Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

ja właśnie dopiero jestem na 3 dniu 6w i nie jest lekko, no zobaczymy do ilu dociągnę:) u mnie 6-7 kg na plusie i chciałabym już w marcu wejść normalnie w spodnie, bo jak narazie mieszczę się tylko w niektóre ale sadełko porządnie zwisa. No może nie w marcu ale tak na święta. Ja jestem strasznym łakomczuchem i ciężko mi jest się obejść bez słodyczy, zawsze po obiedzie musiałam zjeść coś słodkiego bo czułam się nienajedzona. W pracy byłam bardzo aktywna fizycznie i szybko spalałam to co zjadłam, no a podczas zwolnienia w ciąży przytyło się sporo i tak teraz utrzymują się te kg. Nie ma gdzie ich spalić. a tą herbatkę ułatwiającą trawienie mogę ja pić żeby maluszkowi było lepiej podczas wypróżniania? bo mój też pręży się jak idą mu gazy i kopka. Tylko, że ja karmie piersią i wogóle nie używam butli. Dlatego nie wiem czy jak ja będę ją piła to czy coś to da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala Czy ty na tą sapke coś dajesz ? Bo mój synek chyba też to ma. Mamy nawilzacz, czyścimy nosek, nie przegrzewamy a słychać jak chrapie, wczoraj złapalismy lekką schize w nocy i słuchalisny uwieszeni nad lozeczkiem czy oddycha...a na koniec spał z nami. Ja też mam 9kg na plusie, ale 6w to nie dla mnie i wydaje mi się że to jednak trochę za wcześnie na te ćwiczenia. Dziewczyny nie biegajcie z cyckami ją wierzchu po domu bo mogą wam się szybko w ten sposób przeziębic. Poważnie . Zawsze zakrywac stanikiem lub pieluszka. Ja to nie wiem kiedy gdzieś z tym moim synkiem pojadę. W dzień potrafi wołać cyca fo 40 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwka- podajemy malej zwykłą wodę,mówią ze można dodawać glukozy ale dajemy samą wodę;) nasz maluszek wodzi wzrokiem i wydawalo mi się ze już swiadomie sie usmiechneła kilka razy ale może mi się wydaję?:P dzis bylismy na usg bioderek , z mala wszystko wporządku, ale polecił nam jeszcze wizyte u ortopedy zeby korzystac jak mamy skierowanie:) to wybierzemy się. Podejrzewam u mojej małej refluks;/ jakje strasznie sie preży i płaczę,;/ dowiem sie wiecej na szczepieniu w czwartek. a jasie jakos dzis kiepsko czuje glowa mnie caly dzien boli.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja tak tylko na chwilkę. Część z was karmi samą piersią może chcecie witaminę k? Jak wychodzililiśmy ze szpitala kazali nam wykupić a że mały teraz więcej na buli to już nie mogę mu jej dawać. Mam dwa opakowania po 36 kapsułek twist - off. takie jak te: http://www.tanie-leczenie.pl/apteka-produkty/kvitum-witamina-dla-niemowlat-36-kapsulek-8222twistoff8221-9218.html po prostu szkoda żeby się marnowały bo już dzieci u mnie małych nie ma. Odezwę się w wolnej chwili jeszcze. Narazie jak walczę ze zmęczeniem a synuś z katarem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w niedzielny poranek :) wczoraj zaliczyliśmy pierwsze wyjście :D co prawda dwa bloki dalej, do mojej mamy, ale było. synuś w te 5 min drogi na polu potrafił zasnąć :P hihihi ale bardzo bardzo się cieszę że w końcu wyszliśmy. A mój synuś jak zasnął o 21, obudził się o 1.30 na cycusia, później o 5.30 i teraz sobie jeszcze śpi. Jak ja uwielbiem karmić piersią :) :) :) :) u mnie tyle pokarmu w piersiach, że czasem nachylam się nad zlewem i sam sobie pokarm psika z piersi. życzę przyjemnej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
