Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

no dziewczyny, w końcu powiało optymizmem. Super :)) Rimela - ja też mam weselisko 2 lipca i jak na razie też nie mam "kreacji". :) będzie cięzko, bo w sumie to w zwykłe kiecki się nie zmieścimy, a na ciżowe jeszcze brzuszki za małe, Ale cośtam znajdziemy :)) kasiek1984 - w tak wczesnej ciąży to rzeczywiście lepiej unikać antybiotyku, chociaż niektóre np. Duomox, Zinnat jest bezpieczny. Ja płukałam gardło na początku ciąży solą, i naparem z szałwi. Polecają też rozcieńczoną wodą utlenioną, ale poczytaj na necie czy w ciąży można. Jadłam też dużo czosnku i hektolitry herbaty z miodem i cytryną. Do h&M też się wybieram.. mają naprawdę fajne spodnie. Madzia_mi - ja polecam szkołę rodzenia. chodziłam tam razem z mężem. Naprawdę byłam i ja i mąż spokojniejsza podczas porodu... miałam poród rodzinny. Te treningi "oddychania" na szkole rodzenia były bezcenne podczas porodu. Przydały mi się też później notatki odnoście karmienia piersią. Nauczyłam się też jak się dziecku zakłada pieluszkę, bo serio, nie miałam pojęcia. Płaciłam 2 lata temu 350 zł za 10 - 2h zajęć. Teraz wiem, że dużo jest bezpłatnych, bo są dofinansowania. agniesiulka - to się dzisiaj wystroiłaś ;) fajnie :)) monia_aa - ja tsh miałam 0,41 i jest ok, więc u Cibie też mieści się w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Witam wszystkich chciałam się pochwalić :P byłam dziś na usg i wyszło świetnie wszystko w porządku z maluszkiem, skakał przy badaniu rozwija się prawidłowo i ma już 5,5 cm to już 13tc. I przeprowadzka nie zaszkodziła a się trochę nanosiłam i na przesuwałam ufff. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mufi chętnie posłużę później radą :) naprawdę u małej nie ma żadnej potrawy, której by nie jadła i myślę, że to od tej mojej techniki taki sukces. a co, będę skromna :D yosta a co! :D tyle, ze teraz mąż sie pewnie bedzie dobierał, a nie mozemy, buuuu, poza tym nie chcę by mi popsuł fryz :D:D:D:P a już mi sie pytał, na co mi fryz na jutro, czy sie gdzies wybieram :D no, nie wybieram się, ale jak już sie wypłaciłam to niech mi na 2 dni starczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek1984 youstta ma rację. Daj sobie spokój z tym antybiotykiem. Teraz to lekarze rodzinni przepisują antybiotyk na wszystko, a powszechnie wiadomo że na wirusa nie działa nic. A potem zdziwieni że jak dopada człowieka zapalenie płuc to żadna kuracja antybiotykowa nie działa. Ciepłe mleko z czosnkiem i do łóżka i na pewno pomoże, a już na pewno nie zaszkodzi. Poza tym na internecie jest z milion domowych sposobów na przeziębienie bezpiecznych w ciąży. Ja sobie kupiłam fenistil na moją wysypkę bo mi lekarz pozwolił, ale jak przeczytałam - nie stosować w i TC to mnie zmroziło i wolę się drapać do krwi a nie narażę mojego maleństwa. Sorki za wykład ale trafia mnie jak co niektórzy lekarze skrzętnie korzystają z ofert przedstawicieli. Jak chodzę do swojej rodzinnej to po prostu bankowo mam przepisany duomox, żebym nawet poszła z biegunką :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojah
Melduję się po wizycie. Wszystko super. Małe fikało jak szalone. Długość 4,4cm. Niestey pani nawet nie kwapiła się wspomnieć nic o płci. Poprzednio pan nam na tym usg już powiedział i zgadzało się. Dziewczyny, ja to się cieszę,ze na zimę rodzimy, poprzednie dziecko mam z listopada i po 2 tyg już grasowalismy na spacerkach. całą zimę przechodzilismy do -10stopni bez problemu mozna wychodzić. Czasem tylko nadmiar sniegu nas ograniczał. A na lato Mała już do spacerówki przeskoczyła. I nie kupowałam kurtki zimowej, na szczęście wtedy nie musiałąm,chodziłam w