Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Hej wszystkim:) Dzięki za rady odnośnie skurczy. Wcinam dziś banany:P Jutro będę u lekarza to dopytam się o wszystko.Kupiłam w promocji witaminki dziś vita-min mama czy coś takiego. normalnie kosztują coś koło 30zł, a w promocji 15zł. Ale tak się przeraziłam wielkością tabletek, że szok! Jak pociski:D ale za to mają dużo jodu. Mam spożywać w tabletkach co najmniej 150tych jednostek i tyle brałam. Ale w tych jest aż 200. Więc się świetnie składa:) Dziś doszliśmy do wniosku, że chyba nasze maleństwo lubi głośną muzykę i robienie zdjęć bo w tych sytuacjach kręci się jak szalony/a:) Już powoli zbieram rzeczy. Tzn kosmetyki, nożyczki, waciki pieluszki tetrowe butelki itp. Jaką to mi frajdę sprawia kupywanie.. zwłaszcza, że już nie kupuję dla kogoś tylko dla swojego maleństwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka tak jak napisala smeffetka to siara,ja juz mecze sie z tym bardzo dlugo bo dosc wczesnie zaczelam plamic koszulki i staniki :P:Pbylam w 4 mc :). Ja rozstepow nie mam,ale boje sie ze przed koncem mnie rozpruje :P:P,smaruje sie tylko wieczorem balsamem z garniera 24h nawilzanie bardzo fajny.mam jeszcze krem na rozstepu bo dostalam,ale jest bardzo gesty zle sie go rozsmarowuje i smierdzi strasznie. Socjo-mi tez frajde sprawia kupowanie rzeczy dla mojego malenstwa,jutro z mezem jedziemy cos niecos kupic,bo potem naraz wydac tyle kasy to obłed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelicha6 - ja też będę miala bliźniakki, ale parkę. Napisz coś więcej o sobie, jak się czujesz? Mi też dziewczyny twardnieje brzuch, ale to chyba dlatego że już nie biorę no spy.. Dobrej nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatam Dziewczyny, Ja tylko wpadam na chwilkę, przywitać się. Dziś maluję pokój córek na kolor jasny wrzos. Taki sobie wybrały :) Mają dziś wolny od szkoły, bo Dzień Nauczyciela. Przynajmniej mam pomocnice. Wieczorem będę odpoczywać... Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati1784
U mnie ostatnio też małe zamieszanie było.Pojechałam do mamy,a ona,że mam pić,że nic nie piję a z nerkami mam problem od dziecka.Obiadem ona się zajęła,chłopaki też mieli zajęcie,więc ja siedziałam i popijałam herbatki,soczki.Nerki zaczęły pracować intensywniej,pewnie ruszyło się to co zalegało jakiś piasek czy nawet kamienie i pojawiły się plamienia.Poszłam do przychodni jak wróciłam ,ale lekarka powiedziała,że pierwsze mam sprawdzić u swojej ginekolog czy wszystko jest oki czy to nie z łożyska te plamienia.Mojej lekarki nie było ,ale była inna,bardzo miła,wszystko tłumaczyła,pokazywała czułam się jakbym prywatnie u niej była.Przebadała mnie dokładnie,łącznie z USG.Uprzedziłam ją ,że nie wiadomo jak to USG wyjdzie,bo dziecko jak do tej pory to się tak chowa,że lekarze mają problemy z pomiarem czy oceną płci.A ona na to ,że mi powie jaka płeć,bo akurat się pokazała:-) Dała mi nawet zdjęcie na dowód,że to dziewczynka.Ale byłam szczęśliwa,tak przy okazji się ujawniła.Mam już dwóch synów to teraz córcia będzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati to gratulacje córeczki.U mnie najprawdopodobnej tez córcia,ale niuc pewnego na 100% wiec sie nie nastawiam :),ale to moje pierwsze dziecko wiec jestem szczesliwa ze zdrowe i nie wazne czy to chlopczyk czy dziewczynka:) DoniaJulia powodzenioa z malowaniem,ja to nie lubie takiej brudnej roboty :P,wszytsko trzeba przenosic chowac i wogole,najchetniej przychodzilabym na gotowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiecie czy możemy łykać tran w kapsułkach? Strasznie się boję bo nie czuję ruchów dzidziusia, wieczorem lekki kopniak, w nocy cisza, rano delikatnie i nadal cisza:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry mamusiom! donia - miłej zabawy z malowaniem ;) martini - nie martw się, a jak coś to do lekarza. Nie wiem co się w takich sytuacjach robi.. moje maleństwo też tak ma, że czasem się wierci cały dzień, a kiedy indziej tylko delikatnie smyra i chyba śpi :P Pati - gratuluje córeczki!:) a ja już żyję dzisiejszą wizytą. To