę i się codziennie wybieram :) na przyszły tydzień pójdę na bank , a u mnie diabetolog od ciąży najbliżej 80 km ode mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:> ja piję na zmianę krople beskidu i cisowianke :) pije duzo bo ok 2 butelek 1,5 dziennie... jak to niektórzy mówią... PIJĘ BO LUBIĘ :d:d Odkąd zaczęłam dużo pić nie puchną mi nogi nawet po wielogodzinnym siedzeniu za biurkiem, skóra mi się tak nie przesusza a poza tym wypłukuje toksyny :) Nie lubię za to wód smakowych, soków ani innych napoi gazowanych, czasami mogę się skusić na coca-cole ale rzadko. Są dla mnie za słodkie, wolę zjeść owoca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mzelle, u mnie w laboratorium cukier na czczo od 70. Myslę, że Twój wynik jest nienajgorszy, ale skonsultuj an wszelki wypadek z lekarzem. Pączek, u Ciebie bardzo wysoki ten cukier...Zwłaszcza po tych dwóch godzinach...A dzień przed badaniem co jadłaś? nie było za duzo cukrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cisowiankę. Nauczyłam się pić wodę w ciąży:) Najbardzeij lubię z miętą i cytryną. Nie piję teraz nic poza kawą rano i wodą przez całyd zień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikola
dołanczam do was termin na 15 grudnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pączku może warto powtórzyć badania? Cukrzycę ciężarnych stwierdza się, gdy w teście diagnostycznym: glikemia na czczo wyniesie powyżej 100 mg% (5,6 mmol/l) glikemia po 1 godzinie od obciążenia wyniesie powyżej 180 mg% (10,02 mmol/l) glikemia po 2 godzinach od obciążenia wyniesie powyżej 140 mg% (7,8 mmol/l) http://porady-poloznej.pl/cukrzyca-ciezarnych/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurczę, Wy już po teście z glukozą, a ja dopiero muszę to zrobić. "Nadziewany pączku", chyba jesteśmy z tego samego miasta, ale nie mam pojęcia, do jakiego lekarza mogłabyś się udać z tymi wynikami z glukozą. Nie masz jakiegoś "zapasowego" gina, który by Ci polecił jakiegoś diabetologa? A może zadzwoń do jakiegokolwiek ginekologa i powiedz, co i jak, że się martwisz, że nie wiesz, do kogo masz z tym iść, może coś Ci poradzi. Może do diabetologa trzeba już iść z kompletem badań (żeby było szybciej) i musisz jeszcze zrobić jakieś badanie dodatkowe? Ja miałam taką sytuację z tarczycą, ginekolog zleciła mi w ciąży jako rutynowe badanie TSH, coś nie do koca wyszło tak, jak miało wyjść, ona kazała zrobić dodatkowe badania i iść już z kompletem do endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik, ja uwielbiam mięte w każdej formie, mam na balkonie krzak gigant jak również różne mięty w paczuszkach. Na wykładach o których wspomniałam wyżej pani dietetyk zaznaczyła co wolno pić w ciąży a czego nie. Mięta jest zabroniona ale z tego co wiem to dużo dziewczyn ja pije i nie ma problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak miałam okropne mdłości i wymioty na początku ciąży, to lekarka powiedziała, że mogę pić herbatę miętową, ale "nie za dużo", zapytałam, co to znaczy nie za dużo, czyli ile można, odpowiedziała, że do 3 szklanek dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lubię mięte, ale raczej nie piję na co dzień takiej wody, bo nie mam swojej świeżej mięty:) Dobrze wiedzieć, ze nie jest wskazana. Za to zawsze mam w lodówce dzbanek wody mineralnej z wkrojoną cytryną:) Właśnie zgaga przyszła.... Wczoraj byłam na basenie, może dziś też się wybiorę. Chodzi któraś z was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryta pływalnia. Mały basen z ozonowaną wodą. Nigdy nie ma tam tłumów, może dlatego, że basen jest mały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w wakacje odpoczywam:) Na basen i na tai chi wybieram się od września :) Niestety ze względu na złe samopoczucie na początku ciązy musiałam przerwać ćwiczenia... ale teraz już mogę wrócić oczywiście na lekcje dla aktywnych inaczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pisałyście o jakimś nowym wypuście wózka Tako ale kurczę zapomniałam jak się nazywa i nie mogę go znaleźć... miałam sobie dać spokój z wózkami... yhhyyy koleżanka właśnie do mnie zadzwoniła i wyciągnęła mnie na rekonesans po sklepach i hurtowniach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie ja już od 2 tygodni żadnych słodyczy nie jem, a od tygodnia nic nie słodzę i ograniczam owoce. Od wczoraj mierzę sie glukometrem i wszystkie wyniki wysokie. Udało mi się uprosić panią w jednej przychodni i wcisnęła mnie dzisiaj na 17 mam przynieść wszystkie badania i glukometr, już trochę spokojniejsza jestem bo przynajmniej mnie lekarz zobaczy. W jednej przychodni pani mi powiedziała termin na październik ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To bardzo dobrze że udało Ci się tak szybko dostać do lekarza... przynajmniej będziesz miała spokojną głowę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Millea to jest Tako captiva: http://allegro.pl/wozek-captiva-firmy-tako-nowosc-od-producenta-i1784052901.html tylko ja widziałamw tej kolorystyce tylko do folderu- zupełnie inna. Mnie się podobał taki w jednolitym odcieniu szarym, ale takim wpadającym w błękit z granatowym dołem gondoli. No zupełnie inaczej się prezentował ten wózek. Aha - ja już sporo wózków widziłam i w w tej captivie jest najlepiej zasłonięta gondolka (ma taki regulowany daszek) I jest duża (79 cm wewnątrz) i wygląda w środku na bardzo ciepłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam z innego forum... ręce mi opadły... kiko4532k też oglądałam z chlopakiem wóżek dla dziecka i spodobał mi sie tako warrior i babka mi powiedziała zebym go nie brała bo to jest chinski wozek i go tylko przepakowują w częstochowie i jakby ci się coś stalo w nim to nie uwzględniają żadnej reklamacji bo nie rozwala innego wózka by naprawić inny. nie ma części do niego . poszlam do innego sklepu i spytałam sie babki czy to prawda powiedziała że tak. kiedys one byly produkowane w polsce teraz juz nie ja bym nie kupywała ani nowego ani uzywanego bo niech sie cos stanie to potem beda problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcik ten widziałam na żywo i bardzo mi się podobał... ale mowa była z tego co pamiętam oczywiście... o jakimś jeszcze nowszym modelu ... :) który można kupić tylko u nich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, jest jeden wózek tylko u nich dostępny, ale ja nie pamiętam nazwy... Co do Chin - firma Tako ma siedzibę w Częstochowie. ja byłam w sklepie u producenta. Zakład wygląda na spory, do tego wiem, w którym jeszcze miejscu mają swoje budynki zakładowe. no chyba nie potrzebują tego tylko do przepakowywania. Mnie się nie wydaje, że w chyba nie produkują w Chniach skoro realizują zamówienia specjalne...Postaram się cos więcej dowiedzieć na ten temat.A co do pękających ram itd. to już takie przypadki były i w zagranicznych markach. Wózek Chicco 2 tys kosztuje a mojej znajomej się rozleciał, zareklamowała i dostała nowy-też się rozklekotał...Chyba nie am reguły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem olcik... :) mam dokładnie tak samo... obiecuje sobie że już nie będę się tym zajmować a i tak ciągle wracam do tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×