zimowej, nie dopiętej i na to ponczo. całą xciąże właściwie w ponczo przechodziłam. :-) Do do gotowania to my się żywiliśmy na początku słoiczkami i na wyjazdach nie miałam przez to problemu,a że my non-stop w trasie jestemy hihi, takie powsinogi,to było to bardzo wygodne. jako,ze lubimy na parze gotowane jedzonko to mała też polubiła i teraz jest wszystkożerna. Nalesniki ze szpinakiem uwielbia. I bardzo szybko zrezygnowała z takich potraw dla dzieci, dla niej gotowanych, bo mroziłam jej zupki i rózne dania. teraz musi mieć na talerzu to co my, w takiej samej konsystencji,żadne rozgniecione ziemniaki, tylko dorosłe jedzenie. I szybko zaczeła sama jeść. to też plus. Ale ja na to jej pozwalałam,na samodzielne próby. A dużo rodziców nie pozwala,bo dziecko brudzi, bo mało zje i takie tam. I fajnie macie,ze h&m posiadacie w pobliżu, u nas nie ma. Ja się ubieram głównie na allegro,zatem ciążowe też tak zakupuje. Kasiek - zdrówka! :-) i ja bym się wstrzymałą z antybiotykiem, próbuj po domowemu ,jak się nie da to wtedy antybiotyk! :-) Agniesiulka - i o to chodzi, fryz naprawiony, kieca cudna i spotkanie udane. Ja niby staram się do dzieci nie przywiązywać, bo już tak dużo przeze mnie przeszło,ale na koniec i tak się popłaczę. :-) nawet na koloniach hihi.. Mufi - hihi, oj tak na Wielkanoc z wózkiem do kościoła.. ja to czuje,ze na Wielkanoc to większość chrzcić będzie :-) Singusia - witamy, coś więcej o sobie prosimy! :-) Vivanili - łap te psiaki:-) powodzenia! Aniela - super! Dobrej nocy Wam życzę. Ogi - a jak tam u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka90
Czesc dziewczyny słuchajcie może któras z Was mi pomoże...w piąek powinnam dostać okres, ale ani widu ani słychu...bolą mnie cholernie piersi są nabrzmiałe, brzuch (ból podobny do okresowego) jest może raz na dzień...raz mnie mdli cały dzien raz nie np. w sobote i w niedziele było mi niedobrze a dziś lepiej...duzo nie jem bo też mnie mdli...ale wczoraj robiłam test i wyszedł negatywny...czy mogę być w ciąży?dodam że okres miałam zawsze regularnie...a tu lipa...pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patka90 nikt Ci tu nie odpowie na to pytanie bo każdy ma inne objawy ciąży. Najlepiej iść na badanie krwi albo do lekarza. Moim zdaniem nie jesteś bo na po takim czasie test powinien wykazać, ewentualnie zrób jeszcze raz. Ja przed spodziewaną @ która ostatecznie na szczęście nie nadeszła miałam takie bóle brzucha jak przed okresem. Popłakałam się że znowu nic z tego, mąż załamany. Minął kolejny dzień a @ dalej nie było. W kolejnym dniu zrobiłam test i wyszły dwie grube kreski. Dziewczyny jeszcze jedno pytanie. Jestem"herbaciarą" i kupiłam sobie właśnie czerwoną herbatkę a tam napisane - nie zaleca się stosowania w ciąży, wiecie coś na ten temat? Inne mogę pić? Zieloną, białą, owocową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mufi z tego co wiem, to czerwona herbata zawiera dużo teiny, która jest ważna w ciąży-szczególnie pierwsze 3-4 miesiące, bo może powodować ANEMIE płodu. nadmierne spożycie czerwonej herbaty może powodować hipoglikemię, co niestety może być tragiczne w skutkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny pisałam tutaj z wami gdzies z 3tygodnie temu no i na nowo podkusiło mnie żeby się odezwać. Otóż dla tych co mnie pamiętają to plamienia mi ustały ale duphaston nadal biorę 2*1tabl. U mnie zaczoł się właśnie 3 miesiąc i przytyłam już 3kg:( co mnie martwi to że nie mam żadnych mdłości ani nie wymiotuje:( czy to normalne???? jedynie co to jestem senna, mam ogromny apetyt, czesto chodze siusiu, piersi mnie nadal bolą, pryszcze mi wychodzą w takich miejscach gdzie nigdy w życiu ich nie miałam tzn na nogach i dekolcie masakra:( a hormony tak mi buzują normalnie człowieka mogłabym zabić ale mam nadzieje że mi minie:) Wizyte mam 29,06:)A tak pozatym chciałabym wam zadać cztery pytanka: 1. Jakie badania miałyście robione do tej pory??? bo ja miałam Grupe krwi, Badanie ogólne moczu, Morfologie, próbę wassermana. No i niewiem czy nie jest ich za mało??? 2, Czy orientujecie się może czy kobieta z wadą wzroku może rodzić naturalnie???? 