Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

i jeszcze się uaktualnię pablinka............26.......Manchester...........19..... . D. ......28.11.2011 madzianietka.......27.......DolnyŚląsk...........18.... ... ........01.12.2011 Szun.................25........Płock.................24. ... .D........01.12.2011 AsiaC...............23.......Lubin /Głogów........18..............02.12.2011 Asia B!..............29.......k/Opole...............26.....D..... ...02.12.2011 Mzelle83.............27.......Warszawa...........25.....D ... .....03.12.2011 Starbuck80.........31.......Warszawa..........22......D.. ... ...04.12.2011 MLLO................29.......Kielce................18.... ... .........05.12.2011 Nietoperek.........28.........Bielsko.............25..... CH. ......05.12.2011 tosieńka87.........24........Katowice...........25.....C H.. .....06.12.2011 nadziewany p......29.......o/Bielska............25.....CH......07.12. 2011 Dree.................27.......Poznań..............24.... ..D ........07.12.2011 barbera.............29.......Leszno..............26...... D.. ......07.12.2011 nikita................29.......Opole...............18.... ... .........07.12.2011 olcik777.............26.......Kraków.............26..... ..D .......09.12.2011 mama 3 synusiów...29......Bielsko..............23.......D.......10 .12.2011 Klaudyna213.......25.......Poznań...............22.... .D.......11.12.2011 Niunia855..........26.......Tarnów................21.... ... .......12.12.2011 Asia1893...........28.......zachodniopomorskie..24....D.. ... .12.12.2011 madziulinka........27.......uk.....................23.... ... ........14.12.2011 Magda..............29.......Olsztyn...............16..... ... ......16.12.2011 kitka27.............27.......Poznań...............16.. ...........17.12.2011 skorpion_j.........36.......Katowice.............11...... ... .....17.12.2011 Edith78.............33.......o/Warszawy.......23......CH. ... ..18.12.2011 MISIA ANULA.......28.......Kraków...............20............. 18.12.2011 anesska.............25.......Kraków..............20..... D.. ......18.12.2011 Ciężarówka 29....29..... KIELCE.................20....D........18.12.2011 Julita84............26.......Łódź...................12 ... ...........19.12.2011 Figazmakiem84...26.......Olsztyn...............18.....CH. ... ..19.12.2011 joasmo.............37.......Małopolska...........19..... ... .......19.12.2011 Millea...............34........Łódź..................2 2.. ..D.........24.12.2011 Ganesh.............24.......o/lublina.............22....C H?. ......24.12.2011 mooniaaa123.....34.......Siedlce.................23....D. ... .....24.12.2011 Aska_G20..........23.......kujawskopomorskie..23......... CH ... .27.12.2011 Wiara_nadzieja..21.......Kędzierzynkoźle.....18........ ... ...28.12.2011 *aszja85...........26.......Kalisz..................20... .CH .......28.12.2011 bellybaby..........28.......Bydgoszcz............21.....D ... .....28.12.2011 TuLipannek........23.......Szczecin.............17....... ... .....29.12.2011 marchewka81.....29.......Warszawa...........11........... ... .29.12.2011 Tracja29...........29.......Lubin.................19..... ... .......28.12.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj u lekarza i niestety też nie mam najlepszych wieści :( strasznie skacze mi to ciśnienie i muszę zacząć niestety brać tabletki. Gin powiedziała mi że dziecko ma o tydzień za mały brzuszek niby na usg jest tolerancja 2 tyg., ale istnieje możliwość że przez te skoki ciśnienia dzidzia nie rośnie tak jak powinna. W chwili obecnej 23 tydzień - 550 g., to za mało? Pępek mam głęboki i jeszcze ma sporo luzu hihi :) Z tego co pamiętam tak też było w pierwszej ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waga dziecka jest ok. Ja