Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

agniesiulka - a nie wiesz jak moze być w przypadku zmiany zameldunku przez mamę dziecka? czyli pół roku po porodzie wyprowadzam się i zmieniam zameldunek i dowód, czyli wtedy dziecko automatycznie ma taki meldunek jak z mojego nowego dowodu,a ten poprzedni ustalony po porodzie staje sie nieaktualny? nie wiem czy mnie rozumiesz, chodzi o to czy jeśli wstrzymam sie do porodu to czy wtedy na spokojnie załatwię swoje sprawy czy też będę musiała latać i odkręcać kwestie meldunku dziecka rany julek sorry ale ja już dziś nie myślę fasolka - z tego co czytam na forach będziesz mogła wskazać, że dziecko ma przyjąć akurat meldunek męża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi te kocyki są super ! też je już oglądałam, szczegolnie te w zieleniach bardzo mi wpadły w oko, jednak cena robi swoje i musiałam odpuścić ale wzory ciekawe i takie w moim stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fakt cena robi swoje:P ale dostałam w prezencie:) bylam w tym sklepie wczoraj, super obsługa, i w ogule na prawde towar maja pierwsza klasa z czystym sumieniem polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Ja z pierwszym synem leżałam troche przed porodem chyba ze 4dni,bo był po terminie i w nocy rodziła dziewczyna dość"przy sobie",dziecko ważyło 4,5kilo.Na początku był to poród rodzinny,ale później wyprosili męża,bo lekarze uparli się ,że ma urodzić normalnie i nie zrobią cesarki,a ona miała juz dość.Wiadomo w nocy to wszystko słychać na oddziale,klnęła tam im,policją straszyła,że zaraz wezwie,masakra.Po porodzie ją 1,5 godziny pod narkozą zszywali,bo tak popękała.A później mi ją na sale przywieźli i miałam okazję się przekonać jaki ma charakterek,wisiała na telefonie cały czas,męża jak psa rąbała za wszystko,do rodziców co chwile dzwoniła z byle pierdołą.No rozumię,miała ciężki poród,ale nie ona pierwsza i nie ostatnia,bo leżała też dziewczyna w 5miesiącu na potrzymaniu i mówili jej ,że rodzić bedzie cesarką,bo dziecko jest już teraz takie ogromne,a ona na to,że w żadnym wypadku, pierwszego syna urodziła naturalnie,bo na USG nie zauważyli,że on taki duży i ponad 5kilo waży,więc drugim razem tez urodzi normalnie.Więc to chyba tez ma spore znaczenie samo podejście do porodu,jak ktoś jest delikatny i lubi panikować to cięzej poród przechodzi,bo zamiast na porodzie skupia się na panikowaniu.No nie wiem może sie myle,bo ja to miałam lekkie porody to ciężko powiedzieć od czego zalezy przebieg porodu,wykluczając oczywiście jakies tam komplikacje.Ale na pewno nastawienie ma ogromne znaczenie i organizm na to reaguje,tak więc głowa do góry dziewczyny będzie dobrze,pójdzie szybko:-) A ciekawa jestem jak po porodzie z tymi Red Bullami,bo wtedy to pewnie nie raz by się nam przydał taki zastrzyk energii nie?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki doznałam szoku:P zrobiłam sobie rozrachunek ile poszło mi na wyprawkę dla dziecka, w tym wizyty u lekarza, usg, i lekarstwa wyszło mi 8-9 tysiecy!!!!:P matko nie zdawalam sobie z tego sprawy:P jak to mozliwe??????????????????????????????????:P Boże:P hehe jestem w szoku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi no koszt jest zdecydowanie wysoki może u mnie to nie 8 tys ale jednak konkretny wydatek , i wkurza mnie jak ktoś do mnie mówi a co tam dziecko przecież się jakoś wychowa....... jasne że się wychowa tylko ja nie chciałam jakoś ale najlepiej jak mogę i takie też próbuje stworzyć warunki a rodzina i znajomi naciskali nas dość długo w sprawie dziecka bo już tyle jesteście razem to jak to tak bez ? i nie rozumieli że to nie był czas między bezrobociem a budową domu na kredyt ... ale to taki wywód mi przy okazji wyszedł :) przed chwilą dostałam tel i okazało się że moja położna z przychodni załatwiła mi wejście do porodu na klinikę na której mi tak zależało dla dziecka :) no wspaniała kobieta jak się wszystko uda to będę mieć wobec niej wielki dług wdzięczności, w obecnych czasach ceni się jak ktoś potrafi oddać się swojej pracy z sercem i bezinteresownie wspierać pacjentów , no i humor mi się poprawił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka jak z twoim przeziębieniem? bo ja w końcu byłam dzisiaj u internisty bo w domu straszyli mnie szpitalem. Przepisał mi tabletki mucosolvan i jakieś z witaminą c. Gorączki i bólów nie mam, mam nadzieję, że szybko wyleczę się. Mój mąż oczywiście tel do mamusi, a teściowa jak usłyszała, że chcę wymoczyć sobie nogi to powiedziała, że nie można bo łożysko może się odkleić!? Szok! Oczywiście lekarz zaprzeczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sam lekarz do tej pory wyniósł mnie 1200 zł, usg 800 zł, leki 1000 zł. nie licze badan;/ plus wyprawka dla dziecka, to dało piękną sumkę prawie 9 tysiecy;/ niesteyy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka nigdy nie używałam tych barwników więc nie mam pojęcia czy sa intensywne, jednak bardziej bym się zastanawiała czy są zdrowe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youstta naprawdę masz szczuplutkie ciałko i śliczny brzuszek kochana :) to ja z jednym maluchem i jaka pućka jestem.