Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość frania_pirania

Metformax 500 a PCO

Polecane posty

Gość CierpiacaDusza
U mnie nic nowego ciągle mnie bolą sutki I nadal brak okresu. Jutro Dzwonie do gina umówić się na wizytę. A i nadal czuje czasem jak bola mnie jajniki od czasu do czasu taki jakby skurcz. Już nie wiem co to może być skoro test wyszedl negatywny. Chciałabym żeby się mylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. U mnie chyba owulacja. Jajniki kłują, śluz przezroczysty był, no i wczorajszy test owu miał dwie kreski -nie jakieś super wyraźne, ale były. Przytulanki też :)) No a teraz odliczanie tych cholernych 14/16 dni..... No i na zmianę temteratury muszę jeszcze poczekać. Co u Was? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CierpiacaDusza
Ojej co gtu taka cisza dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cierpiaca Dusza Ja jakas polamana, jak juz wczesniej wspominalam. Do lekarza ide jak wybiore wszystkie tabletki. Mieszkam w UK i zastanawiam sie, czy nie zmienic doktorki bo nie jestem za bardzo zadowolona. A tak na marginesie, robisz testy na owulacje? Jak tak to jak czesto bo ja sie kompletnie nie znam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CierpiacaDusza
Nie ja tez tej metody nie stosuje. Kiedyś chcialam mierzyc sobie temp. ale niestety to tez raczej odpada... chociaz zdaza sie i wlasnie od dwoch dni mam temp. 36.8. Tyle ile razy mierzylam nigdy takiej jeszcze wysokiej nie mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CierpiacaDusza
w poniedzialek mam wizyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, moze jakies nowiny beda! Tak szczerze mowiac to chce kupic serie testow owulacyjnych, ale nie wiem czy jest jakis sens. Temperatury nie mierze bo nie mam cierpliwosci i nie wiem kiedy - rano czy wieczorem.... Ty kiedy mierzylas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CierpiacaDusza
Rano, zaraz po przebudzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki, moze tez zaczne mierzyc. Musze najpierw wiecej na ten temat poczytac. Jestem dobrej mysli w calej tej sprawie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mierzę temperaturę od dwóch miesięcy - to dosyć dobra metoda obserwacji cyklu i potwierdzenie, czy owulacja była czy nie. Po miesiączce temperatura jest niższa (zazwyczaj 36.5/36.6), a po owulacji rośnie, u każdej z nas nieco inaczej, u mnie to ok. (36.9/37.1). Taka powinna się utrzymywać do kolejnej miesiączki, albo gdy doszło do zapłodnienia to i na początku ciąży też. Jeśli temperatura spada, to zazwyczaj przyczyną są problemy hormonalne (jeśli nie ma innych czynników jak choroba, stres czy wyjazdy). Temperaturę mierzy się rano PRZED wstaniem z łóżka, możliwie o stałej porze. Termometrem elektronicznym trwa to parę sekund. Taka kontrola cyklu wymaga systematyczności, ale myślę, że warto. Ja wyniki zapisuję i juz teraz widzę, jakie objawy pojawiają się w każdm cyklu, w którym dniu spodziwać się owu itd. Także polecam, choć na początku też wydawało mi się to uciążliwe. Co do testów owu to ja je zazwyczaj robię wtedy, kiedy wydaje mi się, że mam owu, tak dla potwierdzenia. Ale nie wiem, na ile można im ufać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Aga, zaoszczedzilas mi grzebania w internecie :) W UK testy na owulacje sa bardzo tanie, wiec kupie sobie paczke jeszcze dzisiaj. Termometr mam w domu, wiec jutro rano zaczne mierzyc. Jeszcze Cie naciagne na jedno pytanie, dlaczego trzeba przed wyjsciem z lozka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja_aga_81-wtrącę się. Ja się co prawda nie wgłębiałam za bardzo w tajniki związane z temperaturą, ale coś mi się kojarzy, że temperatura spada po owulacji a przed miesiączką, jeśli nie doszło do zapłodnienia. Jeśli doszło i jest ciąża wtedy utrzymuje się ta podwyższona temperatura. Ręki sobie uciąć nie dam, ale wydaje mi się, że tak było napisane na forum NPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metoda termiczna (obserwacja temperatury) Metoda termiczna polega na określaniu płodności na podstawie codziennych pomiarów temperatury - tzw. podstawowej temperatury ciała (PTC). Jest to metoda jednowskaźnikowa. Interpretacji pomiarów dokonuje się na podstawie wykresu, który powstaje w wyniku nanoszenia pomiarów na kartę obserwacyjną cyklu. Charakterystyka wykresu temperatury w cyklu menstruacyjnym 1. Niska temperatura ciała (na początku cyklu po krwawieniu miesiączkowym). 