Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

julka wylądasz cudnie :) madzia mi tak czułam, ze fiknął koziołka :) lekarz stwierdził, ze teraz w drugą stronę po tym tygodniu już się nie ruszy. oby. i powiedział mi, że cc z zasady jak pośladkowo ułożone dziecko ale powyżej 3500g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka- niesamowite:) hehe, ale podobno wieksze szanse maja na obrót dzieci któreś z kolei a nie pierwsze, bo macica rozciagnieta itd:) kurcze no ciekawie myslalam ze i u ciebie juz bedzie cc, bo i maluch duży:) heh ach te dzieci lubia robić niespodzianki, ja jestem ciekawa, bo juz sie nastawilam na tą cesarke a teraz znow musiałabym sie nastwić na sn:) mam nadzieje ze jutro sie dowiem wszystkiego:)oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to w którym TC ci sie obrócił? wybacz ze sie wypytuje i zameczam hehe, ale normalnie nadziwic sie nie moge:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie a dziś na SR zapytałam się czy od jakiejś konkretnej wagi dziecka jak niby za duże dajmy na to 5 kg czy robi się CC bo ja byłam święcie przekonana że tak, a jednak nie, jedyne co to mogą bardziej krocze naciąć czego normalnie nie robią ponoć lepiej się rozerwać. I jak tu takiego klocka wypchnąć, nie mogę sobie tego wyobrazić. Agniesiulka fajnie że maluszek się przekręcił :) i chociaż wiesz ile mały waży mniej więcej a ja guła byłam tydzień temu u gin i nie zapytałam a on mi nie powiedział i nie wiem a byłam taka ciekawa teraz muszę czekać na 3 stycznia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tą herbatkę z liści mali to w aptece można dostać czy tylko w zielarskim ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak się urodziłam to ważyłam 4,5kg. Moja mam nawet nie wiedziała że takie duże dziecko urodzi. Poród oczywiście SN :) A mój młodszy brat ważył tylko 2,8kg. Moja koleżanka która rodziła rok temu bez problemu dostała skierowanie na cc bo z usg wychodziło że dziecko miało ważyć 4,3kg. Po porodzie okazało się że ważyło 4kg. Ale nie robili jej problemów.. Dobrej nocki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youstta to kobita z Ciebie była :) ja to takie kurdupelek byłam też tak 2,9 Może to też zależy od lekarza prowadzącego z tym cc no wiadomo na życzenie nie ale wydaje mi się że jakby były jakieś wątpliwości to mój gin cc by wypisał ale do szpitala w innym mieście :) Kobietki poszłyście spać to ja też się położę może dziś zasnę szybciej niż przez ostatnie dni.... miłej nocki, kolorowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
A macie takie uczucie jak by wam dziecko w środuku pluło lub siekało , albo coś w tym stylu :D ja mam takie ostatnio w niektórych momętach jakieś takie bulki w brzuchu hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Jestem mamą w 35 tc ale nie wpisywałam się do Waszego topiku poniewaz wciąż nie chciałam zapeszyc (ciąża zagrozona)... Mam do Was pytanie: Jesli ktoras z Was postanowiła kupić łóżeczko turystyczne zamiast standardowego i na początku będzie korzystac z podwieszanej podłogi to jaką posciel kupiła dla maluszka? Czy konieczne jest kupno materacyka (ponoć ludzie kupuja pozniej gdy już nie korzystają z podwieszanej podłogi dla noworodka)? Będę bardzo wdzięczna za cenne uwagi. A i serdecznie Was wszystkie pozdrawiam i życze udanych porodów!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, ja dziś wstałam strasznie obolała, nie wiem czy wy wszystkie tak macie? nie chcę narzekać, ale dzień w dzień od miesięcy scenariusz ten sam, muszę podpierać się, żeby po wstaniu przejść do WC, pełną "sprawność" odzyskuję po 5-10 minutach, mam nadzieję, że to normalne, a nie że kręgosłup mi siada jestem po śniadanku, płatki owsiane z otrębami z żurawiną, do tego mandarynka, herbata z dzikiej róży i kieliszek soku z kapusty kiszonej, jeszcze pomarańczka na mnie czeka :) mamelka - witaj :) niestety w temacie łóżeczek nie pomogę, Aniela6 - rany julek co ty wymyśliłaś z tym pluciem :) dzidziuś pewnie tapla się w wodach w najlepsze :) JulkaZ - ty nie możesz zasnąć a ja się wczas budzę, sama nie wiem co gorsze :D bardzo ładnie wyglądasz na zdjęciach :) JulkaZ - hmm, ale chyba też jakoś sprawdzają czy dziecko przejdzie przez miednicę swobodnie, nie wierzę, że jeśli jest dziecko kolos, a matka ma maławą miednicę uprą się przy SN, ja tam będę