pierwsza u innej pani dr. raz tylko byłam u niej prywatnie i postanowilam, że już do niej będę chodziła. Zobaczymy co nam powie i czy maluch się ujawni:) Milego dnia:) Ja się biorę za jakieś porządki bo nie wytrzymam siedzenia cały dzień. A lekarz przyjmuje dopiero od 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wczorajsze zajęcia na SR niezbyt ciekawe. Położna opowiadała o rozwoju dziecka podczas całej ciąży - co już wszystko wiedzieliśmy, ale dopytaliśmy m.in. o siusianie, bo mój mąż był ciekawy czy dziecko siusia czy wydala przez pępowinę, no i okazuje się że już normalnie sika do wód płodowych. Robiliśmy też wizualizację porodu, ja nieświadomie już dawno zaczęłam to robić, wyobrażam sobie jak to będzie i że to będzie łatwe i szybko urodzę. Położna mówi że świetnie się rodzi jak ma rodząca takie pozytywne nastawienie. Także polecam Wam Martini czytałam że dziecko najbardziej aktywne jest między 24-28 tc, więc może Twój maluch ma już mało miejsca i te ruchy się zmieniły. Wypij coś bardzo zimnego - dzieci tego nie lubią- powinien zacząć mocniej kopać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donia ja mam jasny wrzos w łazience - super uspokaja, będziecie zadowolone. Super do tego koloru pasują zielone dodatki. Pati no to tym bardziej gratuluję córeczki jak już masz 2 urwisów, ale będą ją rozpieszczać. Socjo Ty sobie lepiej odpocznij skoro macie wolny dzień :-) czekamy na wieści z wizyty. Któraś z was pytała o rajstopy ciążowe. Otóż ja kupiłam jedne legginsy z gatty grubość 100DEN - nie polecam - okropnie się zaciągają i w ogóle są okropne, a drugie kupiłam jakiejś nieznanej firmy - 60DEN za 15 zł i te są super. Dałam się sprzedaczyni namówić na większy numer niż noszę zwykle i to był błąd - więc kupujcie swój standardowy rozmiar sprzed ciąży. Szkoda tylko że nie robią jakiś ładnych z wzorkiem bo ja zwykle takie noszę, ale jak gdzieś wychodzimy na imprezę to po prostu zakładam stare tylko zsuwam je pod brzuszek, troszkę niewygodnie, ale przynajmniej ładnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martini wypij tę wodę zimną z lodówki, połóż się na wznak i poczekaj, jak dalej nic, to ubieraj się i jedź do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akukuuuu
czesc dziewczyny ja sie nie udzielam ale troszke sie zmartwiłam sytuacja martini bo ja mam podobnie... jak Wy czesto czujecie ruchy?? bo kurcze ja rano troszke najbardziej popoludniu i czasami wieczorem ale to tylko przez chwilke np od rana tez nie czułam nic ale do tej pory myslałam ze kurcze tak ma byc ale cos mi sie wydaje ze chyba ja strasznie zadko czuje te ruchy w porównaniu do Was ... nie wiecie ile trzeba teraz 26-27 tygodniu naliczyćruchów?? jaka jest norma czy co?? zaczynam panikowac ze moje dziecko jest za mało aktywne :( tym bardziej ze brzuszek mam dosc mały jak na ten etap ciazy a skolei dziecko na poczatku 26 tyg wazyło 851 g to chyba nie tak mało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini657 - czekam na wieści kochana, ale wierzę, że wszystko będzie dobrze co do rajstop ciążowych to właśnie przyszły do mnie, ponieważ zamówiłam na allegro, nigdzie nie mogłam dostać a nie będę zjeżdżała całego miasta bo nie mam na to czasu ani siły ja kupiłam marylin http://allegro.pl/show_item.php?item=1862964452 za 11,30 60 den, wzięłam o rozmiar większe bo z rajstopami mam zawsze problem, normalny rozmiar jest na mnie prawie zawsze albo na wielki styk albo są krótkawe i muszę je strasznie naciągać, bałam się czy się nie utopię bo w sumie jestem niska (167cm) ale jestem bardzo zadowolona, są świetne, nie są za duże, są idealne zamówiłam natychmiast po tym jak na spacerze z psem parę dni temu zmarzł mi tyłek, także będę nosić pod spodniami DoniaJulia - jak idzie praca związana z malowaniem? wiesz ja też trochę w ciąży malowałam, myślisz, że nie ma się czego obawiać jeśli chodzi o zdrowie malucha? ewelicha6 - witaj szczęściaro z dwójeczką w brzuszku :) Cama - u ciebie tych dodatkowych kg nie widać za bardzo, myślę, że to jednak woda ci się zatrzymuje w dużej mierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini657 