położyłam córeczkę do łóżeczka 15 min, miałam nadzieje, że bedzie spała pierwszy raz o takiej godzinie, bo codziennie jest rześka o tej porze, ale już się odzywa. Standard:( Napiszcie mi coś o katarku i tej sapce u Waszych dzieci, bo u mojej podejrzewam napewno katar, a czy takie maluszki może boleć gardełko? Dziś w nocy słyszałam jakby ją coś przytykało, mąż oczywiście nie słyszy. Sama mam katar i bolące gardło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ira1 Jaki masz laktator? Ja mam ręczny aventa i też to odciąganie mi jakoś nie idzie, osttanio w prawioe godzinę odciągnełam 40 ml :( pokarm mam ale odciągnąć go nie potrafię fasolka99 A te odparzenia to macie na pupie czy w fałdkach, mi się raz zdarzyło mieć właśnie w fałdkach i to jest skutek niedokładnego wytarcia malucha np po kąpieli. Ja wtedy posmarowałam maścią bepanthen i zeszło. Od tametego czasu nie mamy tego problemu ale siostrzenica poleciła mi krem bubchen z nagietkiem, podobno rewelacyjny do stosowania profilaktycznie. Aha i nie kupuj pudru bo możesz pogorszyć sprawę skoro odparzenia już są A z tym poczuciem kobiecości to coś w tym jest, nie mamy na nic czasu, ja makijaż robię tylko jak gdzieś wychodzę a tak to tylko szybki prysznic :) zresztą z reguły do południa paraduje po mieszkaniu w szlafroku to po co mi makijaż Yousta No mi też się wydaje, że te ręczne z aventu są do bani nie mam czasu pół dnia siedzieć żeby odciągnąć na jedno karmienie Przez to można się zniechęcić do karmienia My chrzciny 18 marca, mam tylko nadzieję,że będzie już cieplej :) I domu , mama i siostra mi pomogą ;0 w najbliższym gronie 12 osób Dziwczyny które mają synków, macie już pomysł na ubranko maluszków? Kurcze widzę, że sporo maluszków ma problemy z noskiem, nasz mati też sapie, charczy a dziś to nawet mi się wydaje, że ma chrypke :( Też czyścimy nosek wodą morską i frida miłej niedzielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka- no niestety moze bolec gardelko. Moja mala jest chora,ma katar,strasznie kaszle gardlo od tego podraznione boli.bylysmy u lekarza,przepisal krople do nosa,syropki,ale ja nie widze poprawy :-( wczoraj dodatkowo zaczela wymiotowac:-( ja juz nie mam sily i nie wiem jak jej pomoc:-( tak sie biedna meczy:-( nie wiem,czy nie odwiedze lekarza drugi raz :-( pogoda sie poprawia,a my nawet wyjsc nie bedziemy mogly.mala ma 5 tyg a my jeszcze na spacerze nie bylysmy,raz tylko u lekarza i raz u rodziny :-( Jak tak patrze na moja chora kruszyne,to nie moge sobie wyobrazic co czuje Agniesiulka.u nas to tylko przeziebienie a mi tak szkoda emilki a co dopiero choroba Nikosia :-( Zycze Wam,duzej wytrwalosci i pogody ducha mimo wszystko :-) Nikos to piekny,silny chlopak i poradzi sobie ze wszystkimi przeciwnosciami losu i nie dlugo bedzie juz z wami w domku :-) trzymajcie sie :-) widze,ze juz temat chrzcin :-) ja planuje w poniedzialek wielkanocny,tak na 18 osob,nalblizsza rodzina,dziadkowie,nasze rodzenstwo :-) i impreza bedzie w domu :-)do pupki uzywam tylko chusteczek i jak do tej pory,nie mam zadnego problemu z pupika,zero krostek czy zaczerwien:-) a przy zmianie pieluszki smaruje bepanthenem lub alantanem :-) Fasolka z tymi zakupami to szczera prawda,ja wybieralam posciele do lozeczka,a teraz mala w nim nawet nie spi :-) ja tez czasem czuje sie jak taka kura domowa,rozczochrana,z dzieckiem przy piersi,nie umalowana :-) ale zazwyczaj staram sie ladnie uczesac,wymalowac dla poprawy nastroju :-) korzystam z czasu kiedy mala spi,dlatego tak sie rozpisalam :-) milej niedzieli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy mogę mieć mało sycący pokarm? cały czas karmię piersią ale mały ssie co godzinę czasami co kilka minut. Mąż mi truje że mam słaby pokarm i żeby dokarmiać butlą. Jakie mleko ewentualnie polecacie? Najgorzej jest w nocy jak tak często budzi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ratujcie , chyba nam się szyjka odparza zrobiło sie spore zaczerwienienie u mojego grubaska , mam w domu linomag sudocrem no i mąkę ziemniaczaną ewentualnie mogę skoczyć do apteki co polecacie , może doświadczone mamy znają jakieś specyfiki na to alebo któraś z was miala cos podobnego, plis pomożcie , szyjka grubasna i podwojny podbródek myję codziennie i natłuszczam a tu dziś patrzę a tam cos się dzieje ; kurcze dbam o tego mojego malucha a tu takie rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamuski sylwka ja mam laktator elektryczny meduli, sprawdze jak bede miala pelne piersi, ile odciagne. U nas dzis nocka przerombane, mala jak bralam do odbicia to ulewala, byla strasznie nerwowa. Moja tez ma chrapke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwka Ją mam laktator z avent ale elektryczny i mi się dobrze sprawdza. Jak mam pełną pierś to w 20-30 min ściągam 100 ml. Ale ostatnio mam za mało pokarmu, no niestety nie nadazam produkować dla mojego syna. Smefetka Właśnie pewnie mamy ten sam problem. Ja zrobiłam tak, że dałam wieczorem butle, żeby synek się najadl, a ja spać, odpoczywać, żeby mleko się produkowało. Mleko mamy zwykłe NAN. Jak raz czy dwa dasz mu sztuczne, to nic się nie stanie, a i ty i dziecko odpoczniecie i się uspokoicie. Fasolka Nie wiem co ci poradzić. Może kąpiel w nadmanganianie potasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie Kinga ma katarek, Konrad nie.. nie wiem czy to nie od ulania, bo przedwczoraj poszło jej mleczko noskiem i od tamtego momentu ma.. we wtorek idziemy na szczepienie to zobaczymy co to .. Fasolka99 - nam też się odparzenie w szyjce zrobiło, ale posypałam mąką ziemniaczaną, pudry i maści nie dały rady, bo w tej fałdce cały czas byla wilgoć, a mąka wysuszyła.. smerffetka - najlepiej jakbyś zważyła dziecko, to zobaczysz czy prawidłowo przybiera. Ja przy Majce miałam słaby pokarm, był, ale przybierała za mało.Poszłam do lekarza i kazał dokarmiać mm ale jak tylko dałam butlę, to nie chciała ciągnąć cyca i praktycznie po 2,5 mies moja przygoda z karmieniem piersią się zakończyła. Więc uważaj z tą butlą.. jak już to może z kieliszka dawaj? Chociaż moje bliźniaki dokarmiam butlą, ale zawsze tak że pierś, a później jak się kręcą to butla, dopijają ok 30ml, czasami wcale. Ja podaję Nestle NAN ACTIVE albo Nestle NAN Pro, bo tego activa to nie mogę teraz nigdzie znaleźc a to chyba to samo. A z tą herbatką to nie wiem, może to że Ty będziesz piła to coś pomoże.. ja maluchom daję w butli aventu. camila - my też siedzimy w domu przez te mrozy :( może dla świętego spokoju odwiedź lekarza, no chyba że byłaś w piątek to może leki nie zaczeły działać. sylwka79 - ja jeszcze wczoraj próbowałam ściągnąć laktatorem Aventu i lipa, a mleko było. W ponedziałek przyjdzie paczka z laktatorem medeli, to zobaczę czy to była wina laktatora, czy co.. DoniaJulia - na szczeście idzie do wiosny to spacerki coraz czesciej bedą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filip weranduje się w pokoju obok :) bo na dworze jednak za zimno a tak spi zadowolony o nosek