Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

hej dziewczyny, wróciłam :) mam nadzieje ze u Was wszystko dobrze, narazie nie nadrobiłam jeszcze zaległości w czytaniu wpisów. ale coś Wam opowiem co mi się przytrafiło u rodziców... pojechałam do nich rano i pół dnia się zbierałam żeby im powiedziec o ciąży i jakoś nie wiedziałam od czego zacząć.. a wczesniej obiecałam mamie ze umyję jej okna jak przyjade (mama nie dawno miała wstawianą endoproteze kolana i jeszcze marnie chodzi) i wkońcu mama mówi zebym brala miskę to ona mi pomoże nie bedziemy tak siedzieć a ja do niej wypaliłam że tak ciężarną ganiać do roboty to nie ładnie.. ale to był żart bo ja naprawde miałam jej te okna umyć, są takie małe że reką się z podłogi sięga do samej góry mama jak się przestraszyła to nawet szmaty mi nie dała dotknąć nie wiedziałam o co jej chodzi.. wkońcu powiedziala mojej bratowej że ja w ciąży i ze okna chce myć i bratowa przyszla i dopiero mi powiedziała skąd ta panika okazało się że ona dopiero dwa tyg wczesniej poroniła.. a to było by jej czwarte dziecko wczesniej nie miała żednych problemów ani nic ostatnie to w domu urodziła bo nie zdążyła na porodówkę.. ale teraz wogóle nie wiedziała że jest w ciąży 8 tyg karmiła starsze dziecko jak sie zoriętowała to odstawiła i bylo wszystko dobrze z ciążą byla na usg i u lekarza, w sumie to tylko moi rodzice wiedzieli ze ona w ciąży i nagle zaczela krwawić i koniec. ale poroniła w 12 tyg, tak wynika z wypisu ze szpitala a akurat wtedy co ona mi to mówiła to ja też byłam w 12 tyg. myślalam głupia ze w 12 tyg to sie już nie zdaza a tu o. tak mnie przestraszyła i ona i mama moja że do okien nawet nie podeszlam.. mama musiala same je myc.. wogóle to cala noc nie spalam jak mi nagadala tak sie balam ze szok, a przeciez u mnie jest wszysko dobrze, moj M jak mu powiedzialam to byl gotowy zrezygnowac w sobote z wesela zeby tylko sie nic nie stalo ale wkoncu poszlismy i bawilismy sie do rana, oczywiscie co mnie tylko kolka złapala na weselu, kondycja juz nie ta to panika.. ale wszystko jest chyba dobrze bo do dzis nie mam zadnych złych obiawów :) we wtorek ide na usg to zobacze co slychac u mojego maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze dziewczyny troche poczytalam juz postów i strasznie mi przykro z powodu kini i locca, myslalam ze to tylko ja tak przezywam strate mojej bratowej, a tu się okazuje że dziewczyny też są po takich strasznych chwilach i Wy wszystkie też się stresujecie. ale jestem dobrej myśli. urodzimy zdrowe dzieciaczki zobaczycie :) a któraś tam wcześniej pisała że dużo osób poroniło pierwsze dziecko i ze to tak musi byc.. nie musi, ja nie poronilam i tak szczerze osobiscie nie znam nikogo kto poronil pierwsze wiec to nie jest norma, moja mama urodzila 7 dzieci zdrowych i bez zadnych problemów, jak twierdzi każde w terminie co do dnia :) wiec ja cały czas mam nadzieje ze poszlam w jej slady :) tzn 7 to nie chce ale żeby były zdrowe.. trzymajmy się dobrych myśli, bedziemy jeszcze narzekać na te nasze fasolki jak urosną i zaczną rozrabiać zobaczycie.. a teraz się stresujemy niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Wczoraj zjadłam jeszcze jeden kawałek ciasta i mnie zmuliło tak że nie miałam siły się ruszać. Brzuch doszedł do siebie dopiero po 21-wszej. Wtedy zjadłam lekką kolację. Trochę mnie też głowa rozbolała więc nie miałam sił na pisanie. Dziś już jest ok -przeziębienie odeszło w siną dal. Mam nadzieję że już nie wróci. I pomyśleć że choróbsko zaczęło się 2tyg. temu jako efekt jazdy w aucie z klimą. Szkoda gadać. witam nowe koleżanki. :) Inka, ja tam w ogóle nie jestem za opalaniem. Zgadzam się z dziewczynami że w ciaży to niewskazane -kup porządny bloker. Akinom, ja tam w zasadzie wielkich mdłości nie miałam więc nie ma mi co mijać. Ale kto wie co będzie dalej. ;) Rozsan, dużo spokoju ci życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mig_otka też przez to przechodziłam z tym