Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

wiecie co dziewczyny, że się popłakałam no kika gratulacje! ale wyjca dostałam ;( kurcze to juz tak blisko, a akurat obudził mnie ból jak na okres :/ no i tak siedze, zamarynowałam mięso na gulasz, postawiłam pranie i indyka na zupę, jakieś mam przeczucie, że po południu będę leżeć i kwiczeć więc wolałam sie sprężyć i teraz wszystko zrobić bo jeść coś w końcu muszę... no i nie wiem co napisać z wrażenia cama - a ja bym sie upierala żebyś sobie zapodała lactovaginal lub inny probiotyk zaraz po kuracji nystatyną (ecovag itp., najlepiej zapytać w aptece o tańszy, a z większą ilością, 10 w opakowaniu, a nie 6) natel - no ja walczyłam z paciorkowcem, a efekty poznam w poniedziałek bo wczoraj miałam drugi wymaz, może się uda bo to był "mały" paciorkowiec (mały wzrost wykazany) rany dziewczyny, oby to 15 grudnia i mam nadzieję, że lekarz powie, że jest super i oby tak dalej (czyli to co zwykle :) ) i obym dotrwała do stycznia Madzia_mi - nooo spora już ta Twoja pociecha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny na razie wklejam tak, jakbyście chciały coś usunąć to zmienimy, ale chyba nawet z tymi wszystkimi danymi tabelka jest przejrzysta. ..............aktualizacja 08.12.2011................. NICK............TERMIN PORODU........DNI DO PORODU?? -Aniela6............02.01.2012................25 -Sylwka.............02.01.2012...............25 -Miśka_22..........03.01.2012...............26 -elzuniaw1.........04.01.2012...............27 -Ivona82...........04.01.2012...............27 -Natel111..........05.01.2012...............28 -Aguniek0121.....05.01.2012...............28 -Fasolka 99........06.01.2012...............29 -martini657........06.01.2012...............29 -camilla2011.......08.01.2012...............31 -Madzia_mi........08.01.2012...............31 -kajek20...........08.01.2012...............31 -Sandra 11.........08.01.2012...............31 -smeffetka.........10.01.2012...............33 -Groszek 25.......10.01.2012...............33 -Mufi................11.01.2012...............34 -Lisabell............11.01.2012...............34 -goha24............11.01.2012...............34 -jagódka_1984....12.01.2012...............35 -monia_1983.........13.01.2012............36 -Gapp...............14.01.2012...............37 -docia1986.........15.01.2012...............38 -bagatelka11.......15.01.2012...............38 -kokosznel.........15.01.2012...............38 -Aless...............15.01.2012...............38 -betinka1..........17.01.2012...............40 -Alka28.............22.01.2012...............45 -agniesiulka.......22.01.2012...............45 -zoooja............22.01.2012...............45 -Patka1986.........22.01.2012...............45 -ira1................24,01,2012...............47 -rozsan............27.01.2012................50 -Cama_85..........27.01.2012...............50 -tika27.............27.01.2012...............50 -ZUZIA_K...........29.01.2012...............51 -pati1784..........30.01.2012...............53 -JulkaZ..............30.01.2012..............53 Mamusie już rozpakowane NICK....wiek....miejscowość..termin z OM..data porodu...rodzaj porodu...imię...waga/cm 1.Kika...32...Rzeszów...03.01.2012...?.12.2011...CC....synek...?? 2. 