3, I co polecacie na ból zęba oprócz wizyty u dentysty 4. A jaki suplement diety możecie mi polecić bo gin powiedziała mi że na kolejnej wizycie zaleci mi Femibion Natal 2 no i niewiem czy jest dobry ???? Bo z tego co słyszałam to cene też ma chyba dobrą tzn wysoką:) A i dopisuje się do tabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK________WIEK____ TERMIN____MIASTO______PŁEĆ czarna1992____19______ 01.01___ Bielsko Biała____ ? madziatek_____26______ 01.01____Warszawa______ ? kika79________ 31______02.01____Rzeszów_______ ? Susełek________35______03.01____Olsztyn________ ? Madzia_mi_____ 21_____ 04.01____ Warszawa______ ? Gosiaczek 126__26_____ 04.01____ Raszyn________ ? spiderka_______28______05.01____ Tarnów________ ? foxy30________30______08.01 ____ śląskie________ ? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka____ ? Sandra________28______08.01______Kielce________? ogie__________ 31____ 08-19.01___ Koszalin _______ ? kasiek1984____ 27_____ 09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23_____ 09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23_____ 09.01_____ Tarnów________ ? Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin______ ? kizia__mizia____25_____10.01_____Wrocław_______? inka1989______ 21_____11.01_____ Wadowice______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ ? m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B______ ? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska___ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok______ ? Rimela________ 29_____ 14.01______ śląskie________ ? DoniaJulia_____ 31_____ 14.01_____ Oświęcim_____ ? Aless__________32_____15.01_____ Kraków_______? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy_________? youstta_______ 28_____17.01_____ Wrocław_____ ? -cukierkowa-___20_____18.01_____ Dolny Śląsk ____ ? Emma9999_____ 25_____18.01_____ Kraków_______? ivonne36______ 36_____ 18.01_____ Gdynia_______ ? Ebel__________ 33_____ 20.01_____ Głogów_______ ? Ana Lena______28______20.01______Warszawa____? Mmalgorzataa8_ 29_____21.01_____ trójmiasto____? zoooja________ 23_____21.01_____ Podkarpacie___? kat-har-sis_____25_____22.01______Warszawa_____? Agusssia2008____21_____23,01______Wielkopolskie__? Vivanilli________21_____24.01_____ Śląskie _______? MelisQa_______ 22_____ 24.01_____ Poznań_______? iti___________ 34______25.01_____ Toruń________? ira1___________26_____???????_____ UK _________ ? monia_aa______ 23____ 26.01.______ wlkp ________ ? edkar2________32_______?________ Kraków______ ? Natalucha_____ 22_____ 28.01_____ trójmiasto ____? polajanka______30_____ 28.01_____ Dolny Śląsk_____?