Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

socjo - gratulacje, uściski dla synusia! :) to nas kolejna zaskoczyła :) no ale napisz cos więcej, ile maleństwo waży? :) chociaż pewnie masz ważniejsze rzeczy na głowie ;-) aniela - byś się chociaż do tego kieliszka nie przyznawała :/ ira1 - ja mam to samo ze słodyczami, po prostu wsuwam jak szalona, najgorsze, że pełno tego w domu, a jak się tak leży i odpoczywa to ręka świerzbi :/ martini657 - no to przynajmniej wiesz juz na czym stoisz z tym porodem i możesz się konkretnie nastawić yourmind - a sluchaj jakiego typu to są zwolnienia i kiedy przysługuja? to na teraz i to połogowe, potem chyba chodziło ci o urlop ojcowski 14 dni, nie tacierzyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki socjo -wielkie gratulacje kochana no proszę sypiemy się heheh Ja wczoraj byłam u rodziny gdzie jest 9 miesięczny Mateuszek słodki chłopczyk wiecznie uśmiechnięty wesoły Jak tak z nim byłam prawie cały dzionek to szczerze ,ale już bym chciała aby malutka sie urodziła coś pięknego jak takie maleństwo się tuli do swojej mamy taty.... a tak to nic u nas się nie dzieje pozatym ,że święta tuż tuż i nie wiem jak wytrzymam ?? szybko się męczę ostatnio spać wogóle nie moge lewy bok odpada bo cięzko mi się oddycha plecy odpadają bo zaraz muszę iść do toalety a prawy bok bo mała się cały czas wierci .... i trudno zasnąć wogóle ostatnio spać nie mogę są dni ,że mała się tak wypnie po prawej stronie ,że myślę ,że mi zaraz serce rozsadzi... i wtedy poprostu aż się łzy csną do oczu.... Codziennie pierzemy kolejną turę ubranek itp kupiłam juz sobie koszulę do karmienia kapciochy do szpitala szlafrok i drobiazgi dla malucha .... co tam jeszcze .... hymmmm mam wrażenie ,że grzybica mi wraca już nie mam siły do tego naprawdę kochane kupowałam płun do prania Loveli w biedronce za 12,90 ten sam płyn w rossmanie 21zł niecałe jaka różnica... a miałam sie jeszczez zapytać czy mogę stopy smarowac Lioton 1000 na obrzęki ?? bo kurcze kupiłam wydałam 30zł i sama nie wiem chociaz farmaceutka powiedziała ,że spokojnie mogę smarować.... to może tyle... a Madzia_mi pewnie będę nocować z 24 na 25 w piastowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Socjo, no ogromne gratulacje. :D Napisz więcej -kiedy urodziłaś i w ogóle coś o maluszku. :) Wódki nawet jako sposobu na ciśnienie jakoś sobie nie wyobrażam w ciąży w ogóle. Ale każda ma swój rozum. :) Ja mam jutro wizytę i jestem bardzo ciekawa co tam słychać u lokatora w brzuchu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to się zastanawiam czy to forum jest styczniowe czy grudniowe? :P do stycznia jeszcze 11 dni a tu już tyle dzieci na świecie i to jeszcze z terminami na koniec miesiąca. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Socjo Serdeczne gratulacje! Napisz.coś więcej jak będziesz miała chwilke. Dużo zdrowka dla Ciebie i maluszka. Agniesiulka Oj szkoda mi Ciebie, że tak to wyszło. To ja trzymam kciuki żeby jutro z rana kardiolog się zjawil i pozwolił Niusia zabrać do domku :* Aniela Ja po Twoim pierwszym poscie o twojej "kuracji" na ciśnienie byłam przekonana, że to żart. Ale kolejne... :-( Mąż mnie wczoraj pytał, jak czuje czy urodze jeszcze w grudniu? :-) ale ja myślę, że bez problemu wytrwam do.stycznia a pewnie jeszcze będzie tak, ze sie przeterminuje. :-) Popijając 2 dziś herbatke czekam na choinkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje socjo :) A na kiedy był termin ?? nie mogłam się doszukać w tabelce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski ocjo wielkie gratulacje wypocznijcie i napisz kochana jak to u ciebie wygladal porod. martini a z kad wiesz ze faolka bedzie miala cc jutro? oj to napewno jest w stresie..... ja tez jutzro mam wizyty i jestem bardzo ciekawa ile moja dzidzia wazy i mierzy i po swietach odrazy na zakupy beda przeceny he he Ja czuje sie dobrze nie narzekam myje podlogi, odkurzam chodze z psinka na spacery, w noc jest ciezko z przekrecaniem ale to normalne przecirz brzuch jest ciezki. A i ta zgaga cholerna zgaga meczy mnie to codzien to samo rennie to juz nie licze paczek ile zuzylam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak myślicie moge używac Lioton 1000 na obrzeki podczas ciazy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cama - nie odpowiedziałam wcześniej bo nie mam bladego pojęcia, na ulotce w necie jest tylko "W okresie ciąży i karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem. " nie pomogę Ci kochana, nie wiem, nigdy tego nie używałam, a w ciąży nie potrzebowałam ale mogłaś kupić żel z kasztanowcem jakikolwiek np. ten http://abcurodze.pl/sklep/p,zel-do-nog-z-kasztanowcem-50-ml-floslek,98 ale jak farmaceutka twierdzi, że jest ok to pewnie nie zaszkodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniela- powiem tylko o kurwa ale jestes glupia:! nie moglam sie powstrzymac od tego stwierdzenia, twoja sprawa Twoje dziecko, ale jak widac głupota nie zna granic. martini ciesze sie ze juz wiesz na czym stoisz:) fasolka 99 to jutro trzymam kciuki za pomyslną cesarkę Gosia32- mam nadzieje ze juz tulisz swoje maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama_85- ja slyszałam ze tego typu maści nie wolno stosować. ale jak masz numer do swojego gina to zadzwon i spytaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi zapomniałam o Gosi32:( ciekawe co tam się okazało Aniela- ja rozumiem, że ciśnienie bo sama miewałam niskie, co prawda teraz za wysokie, ale jak mi spadało to kawa, spacer i wracało do normy... ale żeby kieliszek? kurczę, znowu jakaś kropla mi poleciała... jakby woda, ale tylko odrobinkę. zgłupiałam zupełnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dziś miałam wizyte i zostałam przebadana i wiem ze wszystko ok i ze syn sie jeszcze na swiat nie pcha, brzuch wysoko, szyjka ok raczej grudniówką nie zostane a tak to zrobiłam z tego wszystkiego duze swiateczne zakupy no i kupiłam sobie druga koszule do szpitala - rozpinaną, doszłam do wniosku ze potrzeba dwie, w końcu moze sie cos polac pobrudzić i gdzie potem w takiej koszuli chodzic, nie miałam w domu innych odpowiednich bo zazwyczaj spie w rozpinanych pizamach (stare) albo koszulkach na ramiaczkach :( a nowe koszule i pizamy nie maja rozpinania i nie wiem jak bym w nich karmiła poza tmy w Biedronce były po niecałe 2 zł pomarańcze i sie ciocie wczoraj na zakupy rzuciły, a dzis sama weszłam i sobie kupiłam i wcinam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Socjo - gratulacje!! Napisz więcej, jak trochę odsapniesz :) Byłam dzisiaj w szpitalu na ktg i sprawdzali, czy wody się nie sączą - i całe szczęście nie. Ale ponieważ jest ich zmniejszona objętość, mam się zjawiać na badaniach częściej - USG, badanie gin. i