Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

ale tu cisza:)też siedzicie zapewne przed telewizorem i myślicie co zjeśc?????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja czekam na jakiś ciekawy komentarz, ale ogólnie rzecz biorąc jestem tu, gapp a konsultowałaś z lekarzem co masz przyjmować a co nie? bo wiesz lepiej zadziałać skutecznie niż narażać się na rozwój choroby a w konsekwencji na koniec dowalą ci antybiotyk, na takie problemy katarowe polecam sinupret, ziołowy lek dozwolony w ciąży, ma wyciągi z różnych roślin i owoców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka 99
Gapp a ja piję sok z malin i to kupny, wiem że liście są niewskazane ale myślałam ze sok jest ok no bo liście to na herbatę raczej - już się pogubiłam nic nie wolno zwariować można a ja nagotowałam kislu poziomkowego do picia ( bo dobry na moje problemy żołądkowe ) i dodałam do tej uczty kilka biszkoptów - smakowało wyśmienicie :) tak się zastanawiam - rzucając temat dla czekającej elzuniaw1 :) -- bo w kwestii kolorystyki i tego co się nam podoba dla maluszków z pościeli to już wrzucaliśmy linki , ale pytanie czy ta pościel oczywiście oprócz tego że powinna być bawełniana to jeszcze jakieś warunki ma spełniać - chodzi mi o też wypełnienie jakie ma być , czekam na opinie tych które nie siedzą przed tv i nie pojadają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka - no niestety temat pościeli jest mi zupełnie obcy :) pewnie kupię to co akurat będzie dostępne w sklepie i faktycznie musi być bawełniane tak sobie myślę, że mam tak dużo spraw na głowie odnośnie wyposażenia mieszkania (bo nie mamy niczego prócz materaca i stołu), że kwestia rzeczy dla dziecka zostanie na ostatnią chwilę, teraz głowę zaprząta mi bardziej szafa bo gdzieś musimy wsadzić swoje bety gdy zaczniemy się tu przeprowadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka 99
elzuniaw1 fajne jest wyposażanie mieszkanka ale ograniczenia finansowe bywają przeszkodą w dobrej zabawie , wiem bo przechodziłam to 2 lata temu trudno się fajnie umeblować i nie wydać za dużo, u mnie mąż wszystko robił sam - miałam szczęście - stolarz - jednak materiały drogie, ostatnio jednak kupiłam szafę Dombas w Ikei zakup nie drogi a szafa pojemna, chcieliśmy do sypialnie dużo szafę na całą ścianę bo małą wcześniejszą szafę przeznaczyłam do pokoju malucha ale niestety nie udało się zagospodarować pieniędzy na materiał a płyty idzie sporo - więc kupiłam ta szafe na czas jakis aż się kiedyś duża szafa ziści , no i jestem zadowolona bo bardzo pakowna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroova
Witam Pszepraszam,ze sie wtrace, chociaz wiem,ze to niegrzecznie bo was czytam ale sie nie udzielam Odnosnie herbaty z lisci malin to naroslo wokol niej wiele mitow , Wcale nie ma wlasciwosci poronnych,osobiscie stosuje ja od poczatku ciazy gdyz tak mi zalecila moja pani ginekolog ktora sie specjalizuje w medyvynie naturalnej, Otoz ma ona wlasciwosci wzmacniajace i odzywiajace miesniowke macicy Liscie malin sa bogate w witaminy i mineraly,szczegolnie w latwo przyswiajalne zelazo I mozna ja popijac cale 9 miesiecy ! Pozdrawiam i trzymam kciuki za was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka 99
no szok jak tu dzisiaj pusto ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, Na hemoroidy polecam czopki Hemorol. Ziołowe z Herbapolu. Stosowalam i bardzo szybko mi pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.ja weszlam teraz was poczytac.Caly dzien zajety.Rano pojechalam z mama na zakupy i kupilysmy pare rzeczy dla maluszka.Potem obiad,goscie,a cakiem wieczorkiem poszlismy na miasto.Troszke sie dziwnie czulam mialam wrazenie ze kazdy sie na mnie patrzy,ale wkoncu usiedlismy w milej knajpcer zjedlismy pierogi wypilismy soczek i do domu.Caly dzien tyle zajec ze teraz leze na plecach i staram sie wyczuc ruchy malenstwa,bo juz stracilam juz orientacje jak czesto sie dzis ruszalo. Tez dzis w nocy mialam koszmary,wrrrrrrrrrrrr....to bylo straszne. Socjo-trzymaj sie,badz twarda,wiem ze moze mi sie fajnie mowi bo nie mialam takiego problemu ale wydaje mi sie ze wszystko bedzie dobrze :).Głowka do góry:).Kiedy zaczynasz przerwe od szkoly?Moze potrzebujesz wiecej odpoczynku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi malinami to chyba hektolitry naparu trzeba byłoby pić żeby zaszkodziły.. elzunia1 - "przyciśnij" swojego lekarza żeby C coś przepisał, to pieczenie tez nie berze się znikąd.. Taki stan zapalny nie jest za dobry w ciąży.. Mroova -zaczernik sie i dolącz do nas.. :) Socjofobque - ne martw się na zapas, po 20tc dzieci rosną swoim tempem.. mi też w pierwszej ciąży cuda wianki wychodziły z tymi pomiarami, byłam nieźle spankowana. Teraz ostatnie dokładn usg miałam na początku września i też nie wiem jak dzieci rosną.. U mnie znowu jest duża różnica pomiędzy chłopcem a dziewczynką.. na połówkowym jedno ważyło 321 a drugie 381g a to dość spora rożnica. Za tydzien idę do lekarza do zobaczę jak u mnie z pomiarami.. Dziewczyny a ja mam 115 cm w pasie. Jak szłam do porodu z Mają w 41tc to miałam 116cm. A przede mną jeszcze 10tygodni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka - z pościelą to chyba żadnych specjalnych zalecń nie ma. Natomiast problem z wyboru materacaca do lóżeczka pamiętam że mieliśmy, bo są różne rodzaje.. my wybraliśmy gryczano - kokosowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdobry. Pokój córek pomalowany i wysprzątany, dlatego wczoraj się nie odzywałam, bo byłam totalnie padnięta. Co do KTG to jest to badanie które zaczyna się robić właśnie w 3 trymestrze ciąży. Miałam je bardzo często robione w poprzednich ciążach. Zostajemy podpięte pasami, a dokładnie nasz brzuch. Daje nam możliwość oceny bicia serca dziecka, jego ruchów (ruchy zaznaczamy przyciskając przycisk) oraz częstotliwość i siłę skurczy macicy. Więc dziewczyny, nie przejmujcie się badaniem, jeśli któraś będzie mieć :) Życzę przyjemnej i spokojnej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mnie już choroba rozkłada na dobre, muszę poczytać co tam zalecałyście na przeziębienie. Na szczęście maluszek rusza się bardzo intensywnie więc się nie martwię że coś jest nie tak. Znowu dziś śniło mi się że urodziłam i jak się budzę to sprawdzam czy jest brzuszek :-) Co do herbaty z liści malin zgadzam się z Mroova. U nas położna mówiła to samo. Kazała pić tą herbatę od 37 tc, ale w mega dużych ilościach - chyba litr naparu na dobę. Mówi że to pomaga w porodzie, bo szyjka jest taka fajna - przygotowana :-) U nas dostępna jest w sklepiku szpitalnym. Dla mnie super bo ja jestem herbaciara, więc mogę pić jej i 2 litry. Lisabell mi lekarz nic nie pozwalał brać, nawet ziołowych, więc go słucham. Na razie nie odczuwam dolegliwości, ale martwię się co będzie po porodzie. Socjo nie martw się na pewno wszystko jest dobrze, niektóre dzieci rodzą się przecież malutkie, może i u Ciebie tak będzie. A swoją drogą to na pewno chodzenie do szkoły Ci nie pomaga, w końcu to niezła harówka, a do świąt jeszcze 2 miesiące. Co do materacyka to teraz już odradzają kokos i grykę - najlepszy podobno sam piankowy - słyszałam to już od kilku sprzedawców. Naczytałam się wczoraj o waszych infekcjach i też zaczęło mnie coś łaskotać, ale to chyba u mnie w głowie tylko. Mąż dziś skrobał szybki w samochodzie - zima coraz bliżej :-) No to zmykam na śniadanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim Ja dziś wyjątkowo sobie pospałam. Widocznie sen był już potrzebny skoro nawet maleństwo nie łobuzowało od rana. Wczoraj miałam małą wycieczkę do rodzinki tak więc cały dzień trochę odetchnęłam od wszystkiego. Dzięki dziewczyny za miłe słowa. Wszyscy mi wkoło tłumaczą , że różnica nie jest duża. I że jakoś to dzidziuś nadrobi. elzuniaw1 - no właśnie na ostatniej wizycie jak byłam (19tc) to powiedziała, że jest dobrze wszystko, że maluch dobrze się rozwija. Teraz niby wyliczyła mi 26tc, a dziecko rozmiarowo jest na 23-24tc.Teraz będę miała kontrole co 2 tygodnie póki maleństwo nie zacznie nadrabiać. Może niepotrzebnie się martwię, ale to pierwsze dziecko więc stąd to wszystko. przerwę będę miała w styczniu przed porodem, jak już nie będę w stanie doczłapać do szkoły. Tak więc niestety. trochę może i ta szkoła męczy, ale cóż. Nie mogę sobie teraz przerw robić póki nam obojgu zdrowie dopisuje będziemy się edukować ;) Miłego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:-*ja nie wiem co jest grane,ale te sny mnie wykoncza.wczoraj snilo mi ze urodzilam i okruszek zmarl w 2dobie,a dzis ze juz mial polroku i polkna wslasna skarpete i jechalismy na pogotowie.a do tego ciagle mi sie sni moj wujek zyjacy ze umiera....skad sie to bierze?ja nie wiem,juz powoli boje sie chodzic spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Lena