że mój chłopak wyjechał tylko na tydzień a wyłam tak jakby wyjechał na zawsze( no ale za to jego wojsko to był koszmar):( musisz być silna dla dziecka trzymaj sie i nie smuć się:) Lauri ja też czuje coś podobnego że aż sie boję że nigdy mi to nie przejdzie ale mam nadzieje że to wszystko przez te hormony i z końcem pierwszego trymestru to mi przejdzie:) Ana Lena dzieciątko napewno się prawidłowo rozwija i dobrze sie czuje nie możemy w ten sposób myśleć bo niepotrzebnie sie stresujemy choć sama się nieraz przyłapałam na tym że rozmyślłam czy wszystko jest dobrze:) madziatek kurcze a ja dwa razy już myłam okno ale tylko u siebie w pokoju niewiem skąd taki przesąd że nie można myć okien??? też o nim słyszałam:) Ja w sierpniu miałam iść na wesele ale stwierdziłam że z para młodą nie mielismy nigdy bliższych kontaktów to sobie darujemy w sumie to dwa razy w życiu się z nimi spotkałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki. Sporo mnie tu nie było ale nadrobiłam juz czytanko:) Co do mdłosci to ja ich praktycznie wogóle nie miałam poszarpało mnie raz na kilka dni od czasu do czasu i tyle, dopiero teraz czyli w 13tygodniu cos sie zaczyna dziac. zaczełam reagowac na zapachy i na widok jedzenia. I znow mycie zebow to tragedia:) Tak wiec nie ma reguly ze po 12 tygodniu wszystko przechodzi:) Co do zachcianek to ja tez potrafie jesc wszystko ze wszystkim. ostatnio po ogórkach kiszonych smakuja mi sezamki:) Na jablka tez mam straszna ochote zwłaszcza te zielone a dzien bez pomaranczy llub graperfruitów to dzien stracony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziatek moja mama urodzila też 7 dzieci wszystkie zdrowe z pierwsza trójką przez całą ciąże nie była ani razu u gina (czego oczywiście nie popieram) no ale cóż prawie 40lat temu były inne czasy nie to co teraz:( Kurcze a ja mam dylemat bo moja gin to do końca ciązy wyciągnie ode mnie wszystkie moję pieniądze:( moja bratowa była u tej gin w środe na wizycie i skasowała jej 170zł dla mnie to juz jest przesada nie mówie jakby poszła do niej pierwszy raz ale my do niej chodzimy już przeszło pół roku no to więc w ciązy powinna troszkę mniej za wizyte kasować w końcu przez całe 9miesięcy będziemy do niej chodzić;( a wam gin kasuje tak samo jak przd ciążą czy troche zjechała wam z ceny???? A ja normalnie nie mogę sie powstrzymac i muszę wam pokazać pościele które muszę mieć:) Wiem że to za wcześnie na wybór pościeli no ale w końcu całymi dniami siedze w domu i buszuje po internecie i już praktycznie wiem co kupię ale to dopiero gdzieś w listopadzie zaczne dopiero kupować wyprawkę:) A oto Link: http://allegro.pl/15ele-posciel-hafty-z-moskitiera-100x135-milpol-i1683684853.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna ale troche drogo jak za sama posciel. Na allegro w łozeczkach podobna posciel razem z łóżeczkiem kosztuje tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziatek strasznie mi przykro z powodu twojej bratowej. ja również straciła w 12tc i poniedziałkowa wizyta jest dla mnie wyrocznią, bo ostatno właśnie tak w okolicach 11tc moja córeczka zmarła :( więc proszę o wsparcie, szczególnie w niedzielę, kiedy na myśl o wizycie będą mną targać juz nerwy... agussia zrobisz jak zechcesz, ale muszę ci to napsać. kiedy czytałam poradnik w 1 ciąży o przygotowaniach do narodzin, to wyczytałam tam, że większość śmierci łóżeczkowych dzieci była spowodowana właśnie takimi osłonami, które serwuja im rodzice, ochraniacz, przyborniki, baldachimy... a gdzie powietrze dla dziecka? zobacz jak to łóżeczko jest obłożone. z jednej strony sciana, z 2 strony przyborniki, a i wezgłowie i nóżki łóżeczka mocno zabudowane. nie chcę cię straszyć, ale chyba dużo racji było w tej książce. Ja miałam tylko ochraniacz na główkę, ale przy niemowalku to raczej tylko dla urody łóżeczka, bo dzidzia i tak sie nie rusza, więc 1 stronę (tą od pokoju, gdzie mogło dolatywać powietrze) mieliśmy podwiniętą za wezgłowie. a jak