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co dziewczyny, ja tu jakaś niewidzialna jestem. ani odezwu na moje posty, ani cześć, więc uciekam stąd. sorki. spokojnego przebiegu ciążu i rozwiązania wam życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Witajcie :) Jak miło czytać te wszystkie dobre wieści z wizyt. Wspaniale dziewczyny. Tylko tak dalej. :D DoniaJulia, no weź daj spokój. Naprawdę nie warto o coś takiego się obrażać. Przecież nikt tutaj nie olewa nikogo innego specjalnie. Przy tak dużej liczbie osób na topiku nie ma szans za każdym razem odpowiadać wszystkim. Wierz mi już to kiedyś przerabiałam i naprawdę nie warto się unosić i uciekać. Lepiej wyluzować i pisać o tym co cię interesuje niż spinać się i starać się odpisać każdemu z osobna. :) Pisanie ma być przyjemnością a nie katorgą z nakazem odpowiedzi każdemu z osobna za każdym razem. Jestem pewna że każda z dziewczyn czyta twoje wpisy a że nie zawsze zostaną skomentowane to naprawdę nie ma co się denerwować. Poważnie. :) Agusssia2008, w temacie badań to ja miałam zlecone: morfologię, ogólne badanie moczu plus testy (test Griessa i TTC), glukoza w surowicy krwi, WR, Hbs, TSH oraz toxoplazmozę. Grupy krwi nie robiłam bo już miałam wcześniej oznaczoną. W temacie wady wzroku chodzi o niebezpieczeństwo odklejenia się siatkówki. "Zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wskazaniem do cięcia cesarskiego są wyłącznie zmiany zwyrodnieniowe na siatkówce zaawansowane retinopatie i odwarstwienie siatkówki. Liczba dioptrii nie ma tu więc nic do rzeczy, bo krótkowzroczność bez względu na stopień zaawansowania w ogóle nie jest wskazaniem do porodu operacyjnego. Poród nie powoduje bowiem pogłębienia się wady wzroku, w tym wypadku krótkowzroczności." Co do bólu zębów to moim zdaniem w ciąży to jedynie dentysta. Leków i tak nie można a poza tym po co kombinować? Suplementy diety -mój lekarz dał mi próbkę Matruelle, ale nie wiem czy będę to łykać bo tabletki są strasznie wielkie. Cenowo nie wiem bo nie sprawdzałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek25
doniajulia czym się przejmujesz?moje posty tez czesto sa bez odpowiedzi ale mi to nie przeszkadza;)jestem glownie wierna obserwatorka forum bynajmniej sie staram;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Mam nadzieję że nikt więcej się nie obrazi że odpisałam tylko dwóm osobom. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogie
wypisuę się dziewczynki z forum. Po badaniu jestem załamana. Lekarz powiedział, że z mieiączki to 11 tc i 3 d a z usg powiedziła, że zarodek wygląda na 7 tygodni. Powiedizał, że bardzo źle to wróży i że nikłe szanse aby rowzijał się prawidłowo. Jak dla niego diagnoza - dziecko przestało się rozwijać w pewnym okresie. Powiedzial żebym przyszła w poniezialek to zobaczymy co dalej. Dla mnie to wyrok. Na usg zobaczył też, że nie wiem czy pechęrzyk czy ciałko jest stanowczo za duże w tym okresie i że jest coś jeszcze jakiś pęcherzyk ale pusty. Powiedizł, ze u dziecka coś pika, chyba serce. Na koniec wiyty powiedział, ze mu przykro, ze tak wyszło... Od wczoraj bardzo boli mnie brzuch tak jak na okres. Wczoraj wzięłam 2 nospy a dzisiaj rano jedną ale dzisiaj nie rzestalo. W podświadomości wiem, że to koniec... tylko nie rozumiem czemu rano na wizycie powiedział, ze dziecko rośnie jak na drożdżach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogie
NICK________WIEK____ TERMIN____MIASTO______PŁEĆ czarna1992____19______ 01.01___ Bielsko Biała____ ? madziatek_____26______ 01.01____Warszawa______ ? kika79________ 31______02.01____Rzeszów_______ ? Susełek________35______03.01____Olsztyn________ ? Madzia_mi_____ 21_____ 04.01____ Warszawa______ ? Gosiaczek 126__26_____ 04.01____ Raszyn________ ? spiderka_______28______05.01____ Tarnów________ ? foxy30________30______08.01 ____ śląskie________ ? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka____ ? Sandra________28______08.01______Kielce________? kasiek1984____ 27_____ 09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23_____ 09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23_____ 09.01_____ Tarnów________ ? Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin______ ? kizia__mizia____25_____10.01_____Wrocław_______? inka1989______ 21_____11.01_____ Wadowice______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ ? m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B______ ? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska___ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok______ ? Rimela________ 29_____ 14.01______ śląskie________ ? DoniaJulia_____ 31_____ 14.01_____ Oświęcim_____ ? Aless__________32_____15.01_____ Kraków_______? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy_________? youstta_______ 28_____17.01_____ Wrocław_____ ? -cukierkowa-___20_____18.01_____ Dolny Śląsk ____ ? Emma9999_____ 25_____18.01_____ Kraków_______? ivonne36______ 36_____ 18.01_____ Gdynia_______ ? Ebel__________ 33_____ 20.01_____ Głogów_______ ? Ana Lena______28______20.01______Warszawa____? Mmalgorzataa8_ 29_____21.01_____ trójmiasto____? zoooja________ 23_____21.01_____ Podkarpacie___? kat-har-sis_____25_____22.01______Warszawa_____? Agusssia2008____21_____23,01______Wielkopolskie__? Vivanilli________21_____24.01_____ Śląskie _______? MelisQa_______ 22_____ 24.01_____ Poznań_______? iti___________ 34______25.01_____ Toruń________? ira1___________26_____???????_____ UK _________ ? monia_aa______ 23____ 26.01.______ wlkp ________ ? edkar2________32_______?________ Kraków______ ? Natalucha_____ 22_____ 28.01_____ trójmiasto ____? polajanka______30_____ 28.01_____ Dolny Śląsk_____?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diana26
Hej Dziewczyny! Chwilkę mnie nie było, ale nadrobiłam już wszystkie Wasze wpisy (tzn. prześledziłam je z uwagą :) ) U mnie trochę się uspokoiło, biorę leki i jest ok, ale lekarz zalecił mi duphaston 3x1 z wyjątkiem plamień (wówczas mam zażywać 3x2). No i mam problem. Póki biorę 3x2 jest ok, jak zejdę do 3x1, to po dwóch dniach wracają lekkie krwawienia... no i wracam do 3x2... wizytę u lekarza mam dopiero 1.07 no i nie wiem jak mam postępować z tymi lekami... nie chcę szkodzić dziecku... czy któraś z Was miała kiedykolwiek taką sytuację? czy dawki 3x2 mogą szkodzić? A tak na marginesie, to podnoszą mnie na duchu te Wasze dobre wiadomości - zazdroszczę tym, które 12 tydzień już zaczęły... ja jestem dopiero na początku 9 tygodnia i marzę już o drugim trymestrze :) Przesyłam pozdrowienia i życzę dobrego samopoczucia (pogoda się popsuła, ale przynajmniej upały nie dokuczają) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diana26
Jeszcze się nie dopisałam, ale już to nadrabiam... NICK________WIEK____ TERMIN____MIASTO______PŁEĆ czarna1992____19______ 01.01___ Bielsko Biała____ ? madziatek_____26______ 01.01____Warszawa______ ? kika79________ 31______02.01____Rzeszów_______ ? Susełek________35______03.01____Olsztyn________ ? Madzia_mi_____ 21_____ 04.01____ Warszawa______ ? Gosiaczek 126__26_____ 04.01____ Raszyn________ ? spiderka_______28______05.01____ Tarnów________ ? foxy30________30______08.01 ____ śląskie________ ? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka____ ? Sandra________28______08.01______Kielce________? ogie__________ 31____ 08-19.01___ Koszalin _______ ? kasiek1984____ 27_____ 09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23_____ 09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23_____ 09.01_____ Tarnów________ ? Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin______ ? kizia__mizia____25_____10.01_____Wrocław_______? inka1989______ 21_____11.01_____ Wadowice______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ ? m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B______ ? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska___ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok______ ? Rimela________ 29_____ 14.01______ śląskie________ ? DoniaJulia_____ 31_____ 14.01_____ Oświęcim_____ ? Aless__________32_____15.01_____ Kraków_______? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy_________? youstta_______ 28_____17.01_____ Wrocław_____ ? -cukierkowa-___20_____18.01_____ Dolny Śląsk ____ ? Emma9999_____ 25_____18.01_____ Kraków_______? ivonne36______ 36_____ 18.01_____ Gdynia_______ ? Ebel__________ 33_____ 20.01_____ Głogów_______ ? Ana Lena______28______20.01______Warszawa____? Mmalgorzataa8_ 29_____21.01_____ trójmiasto____? zoooja________ 23_____21.01_____ Podkarpacie___? kat-har-sis_____25_____22.01______Warszawa_____? Diana26________26_____22.01______ Rzeszów______? Agusssia2008____21_____23,01______Wielkopolskie__? Vivanilli________21_____24.01_____ Śląskie _______? MelisQa_______ 22_____ 24.01_____ Poznań_______? iti___________ 34______25.01_____ Toruń________? ira1___________26_____???????_____ UK _________ ? monia_aa______ 23____ 26.01.______ wlkp ________ ? edkar2________32_______?________ Kraków______ ? Natalucha_____ 22_____ 28.01_____ trójmiasto ____? polajanka______30_____ 28.01_____ Dolny Śląsk_____?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diana26
Ogie - tak strasznie mi przykro :( Jestem przy Tobie całym sercem! A dopiero pisałam, że tak dobrze nam idzie :( Wiem, że nic Cię teraz nie może pocieszyć, ale trzymaj się dzielnie! :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra11
ogie - mam nadzieję że jeszcze do nas zajrzysz i że wpiszesz się na nowo. Ja trzymam kciuki że lekarz coś pomieszał a z dzidzią jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diana26
ogie - Sandra11 ma rację, lekarz mógł się pomylić... a ja dopiero doczytałam, że za tydzień masz iść do niego raz jeszcze... teraz dzieci szybko rosną, czytałam, że 1-2 mm dziennie. Może warto skonsultować się z innym lekarzem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diana26
I jeszcze coś mi się przypomniało... Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że czasem lekarz źle liczy tygodnie ciąży... u mnie wg @ byłby już 11 tydzień, ale owulacja była wyjątkowo późno (wiem z obserwacji, jakie prowadził lekarz) i moja ciąża została w 6 tygodniu "odmłodzona" o 2 tygodnie, w sumie tylko dlatego, że usilnie tłumaczyłam lekarzowi mój wyjątkowo długo cykl.Przeliczył raz jeszcze i już mu się wszystko zgadzało... Też mnie na początku wystraszył, że zarodek za mały, że serduszka nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogie może idz na konsultacje do innego lekarza, warto sprawdzić może na innym aparacie. Kurde przykro mi strasznie, nie dość że masz taką sytuację w domu to jeszcze nie teraz problemy z maleństwem. Przesyłam uściski i trzymam kciuki, żeby maluszek był dzielny i żeby walczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Ogie, trzymam kciuki za to żeby wszystko jednak było ok. Co do różnic w liczeniu to ja w pierwszej ciąży miałam 2tyg. różnicy między terminem z OM a z USG. Okazało się że owulacja się przesunęła i dziecko rozwijało się zgodnie z wiekiem usg. Nie załamuj się więc i tak jak dziewczyny radzą sprawdź jeszcze raz wszystko na usg u innego gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
witam kobietki....często was czytam niestety nie mam czasu na pisanie...jak pozwolicie dołącze się do waszej listy. To ja mieszkam w Szwecji, przeczytałam o tym styczniowym porodzie a wiadomo Skandynawia ma zimy ostre..., ale za to nasze dzieciaczki jak zachartujemy spacerami od samego początku,to potem byle wiaterek ich nie ruszy...w tym roku z moim miśkiem byliśmy jak tylko lody z jezior zeszły, A szwedki malutkie dzieci porozbierały i pozwalały na zabawie w tej lodowatej wodzie...dzieci były przeszczęśliwe!!! pozdrawiam gorąco..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