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cama - Ty też ślicznie wyglądasz:) a niektórzy mówią, że jak córeczka to odbiera mamie urodę, a tu wręcz przeciwnie:) W ogóle zauważyłam, że w ostatnich dniach sporo mi brzuch urósł, aż muszę pójść go zmierzyć. A wieczorami jest taki nabrzmiały jakbym cały dzień jadła i jadła! madzia- rzeczywiście sporo już wydałaś! Ja mam o tyle dobrze, że nie muszę płacić za lekarza i za badania, jedynie dojazdy do W-wy. Ale jakbym miała wydawać po 300 zł miesięcznie na samego lekarza to byłoby nam bardzo ciężko, dlatego współczuje! Jest to ogromna kwota!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja znowu od rana na czczo w szpitalu siedziałam, pobrali mi posiew znowu (trzeci raz) i krew na tsh i ftt4, modlę się żeby było ok nie mogę dostac się do żadnego okulisty i już nie wiem co mam zrobić, jutro mam wizytę u prowadzącego i chyba na kolana padnę żeby coś wymyślił i dał mi to zaświadczenie... dostałam kolejne 4 torby ciuszków i będę miała sporo pracy, większe rzeczy zawieziemy do teściów bo mają miejsce żeby to schować, ale nawet te mniejsze nie wiem czy u nas się zmieszczą... tak więc łóżeczko już mamy kupione, wystarczy odebrać, ciuszki, kocyki, kosmetyki są, została pościel, akcesoria- butelki, laktator itp. i rzeczy dla mnie tj. koszula, biustonosze, majtki poporodowe, podkłady, bluzki do karmienia no i wózek ale na to ma dać teściowa ja znowu sobie ponarzekam- od tego siedzenia 3 dniowego w szpitalu tak mnie boli kość ogonowa że jak wstaję to aż jęczę z bólu, no i ani razu nie siedziałam na 3 dni jazdy autobusem i tramwajem 2 razy dziennie, a dzisiaj to nawet głośno się zaśmiałam, bo wchodzę do autobusu, przez szybę widziałam jak jakaś para siedziała na siedzeniach, a jak mnie zobaczyli to nagle obydwoje "zasnęli", oczy pozamykane i słuchawki na uszach, w końcu wysiadając puściłam kilka wiązek że dziękuję za ustąpienie, jechałam tylko 3 przystanki, ale mimo wszystko ktoś mógłby wstać a nie udawać że ma pilne zajęcie w autobusie dobra, wystarczy bo znowu ktoś mi pojedzie po życiorysie że święta krowa czy coś ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smeffetka dzieki kochana :) a ja dzis zauważyłam ,że z sutków leci mi przezroczysty płyn czyźby siara ?? ,ale leci dopiero jak niechcący ścisne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tojah - kupiłam wczoraj w Lidlu komplet z tej kolekcji - śpiochy i kaftanik, bardzo fajne, już wyprane wiszą w łazience :). A nad kombinezonem też się zastanawiałam - ma fajne wycięcie na pasy do fotelika, ale ponieważ już jeden kombinezon mam, darowałam sobie. Napisz jakie imiona bierzesz pod uwagę, doradzimy :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze popołudniu napisałam z smutkiem ze maz wróci o 17 zamiast o 15 a on wrocił ale z róża, ciastkiem i mnóstwem pomarańcz dla mnie z okazji wczorajszej 4 rocznicy az z radosci upieklam babke, ale teraz znowu mnie tak plecy bolą ze siedze z wałeczkiem pod plecami, podziwiam dziewczyny co mają blizniaki z brzuchu, bo ja mam 9 kg na plus tylko a moje plecy nie daja rady od kilku dni (tyle ze zawsze miałam do bani kregosłup) ale sie nie moge doczekać na mojego synusia :) tylko przekładam te ubranka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smeffetka u mnie chyba lepiej, dałam sobie dziś i wczoraj wieczorem porządną (naprawdę porządną) dawkę świeżego czosnku, do tego dozwolone leki, tabletki do ssania, syrop własnej produkcji i już ciut ciut lepiej. ale bezgłos jeszcze mam :(znaczy mówię, ale szeptem. kaszel też już inny... fasolka, ja okazjonalnie tylko wykorzystuję (zawsze kupowałam niemieckie w piotrze i pawle, ale one są w płynie i rozrzedzają np śmietanę i sa mało intensywne) tu piszą, że wystarczy odrobina, żeby ładnie zabarwić, zastanawiam się czy faktycznie. a to, że nie za zdrowe to wiem (same E), ale ja tylko raz w roku do tortu użyję :D jagódka a to ci niespodziewankę zrobił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnisiulka co do czosnku to zdrowa jest tez