Tika - podobno dziwne i sugestywne sny to normalny objaw ciąży, mnie się czasem śnią naprawdę przedziwne historie i jeszcze długo po przebudzeniu mam wrażenie, że wydarzyły się naprawdę. Socjo - nie martw się na zapas, lekarze na usg często się po prostu mylą. Opowiadałam Wam, jak na połówkowym lekarz dopatrzył się starego łożyska III stopnia i twierdził, że nic z tej ciąży nie będzie. Nerwy były oczywiście niepotrzebne, bo łożysko i przepływy piękne. Ostatnio miałam ze względu na pobyt w szpitalu 3 usg - każde przez innego lekarza - i za każdym razem pomiary różniły się (np. główka o 2 tygodnie w ciągu 2 dni). Także nie martw się na zapas, dbaj o siebie i dobrze się odżywiaj. Ja się martwię, bo ledwie w piątek wyszłam ze szpitala, a wczoraj znowu złapały mnie te bóle brzucha i macica jest spięta. Mimo tylu leków i odpoczynku, już nie wiem, co mam począć :( Jutro mam wizytę u lekarza i boję się, że mnie znowu na patologię wyśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam do sprzedania 2 rozki jeden usztywniany drugi zwykly. Oraz dwa biustonosze do karmienia... biustonosze nie uzywane! Zdiecia moge wyslac na poczte. Zainteresowanych prosze pisac na meila mala929@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I widzicie z wszystkim jest tak że jedni mówią tak drudzy tak... a ja jestem przewrażliwiona, wiem i wiem dlaczego:) Przeziębienie powoli mija- też fakt że jestem spokojna bo wiem że to bateriowe a nie wirusowe więc i łagodniejsze:) nie mam obaw jakieś grypy czy coś:P z malinami tak jak pisałam na końcu są super- moja Szwagierka leżała na sali z babka której położna (opłacona) dała jakąś herbatę/specyfik m.in. z liści malin na łatwiejszy poród i laska na następny dzień rodziła, szybki poród, mało bolesny- ile w tym zalet herbaty a ile "przypadku" ciężko ocenić ale fakt faktem maliny raczej pomagają w końcowej fazie tyle że ja jeszcze rodzić nie chcę a o tych malinach czytałam w paru miejscach więc jakoś wolę nie ryzykować:P tak jak mówię czuję się lepiej zresztą ja się źle nie czułam poza gardłem i katarem więc jest ok;) a teraz szukam w necie szaf z przesuwnymi drzwiami bo Mąż wymyślił sobie nową czyli więcej miejsca na moje rzeczy więc mam motywację hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Socjo, nos do góry. :) Gap, mój mąż sam zrobił szafę przesuwną -i to taką pod sam sufit a drzwi na dokładkę płyta meblowa łączona ze szkłem. Wyszło mu to super. Stwierdziłam że nie kupuję już mebli z płyt -mąż będzie robił. hehe. Ciekawe co z Martini? Buźka dla wszystkich. :) Czytam was na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo ;) Socjo przytulam mocno :* Gapp ja byłam już 2 razy przeziębiona w tej ciąży :o brałam cerutin,prenalen,prenatal grip care,syrop prawoślazowy na kaszel,mnóstwo herbatki z cytrynką i miodem ;) i łóżko :) teraz taki głupi czas,same przeziębienia wkoło. Ana Lena dobrze,że jutro masz wizyte u gina,powie co i jak. Tika niezaciekawe sny, ale kochana to tylko sny więc nie martw sie. miłego dnia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pomóżcie bo nie wiem czy dobrze zrobiłam. W sobotę zarezerwowałam w sklepie wózek ale teraz tak czytam na forum że chyba jest kiepski. Zamówiłam ten pierwszy (travel), tylko że w sklepie mówili nam że gondola ma 80 cm dł a tu na ich stronie pisze że ma 75 cm, wydaje się na większą. Zastanawialiśmy się nad tym drugim (nemo), tu gondola ma 80-82 cm, tylko że jest zwężana ku stópkom i wydaje się że jest mniejsza. Co do wagi to nie ma problemu bo mieszkam na piętrze. Ten nemo to jest nowość i nie ma jeszcze żadnych opinii, droższy jest od tego travel tylko o 100zł. Travel 1200 zł, nemo 