oczyszcza , mąż gotuje obiad a ja z doskoku robię facetom prasowanie bo w tygodniu nie było kiedy w sprawie tych odparzen to pewnie sobie myślicie że o dziecko nie dbam ale to wczoraj było ok a dziś już rano szyja czerwona , na razie umyłam osuszyłam i nałożyłam linomag , na pupie już lepiej po linomagi i teraz poszła w ruch mąka ziemniaczana, na szyjce tez będę nią pudrowac - mąka rządzi :) a kąpiel zrobię dziś chyba profilaktycznie z krochmalem bo napewno nie zaszkodzi a osuszy tylko nie wiem ile tej mąki dać no i te kozuch w nosie u nas ciągle , nie wiem czy to katar ale są tak dalego gdzieś chyba nawet przy krtanie że nie mogę tego fridą oczyścić, no cóż woda morska i próbujemy, tak się zastanawiam czy tej wody morskiej to można tak dużo używać bo ja tak nawet z 6 razy dziennie bo pomaga , idę szukac ulotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama, Kushion jak tam wasze okruszki ? coś się nie odzywacie - teraz widzicie ile to czasu przy maluchchach, a pamiętam że jako ciężarne to miałyście go na forum najwięcej :) napiszcie jak tam pociechy sie chowają mam nadzieję ze zdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka 99 na szyjce to dziwne takie odpazenia ja bym tam niczym nie smaroała wrazie jakiegos uczulenia to jednak szyjka ,jak cos wyskoczy moze pogorszyc , maka chyba moze najbazpieczniej ? mówisz ze myjesz i oliwkujesz , moze myj tylko szyjke mydełkiem ale nie oliwkój ,bo jednak pod szyja jest najwiecej ciepła a oliwka natłuscisz to sie to miejsce przepaca , ja oliwkuje tylko brzyszek , raczki , nózki , główki tez nie . my zakupilismy takie ubranko na chrzest :-) http://babyabcd.co.uk/6czesciowy-komplecik-do-chrztu-sara-jesien-p-490.html czpeczka tylko inna bardziej prostrza ,i grubsza moja dzis mnie zas zaskoczyła jak zjadła butle koło 22 usneła koło 23 obydziła sie o 4 rano :-) potem przed 8 CZY KTÓRES Z WASZYCH DZIECI GDY JE TO PISZCZY BUZIA? cieszko to opisac to nie charczenie nie sapanie tylko tak sie zanosi piszczac , dziwne to taki nawet moja mama nie wie czy to normalne , fak ze mała łapczywie je i szybko łyka ale piszczec przy jedzeniu , poradzcie cos? moza to mała piszczałka potem bedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka fanie że ci ten linomag pomógł :-) co do kuzki w nosku jak jest daleko , a ją widać ja dziś małej też wyciągnełam ale patyczkiem zwykłym do uszów , tylko to trzeba bardzo ostrożnie i trzymac główkę , jeśli się boisz i nie umisz to lepiej nie ryzykować bo śluzókę można podrażnić , no i chyba że rzeczywiście jest za daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz Aniela6 u naszych maluchów to podobnie :) mój jak je to pieje jak kogut, tak jakby się zapowietrzał czasami jeszcze po jedzeniu tak robi, to przez to ulewanie tak myslę i to nerwowe jedzenie - ale czasami tak mocno wciąga to powietrze że az sie nie pokoję czy się kiedyś nie udusi a szyjki ni olwkuje tylko mleczkiem po kąpieli nawilżam tak jak całe cialo, polożna mowiła żeby tak fałdki na cayłm ciele smarować a my dziś pospaliśmy do 10 :) - rozpusta :):):) syn był wspaniałomyślny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniela6 a wosku jak zaglądam to czysto i tez czasami patyczków używam, ale slyszę jak tam gdzieś siedza kozuchy a czasami jak uda mi się którąś wyciągnąć a jej nie widać to jak z zza światów wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka nie stosoj zadnych kremow bo przeciez am nie