Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Margo :) ja jestem. Od rana sprzątam, krzątam się, gotuję i piorę. Taki roboczy poniedziałek wymyśliłam sobie. Teraz już mocno zmęczona, z kubkiem słodkich czereśni przysiadłam tu na chwilkę. Tulipan, przypomnij mi co to za ciasto? Niby nazwa jakaś znana, ale szczegółów nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Qantuś - to podobny przepis.Z tą różnicą ,że mój nie ma w składzie śmietany tylko 6 łyżek oleju i osobno ubijam białaka.To fajne,proste i bardzo smaczne ciasto,podsyłam Ci do kawusi duzy kawałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja też i ja też was
witajcie słoneczka wy moje,jestem u mamy i jej pomagam w porządkach,dlatego mnie nie ma :D margolinka, już dawno chciałam zapytać cie czy murzynek to trudno sie piecze? dałabyś przepis może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Pozdrawiam wakacyjnie c.Mam wolne od garów ,mopa ,pralki itp.Pogoda cudo więc wyniosłam się z domu nad jeziorko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek wszystkim i ja te i ja też was - murzynek to bardzo łatwy przepis , a ciasto naprawdę pyszne. 1 masło lub margaryna 1/2 szklanki mleka 1,5 szklanki cukru 3 łyżki ciemnego kakao 3 jajka 2 szklanki mąki pszennej 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1 cukier waniliowy W garnku na małym ogniu rozpuszczamy masło,mleko,cukier i cukier waniliowy oraz kakao.Ciągle mieszamy,aż do uzyskania jednolitej masy Zdejmujemy z ognia,odlewamy 1/2 szklanki masy.Studzimy cała masę.W garnku z ostudzoną masą miksujemy żółtka,dodajemy małymi porcjami mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia.Białka ubijamy na sztywną pianę i dodajemy do masy,delikatnie mieszamy łyżką.Pieczemy albo w formie z kominkiem albo tak jak ja w formie o wymiarach 38 cm na 12 cm uprzednio wysmarowanej. Piec w 180 stopniach przez ok 40-45 minut.Pod koniec sprawdzamy wykałaczka ,jeśli się nie lepi jest już dobry jeśli lepi piec jeszcze z 5-10 minut włączając termoobieg.Ciasto ostudzić(nie należy sie przejmować jak trochę pęknie.Z pozostawioną 1/2 szklanki masy powinno się polać ciasto ja jeszcze raz podgrzewam tę masę i roztapiam w nie 1/2 tabliczki gorzkiej czekolady i dopiero wtedy polewam,obsypuję wierzch albo płatkami migdałowymi,albo wiórkami,albo siekanymi orzechami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dam wam prosty przepis na
murzynka: czekolada gorzka 200g kostka masla wkladamy to do mikrofali na 2-3 min aby sie rozpuscilo. 6 bialek ubijamy na sztywno 6 zoltek ubijamy ze szkanka cukru(mozna dac mniej) i opakowaniem cukru waniliowego tak aby powstal "kogiel mogiel" do zolek dodajemy rozpuszczone maslo z czekolada+2 lyzki maki wszystko miksujemy.Na koniec dodajemy bialka trzeba to dobrze wymieszac.Wkladamy do blaszki wysmarowanej tluszczem na ok 20 min w 200C.Mozna sprawdzic wykalaczka aby sie ciasto nie kleilo.Po upieczeniu mozna polac polewa czekoladowa i etc.Nie dodaje sie proszku do pieczenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam koleżanki miłe 🖐️ :) Rzadko siadam do kompa, ale przy każdej okazji zaglądam do Was. Teraz już ,,świta,, wstaje i z wolna budzi się przedśniadaniowy rwetest , więc muszę już zwalniać stolik pod śniadanie i składać łóżko... :) Margolcia//:) NIe wiem czy to nie Twój pierwszy topik, to powiem Ci że to trzeba przeczekać okres wakacyjny. Ludki się rozjeżdżają a założyciel topiku najcześciej zostaje sam... ale wszyscy wrócą z pierwszymi promieniami końca lata i będzie gwarno na topiku. Przerabiałam to wielokrotnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja z zapytaniem do pań