1300 zł, oba 3-funkcyjne. Mogę jeszcze z nich zrezygnować. W sklepie wydawały się nam na bardzo fajne, tylko że w travel były ładniejsze kolory. http://www.babyworld.eu.com/v-travel/ http://www.babyworld.eu.com/nemo/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie niedzielnie :) Słoneczko u nas się pokazało ale zimno ... Już tyle razy wałkowałyśmy temat herbaty z liści malin ale widzę że ciągle powraca . Kobietki nie dajcie się zwariować - powtórzę kolejny raz . Nie sądzę żeby soki były wyciskane z liści , jak jest napisane że sok z malin to tak powinno być , najlepiej przeczytać skład i kupowac w aptece , sprawdzonych firm , np z Herbapolu . Ale gdyby nawet coś tam było w tym soku to przecież nie wywoła od razu porodu , juz pisała Mufi , że herbata nie ma właściwości poronnych , długie jej picie może ułatwić poród , przygotowuje szyjkę , zmiękcza ją . Nie uwierzę w to że ktoś wypił kubek takiej herbaty i od razu miał szybki i łatwy poród to są bzdury - nie obrażając oczywiście nikogo . Pościel jak pościel , powinna być po prostu dobrej jakości , nie jakaś sztuczna i nie nastawiajcie się na to że od razu dzieci będą spały pod kołderką . Wypełnienie nie powinno być z naturalnego pierza ponieważ uczula . A materac ... kiedys był szał na te gryczano kokosowe ale okazało się po czasie że to porażka , w sklepach już ich tak nie polecają , rozmawiałam z znajomym który siedzi w tym temacie od wielu lat... jesli zalejemy czymś , dziecko obsika czy mamy wilgoć w domu to ta gryka pleśnieje a zdarzały się przypadki że nawet coś tam kiełkowało . My mam po Zuzi piankowo kokosowy i był ok :) Miałam jeszcze coś pisać ale dziecię mnie wzywa :P Miłej niedzieli i samych pozytywnych myśli :) A i wiecie że wczoraj zaczęłam 30 tydzień , nie mogę po prostu w to uwierzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka 99
rozpoczynam 29 tydzień - ależ to leci , biorąc pod uwagę że ma być cc w 39 to już nie wiele przede mną, trochę mnie ogarnia panika że to już wkrótce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka 99
smeffetka mi w sumie bardziej podoba się ten model travel ale jednak wielkość gondoli jest istotna więc nie wiem co ci doradzić, kolorystyka też rzecz bardzo ważna :) nie wiem , ja już w sumie miałam swój model a teraz się okazało że czegoś tam nie ma i że przednie dwa koła piankowe , zła jestem no i zupełnie już wariuję , to miało byc przyjemne a wybieranie tego wózka najzwyczajniej mnie już męczy, może gdybym nie był tak finansami ograniaczona to by było prościej i przyjemniej a tak znowu mętlik w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, wszystkim styczniówkom oraz tym, których dzieciaczki zechcą wyjść jeszcze w starym roku życzę wszystkiego co najlepsze! Lekkich, szczęśliwych porodów.. Sama jestem lipcówką 2011. Wiadomość do Ana Lena- Kochana! pamiętamy, że byłaś jedną z nas, jedną z lipcówek 2011. Od tamtej pory, gdy zniknęłaś z naszego forum często wspominamy Cię, myślimy o Tobie, jak potoczyły się Wasze losy. Nasze forum na kafeterii przestało istnieć, jesteśmy teraz prywatne. Cieszymy się bardzo, że nie poddałaś się i trzymamy mocno kciuki za to, aby tym razem wszystko się udało. Byś mimo trudu i bólu jaki przeżyłaś poprzednim razem, ta ciąża dotrwała do końca i dzieciątko urodziło się zdrowe, w terminie. Jeśli chciałabyś coś do nas napisać to mój mail- malinowka376@op.pl Pozdrawiamy serdecznie, lipcówki 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smeffetka oba wózki fajne,nie mam pojęcia co Ci poradzić. Kika lecą tygodnie :) duży brzusio masz? Fasolka spokojnie,damy rade :) miłego wieczoru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja po wizycie w szpitalu zrobiono mi tylko ktg, spodziewałam się większego zainteresowania... tętno 150 jutro i tak jadę do ginekologa bo jest jak było, nie chcę już rwać włosów z głowy i się zamartwiać, matka ma 6ty zmysł i ja mu ufam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Bogu że się odezwałaś,skoro nic nie wybadali to chyba jest oki,co???może masz łożysko na przedniej ścianie i czasami te ruchy są niewyrazne..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×