Czekamy na wieści kochana ale wydaje mi się ,że jest wszystko okey maluszek może ma mało miejsca juz .. elzuniam1 dzieki kochana no ja też tego az tak nie widzę :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja byłam w przychodni i we wtorek robie test na obciążenie glukozą... u was tez płatny jest ten test ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myśle ze nasze dzieci maja coraz mniej miejsca i dlatego ich ruchy nie sa juz tak intensywne jak na poczatku.moj maluch ostatnie dwa dni strasznie rozrabial,a wczoraj caly dzien takie spokojne bylo,tez sie zamartwialam,ale grunt to nie dac sie zwariowac,ale naszczescie wieczorem nadrobilo zaleglosci.Dzis tez wmiare spokojne jest. Martini-trzymam kciuki zeby bylo dobrze,daj znac pozniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama85 - ja płacłam za ten test, chyba 12 zł, ale ja wszystkie badania robię prywatnie. martini657 - mam nadzieję że Twój maluch to leń jest i okaże się że niepotrzebnie sie denerwowałaś.. Mi "pomaga" czekolada albo gorące kakao, u mnie też czasmi dzieci długo nie kopią.. Ja też zauważyłam że najwięcej rozrabiają nocą.. Czasami nie potrafię też rozróżnić które dziecko kopie.. i wtedy się też martwię czemu drugie dziecko jest spokojne.. Tylko u mnie dzieci też mają mniej miejsca, czasami az mi na żebra "wchodzą" pati1784 - gratuluję córeczki :) Mi się marzy żeby był już grudzień, chciałabym już przytulić te swoje bobasy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini mam nadzieję że wszystko w porządku i dziś dzidzia ma poprostu leniwy dzień ja często nie czułam ruchów - tylko wieczorem i to tylko trochę a dzis od rana to usiedzieć nie mogę tak się wierci Mufi jeszcze raz dzięki za przepis na swoją carbonare - wyszło super, tylko zamiast brokuł dałam pieczarki, palce lizać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dziewczyny! jak ja Wam zazdroszczę odrobiny wolnego czasu i nudy! Ja się z niczym nie wyrabiam, moja córa ma motorek w pupie i zaczyna rezygnować z drzemki w dzien, przez co ja nie mam nawet chwili,by sobie odsapnąc,. Martini - niepotrzebnie się tak nakręciłaś. tak uważam. . Z tego co pamiętam to na tym etapie dzieci przesypiają 15godz,zatem nie ma opcji by kopały nieustannie. Ja niestety cały dzien jestem w ruchu to mało kiedy pamietam mam czas o tym mysleć,ale jak tylko przysiądę lub się połoze to dziecko daje znać. i są to takie pory aktywności, nie ma tak,ze cały dzien je czuje. raczej rano, po obiedzie i przed snem. Cama - ja miałam skierowanie na krzywą i miałam za darmo,ale to dlatego,ze tym razem chodze na NFZ do gina. I TY znów na budowie hihi, super wygladasz :-) i jak będziesz marudzić to Cię kopnę w ten ciążowy tyłeczek. Pati- o jejuś! No to brawo i cieszymy się! :-) bedzie małą dziewczynka. jak fajnie czasem zmienić lekarza hihih a kukuku - moim zdaniem nie ma się co martwić, dzieci też miewają dni leniuszka i spiocha. powinnaś naliczyć 10 ruchów w okresie aktywności - wydaje misię,ze przez jakąś godzinę. w poxniejszej ciąży to powinno być bodajze 10 w ciągu dnia. ale przyznam szczerze,ze nigdy mnie ta kwestia nie nurtowała. jak czułam ,ze się rusza to ok. liczyc nigdy nie liczyłam. poszukaj w necie z pewnoscią coś piszą nt temat. Mufi - mnie najbardziej na SR interesowała możliwość zadawania pytań :-) i Ty strojnisio - jaka wybredna, rajstopy z wzorkiem tylko :-) Musze ten przepis spisać to też zrobię. :-) Socjo - czekamy na relację z wizyty! :-)i kupuj, kupuj na zdrowie. Ja już sobie listę zrobiłam i od listopada robię zakupy,w tym miesiącu wypłaty już nie mam praktycznie, bo obkupiłam córcie na jesień i zimę i do tego zakupy mebelków i szafka do łazienki i bida na koncie minusowa niestety. Ale liczę,ze u 2 sprzedawców na allegro powinnam się obkupić. Martini - tran chyba tak. a pytałaś w aptece? Kika - ja też uwazam,ze nietaktem byłoby,gdyby się dziecię Twoje tak grudniowo zerwało do wyjścia :-) mi bardzo zalezy na styczniu ze względu na te 2 tyg macierzyńskiego więcej. i tatusiowego tydzien. poza tym już mam córę z listopada