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika Gratulacje kochana. No i moje przeczycie się sprawdziło, że pierwsza z nas się rozpakujesz. Już myślałam że Sylwka Cię wyprzedzi ale jednak nie :-). Dziewczyny to że Kika urodziła synka to chyba był dla niej mały szok, zresztą sama powie, bo z tego co pamiętam to raczej lekarz obstawiał dziewczynkę, zresztą w tabelce też wpisała dziewczynka :-) Elzuniaw ja też się spłakałam. A dziś w nocy nie mogłam zasnąć bo tak strasznie chciałam przytulić mojego Malucha że się nakręciłam i cała podniecona byłam. No ale już nie długo i będę go tulić non stop. Cama mimo wszystko kup sobie ten Lactovaginal jak dziewczyny radzą i zacznij stosować tak z 2 dni po ostatniej Nystatynie. Aguniek też słyszałam że w Zamie śnieg leży, aż mi się zatęskniło, no ale jeszcze 2 tygodnie i jadę. Tojah ale miałaś czuja, wywołałaś Kikę i jeszcze dopisałaś że za chwilę zacznie się rozpakowywanie :D Madzia_mi ale masz dużą dziewczynkę :-) czyli chyba jednak CC u Ciebie ze względu na to ułożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kończę własnie sniadanko. na deser zapycham się pączkiem. Trudno, chudsza już nie będę hihi.. No wiecie, ma się tego czuja. ;-) Ale na serio to też już wczesniej miałam Kikę wywołać,bo coś kilka dni jej nie było,a wiem,ze miała problemy z cisnieniem. O szpitalu nie pamiętam,by ktoś pisał. I też pamiętam,ze miałą mieć druga córcie. Tak jak ja. Ale ja takich zmian porodowych nie chcę, wczoraj wyprałam różowe śpioszki i taki kolor ma zostać hihi I w ogóle przepraszam wszystkie! już się ugryzłam w palec i język za to co napisałam,że Sylwka niekoniecznie będzie pierwsza, bo do jej terminu są 2 tyg i jeszcze z 5 z nas się może rozsypać...i wywołałm wilka z lasu.;-) A jak się Agniesiulka nie odezwię to jej nakopię w tyłek! Bo wierze,ze siedzi grzecznie w domu,a nie na porodówce! Jej termin był jeszcze odległy. A KIka spokojnie już mogła rodzić. Madzia - TY też już -patrząc na wagę dziecka- możesz rodzić. MOja niewiele więcej miała po porodzie,tylko była dłuzsza,bo 54cm. Zatem niech Twoje dzieciątko jeszcze podrośnie :-) kiedy masz wiztę, bo już się pewnie na cc umawiasz teraz? A terminem z usg bym już się kompletnie nie zajmowała, na tym etapie nic on nie mówi. Lisa- też się obruszyłam,ze jacyś obcy nam tu tabelę bedą przestawiac. :-) Co to za porządki. :-) Mufi - super, taki układ może byc. :-) Wszystko się ładnie mieści. i TY też miałąś nosa, by tabelę rodzących wstawić hihi Elzunia - trudno mi coś powiedzieć, może buzię bedzie ładnie widac. Nie miałam tak wysoko w ciąży robionego usg 3d. A w ogóle to się zastanawiam,czy sobie jeszcze nie iśc kontrolnie na usg ,bo to 4 tyg tylko zostały. a ja bym mniej więcej chciała wiedzieć jak duże dziecko mogę mieć. Ale to trzeba oczywscie prywatnie, chyba,ze namówię moją gin- tego 2 stycznia na mały rekonesans,ale wątpię,by była taka szlachetna. Dobra, a ja dziś drugą tura prasowania musze zrobić, wstawiałm już pranie z pieluchami, kocykami i białymi rzeczami. Na obiad jakieś zeberka zrobię, bo samosię robi i szybko i nawet mojemu dziecko smakuje takie mięsko. A ona bezmięsna prawie jest. Noga mnie dalej boli, czekam do jutra i bedę zła jak nie przejdzie. Oj bardzo będę zła. A w ogóle to mój mąż sobie od pon na 3 dni słuzbowo wyjeżdża i już się martwię,ze padnę tu... sama z Młodą. bo dziś jakiś katar ją dopadł i jak nie uda mi się jej do żłoba zaprowadzić to 3 dni z nią będzię bardzo intensywne. OJ ona nie lubi nudy! Ale jest