Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość Aniela6
Fasolka 99 No jakoś trzeba a co mam zrobić , do pl specjalnie nie polecę zresztą kto by mnie do samolotu teraz wpuścił :D na jedno dobrze ,że nic poważnego mi nie jest , tak sądze :-) we wcześniejszej ciąży tez miałam zapalenie , a tu jak na razie odpukac wszystko ok . Chociaż teraz fizycznie się gorzej czuję ale mi się wydaje ,że w pierwszej ciąży nie pracowałam fizycznie tylko szkołę miałam zaocznie ,a teraz jak by nie patrzeć to do 8 mc fizyczna praca , więc i to się też jakoś tam odbija może :-) najbardziej sie boje samego porodu tu w pl to wiem ,że gdyby co się działo to lekarze dadzą sobie radę a tu to trochę ciemni , ale myśle że będzie dobrze , musze być tylko czujna jak co to reagować i patrzeć im na rece bende :P no bo nie ufna jestem ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja już od trzeciej rano nie śpię. pojadłam sobie i się nudzę. Zasnąć też nie mogę, a zresztą znając moje córki to maksymalnie pół godziny i będzie "dzień dobry". mimo ostatniej niezbyt przyjemnej wizyty jestem optymistycznie nastawiona. Wierzę, że Maxio wysiedzi w brzuchu tyle ile trzeba :) Życzę miłego i spokojnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja dzis ide na powtórkę wymazu na paciorkowca, jak będę w stanie.. obudziłam sie z jakimś bólem żołądka, zażyłam nospę i liczę, że mi przejdzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś zaczynam 9 kalendarzowy miesiąc ciąży :) oj już co raz bliżej :) nocka średnia w sumie po 6 Mąż wstawał to mu wstałam zrobiłam płatki bo Mała i tak się kręciła :) poleżałam i wstałam- teraz się ogarnę i na 10.15 do szkoły :) potem na drugi koniec miasta i do ZUSu :) same przyjemności normalnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki tabelkę do odliczania zostawiam bez zmian, ale już pod nią stworzyłam zaczątek naszej nowej tabelki :-) no i czekamy do poniedziałku na pierwszy wpis. ..............aktualizacja 07.12.2011................. NICK............TERMIN PORODU........DNI DO PORODU?? -Aniela6............02.01.2012................26 -Sylwka.............02.01.2012...............26 -Miśka_22..........03.01.2012...............27 -Kika79.............03.01.2012...............27 -elzuniaw1.........04.01.2012...............28 -Ivona82...........04.01.2012...............28 -Natel111..........05.01.2012...............29 -Aguniek0121.....05.01.2012...............29 -Fasolka 99........06.01.2012...............30 -martini657........06.01.2012...............30 -camilla2011.......08.01.2012...............32 -Madzia_mi........08.01.2012...............32 -kajek20...........08.01.2012...............32 -Sandra 11.........08.01.2012...............32 -smeffetka.........10.01.2012...............34 -Groszek 25.......10.01.2012...............34 -Mufi................11.01.2012...............35 -Lisabell............11.01.2012...............35 -goha24............11.01.2012...............35 -jagódka_1984....12.01.2012...............36 -monia_1983.........13.01.2012............37 -Gapp...............14.01.2012...............38 -docia1986.........15.01.2012...............39 -bagatelka11.......15.01.2012...............39 -kokosznel.........15.01.2012...............39 -Aless...............15.01.2012...............39 -betinka1..........17.01.2012...............41 -Alka28.............22.01.2012...............46 -agniesiulka.......22.01.2012...............46 -zoooja............22.01.2012...............46 -Patka1986.........22.01.2012...............46 -ira1................24,01,2012...............48 -rozsan............27.01.2012................51 -Cama_85..........27.01.2012...............51 -tika27.............27.01.2012...............51 -ZUZIA_K...........29.01.2012...............52 -pati1784..........30.01.2012...............54 -JulkaZ..............30.01.2012..............54 Mamusie już rozpakowane NICK....wiek....miejscowość...data porodu...rodzaj porodu...imię 1. 2. 