A wiec i ja dołącze do was.. NICK________WIEK____ TERMIN____MIASTO______PŁEĆ czarna1992____19______ 01.01___ Bielsko Biała____ ? madziatek_____26______ 01.01____Warszawa______ ? kika79________ 31______02.01____Rzeszów_______ ? Susełek________35______03.01____Olsztyn________ ? Madzia_mi_____ 21_____ 04.01____ Warszawa______ ? Gosiaczek 126__26_____ 04.01____ Raszyn________ ? spiderka_______28______05.01____ Tarnów________ ? foxy30________30______08.01 ____ śląskie________ ? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka____ ? Sandra________28______08.01______Kielce________? ogie__________ 31____ 08-19.01___ Koszalin _______ ? kasiek1984____ 27_____ 09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23_____ 09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23_____ 09.01_____ Tarnów________ ? Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin______ ? kizia__mizia____25_____10.01_____Wrocław_______? inka1989______ 21_____11.01_____ Wadowice______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ ? m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B______ ? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska___ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok______ ? Rimela________ 29_____ 14.01______ śląskie________ ? DoniaJulia_____ 31_____ 14.01_____ Oświęcim_____ ? Aless__________32_____15.01_____ Kraków_______? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy_________? youstta_______ 28_____17.01_____ Wrocław_____ ? -cukierkowa-___20_____18.01_____ Dolny Śląsk ____ ? Emma9999_____ 25_____18.01_____ Kraków_______? ivonne36______ 36_____ 18.01_____ Gdynia_______ ? Ebel__________ 33_____ 20.01_____ Głogów_______ ? Ana Lena______28______20.01______Warszawa____? Mmalgorzataa8_ 29_____21.01_____ trójmiasto____? zoooja________ 23_____21.01_____ Podkarpacie___? kat-har-sis_____25_____22.01______Warszawa_____? Diana26________26_____22.01______ Rzeszów______? Agusssia2008____21_____23,01______Wielkopolskie__? Vivanilli________21_____24.01_____ Śląskie _______? MelisQa_______ 22_____ 24.01_____ Poznań_______? iti___________ 34______25.01_____ Toruń________? ira1___________26_____???????_____ UK _________ ? monia_aa______ 23____ 26.01.______ wlkp ________ ? edkar2________32_______?________ Kraków______ ? Natalucha_____ 22_____ 28.01_____ trójmiasto ____? polajanka______30_____ 28.01_____ Dolny Śląsk_____? rozsan_______25_____27.01_____Szwecja-Uppsala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
Przepraszam ze tak zaśmiecam, ale każda z was jest tu do bólu szczera więc i ja się podziele z wami kawałkiem swojego życia...to jest moja 3-cia ciąża..mam już dwóch chłopców 6 i 5 latek...niestety jeszcze są w Polsce, ta ciąża to dla mnie coś zupełnie nowego, zmiana kraju, nowy partner jesteśmy prawie dwa lata...i teraz załatwianie papierów zeby sprowadzić tu moje dzieci...trwa walka, ale zamierzam być silna i dopiąć swego. Wiem ze dla was to jestem ostatnią suką zostawiając je w Polsce z byłym facetem... ale ojcem jest wspaniałym ,mężem był okropnym zdradzał ,bił. postanowiłam na tak radykalny krok zeby bylo w przyszłości im , nam lepiej...a wracając do ciąży z chłopcami z poprzedniego związku nie miałam żadnych objawów, zero mdłości..za to ogromny apetyt..przytyłam po 35 kg...dzieci urodziły się duże 4,500 i 58cm, a drugi 4,250 i 62cm..ja startowałam z wagą startowa 50kg. A i po porodzie jednym i drugim doszłam do poprzedniej wagi w ciągu 3miesięcy. A w tej ciąży jest mi od samego początku nie dobrze, non-stop wymioty i jadłowstręt... już schudłam 3 kg..ale myśle ze już zacznie się poprawa.. Prosze nie krytykujcie mnie za moje postanowienia, wiadomo ze opowiedziałam wam wszystko po ,,łepkach,, a ta cała historia jest dużo bardziej zawikłana...i naprawdę innego bardziej racjonalnego wyjścia nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diana26