tak pomysłowa,ze sama mi zadania wymysli i robotę. a ja będę z jezykiem za nią ganiac. :-) Miłego dnia! I prosze do niedzieli nie rodzić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam kiedy mogę ale, że macie tempo kosmiczne to nie nadążam i skacze po kilka stron i widzę, że w międzyczasie tabelka ewoluowała i zniknęłam z niej:( Może mnie ktoś dopisać: 30 lat, 4.01, Szczecin, dziewczynka. Nie wiem czy to już było, wspomnienia z ostatnich dni ciąży:) http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3912093&start=0 Pozdrawiam pierwszą mamusię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tojah przepraszam, zapomniałam wam wcześniej napisać, ze mam męża w domu przez 24h/dobę i zarzadzam mu co chwilę co i jak ma sprzątać :) głupio mi na kompie siedzieć jak on sie tak uwija :D z resztą krzątam się i sprzątam co mogę. a chcę zrobić jak najwiecej póki on jest w domu. poza tym ostatnio miałam mega dołowiasty czas i nie chciałam smęcić, by znów mi nie wytknięto, że maruda jestem :o przeleciałam was pobieżnie, bo żeście naprodukowały, a jedna to szczególnie sie naprodukowała :D kika :D KIKA gratulacje. wow. szybko rozpoczęłaś sezon styczniówek :D prawie prezent mikołajkowy :) wypowiem sie szybciutko w temacie staników - ja jeden aseksualny bez fiszbin, miękki mam, bo po porodzie miałam taki nawał, ze mąż leciał mi kupić na te moje balony wielki spadachron :D uzywałam jakieś 3-4 tyg i poszedł w odstawkę. teraz nie wytrzymałam i już miesiac temu kupiłam sobie usztywniane przez neta, noszę juz teraz i będą na po "nawale" pokarmowym. jestem z nich mega zadowolona. no i na koniec pytanie. czy któraś robiła progesteron około 34tc? bo ja zrobiłam i mam 1364 a norma (80-297). do mojego gin nie mogę sie dodzwonić, bo jest w szpitalu i pewnie ma jakąś operację... bardzo proszę o podpowiedź. dodam, ze biorę duphaston. no, uciekam, bo powiedziałam mężowi, że tylko siadam by spytać o ten progesteron a siedzę tu i czytam już nie wiem jak długo :D:D:D gdybym się nie odzywała za często do poniedziałku to nie znaczy, że siedzę na porodówce, ale że męża ganiam z miotłą po domu :D👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Gratulacje dla KIKI !!!! dużo zdrówka dla was!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Dawno nie pisałam, ale staram się czytać regularnie i nie mogę uwierzyć, że jesteśmy już tak blisko mety :) Kika - ogromne gratulacje! Koniecznie napisz coś, gdy już będziesz mogła! Jak tak dalej pójdzie, to styczniówek będzie więcej w grudniu niż grudniówek, bo z ciekawości niedawno zajrzałam i tam dzieciaczki wcale się tak nie śpieszą :) A u nas to chyba połowa dziewczyn jeszcze przed świętami urodzi :) U mnie trochę przygód, choć na razie dobrze się wszystko kończy. Mam ciągle twardnienia brzucha, w zeszłym tyg. wylądowałam na izbie przyjęć, bo były regularne co 7 min. Ale na szczęście na strachu się skończyło. We wtorek znowu IP, bo synek bardzo marnie ruszał się od 2 dni i się przestraszyłam. Na szczęście KTG wyszło w normie i co najważniejsze - obudziło królewicza :) Dowiedziałam się, że nie powinnam rodzić na Inflandzkiej - ten szpital znam, wybrałam od początku i mam tam lekarza prowadzącego. Muszę rodzić na Karowej z powodu cukrzycy :( Ciągle jestem na diecie i muszę zwiększać dawki insuliny, bo wyniki ciągle są za wysokie :( A na Karowej nikogo nie znam i w przeciwieństwie do