2. Gwałtowny wzrost temperatury (o około 0,2C). 3. Wysoka temperatura (co najmniej przez 3 dni). Zgodnie z metodą termiczną przyjmuje się, że płodność kobiety trwa od 6 dni poprzedzających wzrost temperatury do 3 dni po skoku. Pozostały okres uznaje się za bezpłodny. Na podstawie metody termicznej można rozpoznać: - dzień płodności (w momencie skoku temperatury), - okres niepłodności poowulacyjnej, bezwzględnej (niezależnie od długości cyklu rozpoczyna się on czwartego dnia podwyższonej temperatury - o co najmniej 0,2C w porównaniu z dniami poprzedzającymi; temperatur leżących powyżej linii granicznej), - okres niepłodności przedowulacyjnej, względnej (na podstawie obserwacji poprzednich 6-12 cykli i obliczeń), - dni prawdopodobnie płodne (pozostałe). Wskaźnik Pearla metody termicznej ścisłej wynosi 0,8 do 1,2. Warunki pomiaru podstawowej temperatury ciała (PTC) 1. W jednym cyklu do pomiarów wykorzystujemy codziennie ten sam termometr. 2. W jednym cyklu pomiar powinien być wykonywany w tym samym miejscu. Pomiar podstawowej temperatury ciała można wykonywać w trzech miejscach: - w pochwie, - w odbycie, - w ustach (pod językiem). 3. Temperatura powinna być mierzona codziennie o tej samej porze, tuż po przebudzeniu się. Dopuszczalne jest przesunięcie pomiaru o 1 godzinę (tj. do godziny wcześniej lub później). 4. Pomiar powinno poprzedzać co najmniej 3 godziny snu. W przeciwnym wypadku można uzyskać niemiarodajne wyniki. W pierwszych 4 dniach cyklu można pomiar pominąć. Czas mierzenia podstawowej temperatury ciała Termometr rtęciowy - standardowy - pochwa lub odbyt - co najmniej 5 minut, - usta - co najmniej 8 minut. Termometr rtęciowy owulacyjny Czas pomiaru około 50% krótszy - czyli odpowiednio 2 minuty (pochwa lub odbyt) i 4 minuty (usta). Termometr elektroniczny z dokładnością do 0,01C W zależności od modelu około 2-3 minuty. UWAGA! Przy pomiarze końcówka termometru powinna być otoczona błoną śluzową ze wszystkich stron. Karta obserwacji cyklu Dla każdego cyklu pomiary zapisuje się na odrębnej karcie. Oprócz pomiarów podstawowej temperatury ciała na karcie notuje się wydarzenia, które mogą wpływać na wyniki pomiarów. (zobacz: Karty obserwacji cyklu do pobrania) Czynniki wpływające na pomiar podstawowej temperatury ciała Na pomiar temperatury może wpływać: - inna godzina pomiaru, - inny termometr, - nieprzespana noc, - objawy chorób infekcyjnych (tj. katar, kaszel, bóle mięśniowe, bóle gardła itp.), - leki, - alkohol, - stres, - duży wysiłek fizyczny lub psychiczny, - podróż, - zmiana klimatu. Zrodlo http://dzieci.civ.pl/metoda-termiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CierpiacaDusza
Mysle ze to dobry pomysl bo bede juz pewna na 100% czy ciaza czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedz, Ty czujesz ze jestes w ciazy? Nie chce brzmiec jak jakas nawiedzona, ale wiele kobiet mi mowi, ze to sie wie, ze jest sie w ciazy. Np. mija kuzynka, ktora zaszla w ciaze z pierwszym dzieckiem powiedziala mi, ze ona czula ze jest w ciazy. Jak Ty czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze krótko o temperaturze @ Perwersja: Podstawowa temperatura ciała - Temperatura ciała kobiety wzrasta zaraz po owulacji i pozostaje taka przez około dwa tygodnie. Dlatego, mierzenie temperatury w trakcie trwania cyklu może pomóc Ci znaleźć okienko płodności.(...) Wzrost temperatury o pół stopnia w drugiej połowie cyklu znaczy, że wystąpiło jajeczkowanie, a linia niezmienna wykresu świadczy o braku owulacji. Jeśli zaszłaś w ciążę, temperatura pozostanie podwyższona, jeśli nie - spadnie do poprzedniej wartości na początku miesiączki. Źródło: http://mediweb.pl/sex/wyswietl_vad.php?id=169