jak dokładnie smażycie flądre? bardzo mi smakuje nad morzem a w domu jakas inna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również witam się i zapraszam na kawusie, bo Qanta coś się obija ostatnio :D > > > ... Mam chwilę wolnego bo Fachowiec już skończył... Robocizna drugie tyle (a nawet więcej) niż materiały :( Żeby się aby płytki ładnie zimą trzymały! :) A ja czekam na Męża i jedziemy na większe zakupy, bo dosłownie wszystko się pokończyło! Znów wrócę dopiero wieczorkiem... Trzymajcie się cieplutko (bo na dworze ziąb!!!) 🌻 P.S. Marguś - "Przeminęło" już mnie wciągnęło :D Dzięki... 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
atramko-gdzie jest tak zimno ? U mnie to chyba najpiękniejszy dzień z dotychczasowych .Od rana zalegamy nad jeziorem .A teraz mała prerwa na kawę więc korzystam .Jest 31 stopni a woda miodzio .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi - witaj ! Miło,że do nas zaglądasz,sprawiasz nam tym przyjemność,że masz czas zajrzeć ,mimo urlopu🌻 atramka- nie wspominaj mi słońce o fachowcach.W kwietni robili mi 40m2 dachu na przybudówce,jak mnie podliczyli aż mi się mroczki przed oczami pokazały.Materiały kosztowały 2000zł.a fachowcy za 3 dni roboty wzięli 4000zł.Normalnie rozpacz:o - "przeminęło z wiatrem" jak czytałam pierwszy raz ,to zdarzało się,że jak mnie rozdziały wciągnęły to wcale w nocy nie spałam. Qantuś słońce- dzięki za bombonierkę- dla mnie wszystkie orzechowe i z alkoholem z nadzieniem czekoladowym poproszę.Muszę kalorie uzupełnić , bo bardzo przyszłam zmachana.Przygotowywałam nasz Pałac do jutrzejszej wizyty niemieckich turystów.Posprzątałam pokoje gościnne,ubrałam czyściutką pościel,wyszorowałam szczotą do czyściucieńka hol,który ma posadzkę z piaskowca ,hol ma wymiary dł.15 metrów ,szer.7 m, no i na jutro mam upiec jeszcze ze 3 ciasta,właśnie się zastanawiam jakie????Jedno to na-pewno - jabłecznik z kokosową pianką,bo zawsze mi pyszne wychodzi,może jakiś sernik? joela - miłego zalegania nad jeziorkiem,też tak chcę:o U mnie też piękna pogoda,może nie tak gorąco,ale słonecznie i 26 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mniie dużo chłodniej, bo wietrznie i wiatr wyrzucił nas z plaży, ale ogólnie ładnie i ciepło. Mnie odpowiada taka temperatura bo taka smażalnia to nie za bardzo dla mnie, mimo, że uwielbiam ciepłe klimaty. Ale na tyle ciepło, że z przyjemnością zjadłam ziemniaczki z koperkiem z mizerią, mniam mniam... i na deser czereśnie, ale u nas dzień urodzinowy, to i pyszny torcik był :) 👄 dla wszystkich Qantanaera//:) A dlaczego Ciebie tak mało? Wcześniej byłaś na urlopie? Pytam z ciekawości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoszanel11 - rychłego powrotu do zdrowia życzę:D Emmi - 100 lat!!!!!!!!! dla jubilata i ogromny bukiet🌻[🌻[🌻[🌻🌻[🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem :) joela - mieszkam na pograniczu województw mazowieckiego i lubelskiego. Zimno było, potem zimno, ale duszno (???) a teraz leje. Nie pada - leje! Emmi - ode mnie również 100 lat dla Jubilata :) Czyżby dla naszej Emmi?? :) Marguś - u mnie wziął 600zł za 12m2 części tarasu. Miał układać Mąż ale stwierdziliśmy, że na wejściu to już niech lepiej ktoś porządnie to zrobi. No i zrobił, ale i policzył sobie za to :( I to już po "zniżkach"... :( Dla wszystkich pozostałych Koleżanek 🌻 :) a ja zmykam do mojej lektury... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qantuś - dziękuję za bombonierę :) Właśnie popijam sobie kawkę, więc chętnie się poczęstuję :D Czy Margo zjadła już wszystkie orzechowe?? Jeśli tak to dla mnie kawowe proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koko :) o jej, angina latem, to jest jakiś koszmar. Pamiętam, kiedyś w lipcu mojej koleżance się przytrafiła. Biedna, potwornie się męczyła. A wiec trzymaj się dzielnie Koko! ❤️ Margo :) orzechowe, czekoladowe i mocno alkoholowe, Ty wiesz co dobre. Ja też takie lubię. O matko, ależ wielki kawał roboty pokonałaś. Jak Ty na to wszystko siły znajdujesz? I jeszcze pieczenie w domu. Podziwiam! 🌼 Dzisiaj byłam w mieście. Chciałam keksówkę kupić, ale nie było. Dostałam za to tzw. cwibakówkę. To ponoć to samo, tylko keksówka ma dno prostokątne, a cwibakówka półokrągłe. Moja ma wymiary 30x10x5 cm. Jak myślisz, nie będzie na tulipanowe ciasto zbyt mała? Emmi :) zazdroszczę Ci tych plażowych klimatów! Bardzo! U nas sytuacja tak wygląda, że możemy tylko na takie krótkie weekendowe wyjazdy sobie wyskoczyć. Trudno, jednak dobre i to. Pytasz, czy przedtem na urlopie byłam. Nie, jam niepracująca zawodowo. Urlop, jak to jedni mówią, mam cały rok. Albo, jak ja to widzę, nigdy. :P Jakiś czas temu było mnie na forum może troszkę więcej, bo to wszystko zależy od mojego samopoczucia, nie zawsze wspaniałego. :( Ale już nie marudzę, nie narzekam. Jest jak jest i inaczej nie będzie. :) Emmi - szampan na urodzinki! 🌼❤️ Y Y Y Y Y ❤️🌼 I wszystkiego najlepszego !!! Atramko :) u Was leje? O matko, nie strasz! Nie lubię zapłakanej pogody. Orzechowe dwa zostały. Margo jest dobrą kumpelką i specjalnie z myślą o Tobie zostawiła. A i kawowe też jeszcze są. Turnau wszystkie pralinkowe wyjadł, łakomczuszek-brzuszek! :D:D:D Miłego czytania Atramuś. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
No i dla mnie zostały te marcepanowe ,których nie lubię .Ale jutro wyskoczę do sklepu firmowego Goplany i kupię na sztuki czekoladki zawijane w sreberka z truflowym ,czekoladowym i jeszcze nie wiem jakim nadzieniem .A co tam raz mozna.I jeszcze Bajeczne Wedla i Michałki .Zeby tylko mi się po drodze nie rozpuściły na słońcu .Margolko -szacun wielki 🌻 .Jesteś dla mnie niedoścignionym wzorem .My wszystkie narzekające na zmęczenie powinnyśmy brać z Ciebie przykład a przynajmniej zamilknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joela :) ale trzy truflowe w żółtym złotku są dla Ciebie! O, proszę. I jeszcze te Pokerowe i Pierroty też. ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzecie ciasto jeszcze w piekarniku to mogę jeszcze od Qanty jedną czekoladkę wycyganić- jakie jeszcze zostały??????Lubię jeszcze wiśnie w likworze,nie cierpię marcepanowych.joela muszę trochę ciężej popracować,bo fachowcy tak mi konto wyczyścili,że muszę to nadrobić,przed zimą chcę jeszcze w łazience mały remoncik zrobić , no i zbiornik na gorącą wodę zaczyna przeciekać,na niewiele zdaje sie już plastisol, nie uniknę wymian ..............i znów fachowiec mnie czeka.Życzę Wam wszystkim spokojnej nocy i żeby przyśniły się Wam numery totolotka:D:D:D.Kokoszanel11 szybko wracaj do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jestem pierwsza :) Otwieram dzień dzisiejszy :) Zapraszam na kawusię i rogaliki z nadzieniem truskawkowym :) Ale u nas leje, wczoraj, w nocy, teraz też zachmurzone dookoła... Przyda się ten deszczyk - niech pada i cały dzień bo sucho... :( Kompletnie nie mam dzisiaj pomysłu na obiad :( Chyba zrobię im rybkę z ziemniakami i mizerią... A co u Was na obiadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) ALe pachnie na topiku wypiekami :) Atramka//:) kusisz od rana :) Zdementować wypada to nie moje urodzinki ale w imieniu solenizanta