Inflandzkiej, gdzie wszystko jest za darmo, każą bardzo dużo płacić. Za poród rodzinny 1200 zł, znieczulenie 500, no masakra :( A jeszcze teraz powinnam być u lekarza co tydzień lub dwa, a moja się pochorowała i w sumie nie będę jej widzieć ponad miesiąc i taka się czuję bez opieki zostawiona, nie chcę iść do kogoś obcego. Wczoraj poszłam prywatnie na USG, na szczęście wszystko OK, tylko Maksio jest tydzień mniejszy i waży 2500 g. W normie, ale wielkoludem nie będzie :) Z szyjką coś się zaczyna delikatnie dziać, ma 2 mm rozwarcia. Mąż w weekend przygotował kącik dla dziecka, a ja zamówiłam na allegro naklejki na ścianę, już się nie mogę doczekać, aż przyjdzie paczka :) Z powodu leżenia moje zaangażowanie w przygotowywanie pokoiku i wyprawki było niestety bardzo ograniczone, więc to będzie wielka radość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elzuniaw -no to masz super bo u mnie niestety wyszedł wzrost obfity. Ale na szczęście wrażliwy na antybiotyki więc mam ogromną nadzieję że dobiję dziada. :P A własnie brałaś jakiś probiotyk podczas kuracji czy lepiej dopiero po zacząć brać. Bo coś mi się kołacze ale nie wiem co lepsze. :) No 15.12 to jakby nie było zacznie się 38 tydz. więc w pełni można będzie rodzić. Przynajmniej w pełni bezpiecznie 38-42 czyli w terminie. Ależ ten czas leci. :) Tojah, ty weź już więcej nic nie wywołuj. ;) Wiosna, Mufi cię dołoży do tabelki przy okazji jutrzejszej aktualizacji. :) Agniesiulka, nie robiłam progesteronu nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka - nie mam pojęcia, co oznacza taki progesteron i po co go się robi. Duphaston biorę od lat i wiem na pewno tyle, że nie wpływa on na wynik badania (ale luteina już tak). Nawet masz to napisane w ulotce. Więc wynik nie obejmuje tego progesteronu, który przyjmujesz w leku - nawet w ulotce o tym jest. Odezwij się, jak lekarz powie, co to oznacza, bo jestem bardzo ciekawa. I ważne - czy to są normy dla kobiet w ciąży czy ogólne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika gratulacje i wszystkiego najlepszego dla Ciebie no i dużo zdrówka dla Maluszka :) Chociaż jedna dobra wiadomość bo wczoraj miałam okropna końcówkę dnia... dziś wstałam chyba lewą nogą także do tego ta pogoda- szaro, buro, ponuro najlepiej nie wstawać ale trzeba trochę spraw pozałatwiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana Lena - "A u nas to chyba połowa dziewczyn jeszcze przed świętami urodzi" a tfu tfu tfu, nie kracz bo ja jestem z początku stycznia i nie chcę się rozpakować przed świętami Natel111 - mój też wrażliwy na antybiotyk więc zobaczymy, wiesz co ja miałam dopochwowo kuracje z erytromycyny i nystatyny więc bez sensu było cokolwiek brać bo to przecież też i na grzyba działa, natomiast zaraz po skończonej kuracji wróciłam do smarowania się provagiem z bakteriami kwasu mlekowego, minęło 10 dni i spokój, ale zapodam też teraz dopochwowo coś tylko zostawiłam lactovaginal u mamy w lodówce, jak tylko u niej będę to wezmę :) agniesiulka - odpoczywaj niech mąż gania z miotłą :), mój mąż przedwczoraj odkurzał i załamałam się...zawsze był taki dokładny a tu szuru buru z wierzchu i tyle, chwyciłam odkurzacz i porządnie odkurzyłam łazienkę za niego, przyglądał się to może się nauczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana Lena a ty co następny kruk. :P Oj wyluzujcie laski. Bo początek stycznia ma