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CierpiacaDusza
Kurcze wiesz co nie wiem ale gdybym nie zrobila tego drugiego testu pewnie bym zalowala a tak chociaz pewnosc jest w 100%. Przynajmniej ginowi w poniedzialek bede mogla powiedziecz ze np dwa testy negatywne mi wyszly a okresu nadal brak wiec niech mnie przebada i wyjasni co jest nie tak. Ale nie trace nadzieji bo pierwszy test choc wyszedl negatywnie to jakos nie dal mi satysfakcji. Zdaje sobie sprawe ze moze byc jutro rano negatyw ale przynajmniej bede wiedziala ze mozna troche przybalowac;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frania_pirania
Siema dziewczyny! Ja dziś po drugim USG, pęcherzyk ani drgnął :( za to pojawiły się dwa kolejne po 10mm. Nie wiem czy to dobrze. Kolejne badanie za tydzień, bo mam dlugie cykle. Co do mierzenia tempki to tez kiedyś to robiłam, ale jak dla mnie to za bardzo uciążliwe, więc życze powodzenia ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, witajcie. Pewnie was rozczaruje, ale..utrzymujaca sie wyzej temperatura przez dluzej niz 14 dni, moze ale nie potwierdza ciazy. Ja mialam kiedys 25 dni wyzszych temperatur a ciazy nie bylo. Tylko jakas torbiel i blokada @. Testy owulayjne u dziewczyn z pcos nie zawsze wychodza. Po za tym test owualyjny jest pozytywny jesli obie kreski sa tak samo ciemne lub nawet testowa ciemniejsza. Jasna testowa kreska nie swiadczy o piku lh, a o obecnosci tego hormonu. U nas niestety lh czasem bywa podniesione i test jest falszywie dodatni, mimo ze nie ma owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CierpiacaDusz Rob test rano i koniecznie dawaj znac co i jak. Ja swoj zrobie w sobote bo mi jeszcze zostal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CierpiacaDusz Rob test rano i koniecznie dawaj znac co i jak. Ja swoj zrobie w sobote bo mi jeszcze zostal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CierpiacaDusza
Robie rano i daje znac:-) oby to było to czego oczekuje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cierpiaca, trzymam kciuki :) A nie lepiej isc na bete? Wynik bedzie pewniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CierpiacaDusza
Niestety negatywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frania_pirania
CierpiącaDusza, a może faktycznie beta dałaby rzetelny wynik ... nie smuć się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CierpiacaDusza Przynajmniej mozesz spokojnie wypic lampke wina lub piwo. Nie martw sie..... Jak ma byc to bedzie i przede wszystkim nie popadaj w paranoje. Ja to bym najchetniej robila test co 5 minut, ale wiem ze to nic nie da. Poprostu staram sie wyluzowac i zapomniec o lekach i PCOS. Nie chce sie stresowac niepotrzebnie. Jak dlugo bierzesz M500? Dziwi mnie fakt, ze niektore laski zaciazaja po M500 juz po tygodniu, a niektore biara miesiacami. Ja dopiero zaczelam i obserwuje moj organizm na dzialanie tego leku. Wczoraj przyszlam z pracy i polozylam sie spac, wstalam o 22giej..... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CierpiacaDusza
Wlasnie zaczynam brac 4opakowanie metformaxu. biore 3raz po 1 tabletce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3x1, z moich obliczen wynika, ze bierzesz juz prawie miesiac - nie jest chyba tak najgorzej..... Ja biore 2x dziennie, tak mi lekarka przykazala. Widzialam na forum komentarze dziewczyn, ktore biora dawke 850mg 3x dziennie i zastanawiam sie od czego to zalerzy. Mozamoja dawka jest za slaba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×