dochodzi powietrze wiec jest caly czas wilgoc. Przemywaj i osuszaj, odchyl maluchowi glowke do tylu i kazde zgiecie wycieraj. Moja jak uleje to tez nonstop ten pokarm zostaje w faldkach, i szyjke not top przemywam bo to niestety smierdzi. ja juz tez nie wiem jak z tym pokarmem, czy tresciwy czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka ira dobrze radzi nie smarować , nie nawilżać szyjki ni czym tylko myć. z kuskami to dobre :-) rzeczywiście może gdzieś głęboko siedzą , ale to nie na chama nie wyciągaj, jak ci wyjdzie to dobrze ale nie przejmować sie samo wyjdzie troche bliżej jak będzie miało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alka, tojah- :):):):):):):):):):) Fasolka- od wczoraj podajemy Kajtkowi ten Gastotuss Baby, pewnie jeszcze za wcześnie na opinie ale jest trochę lepiej, nie rzuca się i nie płacze tak strasznie przy karmieniu i co najważniejsze , wczoraj po kąpaniu zjadł ok 120-130 ml :):):):):):) wiem że to nic szczególnego w jego wieku ale on zazwyczaj zjadał 60 ml , kilka razy udało mu się 90 ml i dziś przed południem też ok 120 ml :) I tak po cichu, żeby nie zapeszać, napiszę, że z wzdęciami, w porównaniu z tym co było, też jest dużo lepiej, wczoraj Bobotic dostał tylko na noc, mam nadzieję że idzie ku lepszemu, boję się tylko żeby nie chciało wszystko wrócić z zdwojoną siłą . Fasolka , nie zarzucaj sobie że nie dbasz o dziecko , tak się niestety czasem dzieje, i na szyi jak najbardziej może zrobić się odparzenie, najważniejsze żeby to osuszać delikatnie i wietrzyć jak najczęściej , wiem że to nie łatwe ale jak tylko się da to staraj się żeby odchylał głowę do tyłu , spróbuj go jakoś tak nosić żeby główkę podnosił np jego brzuszkiem na Twoim przedramieniu , Kajtek tak lubi i wtedy głowę trzyma jak żółwik :) Jak ta mąka nie pomoże to spróbuj z tymi maściami co pisałam wczoraj. Do chrztu będę chciała kupić taki zestaw z kamizelką w krateczkę , bardzo mi się podobają , np coś takiego http://allegro.pl/komplecik-z-kamizelka-do-chrztu-chrzest-roz-74-i2104166942.html Smeffetka - jeśli czujesz że coś nie tak to spróbuj z mm, szkoda żebyś się Ty męczyła i mały . Najlepsze mleka to Nan, Bebilon i Enfamil . cdn bo Kajto się obudził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwka- jejku , godzinę ściągałaś ? Mnie by chyba trafiło . Ja najpierw ściągałam takim zwykłym z apteki, średnio ok 100 ml w 10-15 minut, trzeba było się o machać ale szło , jak juz rąk nie czułam to wreszcie poszłam po rozum do głowy i kupiłam elektryczny TT. Chyba Kushion pisała że nie jest z niego zadowolona ale ja byłam , używałam go niestety tylko ok 2 tygodni ale i tak warto było. Dłużej schodziło wtedy ściąganie bo na początku był program stymulujący pierś a dopiero po tym mleko leciało ale to było takie bardziej naturalne. Przy moim nic się nie rozszczelniało , fakt był dosyć głośny ale Kajtkowi to nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie on lubi zasypiać przy takich odgłosach. Aniela- Kajtek różne odgłosy przy karmieniu wydaje ale nie piszczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika79 no to super że u was ten lek zadziałał :) ja też się raczej jutro w niego zaopatrze choć zastanawiam sie nad stosowaniem bo i bez tego widze u nas poprawę , mam nadzieję że nie jest chwilowa ; a ten komplecik do chrztu bardzo fajny, podoba mi sie a w sprawie odparzenia to ile osób tyle opini , pisalam o tym też na forum grudniówek i każdy