Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

agniesiulka mi też połozna powiedziała że nie ma jakich strasznych ograniczeń, przez pierwsze 2 tyg to gotowane rzeczy a potem wprowadzać inne produkty w tempie coś nowego raz na dwa dni, no oprócz tych ciężkich rzeczy typu wzdymających i tak dalej , no ale moje pierogi z kapustą to mimo że gotowane to raczej nie będa się nadawały :) sylwka jak ciebie czytam to jak o sobie , bo mi się popołudniami te jego ruchy bardzo bolesne robią i brzuch przy nich jest inny , boję się że coś się u mnie dzieje i ja tego nie wyłapuję , nie chce panikować ale mój lekarz ciągle mówi że ok , ale jak ja mam u niego wizytę z rana to on tego wieczornego brzucha przecież nie widzi a mi się maluch rusza aż mnie boli, myślisz że to skurcze ? pytam o te muszle bo robi ostateczną listę sprawunków ale też je sobie odpuszczę dopóki nie bedą niezbędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam oilatum jest drogie ale warto, a od pierwszego miesiaca to mozna oilian albo emolium sa tansze. Przy pierwszej corce tez stosowalam i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejjjja Ale cisza dziś na forum ... Takie mam pytanie może i głupie ale się nad nim zastanawiam :/ chodzi o to że lekarz liczy termin porodu od 1 dnia ostatniej miesiączki, a kończy kiedy ?? po równych 40 tygodniach ?? Bo niby według mnie to kończy mi się 40 tydzień 28 stycznia a lekarz dodał sobie jeszcze dwa dni i wyszło mu że 30 stycznia ?? Wiem że to tylko dwa dni i i tak mało kto rodzi w terminie ale jestem ciekawa jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowka 2011
Witajcie,ja w sprawie becikowego. Rodzilam w styczniu i bylo tak ze dopiero po porodzie musialam zaniesc wypis ze szpitala i na tej podstawie orz na podstawie wczesniejszych wizyt lekarz wypelnia zaswiadczenie do becikowego.Wypis jest potrzebny zeby mial pewnosc ze dziecko urodzilo sie zywe.Tak mi tlumaczyl moj lekarz bo tez chcialam przed porodem wypelnic.A dostarczyc do mopsu moze ktokolwiek,byle byla dolaczona cala dokumentacja,wypelniony i podpisany formularz.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam na tej wigili firmowej i tak sioe najadłam ze mam zgage i mnie brzuch boli siedze i pije herbate i nie wiem co robic :( meza tez dzis brzuch bolal a na obiad robiłam nalesniki z serem i na pewno nic w nich nie było takiego, chyba ze jakas grypa zoładkowa nas zaczyna łapać... oby przeszło jutro i okazało sie ze to tylko przejedzenie posiedze jeszcze na kompie bo nie zasnę :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie weekendowo :) Jaka cisza chyba dziewuszki odsypiacie cały tydzień heheh ja juz na nogach .. w nocy jak spałam tak mnie zaczeły plecy boleć w dolnej części ,że szok myslałam ,że leże może nie tak lub mnie przewiało opatuliłam się kołderką wtuliłam w męża i nic nadal bolało zaczełam się przekładac z boku na bok i nie wiem nawet kiedy zasnełam ? Ale ból był straszny jeszcze dziecinka sie mocno wypieła bardzo brzuch mnie bolał w sumie teraz tez mnie bola plecy ale wyżej... nie wiem od czego to może byc?? Ehhh ... idę się zaraz ogarnąć troszkę psiaki spuścić nakarmić jej jak mi brakuje 2-3 godzinnych spacerów z psiakami... niestety teraz to nie mozliwe jest ... za SZYBKO SIĘ MĘCZĘ Dobra nie rozpisuję sie zbytnio czekam az moje kochane się odezwą :) buziolki dla was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JulkaZ Z obliczaniem terminu to jest tak, że ta ogólna zasada dotyczy cyklu, który trwa 28 dni. Pewnie lekarz pytał Cię o ich długosc na tej wizycie, na której obliczał termin. W zależności od tego czy są dłuższe czy krótsze dodają lub odejmują te kilka dni różnicy. Przynajmniej ja tak to zrozumiałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julkaZ- Przez lekarzy, zgodnie z regułą Naegelego, pierwszy tydzień ciąży liczony jest od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, czyli około 14 dni przed faktycznym poczęciem dziecka. Stąd też przyjmuje się, iż cała ciąża trwa 280 dni (w praktyce 266 dni od koncepcji), czyli 40 tygodni, a więc 9 miesięcy kalendarzowych. Jeśli masz dłuższe cykle np. 30 dniowe to policz, ile tygodni i dni minęło od pierwszego dnia ostatniej miesiączki i do otrzymanego wyniku dodaj 2 dni (bo 30-28=2). (źródło: http://dzieci.civ.pl/tygodnie-miesiace-ciazy) to chyba będzie jakoś tak ja już po śniadanku i spacerku z sunią, niedługo lecimy do szkoły rodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama niestety ten ból to kolejny urok ciąży. Kości miednicy się rozluźniają i stad to jest. Ja mam ten ból od jakichś 2 miesięcy. Musisz unikać leżenia, spania na plecach i próbuj trzymać nogi razem, gdy wstajesz z łóżka ubierasz się. By jak najmniej siedzieć w rozkroku bo to pogorszy sprawę. Gdy siedzisz, siedź z czymś pod dolną partią pleców, siedź prosto, nie "zjeżdżaj" w dół w taką półleżącą pozycję. Gdy stoisz staraj się nie garbić. To są rady fizjoterapeutki do której chodzę od dwóch miesięcy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam tak że pierwszy dzień miesiączki miałam w czwartek a termin w sobotę :) bo to się robi na zasadzie do daty ostatniej miesiączki dodajesz 9 miesięcy i 7 dni czy jakoś tak :) w każdym razie moja lekarka ma takie kółko że jak poda datę miesiączki to jej wypada data wg tego i wiem że wielu lekarzy tak liczy ( u mnie 07.04 plus 9 miesięcy to 07.01 i dodając 7 dni to 14.01)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane:) ja od rana na nogach bo czekałam na prakle która powinna byc wczoraj a przyjechala dopiero dzisiaj:D Cama_85 kochana mam dokladnie takie same bóle plus do tego bolace pachwiny. mi lekarz mówił ze pachwiny bolą od skurczów macicy:P czy jakos tak :P a teraz siedze i mysle za jaka robote sie wziasc:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwka
Hej dziewczynki! Ja jak zwykle niewyspana, strasznie źle śpię po tym fenoterolu :( potem cały dzień przez to leżenie nieprzytomnna no ale trzeba się pilnować. Fasolka Kurcze no ja nie wiem co Ci powiedzieć, skoro Twój lekarz mówi że jest ok to widocznie tak jest. Ja wcześniej też miewałam takie dziwne uczucia ale nie całymi dniami i wtedy lekarz mi powiedział że jak jest tych twardnień parę w ciągu dnia to spoko. Wiesz co to co ja teraz mam to tak hmm jakby Ci to opisać... czuję że brzuch twardnieje od dołu i na wysokości pępka robi się taki bardzo wzdęty, widać po lewej i prawej stronie takie wręcz buły (myślałam że to pupa dziecka hehe) Tylko że ja mam to bardzo często - no może po tym fenoterolu troszkę mniej ale generalnie ta francowata macica się u mnie już mocno buntuje. Do tego dochodzą czasem takie bóle jak na miesiączkę. Ogólnie taki skurcz jest już moim zdaniem nieprzyjemny, mi czasem aż dech zapiera :( Myślę, że gdybyś tak miała to już dawno byś to wykryła i pojechała na IP :) Ja we wtorek mam pierwsze KTG i wizytę,ciekawa jestem co wyjdzie. Przyjemnej soboty! Później znów do Was zaglądne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanko 1 : a skarpetki maluszków też prasujecie ? pyt. 2 może wydać się dziwne : po kąpieli normalna rzecz ubieramy maluszka w czyste rzeczy, ale jak się rano budzi to w tych rzeczach zostaje czy postrzegamy je jako już brudne i zakładamy mu świeże ? wiem że to może dziwne dopytam jeszcze w tej sprawie położnej ale co wy sądzicie ? minęło południe a ja nic w domu nie zrobiłam - mąż wróci z pracy to się załamie jak zobaczy ten burdel, mam lenia na maxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docia mi położna powiedziała że ten octanisept do pępka dziecka też jest świetny na naszą rankę po cc i szybko się po nim goi sylwka wiem że to ciężko komuś objasnić jak co się czuję ale dzięki :) wiem że czytają nas dziewczyny które tera pewnie sobie myślą jak jej lekarz mówi że jest ok to po co laska cuduje itp ... ale nadal nie wiem czy to twardnieje brzuch czy to maluch się wypina czy jedno i drugie jednocześnie, wczoraj spotkałam się z koleżankami i jedna z nich mama 3 m-cznej Leny po dotyku mojego brzuch stwierdziła że jak na jej oko a miała takie problemy w swojej ciąży to mój brzuch się mocno stawia i ona na to brała leki i dziwi się że lekarz ( a mamy tego samego) nic z tym nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luuunnnnaaaaaaaaaaa
fasolka na Twoim miejscu bym pojechala na IP zrobia Ci ktg i jak skurcze wyjda to napewno cos na to poradza no i bedziesz spokojniejsza :) sorry ze sie Wam wtraciłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) a ja dopiero wstałam aż wstyd przyznać :/ ale nie mogę w nocy spać. dziękuję za odpowiedz :) Co do tych cykli to zawsze miałam je dość długie około 32 dni nawet, tyle że przed ciążą jakieś 3-4 miesiące brałam duphaston to po nim miałam dokładnie 28 dni, ale w sumie mi lekarz też na tym kółku liczył termin. A z tym pytaniem o ubranie dziecka po nocy to się nawet nie zastanawiałam :/ ale sama nie wiem, z drugiej strony jak tak myślę to tak jakbyśmy my chodziły w nocnych ubraniach cały dzień to może mu je lepiej zdjąć założyć czyste na dzień a na wieczór jeśli się nie ubrudził w nocy założyć do spania ponownie ?? no nie wiem nie wiem ja nie prasuję skarpetek. Też przed chwilą weszłam na wagę to mam 12 na plusie, ale i tak czuję że jestem hmmm chuda tzn wydaje mi się że brzuszek mam mały. Znalazłam swoją starą książeczkę zdrowia :) i taka ciekawostka o mnie dla mnie (bo nigdy się tak tym nie interesowałam) to ważyłam po urodzeniu 2950 g i miałam 8 punktów wg Apgara odjęli mi po jednym za odruchy i kolor skóry ur w 39 tygodniu. A wiecie śniło mi się że miałam swoje dziecko na rękach ubrane w kombinezon który był zdecydowanie za duży i mały mi wypadał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, ja też mam pytanie. Jak pierzecie ciuszki to tylko w proszku, czy uzywacie płynu do plukania a jeśli tak to jakiego? Kupiłam proszek lovela, ale nie było w sklepie płynu do plukania z loveli, a jakiegoś silana czy lenora w wersji sensitive to nie chciałam, bo pisalyscie zeby nie wprowadzać za dużo chemii bo później nie wiadomo co uczula. No ale czy sam proszek starczy? Fasolka, Nie ma głupich pytań. Co do 1 to myślę że ten pierwszy raz można i skarpetki przeprasowac, ale później nie będę się w to bawić. Co do 2 to sama jestem ciekawa, ale obstawialabym, że przebrac po nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisabell ja piorę w proszu lovella , płynu nie używam żadnego a ciuszki i tak są miękkie , im mniej chemii tym lepiej - tak myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eeee skarpetki prasować? Chyba tylko po to żeby je temperaturą potraktować bo i takie słyszałam metody no ale zabijesz bakterie temperaturą a one i tak zanim założysz skarpetki dziecku znów tam bedą. Innego pomysłu na sens prasowania skarpetek nie mam. Co do twardnienia brzucha to chyba normalne? Tym bardziej jak lekarz mówi, że jest ok. Wierzysz bardziej koleżance niż lekarzowi, to po co wcale chodzić do lekarza, można we wszystkim się radzić koleżanki :-P A tak serio, jeśli Cię to bardzo martwi nie ufasz osądowi swojego lekarza to skonsultuj problem z innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luuunnnnaaaaaaaaaaa