taką miałam w 23 tyg. Myślę, że tu chodzi o sam wymiar brzuszka, ale ja bym się tym nie przejmowała tak bardzo. Przecież każde dziecko rozwiwja się inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze kilka dni temu tez miałam bardzo głęboki pępek. Widać macica powędrowała w górę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny !!! Jak widać ja n ie mogę spać , wczoraj przeżyłam koszmar podczas upałów , jeszcze nigdy nie miałam tak spuchniętych nóg , stopy jak flinstones albo hobbit :) nawet chodzić nie mogę bo tak od spodu mnie bolą, chociaż od rana odzyskałam kostki :) ale czuję , że ogólnie jestem spuchnięta a najbardziej na buzi . Co do podusi mój M mi zrobił niespodziankę i mi kupiła , ale u nas w sklepie dzieciowym http://allegro.pl/poduszka-do-karmienia-lezaczek-fikuszka-fiki-miki-i1778234446.html i jest boska , nawet M się do niej przytula i się śmieje, że to mój nowy facet :) Pączku współczuję , ale jak piszesz , że masz taką super opiekę to będzie dobrze :) Millea u mnie na 4d też wychodzi, że mała ma brzuszek na tydzień wcześniej i nikt mi nawet nie wspomniał, że może coś być nie tak , po drugie ważenie przez usg to jest z lekka pic na wodę i Twoje nie odbiega od normy bo co sprzęt to inne wyliczenia i sama się o tym przekonałam :) A pępek też mi nie wystaje :( bo ja bym to tak chciała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbera, nie tylko Ty nie możesz spać. Ja dziś od 3:30 na posterunku :] Również podoba mi się pępek na wierzchu. Powoli, powoli wychodzi na wierzch i dobrze! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mzelle witaj w klubie :) normalnie rzucałam się jak świnia w patyku na łóżku i jeszcze kręgosłup mnie rozbolał :( a co będzie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że kilka z nas spać nie może :) Mi też w tym tygodniu (zapewne od upałów) zaczęły puchnąć nogi i dłonie. Musimy do minimum ograniczyć sól i pić dużo wody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po narzekaniu na opuchlizny i inne dolegliwości muszę się pochwalić, że mamy już łóżeczko wstawione do sypialni :) jeszcze tylko muszę kupić poszewki na kołderkę i lokatorka może wskakiwać :) wczoraj doszłam do wniosku, że chyba kupimy komodę kąpielową http://allegro.pl/ceba-zestaw-komoda-przewijak-wanienka-3w1-10wzorow-i1746555742.html bo nasza łazienka jest tak mikroskopijna, że w dwójkę dobrze tam nie wchodzimy i było by nie wygodnie , a co wy o tym urządzeniu myślicie ? Zawsze to później można sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, widzę, że więcej nas nie śpi:) Ja wstałam celowo, bo idziemy na ranny spacer w góry, potem będzie za ciepło. Mnie nie puchną nogi, ale mam wrażenie często, że są jak z ołowiu, ciężkie i takie, jakby ktoś mi je obręczą ściskał, wtedy pomaga ten leżak, na którym nogi są wyżej lub/i moczenie nóg w zimnej wodzie. Też myślę nad taką komodą, ale się zastanawiam jak to "działa"? Po wyjęciu dziecka z wanienki potrzebna "trzecia" ręka do zamknięcia pokrywy i wyłożenia na nią ręcznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany, już łóżeczko?:) Ja oprócz części ubranek jeszcze nic nie ma. Dziewczyny, stresujecie mnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie też mnie to zastanawiało z tym przewijakiem , ale stwierdziłam , że poprostu dzidzię na łóżko położę a przewijak w dzień posłuży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzkaa nie stresuj się bo łóżeczko dostałam od bratowej , przecież pisałam , że jestem ekologiczna :) a że nie mieliśmy gdzie go włożyć , a miejsce już zrobiliśmy to sobie stoi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, no tak, jak położysz na łóżko, to będzie wygodnie, bo wydaje mi się, że taka komoda sama w sobie jest wygodna, można tam trzymać jakieś kosmetyki kąpielowe i