Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Kokoszanel :) u mnie też w dalszym ciągu pada. Z prognozy wynika, że nadchodzący tydzień cały taki zapłakany będzie. Cóż poradzić? :( Wyłączam komputer i wcześniej spać idę. Spokojnej nocy wszystkim! 🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,witam i o zdrowie pytam:D - U mnie pogoda przeplatana ,teraz świeci słoneczko,ale najcieplej nie jest 15 stopni.Chłopaki zamówili sobie na dzisiejszy obiad kluski "Leniwe" polane masłem z bułka tartą i do tego kalafior - ale wymyślili zestaw.Ale cóż jak tak chcą, tak będą mieli. kokoszanel11 -ale wynalazłaś fajne te lecznicze potrawy,od 0,5 godziny siedzę i czytam oraz notuję - za to 🌻 i 😘 -Qanta - życzę żeby prognozy pogody w Twoim regionie się nie sprawdziły i wreszcie dla Ciebie zaświeciło słoneczko. -atramka - jak tam lektura,podejrzewam ,że już ja kończysz? -Emmi - pewnie na spacerze w poszukiwaniu muszli -joela - hejka,też dokopałam się do Twoich foto- fakt piękne Twe domostwo,ale najbardziej Ci zazdroszczę roslinności przecudnej:( -i ja też i ja też - chyba się wczasuje? -kaciulek - gdzieś przepadła,może też urlopik? - należał Ci się! POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macham :) 🖐️ Sympatycznej soboty życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawa. Kto ma ochotę, to bardzo proszę! 🌼❤️ (_)>(_)>(_)>(_)>(_)> ❤️🌼 Nareszcie u mnie padać przestało. :):) Kawcię dokończę i hajda do lasu. Trzymajcie kciuki, żeby jurto nie lało. Dzieci mają rocznicę ślubu. Najpierw uroczysta msza w klasztorze, a potem przyjęcie w knajpce z cudnym ogrodem. Oby nie lało, oby nie lało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze że mieszaja sie topiki na Kafeterii. Ale to bardzo dobrze. Podczytuję bo lubię dobre przepisy. Pomyśle może cos wam wkleję smacznego. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotka z kocurowego kompa
Witam, Magrolka, mam pytanie do Ciebie. Podczytuje Cie juz dllugo :) Mam pytanie, a wlasciwie opisze wszystko od poczatku: Kocur przyniosl mi dzisiaj mlodego kurczaka z wlasnego howu. Kurcze to ma tylko 800g. Jak wiadomo jest troche bardziej miesiste niz te kupne odpowiedniki, a co za tym idzie - rozno odpada. Masz jakis pomysl? Chcialam upiec z nadzieniem z sera ricotta ze swiezymi ziolami ale w swoim entuzjazmie tak opalil skore, ze prawie nic nie zostalo, wiec nie ma jak kieszonek zrobic.. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokszanel11
Dziewczyny dajcie patent na obieranie młodych ziemniaków.Dotej pory obieralam solą.... Tego kurczaka to raczej z niczym sie nie da zrobic ,chyba że rosól z innym miesem?????Prawda margolka????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koko :) ja normalnie obieram, tylko staram się możliwie jak najcieniej. A moja siostrzenica, to tylko mocno szoruje szczoteczką (zwykłą, jak do mycia dłoni) i takie gotuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja mam prosto z ogrodka i szkoda mi je obierac zwyczajnie nozykiem,skorka schodzi -szczoteczka tez dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ziemniaki
skrobie nozykiem , wychodzż czyste , nie ma obierek a jedynie nieco "paprochow'' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qanta - super,że pogoda się klaruje,za to u mnie zimno,ze musiałam w c.o.rozpalić:( -herbatka miętowa- to dobrze,że topiki na Kafeterii się mieszają,bo do nas zaglądasz i bardzo się z tego cieszę:D -kotka z kocurowego kompa--kokoszanel 11- ma rację najlepiej jak sobie tego kurczaka na rosół zostawisz,dokupisz kawałek wołowiny i na 2 rosoły będziesz miała, za mała ma wagę na pieczonego,koguty wiejskiego chowu,są nieco twardsze,od sklepowych(nawet te młodsze)więc zanim by się upiekł to mięso by się tak skurczyło,ze niewiele byłoby do jedzenia.Moja mama to z takich kurczaków oddzielała udka i korpus przyprawiała solą i pieprzem otaczała w rozmąconym jajku i bułce tartej i smażyła.Skrzydła i szyja "szły" do rosołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia 63