tesia podrosła to i tak potrzebny był nam ochraniacz na całe łóżeczko, wetdy kupiłam taki niski z ikea (wystawał około 15cm spod materacyka i to w zupełności tesi wystraczało by ochronić główkę i nózki). poza tym jest jeszcze aspekt higieniczny. musiałabyś taką pościel maluchowi prać co 3-4tygodnie, jesli nie częściej. zobacz ile kurzu zbiera sie po tygodniu na meblach, na takim baldachimie jest tak samo. nie obrażaj się, chciałam tyko podzielić sie wiedzą, a tu zdecydujesz i tak sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, mialam napisac od razu po usg, ale jakos tak kiepsko sie czulam;/ po usg chyba wszystko wporzadku:) maluch ma 5cm 1 mm:) NT 1,4 mm NB widoczne:P znacie te oznaczenia NT i NB? serduszko bije miarowo 156 na min. takze z moim bombelkiem wszystko wporzadku:) ciesze sie bardzo:) strasznie bolą mnie plecy, i meczy mnie odcisk na nodze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
NT to przezierność karkowa A NB -to kość nosowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Proszę bardzo :D ech zjadłam jabłko i mnie zamuliło. :( W ogóle często mnie to tak męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka co do kurzu to kupie jedną pare pościeli tych droższych a z dwie tych tańszych będę miała na zmiane:) A co do powietrza to nawet nie pomyslałam o tym ale teraz tak patrze i wiem jak to zrobie poprostu przybornik przyczepie do komody na której będzie przewijak a ten ochraniacz na okres niemowlęcy podwine a co do baldachimu to zauwaz że niektóre są całe z materiału a ten który tu wkleiłam jest z siateczki wieć dziecko będzie miało wystarczająco dużo powietrza:) ale dzięki za rade bo bym na to nie wpadła:) no i niewiem o co miałabym sie obrażać właśnie takie rady będą dla mnie najcenniejsze bo to będzie moje pierwsze dzecko i póki co jestem prawie zielona w tym temacie ale mam niecałe 7miesięcy na nauke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki i będę z wami i brzuszkami :) NICK_____WIEK___DATA PORODU__ OSTATNIA @ __MIASTO______PŁEĆ__ Cama_85_____26______27.01____20..04____Gołymin czarna1992___19______ 01.01____11.03____ Bielsko Biała____? madziatek____26______ 01.01____25.03___ warszawa______? kika79_____ 31_______02.01_____26.03_____Rzeszów_______? Susełek________35_____03.01_____21.03 ___ Olsztyn______? Madzia_mi____ 21______ 04.01_________ Warszawa________? Gosiaczek 126____26____04.01____27.03____ Raszyn_______? spiderka_____ 28______ 05.01_________ Tarnów________? foxy30______30______ 08.01 _________ śląskie______? kasiek1984___ 27_____ _09.01_____03.04____Wrocław______? hannam______23_______09.01.__________ trojmiasto___?_? Mig_otka_______23____09.01________ Tarnów____? inka1989______21_____11.01_______ _Wadowice______? m0nik@______ 28______ 12.01_________ Bielsko-B_______? fillipinka______27______ 13.01 _________ Białystok______? youstta_________28_____17.01______ 10.04_____Wrocław_______? ? Emma9999______25_____18.01?_____12.04______ Kraków______? Mmalgorzataa8__29_____21.01?______13.04_____trójmia sto_______? Vivanilli________21_____23.01?-_______16.04_____Śląskie ____? MelisQa_________22_____24.01_________17.04_____Poznań___ ___?? ira1___________26_____???????_______19.04_____UK Shagyy_________25____12.01_________19.04____Wielkopolska_ __?? ogie___________31____08-19.01.2012______01.04.2011____Kos zalin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
hej dziewczynki, ja nadal odpoczywam i się pozytywnie nastawiam.... Cama_85- a cóż to za okrojona lista???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