pokąpielowe, pieluszki, jest pewnie stabilna, ma odpowiednią wysokość, nie trzeba wanienki stawiać na stoły/krzesła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna ta komoda ale ja nastawiam się na zwykłą wanienkę :) Taką którą za pół roku można by wstawić do wanny lub do prysznica kiedy dzidzia będzie już sama siedzieć :D:D Już mam opracowaną strategię kąpieli :) Nie mam tylko pomysłu jak przemeblować naszą sypialnię, żeby wstawić łóżeczko. Malucha mam zamiar odseparować ;) jak już mniej więcej będzie przesypiał całe noce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja muszę kupić dwa łóżeczka... jedno drewniane do sypialni i drugie turystyczne na dół :) bo większość czasu w dzień spędzam jednak na niższych poziomach hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, myślałyście już nad tym, jak ubierzecie w grudniu dziecko na drogę ze szpitala do domu? Taki wariant na siarczysty mróz, typu minus 10 (w sumie w grudniu może tak być) i na temperaturę koło zera? Ciepły kombinezon a pod to co? Cieplejszy pajacyk, body z długim rękawem, ciepłe skarpetki, ciepła czapka (i na nią kaptur z kombinezonu)? Kombinezon to w jakim rozmiarze będziecie kupować/kupiłyście? 62 czy 68, aby starczył do marca? Czy kilka? Wiadomo, to tylko wniesienie fotelika do auta i wyniesienie do mieszkania. Zawsze jak się w aucie się nagrzeje, to można poluzować kombinezon, a w trakcie niesienia na zewnątrz przykryć jeszcze ewentualnie kocem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Ją też po kolejnej "cudownej" nocy :-( obudzilam się po 5 ale nie pomyślałam żeby do Was pisać :-P Też mi wczoraj kostki spuchly i strasznie mnie bolały spody stóp. A dziś obudzilam się z bólem głowy. I jak na mój nos zapowiada to burzę :-) Zawsze lubiłam słońce i upał a teraz nawet mi przez myśl nie przejdzie żeby poopalac moje blade nogi, tylko chciałabym gorszą pogodę :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tej komody to dostałam taką w spadku już chyba od dwóch lat stoi zafoliowana u nas na strychu. Mimo że mamy wielką łazienkę i dużo miejsca w niej i w mieszkaniu. Wcale nie myślimy z niej korzystać. Być może spróbujemy ale właśnie z powodu tej trzeciej ręki odpadła kwestia używania. Poza tym miałam kiedyś wątpliwą przyjemność kompania dziecka w tej komodzie i to że ma półki pod spodem niczego nie ułatwia. Bo przecież nie położy się dziecka a samemu nie schyli się po mydełko czy szampon ect. No chyba że będziecie zawsze we dwoje kąpać. A jak byście kupowały to zwróćcie uwagę na wężyk odprowadzający wodę... bo to też ciekawa rzecz. Trzeba czekać około 10 minut zanim woda spłynie. żeby później umyć i znów czekać aż odpłynie.... itd (tego nie przechylicie nad wanna żeby szybko umyć). Dla mnie to taki mega rupieć w domu i z pewnością nie wydawałabym 200 zł na to. Co do kąpieli dzidziolka to myślę że będziemy kąpać w zlewie ... mamy dwukomorowy zlew bez podziału na środku a obok gigantyczny blat na którym można rozłożyć kocyk ręczniczek i tak nam będzie chyba najwygodniej. Ale wiecie każdy musi sam spróbować, i tak naprawdę wszystko życie zweryfikuje. Mi się wydaje że przy małych mieszkaniach jedyną rozsądną opcja jest wanienka którą można odwiesić gdzieś pod sufitem w łazience żeby nie zagracała miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wyjścia ze szpitala to pogoda będzie o tym decydowała. Moja bratanica urodziła się 5 stycznia i jak wychodziła ze szpitala było mnóstwo śniegu i siarczysty mróz ale w takiej sytuacji jeśli wychodzi dziecko ze szpitala to przynajmniej u nas pozwalają podjechać pod samo wejście (miejsce da karetek). Więc dziecko ubrane pjacyk plus kombinezon okryte kocykiem przez pół minuty nie zdąży się ochłodzić. A auto wydaje mi się że powinno być nagrzane zanim wejdziemy z dzieckiem do niego. Mnie za to