Nie przejmuj się, na tym forum nie zajmujemy się krytyką czy ocenianiem jakichkolwiek zachowań. Jesteśmy tu wszystkie by dzielić się swoimi radościami i wątpliwościami, by wspierać się i w końcu szczęśliwie doczekać do terminu rozwiązania :) Głowa do góry, wszystko się ułoży. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej , witam Was w pierwszy dzień lata :):):) Czytam Was codziennie ale ostatnio przez ten nastrój panujący na Kafe jakoś nie miałam chęci pisać . Ja w sobotę zaczęłam 13 tydzień , wiec wreszcie kończę pierwszy trymestr , kolejne badanie 4 lipca. Brzuch mam juz spory , z dolegliwości to w dalszym ciągu ból i drażliwość piersi a ostatnio męczą mnie bóle głowy. Witam wszystkie nowe dziewczyny :) Ogie- bardzo mi przykro , ale jeszcze nic przecież nie jest przesądzone, dziwne to że rano wszystko było ok , a po południu już się zmieniło tak diametralnie , ja bym to jeszcze skonsultowała z innym lekarzem. Mufi -ja jak piłam czerwoną herbatę, regularnie przez kilka dni to ciśnienie mi podskakiwało do góry i chodziłam taka rozdygotana tak że raczej tą bym sobie odpuściła . Agusssia- cieszę się że plamienia ustały :) Nie przejmuj się mdłościami tylko ciesz że Cię omijają , ja w pierwszej ciąży i teraz też ich nie miałam. Co do Twoich pytań , to już któraś dziewczyna odpowiedziała, ja jeszcze dodam że z bólem zęba to tylko do dentysty, z leków przeciwbólowych to tylko paracetamol a na zęba zazwyczaj potrzeba coś mocniejszego , jak masz jakieś zapalenie to płucz Dentoseptem , albo przykładaj go miejscowo na waciku ale wizyta i tak Cię nie ominie. Ja miałam problem z zębem w pierwszszej ciąży , to dostałam wtedy Duomox. Co do witamin, nie znam tego specyfiku o który pisałaś , ale często jest tak że lekarze zalecają to , na co mają umowę z przedstawicielami farm. , jesli masz dobre wyniki badań , żadnych dużych braków żelaza itd to po prostu kup sobie zestaw wiatmin dla kobiet w ciąży i tyle, nie masz przymusu brać tego co chwali lekarz. Ja w tej chwili mam Vitaminer Prenatal , a w pierszej ciąży stosowałam Prenatal Clasic . Diana- witaj rzeszowianko :) jak miło że nas co raz więcej z tych stron :) Jesteś z samego Rzeszowa czy z okolic ? Do jakiego lekarza chodzisz ? rozsan- nie nam to oceniać , Ty jesteś matką i powinnaś wiedzieć co jest najlepsze dla Twoich dzieci, nie znamy dokładnie Twojej sytuacji, wiec nie mozna tak po prostu wyciągać pochopnie wniosków. Na pewno bardzo Ci ciężko bez dzieci, życzę Ci żeby wszystko wyszło po Twojej mysli , żeby dzieci były szczęśliwe :) A te wymioty to na pewno " na córkę " :):):) DoniaJulia- przepraszam Cię bardzo , ale o co Tobie tak naprawdę chodzi ????? Czytam codziennie wpisy i jakoś nie kojarzę żebyś o coś pytała, więc sprawdziłam kilka stron do tyłu i faktycznie , jak już się odezwiesz to piszesz 2-3 zdania i tyle, wiec też wylewna nie jesteś . Chyba żadne Twoje pytanie nie zostało pominięta , jak w ogóle było, piszesz tylko kilka razy że będziesz mieszkać w Irlandii , masz partnera obcokrajowca i dwie córki , to co mamy wypytywać o to ??? Bo ja nie rozumie... Wychodzi mi tu jakas ksiezniczka ktora musi byc w centrum uwagii chyba nie o to tu chodzi . Wiec wyluzuj ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×