ktg. Martini - ja podejrzewałam, że mogą się u mnie sączyć, bo zwiększyły mi się upławy - no i podczas USG wykazało, że płynu owodniowego mało. Ale jak masz wątpliwości, możesz podjechać do szpitala i sprawdzą (mają testy). Tojah - moja dziewczynka na każdym USG okazywała się malutka, ale teraz jakoś proporcjonalnie mało podrosła, więc się zmartwiłam. Ale dzisiaj lekarz pocieszył mnie, mówiąc, że taka widać jej uroda i nie ma co na zapas się stresować. A poza tym uważam jak Wy wszystkie mi podpowiadacie - to tylko USG, a że się czasem myli, Kika wie najlepiej :) Tojah - ja też wierzę, że to szczęśliwe forum :) Millea - ciśnienie mam idealne od początku ciąży, nic się z nim nie dzieje, 120/70 :). Gapp - racja, lekarz powtwierdził, że z powodu małej ilości wód obraz USG jest niewyraźny, więc znów większe pole dla błędu w pomiarze. Lisabell - haha, no to fajny tekst pani doktor, nie ma co!! Nie mogła się powstrzymać od głośnego myślenia... Sylwka - generalnie staram się zdrowo odżywiać, ale przyznam, że od wczoraj nie przejmuję się już, że banan ma dużo kalorii a jabłka przed snem niewskazane, bo cukier..., trudno, trochę się utuczę ale to witaminki dla mojej dziewczynki :P Aniela - bez komentarza, zszokowałaś większość z nas, jak widzisz...:( Elżunia - dobrze, że jesteś. Nie zanudzasz, pisz, jak masz ochotę się wygadać :) Ale nie przejmuj się niczym, będzie dobrze :) Agniesiulka - trzymaj się dzielnie. Dobrze, że masz Tesię w domku, a Synek dołączy lada chwilka :) A tak w ogóle to faaajne jesteście, ciekawie byłoby spotkać się kiedyś na żywo :) Ale to trochę nierealne, bo jakie miasto byśmy wybrały?? Jak my z całej Polski a nawet spoza! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagódka - super wieści, gratulacje :) Mnie dzisiaj lekarz powiedział, że do sylwestra powinnam wytrzymać :). Ale dodał, że w sumie to nigdy nie wiadomo. Ale ja zakładam, że przed 7 stycznia córka nigdzie się nie wybiera :) To i tak 2 tygodnie przed terminem, ale już bezpiecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
monia_aa u mnie normalne ciśnienie to zawsze 120/80 , inne to już nie za dobrze i ja to odczuwam , np jedni mają tak ,ze cały czas mają niskie i się z tym dobrze czują inni zaś mają poprawne a inni wysokie i nic im nie jest u mnie to wygląda tak że zawsze jak spada to ja też się rozkładam . U lekarza byłam z tym ale tu u nas nie dają leków na niskie ciśnienie bo uwarzaja ,że szkodzą na żołądek itd więc jak już to ostateczność ,ale to chyba by mnie musieli już na erce wieść do szpitala żeby coś mi dali ale ja się staram podnieść jak już czuję ,że coś sie ze mną dzieje . elzuniaw1 Natel111 Ja się tego nie wstydze a chyba lepiej ,ze wypiłam i sie ratuję niż mam się przenieść na drugi swiat nie ? Ja też bym nie piła gdybym nie musiała ale to była już ostateczność i ta ostateczność ze 3 razy się zdarzyła może . Wcześniej piłam glugoze lub jadłam ale też za bardzo nie działało , i zanim mi się podniosło to i 3-4 godziny mineły . Dobrze ,ze jednak teraz nie musze się marwić bo tak jak by ciśnienie mam normalne gdzieś od połowy ciąży . zobaczymy jak będzie po ...:P mam nadzieję ,ze już nie wróci mi to martini657 ku..zwz ja nawet skakałam na skakance co mi lekarz doradził ,po schodach i nic |!!! ja mdlałam !! jak mi spadało!! Uwierzcie gdybym nie musiała to bym nie wypiła i nawet mi to na myśl nie