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane Dziewczynki wczoraj dostałam tą pościel z Kubusiem Puchatkiem, śliczna ale troszkę sztywna, mam nadzieję że po praniu będzie milsza, do niej chyba użyję płynu do płukania, w końcu i tak golaska na niej kłaść nie będę. Do tego też zamówiłam taki ręczniczek z kapturkiem jak nie macie to mogę podać linka bo jest świetnej jakości a kosztował 19.99 Dodatkowo wczoraj sprawdziłam sobie wyniki na GBS i nie mam go :D taka jestem szczęśliwa, bo mój lekarz go nie leczy w ciąży więc musiałabym dostać antybiotyk w trakcie porodu. A byłam pewna że mam tego gada a tu posiew czyściutki. Fasolka w Tesco ubranka są bardzo dobrej jakości, i właśnie nie są produkowane w Chinach, tzn. nie wszystkie. Ja np. kupiłam z ekologicznej bawełny. Niestety w Pepco co tu tak polecałyście większość to chińszczyzna Ale co do oszukiwania w Tesco to standard, zawsze tam trzeba ceny sprawdzić z paragonem, czego np. w Realu nie ma. youstta ale pięknie Ci dzieciaczki rosną Tak mnie podkusiłyście tym fryzjerem że szukam teraz na zakupach grupowych jakiejś fajnej oferty bo bym sobie jeszcze poszła :-) A dziewczyny które będą mieć ZZO pamiętajcie że nie można mieć do porodu pomalowanych paznokci, nie wiem czy to też nie tyczy się cesarki, bo czasem niektóre nieprawidłowości widać właśnie na paznokciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe ja nie maluje paznokci już od jakiś dwóch miesięcy ot tak na wszelki wypadek :P Fryzjer... nie pamiętam jak wygląda :) ale za to jak pokazałam Mężowi co chce zrobić z włosami po porodzie to kazał mi już szukać dobrego fryzjera bo ta opcja bardzo mu się podoba :) Co do ubranek z Tesco potwierdzam jakość- widzę po dzieciakach z przedszkola :) Ceny spr i fakt w Tesco często się zdarzają takie błędy... a o paciorkowca muszę zadzwonić czy już jest ale że i tak i tak nie mam jak jechać po wyniki to jakoś mi się nie spieszy :P Swoją droga nie wiem bo nie miałam tokso nigdy, w I trymestrze byłam badana i wg książeczki ciąży teraz też powinnam być a nie dostałam skierowania tak samo jak na kiłę miałam chyba w II trymestrze i się zastanawiam czy iść na własną rękę czy jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie Mamusie. ja już po sniadaniu, piekłam wczoraj szynke w ziołach mmmmm.... pychoty. Ja wczoraj byłam też na wizycie u gin. ogólnie wszystko dobrze,pobrał wymaz na paciorkowca, z szyjką jest ok. powiedział że jeszcze 2 tyg i moge rodzic ;P no ale mysle ze damy rade i wytrzymamy do stycznia(jestem dobrej myśli). z resztą stwierdził że gdybym nawet miała już teraz rodzić to nie wstrzymywali by tego procesu... dostałam już skierowanie na ostatnie (chyba)badania już do szpitala i kazał zrobić na toxopl. , morfologie i mocz. i tyle. Za 2 tyg jesteśmy umówieni na pierwsze ktg (bez ogólnej wizyty) koszt 40zł. poza tym tętno malucha miarowe 144/min, usg nie było :( :( :( no ale cóż trudno U mnie na plusie 12kg i pomimo tego ze w 9miesiącu waga powinna stanąć to czuje że u mnie bedzie inaczej ;P :) :) no ale cóż... Dziś SR i chyba kąpanie maluchów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie przymocowałam stelaż na baldachim (i sam baldachim także :P) do łóżeczka i mi się gęba sama śmieje :D Baldachim mam różowy, ale co z tego. Mam go po moich córeczkach, a dla maleństwa po urodzeniu to raczej kolory nie są ważne. A poza tym misie i myszki są innych kolorów. Później może zrobię fotkę to wam pokażę :) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia mi ja to cc mam ze względu na kręgosłup , jest w fatalnym stanie po wybudowaniu domu no i lekarz mnie kieruje na operację a ja to ciągle odwlekam , ale Sn nie mogę rodzić bo bym mogla już nie wstać, mąż mnei pyta czy bym chciała , to nie ważne co ja bym chciała ważne żeby dla malucha i dla mnei było zdrowo i tyle Dziewczyny jak patrze na godz wpisów to wy spania nie macie :) Aniela6 ale to taki standard że gin zwyczajnie nie przyjmuje bo nie , nie ma tam u was żadnych gin ? Przypomnijcie jak kupowac te staniki do karmienia ? tak jak na teraz czy mniejsze czy większe , obecnie pod biustem 95 cm i na tyle brać ? Mufi ja już wyczulona jak kupuje to sprawdzam metki, mąż stwierdził że on też chce mieć coś do powiedzenia w kwestii wychowania dziecka i nie dopuszcza chińszczyzny , bo chce dbac o jego zdrowie , no więc przyznałam mu rację i wertujemy metki :) przed zakupem A co do fryzjera to mam nadzieję że jeszcze skorzystasz, potem to już długo nie będzie jak Tabelka super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Fasolka 99 U nas się chodzi do połoznaj