jeszcze czas a co dopiero końcówka. :) Elzuniaw, no fakt pewnie i tak leki dopochwowe dobiją wsio więc trzeba będzie brać po skończeniu kuracji. Swoją droga nie pomyślałam żeby spytać o to gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam szczerze że nie spodziewałam się ze mała waży aż 3200 :P hahaha obstawialam max 2500:P haha ale wsumie trzeba sie cieszyć:) Co do CC, to ten lekarz co robił mi usg powiedział ze CC sie wykonuje w momencie pierwszych skurczów czyli akcji porodowej, :P wolalabym chyba miec umuwiony termin i pójść a nie tak no wiecie z zaskoku:P Wizytę mam w najbliższy wtorek, i podejrzewam ze może ze wzgledu na wage dziecka zrobi mi wczesniej cc, niż przy rozpoczeciu skurczy:P ale nie znam sie wiec nie wiem:P Dzis z rana byłam na badankach krwi:) mam już z głowy, jutro tylko mocz:) elzuniaw1- ja wlasnie mialam wczoraj usg 4d, i bardzo fajnie bylo widać twarz:) wiec mysle ze warto zwlaszcza ze jest dobra oferta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna lena spokojnie :) odbijesz sobie po porodzie, albo skorzystaj z opcji allegro.pl ;) wiem, zę to nie to samo co pomacanie kocyka, czy kołderki, ale wybór większy niż w sklepie :) dzieki za info o duphastonie, widzisz, ja nawet tego nie wyczytałam tam, a czytałam kiedys całą ulotkę. hmmm, sama nie wiem jak to w takim razie jest... ale w sumie musi podwyższać progesteron, bo przecież po to sie ten lek stosuje... w nawiasie podałam normy dla III trymestru ciąży, które wydrukowało mi laboratorium. no nic, czekam aż gin oddzwoni. elżunia :D hehe, gania ze szmatką na razie :D umył okna, ja pomyłam kwaity, wstawiłąm 2 pralki, namoczyłam firanki... jedziemy teraz na zakupy, potem po tesie do p-la i potem znów sprzątanie - szafy, lampy i wszystko co na górze. moze starczy mu sił, by jeszcze dzis drewno w przedpokoju pomyć... ja zamykam oczy jak mój sprząta :D po co sie denerwować :D kiedys to się mu przygladałam, ale wynikały z tego same kłótnie, więc opóściłam, robi jak umie :D aaaa, i znalaząłm na niego sposób :D dziś ściąga firanki u tesi i mówi "matko, ale czarne" ja na to "no, biedna tesiulka wdycha te roztocza" a on na to "musimy częściej myć okna" :D normalnie uwielbiam jak tak sam na coś wpadnie :D a dla córuni to już wszystko zrobi :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, Wiecie co ja wczoraj wieczorem jak się kladlismy z mężem spać mówię do niego, że jedna z dziewczyn na forum właśnie się dziś rozpakowala a miała termin na styczeń. To padło to już? No to jeszcze powiedziałam,.że miała termin na 3 a ja na 11 to tak jakby za tydzień u nas mały już.wyszedł! A mój mąż na to: ale mi się goraco w żołądku zrobiło.. hihi a co ja mam powiedzieć? Jak mi się gorąco zrobiło? Niby wiadomo, że poród i maluszek coraz bliżej, ale dla mnie to jednak jeszcze daleko.i takie nie realne jeszcze. Też tak macie? Mufi Tak pobieżnie przegladalam forum grudniowek i tam 2 dziewczyny, które piły te nasze herbatki są już po porodach sn i ich relacje są całkiem całkiem. Oczywiście trudno powiedziec czy to herbata zadziałała, ale moze? To trzeba pić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam info od siostry, która ma 5-cio miesięcznego malucha, ze jest teraz w promocji proszek Jelp: http://zamowienia.present-service.pl/?mid=3285954 2 opakowania po 5,4 kg każde (color i fresh), bez opłaty za przesyłkę, za 99,90. Kurier przyniósł