przyszło by wypić gdyby moja rodzina we mnie nie wmusiła tej wódki bo byłam ledwo przytomna !! to oni mi podali ten kieliszek i tym sposobem po paru minutach doszłam do siebie , a oni już prawie na pogotowie dzwonili, to wujcio był taki zdolny by mi wlać to do gardłą :-) i w sumie to mu dziękuję !! Zresztą to bez zróżnicy ,może jak byście widzieli jak wygląda człowiek w takiej sytuacji ,drgawki i tak dalej ( nie robie z siebie ofiary ,ale życie mi jeszcze miłe), w ciązy czy nie to byście sami tak zrobili ...Nie będę się rozpisywac bo to nie ma sensu Po za tym od 3 kieliszków wódki przez całą ciążę jeszcze się nigdy żadnemu dziecku w brzuszku nic nie stało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz nic nie pisze na ten temat,brak mi slow. ale wiesz co pare tabletek na unormowanie cisnienia =chory zoladek? (od razu by nic chyba nie bylo) czy pare kieliszkow alkoholu=ryzyko chorego dziecka. tym bardziej na poczatku ciazy gdzie wszystko sie ksztaltuje, dla mnie wybor oczywisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniela Ty się służbą zdrowia nie zasłaniaj bo ja mieszkam w Anglii i wiem jak to tu wygląda, fakt że nikt nie traktuje tu ciąży jak chorobę ale nikt też nie lekceważy ciężarnej i jej dolegliwości. Ja Ci powiem tylko tyle wyobraź sobie swoje dziecko wielkości banana, bo takie było malutkie do połowy ciąży i takiemu maleństwu wlewasz do ust kieliszek wódki. Cały. Bo chyba zdajesz sobie sprawę z tego, że takie maleństwo nie ma ukształtowanych narządów wewnętrznych a wątroba nie radzi sobie z toksynami. I na podstawie tego co wyżej napisałam dalej jesteś w stanie cieszyć się z tego że wypiłaś? No to gratulacje. A swoim stanem się nie zasłaniaj bo lekarze by Ci pomogli jakby były ku temu powody. Ehh dziewczyny, nie potrafię tego zrozumieć... Co do sączących się wód. To może być śluz mimo wszystko, pod koniec ciąży ilośc sluzu może się znacznie zwiększyć i bywa wodnista. Ale jeśli się martwicie to trzeba to sprawdzić. A wody podobno sączą się w pozycji leżącej bo inaczej główka działa jak korek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
monia_aa tylko że ja nie dostanę nawet jednej tabletki na unormowanie bo niby z kąd lekarza mi powiedział ,że mi nic na to nie poradzi tak jest w szkocji nawet badań nie zrobił konkretnych , tylko na cukrzycę i na tarczycę czy może to nie od tego , o retny niektóre babki nie wiedząc że są w ciąży zdazy im się wypić i wiecej potem się okazuje o ,,rety co ja zrobiłąm ...,,a jakoś wszystko jest w porządku potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
kushion to dziwne ,że ja byłam , MÓWIŁAM I PROSIŁA I CO DUPA ,lekarze ....brak słów tymbardziej w ciąży NiC NIE DADZĄ poza paracetamolem !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodziło mi o tacierzyński( to to samo co urlop ojcowski) każdemu nalezy sie 14 dni pologowego (lub poprostu opieka nad malzonkiem) czyli 14dni teraz i 14 dni od 1stycznia i 14dni urlopu tatusiowego. Coś czuję ze jak dotrwam do konca roku to bedzie sukces...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniela nie chce mi się szukać ale pamietam że mi napisałaś kiedyś, że masz gdzieś możliwośc darmowego Epiduralu bo to niesie pewne ryzyko dla dziecka a Ty wolisz nie ryzykować. Dziwne masz to myslenie cholerka... Epidural beee a wódka ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×