ja sie wetne znowu :P owszem takie twardnienia sa normalne ale jak ich nie ma wiecej niz 6 na dobe jezeli sa czestsze to tzreba sie zglosic na IP a lekarze sa rozni i nie nalezy jednemu ufac w 100% jak cos nas nie pokoi lepiej siewybrac do innego lub na IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedni lekarze mówią 6 na dobę inni 10. A jeszcze inni, że im bliżej rozwiązania tych twardnień będzie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba z rozpędu wyprasuje wszystko :) łącznie z skarpetkami :) to na początku a potem... zobaczę :) co do przebierania to kwestia czy się pobrudzi ale trzeba liczyć że się uleje dzieciaczkowi albo pieluszka przemoknie to i tak i tak przebierzesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do proszku i płynu to będę używać płynu bo był w promocji w gratisie do proszku (lovela miała promocje w biedronce płyn+ proszek za 17 zł czyli taniej niż zwykle sam proszek) ale siostra używała tylko proszku i szwagierka to samo :) Przepraszam ze dwa pod rząd posty ale dziś jestem myślami gdzie indziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I dobra, Fasolka też tak zrobię. Dzięki za odpowiedź. Bo coś mi tu nie pasowało, sobie piore to używam plynu.do zmiekczania a maluchowi sam proszek? Ale jak mówisz, że jest ok to też tak wypiore. W końcu czas już się za to powoli zabrać. No i wózek dziś zamówimy, tylko niestety okazało się za nie ma już nawet u producenta koloru, który sobie wybraliśmy :-( więc narazie zastanawiamy się jaki wziąć. A jak przez allegro to trzeba zamawiać już, bo później jak co roku problemy z dostawą w okolicach świąt. A jeszcze odnośnie jedo, to wyczytalam, ze gondolki są na biegunach i mają funkcję kolyski :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..............aktualizacja 03.12.2011................. NICK............TERMIN PORODU........DNI DO PORODU?? -Aniela6............02.01.2012................30 -Sylwka.............02.01.2012...............30 -Miśka_22..........03.01.2012...............31 -Kika79.............03.01.2012...............31 -elzuniaw1.........04.01.2012...............32 -Ivona82...........04.01.2012...............32 -Natel111..........05.01.2012...............33 -Aguniek0121.....05.01.2012...............33 -Fasolka 99........06.01.2012...............34 -martini657........06.01.2012...............34 -camilla2011.......08.01.2012...............36 -Madzia_mi........08.01.2012...............36 -kajek20...........08.01.2012...............36 -Sandra 11.........08.01.2012...............36 -smeffetka.........10.01.2012...............38 -Groszek 25.......10.01.2012...............38 -Mufi................11.01.2012...............39 -Lisabell............11.01.2012...............39 -goha24............11.01.2012...............39 -jagódka_1984....12.01.2012...............40 -monia_1983.........13.01.2012............41 -Gapp...............14.01.2012...............42 -docia1986.........15.01.2012...............43 -bagatelka11.......15.01.2012...............43 -kokosznel.........15.01.2012...............43 -Aless...............15.01.2012...............43 -betinka1..........17.01.2012...............45 -Alka28.............22.01.2012...............50 -agniesiulka.......22.01.2012...............50 -zoooja............22.01.2012...............50 -Patka1986.........22.01.2012...............50 -ira1................24,01,2012...............52 -rozsan............27.01.2012................55 -Cama_85..........27.01.2012...............55 -tika27.............27.01.2012...............55 -ZUZIA_K...........29.01.2012...............56 -pati1784..........30.01.2012...............58 -JulkaZ..............30.01.2012..............58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×