martwi to że w szpitalu jest bardzo gorąco i duszno... a ja nie jestem zwyczajna takich temperatur i u nas w domu zimą jest 20-21 stopni natomiast nocą zawsze ochładza się do 18 i obawiam się że dzidzia przyzwyczajona do ciepełka i duchoty nie zaakceptuje rześkiego powietrza w domku i będzie nam chorować. Oby nie oczywiście ale wiadomo jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za opinie za i przeciw :) muszę się jeszcze dobrze zastanowić nad tym :) a co do ubrania dzidzi to u nas w szpitalu położna ubiera na wyjście malucha żeby mamuśka nie przesadziła z ubiorem albo za cienko nie ubrała , więc można wziąć kilka rzeczy więcej a położna wybierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki :D Już wróciłam od mamy z wakacji i przeczytałam zaległości na forum. Jak dobrze było się do Was odezwać jak miałam wątpliwości co do mojego śluzu - bardzo mnie uspokoiłyście i faktycznie następnego dnia już było wszystko tak jak zawsze - dziękuję :* Idę na wizytę w czwartek, w poniedziałek zrobię badanie glukozy i mam też toksoplazmozę zrobić i normalnie morfologię. Strasznie jestem ciekawa ile moja mała waży teraz :) Idzie wrzesień - PORA NA ZAKUPY :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również witam :D Choć ostatnio mi się tu zamilkło to czytam Was na bieżąco :D A jak Was sobie tak poczytam o występujących u Was np. " dolegliwościach " to przynajmniej się nie denerwuję, że jest coś u mnie nie tak bo widzę, że wszystkie przechodzimy niemal równocześnie kolejne etapy :D Np. wczorajsze mega gigantyczne spuchnięcie stóp i ciut lżejsze ciała. Normalnie butów nie mogłam włożyć tak napuchłam :D Śmieję się, że jestem jedyną osobą w moim otoczeniu która ucieszy się z ochłodzenia ;) A co powiecie o swoich mężach - tatusiach ?? Ja ostatnio to mam problem. Od momentu gdy mój mąż zobaczył dzidzię(23 tc) na usg poszłam w odstawkę ;) Tak się zestresował, że podczas seksu coś zrobi dziecku, że nawet szantaż o braku następnego potomka nie działa ;) ( wiadomo kolejne dziecko równałoby się dla mnie kolejnym celibatem w ciąży ;) ) Nie ma żadnych przeciwwskazań lekarskich a mimo to opętał go strach przed zbliżeniem. Znalazłam artykuł który chyba mu nakażę przeczytać : http://www.bycrodzicem.pl/index.php?id=99 A może któraś z Was znalazła jakieś lepsze rozwiązanie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciężarówka ja mojemu już tyle artykułów podsuwałam , że szkoda gadać a i tak nic nie pomogło :) groźby, prośby i nic jakoś trzeba przeźyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, tez miałam kupić tę komodę, ale zaczynam mieć wątpliwości. Barbera, aby uniknąć konieczności trzeciej ręki można kupić taką komodę: http://www.wszystko.dla.dziecka.pl/p10806,komoda-kapielowa-z-przewijakiem-primi-sogni-open-pratic-2011-z-wysuwana-wanienka-kol-family-bears.html ale jest droższa.... No i właśnie to czyszczenie wanienki... Chyba, że wanienka ze stelażem? Tam nie ma problemu z umyciem wanienki, ale nie ma też półeczek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam znowu odwrotnie... gdy na jednym z pierwszych usg lekarz potrząsnął moim brzuchem żeby dzidzia się lepiej ułożyła... i jak zobaczyłam jak ona przy tym podskakiwała... to od razy chęci na sex mi opadły hehe Za każdym razem mam ten obraz w głowie... mój mąż się nie stresuje :) za to ja bardzo :) Co do kombinezonu to mam taki na 68 spadkowy i kurteczkę na 56 ale chłopięcą i na 62 dziewczęcą... w zalezności od pogody coś się wybierze + skarpetki i rękawiczki... mam nawet takie maluteńkie kozaczki na zamek hihi Pod spód body z długim, śpiochy i pajacyk chyba... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam że wczorajszego wieczoru nie przeżyje... czy dzisiaj też ma być tak gorąco???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×