radzi i odradza inaczej ale za chęc pomocy bardzo dziękuję , przestraszono mnei że mąka na szyję to nie jest dobry pomysł bo szkodzi i teraz nie wiem bo chcialam osuszać i z niej korzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika - fajne są te komplety, ja też o takim myślałam:) trochę dzisiaj poczytałam o tym słabym pokarmie i nie ma czegoś takiego jak chudy pokarm. Tylko denerwuje się jeszcze bardziej przez to gadanie męża. Ja pokarmu mam dużo i sama już nie wiem co dalej zrobić. Ale chyba nie zaszkodzi jak choć raz wypróbuję butelkę. Tylko boję się, że jak będzie dużo lepiej to wkońcu zostaniemy przy butli. A malutki bardzo ładnie wygląda, sama położna mówiła wczoraj, że wygląda jakby miał już 2 miesiące, a ma dopiero 4 tygodnie. I waży już ponad 5 kg. U nas dupka strasznie wygląda, pogorszyło się to zaczerwienienie. Posypywałam tylko mąką ziemniaczaną i nie ma poprawy. Spróbuje jeszcze posmarować alantanem a jak nie pomoże to jutro kupię bepanthen. Dziś cały dzień przespał, budzi się tylko na karmienie. No i ta dupka strasznie go szczypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smeffetka 4 tygodnie i 5 kg - WOW ! i ty twierdzisz że masz zły pokarm :) to chłopa wykarmiłaś a ten bepanthen też jutro kupię , może nawet ten mały 30 g żeby sprawdzić czy nam pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfetka twoj maluszek zeczywiscie spory. A ja odciagnelam z piersi tylko 50ml gdzie predzej 90ml jestem w szoku ze tak malo. Dziewczyny wiecie co zrobic aby miec wiecdj pokarmu, poradzcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na odparzenia
nie wycierajcie pupy dzieciom mokrymi chusteczakami.a wacikami nasaczonymi woda.pozniej wycierajcie do sucha(np.tez waciekim)i wietrzcie pupe przez kilka minut.(kilka razy dziennie).dopeiro po tych kilku minutach nakladajcie kosmetyk na pupe.ja kladlam bepanthen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smeffetka nie ma czegoś takiego jak słaby pokarm. Nie daj sobie wmówić czegoś takiego, szczególnie jak czujesz że masz pokarm a Maluszek pięknie przybiera na wadze. Mój Maluch wisi na cycku non stop, czasem jestem już bardzo zmęczona, wtedy się kładę i karmię na leżąco. Mleko matki nigdy nie nasyci do końca i wystarczy że dobrze mu się odbije, zrobi się miejsce w żołądku i już ma ochotę znowu na mleczko. Poza tym czasem domaga się cyca bo chce się do mamy przytulić. W środę moje piersi były puste więc zrobiłam 30 ml sztucznego i po tym spał mi 4 h - nigdy mi tyle nie śpi - ale mleko sztuczne bardzo syci. Zobacz ile śpią dzieci dziewczyn które karmią sztucznym, przy piersi nigdy Ci tak nie pośpi :-) - to jest minus. Ja mam mleko Enafamil bo takie dostawał w szpitalu. Jeśli czujesz się na siłach karmić co chwila to nie dawaj butli, a jeśli jesteś zmęczona to nie męcz siebie i dziecka przy okazji i zrób 30- 60 ml mleczka. Ja odkąd całkiem przeszłam na pierś to jak od czasu do czasu podam mu butlę to strasznie się krzywi - nie smakuje mu to mleko. Fasolka myślę że kąpiel w krochamlu nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ira dziecko wyciągnie z piersi więcej niż laktator, więc nie martw się, a najlepsza metoda i w zasadzie jedyna żeby mieć więcej mleka to przystawiać przystawiać i jeszcze raz przystawiać. Nie mam doświadczenia bo to moje pierwsze dziecko ale troszkę walczyłam o pokarm więc mogę się podzielić takim doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×