czytam was od poczatku ,macie fajne tematy ichcialabym sie dowiedziec czy do nalewki jagodowej moga byc mrozone jagody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-"babcia63,będzie nam bardzo miło , jak do nas dołączysz,zapraszamy i bukiecik 🌻na przywitanie wręczamy.A co do nalewki z jagód,to myślę,ze mrożone też mogą być,tylko że najpierw jagody zasyp w słoju cukrem,potrzymaj je tak ze 2-3 dni i po tym czasie zalej spirytusem.Wszystko reszta tak jak podane jest w przepisie.Pozdrawiam Cię:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj przydałaby sie pogoda, przydała ,rano było 6 stC. Ja młode ziemniaczki dawniej szorowałam ostrą myjką do naczyń, teraz normalnie nozykiem obieram. Zrobiłam spacer do lasu ,są juz kurki , , ale zaraz zaczęło padać i w tył zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przebywając w Ameryce jadłam meksykańskie ciasto pod nazwa Trzy mleka. było pyszne bo podane w oryginalnej meksykańskiej restauracji. Po powrocie do domu- znalazłam w internecie - ale niestety nie wyszło takie dobre. może któras z was już tez sama piekła? W kazdym razie bedę jeszcze próbować tłumacząc jakies anglojezyczne przepisy. Może lepiej wyjdzie. Ciasto jest rewelacyjne - warto popróbowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz wpadam,żeby Was wszystkie powitać -ale jestem oryginalna ojojoj!!!U mnie ziąb i deszcz pada,ogólnie mówiąc pogoda gastronomiczno - psia:( A jak tam u Was????????????????????????? Mam nadzieję,że lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawa. Bardzo mocna i bardzo gorąca. 🌼❤️ (_)>(_)>(_)>(_)>(_)> ❤️🌼 U mnie jest taki przeraźliwy ziąb :(:(:(:( że mimo wczesnej pory, po małym łiskaczyku do kawy dodaję. 🌼❤️ Y Y Y Y Y ❤️🌼 I wracam pod ciepłą kołderkę. Pa! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie coraz zimniej,a deszcz tak pada,ze nie widać sąsiednich domów,zaraz idę zapalić w centralnym,bo ciut zmarzłam.Marny ze mnie degustator trunków,ale w taka pogodę zaraz przyniosę ze spiżarki nalewkę malinowo-cytrynową, która stoi tam już 2 lata,i wszystkie Was poczęstuję!!!!! Żeby przeziębienie nas nie złapało.Jest ktoś chętny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podczytuję was z upodobaniem
Piszą tu u was same super babki:Dciekawam co miałyscie lub mieć będziecie na obiad,to sobie z waszych przepisów skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podczytuję was z upodobaniem
coś cisza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nad morzem słońce i dośc ciepło. miałam na sobie sweter i to juz było za dużo. Pozdrawiam zmarzniete kobietki. Przyjezdzajcie nad morze, dzisiaj na pewno byscie nie zmarzły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Bośmy wszystkie zarobione przy niedzieli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj:( herbatka miętowa- zazdroszczę ładnej pogody,u nas tak nalało ,ze wyjść z domu nie mogę,wody po kostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalej pada, wiatr i zimno, siedzę w domciu , popijam nalewkę i ciesze się że nie musze wychodzic z domku. Trzymajcie się cieplusio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś smętnie ta niedziela przebiega,padać u mnie przestało,ale dalej zimno.Palę w piecu,popijam herbatę z cytryną i sokiem malinowym. Większość dziewczyn nie daje znaku życia i smętnie się zrobiło - nadal zapraszam na nalewkę malinowo-cytrynową na rozgrzewkę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×