i standardowo , ciśnienie, mierzenia brzucha centymetrem, słuchanie serca dziecka, i czasem badają krew , i mocz tzn mocz badają paskami , nie wysyłają do labolatorium . A ginekologa to tu zobaczy się dopiero po porodzie , chyba że wszysko ok i nie jest wymagany :-) Ale jak się ma szycie to raczej przychodzi sprawdzic czy nie spartaczyły czegoś położna czy się dobrze goi itd. Współczuję ci z tym kręgosłupem , naprawdę ale najważniejsze,żebyście wy byli zdrowi , nie ważne jakim porodem urodzisz :-) Kręgosłup to nie żarty ale nie martw się bo dużo dziewczyn po cesarce szybko dochodzi do siebie moja kuzynka urodziła syna nogami do przodu i teraz ma problemy z kręgosłupem grozi jej wózek na starość i wciąz lata po lekarzach i rechabilitacjach , tylko że ona właśnie sama rodziła bo za puzno się skapneli z cesarką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniela dzięki za wczorajsze słowa otuchy. Jakoś przez tą ciążę stałam się wrażliwa na słowa krytyki, pouczanie i brak czułości ze strony otoczenia. Zastanawiam się teraz często czy ja też byłam taka dla ciężarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staniki do karmienia
przed ciaza nosilam d male 70,-75 w ciazy d wieksze 80-85, a teraz karmie i nosze wieksze c lub male d 70-75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staniki do karmienia
stanik w rozmiarze dd pelnym poszedl na zmarnowanie kupilam odpowiedni po porodzie a na poczatku radziam sobie bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kontaktowałam się z kadrową i mnie miło zaskoczyła twierdząc że ojcowski jest płatny 100% i od roku 2012 mąż ma do wybrania 14 dnia do 1 roku życia dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka urlop ojcowski owszem jest płatny 100% - pisałam Ci o tym nawet bo pamiętam że pytałaś :-) ale opieka nad żoną, czyli zwolnienie lekarskie w związku z chorobą członka rodziny jest płatne 80 % :-) a Twojemu mężowi po cesarce należy się właśnie ta opieka jak psu zupa, a urlop ojcowski możecie sobie wtedy zostawić na inny termin bo można go wykorzystać do ukończenia przez dziecko 1 roczku. wydawało mi się że wszystko zrozumiale napisałam ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny 14 dni, ale to są dni kalendarzowe, czyli de facto jest to 10 dni roboczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejsce spania dla Maxia :) http://www.garnek.pl/doniaj Niech was nie zraża stan łóżeczka, ma już ponad 30 lat :P Ja w nim spałam, później kilka innych dzieci, później moje dwie córki, a teraz będzie synek spał :D Kurczę banana mam od ucha do ucha jak sobie na nie patrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini657 - taka ilość skurczy to chyba norma, w końcu macica musi sobie trenować przed porodem :) ale ci dobrze, że ci nic w posiewie nie wyszło a tym, że post nie został zauważony to się nie przejmuj bo wieczorem kafe zwariowało i jak zobaczyłam po kilka takich samych wpisów (ba, nawet kogoś wpis zaczęłam drugi raz czytać :D) to wymiękłam i stwierdziłam, że poczekam do dziś aby się wszystko unormowało gapp, ja też nie miałam toxo w tym trymestrze, ale zapytam o to lekarza 15go na wizycie martwię się bo średnio dbam o "higiene" noży i desek do krojenia i czasem ciacham surowe mięso, a zaraz potem przygotowuję sobie owoce na tej samej desce przepłukawszy ją tylko :/ yousta -chyba z tobą o tym pisałam, miałam dziś to pobranie na paciorkowca i poprosiłam o pobranie z pochwy i odbytu, cena taka sama więc wolałam zrobić, a sama pani mikrobiolog dopytywała czy na pewno tylko z pochwy aa i ktoś tu mówił, że można nie zauważyć pobrania z odbytu - dziękuję bardzo, ja zdecydowanie poczułam! :) Fasolka 99 - no ja spania faktycznie nie miałam, toczyłam się w nocy na łóżku jak beczka, na dodatek obudziłam się wtedy kiedy zwykle pies nam do drzwi drapie - akurat dziś nie drapał, a ja zamiast smacznie spać to czekałam na to drapanie :/ co do stanika tutaj mozna poczytać jak dobrac stanik http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79400,8636701,Biustonosz_do_karmienia___jak_wybrac_najlepszy_.html z pewnością nie bierz obwodu takiego jak teraz bo on sie zmniejszy po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donia- świetnie to wygląda, łóżeczko jak na tyle lat to jest