mieć raczej malutką dziewczynkę :) ja sama ważyłam 3,2kg, mąż chyba ze 3,5 agniesiulka - kurczę żeby moje dziecię nie fiknęło tyłkiem w dół bo też czasem czuję jakieś takie wygibasy, a wczoraj czkawkę czułam zupełnie inaczej njiż zawsze, zawsze czułam już niemal w pochwie a wczoraj kolo pępka, ale łudzę się, że to może plecki i podskakiwały i nie martw się, to już końcówka, będzie dobrze :) już niedługo... Madzia_mi - no to teraz wio na lewy bok jak lekarze zalecają, w tej pozycji dziecko jest lepiej dotlenione Donia - jak tam z tym śluzem? wszystko OK? toyah- niestety u mnie chyba nie sprzedają tantum na szt., wyślę męża w środę bo wczoraj nie dostałam podkładów na łóżko bo właśnie mieli opakowanie 30 sztuk, a po cóż tyle, i maja sprowadzić opakowanie 5 sztuk na środę - zapyta o to tantum przy okazji, ale same widzicie, raczej pewnie sprzedają pakowane po ileś sztuk więc lipa ja wczoraj próbowałam dokończyć zakupy apteczne, kupiłam wielorazowe siatkowe majtasy, maść bepanthen na brodawki i do pupy i zdecydowałam się na Leko do pępuszka, zobaczymy, no i teraz mam już wszystko prócz nieszczęsnych podkładów na łóżko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..............aktualizacja 13.12.2011................. NICK............TERMIN PORODU........DNI DO PORODU?? -Aniela6............02.01.2012................20 -Miśka_22..........03.01.2012...............21 -wiosna7575.........04.01.2012...............22 -elzuniaw1.........04.01.2012...............22 -Ivona82...........04.01.2012...............22 -Natel111..........05.01.2012...............23 -Aguniek0121.....05.01.2012...............23 -Fasolka 99........06.01.2012...............24 -martini657........06.01.2012...............24 -Ana Lena..........07.01.2012...............25 -camilla2011.......08.01.2012...............26 -Madzia_mi........08.01.2012...............26 -kajek20...........08.01.2012...............26 -Sandra 11.........08.01.2012...............26 -smeffetka.........10.01.2012...............28 -Groszek 25.......10.01.2012...............28 -Mufi................11.01.2012...............29 -Lisabell............11.01.2012...............29 -goha24............11.01.2012...............29 -jagódka_1984....12.01.2012...............30 -monia_1983.........13.01.2012............31 -Gapp...............14.01.2012...............32 -docia1986.........15.01.2012...............33 -bagatelka11.......15.01.2012...............33 -kokosznel.........15.01.2012...............33 -Aless...............15.01.2012...............33 -betinka1..........17.01.2012...............35 -Alka28.............22.01.2012...............40 -agniesiulka.......22.01.2012...............40 -zoooja............22.01.2012...............40 -Patka1986.........22.01.2012...............40 -Akinom77..........22.01.2012...............40 -ira1................24,01,2012...............42 -rozsan............27.01.2012................45 -Cama_85..........27.01.2012...............45 -tika27.............27.01.2012...............45 -monia_aa...........28.01.2012...............46 -ZUZIA_K...........29.01.2012...............47 -pati1784..........30.01.2012...............48 -JulkaZ..............30.01.2012..............48 Mamusie już rozpakowane NICK..wiek..miejscowość..z OM..data porodu..(CC/SN)..imię..waga/cm 1.Kika..32..Rzeszów..03.01.2012..07.12.2011..CC..synek..3890g/55cm 2.Sylwka.32.Siemian.Śl..02.01.2012..12.12.2011..CC..Mateusz..2900g/54cm 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamelka ja mam łóżeczko turystyczne z dokupionym materacem g-p-k, nie wiem jak jest w łóżeczku które ty zamierzasz kupić ale w moim i tych co do tej pory oglądalam materace w komplecie to jakaś lekka porażka prznajmniej dla takich maluszków, po pierwsze są one cienkie i twarde a po drugie są składane czyli mają kilka zgjęć... co do pościeli to kupiłam ją na allegro z ochraniczem, prześcieradłem, wypelnieniem itd. taki bodajże 11 elementowy.Trochę gorzej mocuje się przybornik i ochraniacz do takiego łóżeczka ale ogólnie jest ok :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzuniaw1 ja mam podobnie...z łóżka wstaję na raty :) i muszę chwilę sie rozchodzić aby nie iść jak kaczka bo na początku mnie buja na boki hehe czasami jak się umoszczę to za cholerkę nie mogę wstać, mąż musi mnie podnosić hehe... poza tym bolą mnie kosci w