dziękuję :) To mojego siostrzeńca. Qantanamera//:) To w takim razie ogromniaste 👄 na poprawę samopoczucia. A z wyjazdami to u mnie tak samo było, to jest pierwszy od kilku lat, na który udało się spokojnie wyjechać. Tak jak Wam pisałam ,,oddech,, żegnania kredytu. Miłego dnia życzę wszystkim i pogody takiej jak chcemy bo u jednych susza u innych brak słonka. U nas ma padać od jutra.Dziś ma być sucho i gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam się i jaDla WSZYSTKICH [usta} i uściski atramka faktycznie "napachniłaś" tymi rogalikami , a jeszcze z takim moim ulubionym nadzieniem:D joela 🌻 kokoszanel11 - mam nadzieję,że dziś lepiej się czujesz! Qanta - myślę ,że cwibakówka powinna być dobra do ciasta "tulipan"Wypełnij ją ciastem do połowy(nie więcej),żeby nie wyrosło zbyt wysokie.Tż formę ,którą ja mam to nazwali "forma do makowca",wczoraj jeszcze dokupiłam tortownicę o śr.24 cm z wkładem (kominkiem)na babki i wczorajszej nocy upiekłam babkę cytrynową oraz jabłecznik z pianką kokosową i sernik z suszonymi śliwkami.Zaniosłam rano wypieki,a to towarzystwo(tzn.szefostwo firmy mieszczącej się w Pałacu , doszło do wniosku,że jeszcze obiad niemieckim turystom zrobimy,bo nie wypada odsyłać ich do knajpy.Właśnie wsadziłam do piekarnika roladki wołowe nadziane boczkiem i cebulą,zrobię do nich kluski śląskie,będzie zupa ogórkowa,będą pieczone młode ziemniaczki ,mizeria, i mielone z pieczarkami ,oraz ugotuję( dla chętnych) kaszę gryczaną,do tych roladek i sos pieczarkowy.To tylko 15 osób więc dam sobie radę w "tri - miga" zrobiłam już kompot z jabłek(mam już papierówki) ,malin i czarnej porzeczki.Na późniejsze popołudnie zrobię krokiety z mięsem wołowym i duszonymi warzywami,a dla chętnych naleśniki z serem na słodko.Myślę ,że turyści będą zadowoleni.Szefowi menu się podoba i też dopisała się do turystów.A u siebie na obiad zrobię przyziemnie placki ziemniaczane z kwaśnym mlekiem do popicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atramko :) Twoja kawka wypita i pyszne truskawkowe rogaliczki schrupane. To ja może teraz zdrowotną zieloną herbatkę zaparzę. Zalana nie wrzątkiem, a taką chłodniejszą (80 st. czyli 5 min. po zagotowaniu) wodą. Zapraszam! 🌼 \_/> \_/> \_/> \_/> 🌼 Pytasz o obiadkowe plany. No więc tak. Filet z kurczaka, brokuły i fasolka szparagowa razem na parze gotowane. Fasolkę poleję masłem zrumienionym z tartą bułką. Mąż do tego na bank wielki kubas kefiru pochłonie. Ja fasolki z kefirem wole nie łączyć :D więc pewnie na soku pomidorowym się skończy. Emmi :) dzięki za całusy!! Tobie też buziole przesyłam 👄👄 A siostrzeńcowi jeszcze jeden kielich szampana 🌼 Y 🌼 Margo :) dzięki za cwibakowe porady. Jeśli tę foremkę mam do połowy wypełnić, to chyba muszę pół porcji zrobić, albo całą i na dwa razy piec. Kochana Margusiu, Ty nas chyba oszukujesz! :D:D Matko, takie wyszukane menu, taka ilość biesiadników i tylko dwie Twoje ręce!! Margo Skarbie daj mi choć część swoich sił, swoich talentów, swojej ochoty do ciężkiej pracy!!! Z tym "oszukiwaniem", to oczywiście żart. Tak naprawdę - jestem pełna podziwu dla Ciebie!!!! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marguś - ja tyle jedzenia przez miesiąc nie szykuję :D Jak Ty to wszystko ogarniasz??? Wiesz co Kochana? Ty to kojarzysz mi się jak te Kobiety z "Rozlewiska" M. Kalicińskiej - w tej jak najbardziej pozytywnej strony... Wielki szacunek dla Ciebie 🌻 A ja właśnie zrobiłam 6 słoiczków jagód na zimę :) Fajna ta zabawa w "przetwory" tylko dlaczego u mnie nie ma potem kto tego jeść :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×