NICK________WIEK____ TERMIN____MIASTO______PŁEĆ Cama_85_____26______27.01____20..04____Gołymin czarna1992____19______ 01.01___ Bielsko Biała____ ? madziatek_____26______ 01.01____Warszawa______ ? kika79________ 31______02.01____Rzeszów_______ ? Susełek________35______03.01____Olsztyn________ ? Madzia_mi_____ 21_____ 04.01____ Warszawa______ ? Gosiaczek 126__26_____ 04.01____ Raszyn________ ? spiderka_______28______05.01____ Tarnów________ ? foxy30________30______08.01 ____ śląskie________ ? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka____ ? Sandra________28______08.01______Kielce________? kasiek1984____ 27_____ 09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23_____ 09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23_____ 09.01_____ Tarnów________ ? Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin______ ? kizia__mizia____25_____10.01_____Wrocław_______? inka1989______ 21_____11.01_____ Wadowice______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ ? m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B______ ? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska___ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok______ ? Rimela________ 29_____ 14.01______ śląskie________ ? DoniaJulia_____ 31_____ 14.01_____ Oświęcim_____ ? Aless__________32_____15.01_____ Kraków_______? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy_________? youstta_______ 28_____17.01_____ Wrocław_____ ? -cukierkowa-___20_____18.01_____ Dolny Śląsk ____ ? Emma9999_____ 25_____18.01_____ Kraków_______? ivonne36______ 36_____ 18.01_____ Gdynia_______ ? Ebel__________ 33_____ 20.01_____ Głogów_______ ? Ana Lena______28______20.01______Warszawa____? Mmalgorzataa8_ 29_____21.01_____ trójmiasto____? zoooja________ 23_____21.01_____ Podkarpacie___? kat-har-sis_____25_____22.01______Warszawa_____? Diana26________26_____22.01______ Rzeszów______? _KaSiA________28______22.01_____Zach-Pom______? Agusssia2008____21_____23,01______Wielkopolskie__? Vivanilli________21_____24.01_____ Śląskie _______? MelisQa_______ 22_____ 24.01_____ Poznań_______? iti___________ 34______25.01_____ Toruń________? ira1___________26_____???????_____ UK _________ ? monia_aa______ 23____ 26.01.______ wlkp ________ ? edkar2________32_______?________ Kraków______ ? Natalucha_____ 22_____ 28.01_____ trójmiasto ____? polajanka______30_____ 28.01_____ Dolny Śląsk_____? rozsan_______25_____27.01_____Szwecja-Uppsala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny:) melduje sie ,że żyje ale nie chce mi sie pisać nic. Wczoraj byliśmy u babci mojej,wróciliśmy po 20. Byłam taka zmęczona,że szok. Poszliśmy spać 21.30 :) teraz też niedawno sie obudziłam :P witam nowe styczniówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ira ja też mam wizyte 29 czerwca.dodatkowo rok temu w tym dniu miałam zabieg.... ale ten 29 czerwca będzie szczęśliwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ira1
tez tak mysle... ale wisz co niepokoi mnie to ze swietnie sie czuje, nie mam mdlosci tak jak niektore,,,,no jestem niekiedy zmeczona i senna,,,, pewnie ciaza mi sluzy,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana nie zawsze muszą być mdłości. Ciesz sie tym stanem i przegoń złe myśli. Będzie dobrze ! a my podjeliśmy decyzje,że będziemy sie budować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ira a co do terminu to na wtorkowej wizycie termin przesunął sie na 25 stycznia,ale nie poprawiam nic bo i tak termin sie przesunie jeszcze albo w tą albo w tą strone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
NICK________WIEK____ TERMIN____MIASTO______PŁEĆ Cama_85_____26______27.01____20..04____Gołymin czarna1992____19______ 01.01___ Bielsko Biała____ ? madziatek_____26______ 01.01____Warszawa______ ? kika79________ 31______02.01____Rzeszów_______ ? Susełek________35______03.01____Olsztyn________ ? Madzia_mi_____ 21_____ 04.01____ Warszawa______ ? Gosiaczek 126__26_____ 04.01____ Raszyn________ ? spiderka_______28______05.01____ Tarnów________ ? foxy30________30______08.01 ____ śląskie________ ? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka____ ? Sandra________28______08.01______Kielce________? kasiek1984____ 27_____ 09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23_____ 09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23_____ 09.01_____ Tarnów________ ? Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin______ ? kizia__mizia____25_____10.01_____Wrocław_______? inka1989______ 21_____11.01_____ Wadowice______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ ? m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B______ ? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska___ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok______ ? Rimela________ 29_____ 14.01______ śląskie________ ? DoniaJulia_____ 31_____ 14.01_____ Oświęcim_____ ? Aless__________32_____15.01_____ Kraków_______? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy_________? youstta_______ 28_____17.01_____ Wrocław_____ ? -cukierkowa-___20_____18.01_____ Dolny Śląsk ____ ? Emma9999_____ 25_____18.01_____ Kraków_______? ivonne36______ 36_____ 18.01_____ Gdynia_______ ? Ebel__________ 33_____ 20.01_____ Głogów_______ ? Ana Lena______28______20.01______Warszawa____? Mmalgorzataa8_ 29_____21.01_____ trójmiasto____? zoooja________ 23_____21.01_____ Podkarpacie___? kat-har-sis_____25_____22.01______Warszawa_____? Diana26________26_____22.01______ Rzeszów______? _KaSiA________28______22.01_____Zach-Pom______? Agusssia2008____21_____23,01______Wielkopolskie__? Vivanilli________21_____24.01_____ Śląskie _______? MelisQa_______ 22_____ 24.01_____ Poznań_______? iti___________ 34______25.01_____ Toruń________? ira1___________26_____???????_____ UK _________ ? monia_aa______ 23____ 26.01.______ wlkp ________ ? edkar2________32_______?________ Kraków______ ? Natalucha_____ 22_____ 28.01_____ trójmiasto ____? polajanka______30_____ 28.01_____ Dolny Śląsk_____? rozsan_______25_____27.01_____Szwecja-Uppsala Aniela6________26_______02.01________UK______?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) Jestem mamą majowego chłopaka i sprzedaję swoje ciuszki po ciazy a ze rozmiar mi sie zmienial od 38 do 44 w trakcie, to i ciuszki znajdziecie w najrozniejszych rozmiarach, moze ktoraś bedzie zainteresowana to zapraszam na moje aukcje http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=11585699 Dodatkowo systematycznie wystawiam ubranka po mojej 2,5 letniej corci i juz niedlugo po synu bo strasznie szybko rosnie :) Życzę Wam spokojnej ciąży 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Dziewczyny mam takie pytanie do was ,wiem że nie powinnam ale mam problemy z niskim ciśnieniem często spada mi tak że prawie kiedyś straciłam przytomność. Kawa,glukosa mi mało co pomagają najlepiej działao na mnie przed ciążą kieliszek wódki lub energy drink. Nie myślałam że w ciąży też mnie będzie to ciśnienie dopadać co mam brać według was żeby sobie podnieś to ciśnienie wódki raczej bym nie piła a czy raz na jakiś czas energy drink nie zaszkodzi? jak myślicie????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
Aniela6- nie wiem jak reszta dziewczyn....ale ja Ci na początek polecam LEKARZY,- ginekologa, lekarza rodzinnego, oraz psychologa..... Forum nie jest od wydawania diagnozy.... Zacznij się przejmować dzidzią w swoim łonie,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Jak samopoczucie dzisiaj?? U mnie średnio. Wreszcie dziś ochłodzenie tutaj, mój nos odpoczywa... tak, tak alergia i brak możliwości brania tabletek. Ale jakoś sobie radzę. Właśnie jem sobie poduszeczki waniliowe z Lidla, te do mleka, ale jem bez mleka :P Moja mama dziś upiecze sernik.... mniam, mniam.... mogłabym na kilogramy go jeść, uwielbiam w tej ciąży, jeszcze z kawałkami brzoskwiń lub nektaryn.... aż mi ślinka leci. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anela6- a robiłaś sobie badania na tarczycę? I jakie masz ciśnienie?Mnie ratuje kawa z mlekiem, zazwyczaj mam ciśnienie ok 105/60. . Na pobudzenie dobry jest też letni prysznic z masażem myjką.. energy drink nie jest wskazany w ciąży, poza tym tylko chwilowo Tobie pomoże. Na początku ciąży ciśnienie też się trochę obniża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×