w świetnym stanie. ja pod ym względem jestem jeszcze w rozkładzie, tzn łóżeczko złożone ale nic poza tym ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny no ja sobie uświadomiłam wczoraj że nic dziwnego że mi tak ciężko, jak w sumie to razem same dzieci ważą ponad 5 kg :D Ale powiem Wam że bardzo się cieszę że dzieci rosną tak jak w pojedyńczej ciąży i nawet jakby urodziły się wcześniej to dużo komplikacji nie powinno być. Moje kochane maluszki :) Teraz dostałam takiego powera że mam ochotę posprzątać w szafie, no ale leżę grzecznie. Fasolka99 - no patrz, ja Ci pisałam że zrobię wcześniej "rozeznanie" na borowskiej bo pewnie będę wcześniej rodziła a tu Ty mnie wyprzedziłaś :D:D:D Jeszcze ja będę do Ciebie dzwoniła byłam tam wczoraj w DSDP. elzunia1 - ja miałam w poniedziałek pobierany posiew też i z pochwy i z odbytu, za tydzień mam wizytę to się okaże czy coś pomogło,bo wyniki będą u lekarza. Podobno to cholerstwo b. cięzko zwalczyc. No nic, musimy czekać :)) Mufi - ja widzę że Ty to specjalistka z prawa pracy jesteś :) mój mąż ma działalność gosp. więc też muszę sprawdzić co mu przysługuje. A ta pościel to powinna zrobić się miękka po wyprasowaniu, bo ja niedawno też kupiłam i dopiero po przepłukaniu i wyprasowaniu była tak "milutka" DoniaJulia - lóżeczko z historią, śliczne Gapp - ja w każdym trymestrze miałam na toxo, ostatnio robiłam tylko IGM, płaciłam 35 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goha24 tak 14 dni tak mi powiedziano, ze w tym roku jakby bral to mu się 7 należy a jak w przyszłym to 14 Mufi dowiedziałam się tez że jak weźmie nade mną opiekę to tak jak pisałaś 80 % a przy okazji szef zabierze mu premię więc kiepsko i raczej z tego korzystać nie będziemy , pewnie napisałaś zrozumiale ale ja prcuję z mężem w dość dziwnej firmie więc jak tam mi potwierdzili pewne rzeczy to jestem spokojniejsza Doniajulia u ciebie już wszystko gotowe :) super ! u mnie jeszcze się pędzle w dziecinnym walają ... elzuniaw1 nie chcę się wymądrzać w kwestii toxo tylko dlatego że mam ale na prawdę trzeba uważać a co do obwodu piersi to mam nadzieję że się zminiejszy :) oby szybko właśnie był u mnie kurier i dostarczył zamówioną pościel i rożek http://allegro.pl/3cz-posciel-120x90-na-suwaczki-nowe-wzory-promon-i1924111201.html wzór safari, faktyczni jest kolorowa i jestem zadowolona :) jutro pranko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka moj brat urodził sie 22.12 i tez wigilia w szpitalu, ale teraz inne czasy bo teraz maz moze w Wigilie wpasc i mimo wszystko jesli bedziesz jeszcze w szpitalu mozecie spedzic ten czas razem :) a pomysł przyspieszonej wigili tez mi sie podoba :) smefetka zbieg okolicznosci tez mam Kubusia i tez mu na mikołaja kupiłam sliczny ubranko, nawet wiecej ubranek ja ostatnio ogladałam staniki w sklepie i wiekszosc to tego typu http://moda.allegro.pl/2szt-bialy-czarny-stanik-do-karmienia-80b-promocja-i1977536553.html tylko ze jak go mierzyłam na moje obecne piersi to tam wiecej trzymania i zwijania materiału niz miejsca dla dziecka do karmiania- chyba mam na taki za male piersi, a nie wiem jak beda w okresie laktacji wygladaly wiec kupie jeden ale taki http://moda.allegro.pl/biustonosz-do-karmienia-naturis-roz-80b-prezent-i1941256659.html albo http://moda.allegro.pl/biustonosz-do-karmienia-mizet-80b-koronka-gratis-i1971779776.html i kupie jeden a potem jak zobacze jaki potrzeba to drugi bo moze bede potrzebowała C.... chyba ze od razu zamowie C, lepiej wiekszy niz za maly.... to wszystko zalezy od tego jakie ma sie piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka 99 - rozumiem. Ja sie dzisiaj mniej wiecej zorientuje co tam w brzuchu sie dzieje:P jestem strasznie ciekawa co to mi sie wypycha z prawej strony i wyglada jak kulka:P haha:D Ja spałam całkiem dobrze, patrzac po tym ze wy tak kiepsciutko:( ale za to wstałam z bólem glowy, wczoraj mnie bolala wziełam tabletke, i budze sie a i tak mnie boli:( zła jestem bo nie mam co zjesc na sniadanie a nie chce mi sie ubierac i iść do sklepu haha:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia zazdroszcze na usg juz dzis ja sie jutra nie moge doczekac nic ide posprzatac w kuchni i robic pranie, koniec lenistwa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×