rozgrzewająca tzw wodzionka do miski dajesz troche pokrojonego chleba, masła, czosnku, zalewasz wrzatkiem, doprawiasz solą i magi - taka zupa z czosnkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno wróciłam z USG i od teściów, wczoraj mój lekarz mnie zmartwił, że malutka mało waży bo ok. 1400 g, a dziś na USG dokładniejszym gdzie indziej wyszło, ze waży 1822 g :)) i lekarka widzi, że wszystko z malutką ok, tylko że ma szczupły brzuszek i dlatego mniej waży bo największy wpływ na wagę ma tłuszczyk na brzuszku. Sprawdziła przepływ łożyska i też jest ok,więc mała je tyle i jej potrzeba. Pani gin. powiedziała, że wg niej mała maks. do porodu może przytyć do 2900-3000g - ale nie więcej, więc mnie uspokoiła ....uffff Cieszę się strasznie, że nie jest to żadna choroba chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patka to dobrze, ze sie wyjasniło, ja sama tez sie mała urodziłam, a kolezanki synek ma 5 mcy i dalej nosi ubranka 62, nie kazde dziecko rodzi sie duze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Mnie też ostatnio coraz częściej kręgosłub boli jak siedzę to poduszkę musze podkładać pod plecy bo w każdej pozycji mi już nie wygodnie a jak ciuszki prasowałam to z 2,3 przerwami , no i właśnie chyba juz z tym praniem mam koniec!! hura :D właśnie suszę ostatnią turę tzn pościel na zmianę co dostałam od znajomych . W zasadzie mam jeszcze powyżej 6 ms ale za to sie nie zabieram do tego niech leży . No i w zasadzie ja już jestem gotowa mam wszystko :-) nawet torba do szpitala gotowa :P jakoś mi się pośpieszyło ale co tam ja nie lubie nic na ostatnią chwilę a teraz mogę leżeć do góry d.. i czekać :D Mam pytanko do jakiego wieku mniejwięcej dzidzia sie zmieści w takim rożku do chrztu ??????? moja mama mi kupiła rożek co ja wspomniałam tylko ,że przydał by mi sie becik do chrztu ale to czas a ona poleciała do sklepy a że becków nie znalazła to kupiła rożek :P oh te matki . A ja mam zamiar chrzcić mniej więcej około 3 miesięcy więc nie wiem czy dziecko się w to zmiesci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
około 3 mcy to moze na razie nie kupuj becika i zobaczysz jak duze bedzie dziecko bo moze lepiej w takim kompleciku kurteczka polarkowe spodnie czapeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, witam grudniowo. :) Ależ to przeleciało już grudzień i pewnie powoli się zacznie porodowy ruch na topiku. Zastanawiam się która z nas będzie pierwsza. Oby żadna zbyt wcześnie się nie posypała ale pewnie zapowiedziane cc się zaczną. O ile pamiętam to któraś ma cc 15.12 -to juz potwierdzona data? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..............aktualizacja 01.12.2011................. NICK............TERMIN PORODU........DNI DO PORODU?? -Aniela6............02.01.2012................32 -Sylwka.............02.01.2012...............32 -Miśka_22..........03.01.2012...............33 -Kika79.............03.01.2012...............33 -elzuniaw1.........04.01.2012...............34 -Ivona82...........04.01.2012...............34 -Natel111..........05.01.2012...............35 -Aguniek0121.....05.01.2012...............35 -Fasolka 99........06.01.2012...............36 -martini657........06.01.2012...............36 -camilla2011.......08.01.2012...............38 -Madzia_mi........08.01.2012...............38 -kajek20...........08.01.2012...............38 -Sandra 11.........08.01.2012...............38 -smeffetka.........10.01.2012...............40 -Groszek 25.......10.01.2012...............40 -Mufi................11.01.2012...............41 -Lisabell............11.01.2012...............41 -goha24............11.01.2012...............41 -jagódka_1984....12.01.2012...............42 -monia_1983.........13.01.2012............43 -Gapp...............14.01.2012...............44 -docia1986.........15.01.2012...............45 -bagatelka11.......15.01.2012...............45 -kokosznel.........15.01.2012...............45 -Aless...............15.01.2012...............45 -betinka1..........17.01.2012...............47 -Alka28.............22.01.2012...............52 -agniesiulka.......22.01.2012...............52 -zoooja............22.01.2012...............52 -Patka1986.........22.01.2012...............52 -ira1................24,01,2012...............54 -rozsan............27.01.2012................57 -Cama_85..........27.01.2012...............57 -tika27.............27.01.2012...............57 -ZUZIA_K...........29.01.2012...............59 -pati1784..........30.01.2012...............60 -JulkaZ..............30.01.2012..............60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×