to teraz odmiana by była mile widziana i początek roku :-) Agniesiulka - a moja pulmunolog jęczy o tych testach od dawna, choć dziecko młode jeszcze. Już mieliśmy dawno temu IgE robione, które nic nie wykazały,co jest normą - bo nie wykazują bardzo często. ale nic uparła się. I ja myslałam,ze to tak tydzien w tydzien się robi,a nie po miesiącu następne. I już widze jak moja wiercipięta i owsik ;-) tam wysiedzi w tej przychodni. Alka - pewnie już się nasiedziałaś w necie i głupot naczytałaś. ja po wizycie w jednym kompie, mąż w drugim i pół nocy czytalismy jak tą hipotrofię ruszyć i co to jest i czym grozi. Oj, wyłam strasznie. TYm bardziej,ze wtedy nie jadłam jeszcze mięsa i lekarz mnie nakrzyczał,ze to z braku białka i to moja wina! ale tak jak zwykle na usg, zwykły pomiar może wykazać jakieś odstępstwa. I u nas wychodziło,ze bodajże brzuch był za mały 2czy 4 tyg do reszty. ale rósł w swoim tempie i systematycznie,choć odstępstwo było. Nie ma co czytać, nie ma co się zamartwiać i tak nic zrobić się nie da. Trzeba czekać grzecznie na kolejne badanie i dobrze i zdrowo się odżywiać. i nie stresować nastawieniem swoim dziecka. Powiedz sobie,ze i tak będzie super maluch i tak! a lekarz sobie moze! :-) Dobra, uciekam. mam jeszcze troszkę do roboty w chacie. Okno już umyłam, prania zrobione, obiad jest. oh... ale przynajmniej już mój mały pomocnik usnał. :-) Miłego weekendu! Paniom z edukacji - najlepszego! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bl no to się cieszę. Ja też zawsze zmieniam coś w przepisie, żeby było po mojemu :-) Martini daj znać jak tylko wrócisz. Mój maluch też dziś jakiś mało aktywny, ale jakoś staram się myśleć pozytywnie. Zawsze mnie kopie jak mąż wraca z pracy i usłyszy jego głos. Jakbym wtedy nic nie poczuła to byłabym zmartwiona. Czasami lepiej zaufać przeczuciu i sprawdzić czy wszystko dobrze. akukuuuu nie martw się, Ty znasz najlepiej swoje dziecko i może po prostu ma inny charakter. Moja kuzynka miała taki problem, że jej synek szalał non stop, a córeczka była bardzo spokojna i słabo ją czuła. Zamartwiała się całą ciążę, ale teraz widać po prostu że Zuzia to uosobienie spokoju w przeciwieństwie do jej brata :-). Myślę że martwić należy się jak dziecko robi się nagle niemrawe, albo jak nagle wariuje. youstta ja teraz dopiero sobie uświadomiłam, że Ty masz podwójne zmartwienia :-) no ale też podwójną radość. Elzunia też poszukuję usilnie tych rajstop z Merlina bo są najlepsze, no ale niestety nigdzie nie ma, chyba też zamówię z neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tojah spieszę z wyjaśnieniem że bez względu na to czy nasze dzieciaczki urodzą się w grudniu czy w styczniu to i tak już nam przysługuje 2 tyg. dodatkowego macierzyńskiego a tatusiom dodatkowy tydzień ojcowskiego. Ważne żeby dany urlop przypadał na rok 2012. A co do strojenia to wszystko wina mojego męża, jak gdzieś wychodzimy to nie ma mowy żebym wyszła w spodniach, zły jest wtedy na mnie :-), ale on jest ewenementem w tym gatunku. Niektóre dziewczyny mi go zazdroszczą inne współczują :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamcie :) Wydaje mi się że nie powinnyście się martwić jak maluszek mniej się rusza aczkolwiek należy być czujnym. Dziecko większość dnia przesypia. Ja powiem że jestem dość szczupła, przytyłam tylko 6 kg i brzuch też nie jest za duży i mój maluszek nie rusza się przez cały dzień(bynajmniej nie tak żebym czuła), najbardziej aktywny jest wieczorem jak się już kładę spać, w ciągu dnia mało kiedy zwrócę uwagę czy się rusza, bo to człowiek zajęty ciągle coś. Ostatnie dwa dni był taki mniej ruchliwy ale ja też taka chodziłam niemrawa :P Trzeba być pozytywnym bo stres i na dziecko wpływa :) Muszę się pochwalić że wczoraj wieczorem jak mój synuś zaczął mi w brzuszku fikać to wzięłam rękę męża na mój brzuch i mały pierwszy raz go kopnął :) było widać jak mąż się ucieszył. Już kilka razy razy chciał wyczuć jakiś ruch ale mój bąbel jak mąż położył rękę to ten przestawał się ruszać. Takie psikusy robił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×