kroku... a co do spania to jest róznie... w sumie od kiedy mi się brzuch obniżył to śpi mi się zdecydowanie lepiej, jak położę się po 23 to wstaję na siku ok 5 :) i z reguły poźniej śpię do 8 lub 10 w zależności od potrzeb :) W nocy bezwiednie przewracam się na plecy i później mam problemy z powrotem na boczek... muszę się rozbujać hehe czasami czuje się jakbym miała 80 lat :D:D:D ale i tak nie ma co narzekać oprócz problemów z nadciśnieniem na które biore leki od polowy ciąży (i jest ok) przechodzę ją bez żadnych problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JulkaZ tantum rossa sprzedają na sztuki agniesiulka to ci namieszało pod koniec :( a maluszek faktycznie duży no i super że zrobił fikołka - zuch :) mnie też ta niedyspozycja w połogu trochę przeraża ale ja za tydzień będę po to wam napiszę ze to może jednak nie takie straszne :) JulkaZ akuracik to ja byłam ........teraz to już jest znaczniej więcej az fotek nie dodaję :) i na twarzy jakoś tak nagle się zaokrągliłam i drugi podbródek i w ogóle jak wieloryb :) ale u grudniówek piszą że kg spadają jak szalone i tym się pocieszam, dziś ostatnia wizyta u gin no i ważenie - wyjdzie cała prawda :) youstta kruszynką to ty nie byłaś :P elzuniaw1 extra zestaw śniadaniowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milea Czyli materacyk + ten 11 cz. "zestaw" jest potrzebny już od samego poczatku? No to musze dzis czegos poszukac bo lekarz za tydzien ma ocenic czy polozyc mnie do szpitala.. wiec czasu mam niewiele.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć MOje Kochane :) Ja niedawno wstałam ostatnio też mi się kiepsko spi :( trudno sie przewrócić z boku na bok najczęściej leżę na prawym boku chociaż zasypiam na lewym i niestety potem wstaje obolała.. córeczka daje wycisk nie ma szans abym na chwilkę sie połozyła na pleckach bo zaraz automatycznie mała się wierci i pęcherz uciska przez co musze pędzic do WC hehe :) JulkaZ ślicznie wyglądasz kochana :) szczuplteńka jesteś ja to bym chciała byc taka szczupła ale niestety za duzo będę jeśc to i kg rosną :) hehe Millea Jakie leki dostałas na nadciśnienie kochana ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamelka - uważam, że materacyk jest potrzebny bezwzględnie, a pościel kwestia gustu :) mi akurat taka się spodobała, niektórzy nie kupują w ogóle na początku pościeli bo trzymają dziecko w śpiworkach albo rożkach :) :) Ja w łóżeczku mam teraz w sumie 2 materace ten od kompletu i ten dokupiony... zrobiliśmy tak ze wzgledu na monitor oddechu... żeby było bardziej stabilnie i miał większą czulość :) Cama_85 od początku mam dopegyt... zaczynalam od 2x0,5 tabletki teraz jestem na 3x1, ciśnienie mam takie od 110 do 130 górne i dolne 65 do 90. Dodatkowo bralam medargin na poprawienie przepływu krwi pępowinowej bo moja mała trochę za wolno przybierala na wadze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Millea ja od 4 tygodni biorę amlozek na to nadciśnienie a miałam dopegyt dostawać w szpitalu dawali mi ten dopegyt ,ale jak wyszłam to amlozek mi przepisali i jak narzie jest okey.. a nogi ci puchną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama_85 czasami mi puchną jak długo połażę... wtedy jak ściągam skarpetki to mi wzorki na nogach zostają... ale tak normalnie to nie za bardzo... częsciej mi prawa dłoń puchnie. Jak zaciskam palce to czuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Millea no u mnie też jak za dużo chodzę to nogi puchną w szczególności prawa noga i czasem dłoń lewa a tak to po nocy schodzi całe szczęscie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Millea Ten od kompletu jak wy to piszecie materacyk składany na 3 części to w zasadzie nie materacyk to tylko podkładka Zeby łuzeczko było stabilne,ja sie z tym na codzień spotykałam w pracy specjalny mięki jak do zwykłego łużeczka w całości materacyk się dokupuje , można dokupić , tylko wymiary tego łużeczka turystycznego trzeba mieć bo wiadomo ,rózne sa rozmiary . elzuniaw1 No bo to tekie uczucie ,jak by bólki leciały jednocześnie łaskoczą :-) albo buzią to dziecko wodę nabiera i pomału wypluwa, wypyszcza ( o wiecie o co chodzi) :-) serio to tak można opisać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki teraz z i nej beczki nie wiecie jak jest z przewiezieniem psa do Holandii ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Jeśli