po 2 dniach od zamówienia. Zamawiam też emulsję do kąpieli - tez oczywiście w promocji:) http://www.e-zikoapteka.pl/product/details/promocja-oilatum-soft-emulsja-500ml-drugie-opakowanie-emulsji-oilatum-soft-500ml-z-pompka-dozujaca-w-prezencie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi - wiedziałas kiedy tabelke zrobic:) Mmm nasz piekny Zamosc, kiedy ja tam ostatnio byłam...chyba pod koniec maja, a u rodzicow we wrzesniu. Rano myslałam o tym bo ktoras z Was pisała, ze to Kika bedzie pierwsza. Mufi, Ty nasza wrozko :) Tojah - Ty juz tez nikogo tak skutecznie nie wywołuj, prosze Cie :) Agniesiulka - witaj, co do progesteronu to robiłam tylko na poczatku ciazy. Madzia_mi - duza masz coreczke. Gdzie sa nasze kolezanki - Kajek, Edzia i Agus83 dawno nie pisały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam teorie my bardzo chcemy dotrwać do stycznia i dlatego tyle potencjalnych rozpakowań i niepotencjalnych ale realnych a grudniówki chcą urodzić przed Świętami i dlatego u nich ciężko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi, Aguniek - ahh.. Zamość :) ja ostatni raz byłam tam w maju, później mój mąż z córką byli w sierpniu. Jak się bliźniaki urodzą to już mówiłam małzonkowi że w czerwcu-lipcu na 2 -3 tyg. jadę z dziećmi do rodziców do zamościa. Z wrocławia jest niestety daaaleko i będzie wyprawa.. Do mnie to też nie dociera że już wkrótce nie będę miała brzucha. Przyzwyczaiłam się do niego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już sama nie wiem kedy chce sie rozpakować:D moze być nawet od razu po świetach hehe, ciekawe czy jesli mała jest juz sporo to poród może być szybciej? ciekwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Youstta a ty masz termin cc już ustalony? Jagódka no ciekawa teoria. :) Madzia_mi, gdy ci termin ustalą to nie będzie wyjścia -trzeba będzie się dostosować. A ja wczoraj włączyłam sobie "Porodówkę" na TLC. I tak sobie wchodzę w klimaty porodowe. hehe, póki co pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natel111 - wiem:P ale chyba już bym chciala być po porodzie:P miec to z głowy ze tak powiem hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arraska
Cześć Dziewczyny. Mam pytanie co do wyprawki, kupiłyście śpiworek do fotelika samochodowego (z możliwością zapięcia pasów)/gondolki czy też można ograniczyć się do kombinezonu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziu, no żadna z nas nie ma wyjścia -wszystkie nas czeka poród. To pewne. :) inna sprawa że jedne szybciej a inne później. w sumie to nie wiem czy wielkośc dziecka wg usg jest podstawą do wykonania wcześniejszego cięcia. Hm. Ale dowiesz się wkrótce więc już nie marudź. Co ma powiedzieć cała reszta która nie ma zielonego pojęcia czy urodzi wcześniej czy np. dopiero w 42tc? ;) Arraska, ja mam zwykły kombinezon. Myślałam o śpiworku ale w koońcu nie kupiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika wielkie gratulacje :-) Już pierwsza rozpakowana,aż się zdziwiłam:-) dla mnie to też takie nie realne :-) ale dziś snił mi się mój dzidziuś :-) Jutro wizyta u gin i zakupy :-) Jeżeli któraś z dziewczyn ma ochote ulepic bałwana,to zapraszam do małopolski:-) od wczoraj u nas bialutko, i dziś od rana sypie :-) tak się świątecznie zrobiło :-) I kobitki nie wyrywac sie tak,tylko czekać grzecznie do stycznia :-) Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×