chodzi o mleko, to położne polecały Enfamil i takie kupiłam. Staram się urządzi kącik dla Maksia, ale nie mam dużego pola do popisu: nasza sypialnia ma 8 metrów, z czego połowę zajmuje nasze łóżko. Postanowiliśmy, że mebelków nie będziemy nowych kupować, bo za kilka miesięcy się przeprowadzamy i wtedy urządzimy ładny pokoik. Przenieśliśmy więc 2 szafki z drugiego pokoju. Oczywiście będzie jeszcze pościel, półeczki i inne dodatki, a na razie prezentuje się tak: http://imageshack.us/photo/my-images/831/dsc0048mq.jpg/ Wiem, że trochę kiczowato :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry :) ana lena kacik dla synka bardzo fajny,kiczowaty nie jest :) podoba mi sie ta lampka kwiatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana. Czuję się jak słonica, ale jak was czytam to mi od razu lepiej że Wy też tak macie. Boli mnie w kościach w kroczu, brzuch twardy, ciężko się obrócić i jeszcze coś mnie zaczęło gardło boleć jak na złość. JulkaZ pięknie wyglądasz. A tą herbatę z liści malin to raczej tylko w zielarskim. W kilku aptekach pytałam i nie mieli. A to musi być taka 100%liści. Tylko nie nastawiajcie się że ona przyspiesza poród, bo położna tą plotkę nam zdementowała :D ale na pewno pomaga przy porodzie. Fasolka z tymi stanikami to się chyba zgadza, ja zawsze nosiłam B, ale teraz wychodzi mi E, ale jeszcze się wstrzymuję z kupnem. Ja małego chciałam ubrać na wyjście w spodenki jeansowe, ale nie wiem czy nie będą mu obcierały pępuszka, więc chyba też spakuję ze dwa komplety. Tantum Rosa ja zawsze kupowałam na sztuki, coś ok. 3 zł za sztukę to by się zgadzało. Aniela te odgłosy to chyba z żołądka, ja tez mam ostatnio takie bulgotki jak te pierwsze ruchy małego. Agniesiulka trzymaj się, faktycznie ciągle coś nowego niedobrego u Ciebie, ale już bliżej do końca - dasz radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwka ogromne gratulacje!!! Dziewczyny do reszty Waszych postów niestety nie odniosę się bo od wczoraj tak Mały jest aktywny, że nie mogę usiedzieć na tyłku i zastanawiam się dlaczego synek taki mega aktywny i czy wszystko OK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) Martini - kurcze, to niefajnie. Mam nadzieję, że uda Ci się coś załatwić w bielańskim. Choć ja byłam tam kiedyś w przychodni przyszpitalnej, bo coś wpadło mi w oko, nie miałam numerka - i źle to wspominam. Zostałam kompletnie olana i musiałam jechać na ostry dyżur. Ale to było kilka lat temu, może coś się zmieniło. Ktoś na forum jeszcze pisał o szpitalu bródnowskim - może tam? Wiem, że nie masz już siły, ja czuję się podobnie i tak Cię podziwiam, że biegasz w tyle miejsc. mamelka - witaj :). Ja też nie pomogę w tej kwestii.... elzuniaw1, Cama - ja czuję podobnie, w nocy jestem strasznie obolała, raz boli jedno biodro, raz drugie, ręcę mi drętwieją, po długim chodzeniu nogi puchną. JulkaZ - ale szczuplutka jesteś :) Donia - jak dzisiaj? Dobrze się czujesz? Dziewczyny - szczególnie te tuż przed porodami - jakie macie zlecona badania? Fasolka, Madzia_mi - czy macie badanie na krzepliwość i d-dimery przed cc? Pytam, bo mnie wyszła za duża krzepliwość, biorę już zastrzyki, naczytałam się, że grozi to zakrzepicą i zatorem płucnym i jestem przerażona przed operacją.... Strasznie fiksuję.... Po 12 dniach zastrzyków wyniki na krzepliwość mam jeszcze gorsze... A i brzuch ostatnio bardzo mi twardnieje, coraz częściej. Wczoraj przez prawie cały dzień miałam bóle podbrzusza i pleców na dole. Jutro mam wizytę u lekarza. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maluszek na wyjscie ze szpitala bedzie mial to : http://imageshack.us/photo/my-images/11/zdjcie0031p.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/266/zdjcie0032q.jpg/ o ile nie bedzie za duzy :) moja siora dostala to do swojego synka,ktory sie urodzil w sierpniu ;) a to moj brzusio tydzien temu,33tc :) http://imageshack.us/photo/my-images/94/zdjcie0029e.jpg/ ile placilyscie za tetrowki? ja 3 zl za sztuke :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia32 oj paluszki też mi strasznie drętwieja nie do zniesienia jest to ... ja 2 dni temu jak byłam z mężem na zakupach to tak mnie kuło na dole pewnie szyjka ,że szok musiałam się zatrzymać tak rwało... jak stara babeczka w młodym ciele byłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×