Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Emmi - dziekuję!!!Wszystkie stworki podwórkowe mają się dobrze,kurki biegają po łące,piesek nareszcie radosny,bo chłodniej a jemu w kudłach ostatnio bardzo gorąco było,koty przywlekły kreta a wczoraj szpaki,eh te kocie bandziory:o Dziś znów kiszę ogórki i patisony.Miłego wypoczynku Emmulku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joela znów pysznościam samymi serwuje!!!!!!!! Mniaaaaaaaam bukiet za to 🌻🌻🌻 kokoszanel11 może zrobisz taki skromny obiadek ja dziś!!!!!! jest lekki ,więc może i Ty na diecie możesz taki jeść!!!! Zrobiłam pulpety z mięsa indyczego z sosem koperkowym i do tego kluski śląskie.Podam Ciprzepis jak to robię,może skorzystasz. Kupiłam gulaszowe z indyka i mieliłam 0,5 kg 2 jajka 4 - 5 łyżek kaszy manny 2 łyżki świeżej natki pietruszki 2 marchewki 1 pietruszka 1 por kawałeczek selera 1 skrzydło z indyka 1 łyżeczka tymianku. Ze skrzydła marchewek,pietruszki,pora i selera gotuję rosół ,daję 2 listki laurowe,3-4 kulki ziela angielskiego ,2 ząbki czosnku,maleńką gałązkę lubczyku,doprawiam go solą i pieprzem do smaku.Warzywa z bulionu wyciągam,studzę i rozgniatam na gładką "papkę".Mięso łączę właśnie z tą papką,jajkami,kaszą manną,siekaną natką pietruszki,mięso z ugotowanego skrzydła bardzo drobniutko kroję i dodaję do mięsa mielonego,doprawiam białym pieprzem i solą i tymiankiem do smaku.Robię niewielkie kulki i gotuję je w bulionie ze skrzydła i warzyw. Robię sos koperkowy na bazie bulionu , na którym gotowałam pulpety. Trochę bulionu 4 łyżki drobno krojonego koperku 1 łyżka maki 3 łyżki śmietany. Do tego surówka z buraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi - dziekuję!!!Wszystkie stworki podwórkowe mają się dobrze,kurki biegają po łące,piesek nareszcie radosny,bo chłodniej a jemu w kudłach ostatnio bardzo gorąco było,koty przywlekły kreta a wczoraj szpaki,eh te kocie bandziory:o Dziś znów kiszę ogórki i patisony.Miłego wypoczynku Emmulku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I komputer ja dziś jakoś nie w formie.Ja śpie na siedząco(zbiera sie u nas na deszcz)i piszę nieskładnie,a komp sie zacina(klawiatura) i po dwa razy to samo wysyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja też i ja też was
a co tu tak cicho? gdzie kobietki kochane uciekły,ani atramki ani Qantanamery,którą tak lubię,Emmi była małe co nieco i margolka joela i kokoszanel i tera ja-naprawde was nie ma w domciach? kaciaa a ty gdzie jesteś?smutno mi i nie mam z kim popisać:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się melduję :) Byłam dzisiaj u Rodziców, bo Mąż w pracy a mi się nudziło. Wróciliśmy, uśpiłam Dzieci i mam ciszę i spokój :) Zaraz idę sobie poćwiczyć troszkę i jak będzie mi się chciało to zrobię sos na jutro i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo dzisiaj "Miłość nad rozlewiskiem" :) to już wiem co będę robiła wieczorem :) Co prawda książka sto razy lepsza niż film, ale i nim nie pogardzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez czytałam książkę i jestem trochę zawiedziona filmem,obejrzałabym ale u nas programy 1 i 2 nie działają , jest tylko Polsat,Tvn i Puls oraz 4 Lubińska,wieczorem albo na necie jakiś filmik znajdę albo na DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję, że u mnie działa! :D bo jeszcze nie patrzyłam nawet! Marguś czytałaś wszystkie 3 części Rozlewiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie,u nas ta wiejska biblioteka marnie zaopatrzona ,ostatniej nie czytałam.Ale syn ma mi na necie znaleźć taką do czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłość to jest ostatnia część :) chyba, że ja nie jestem na bieżąco :P wcześniej był dom nad rozlewiskiem i powroty nad rozlewiskiem :) Ale wszystkie części świetne! Szczerze polecam :) Teraz zaczynam czytać "przeminęło z wiatrem", zobaczymy czy mnie wciągnie :) Czytałaś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzieki za przepis ,prosze o wiecej. Takie to i mi nie zaszkodza ,mysle ze bez gastroskopii sie nie obejdzie .Ja na obiad zrobilam sobie piers w ziolach,corka na diecie dukana a reszcie rodziny nugetsy. Wiecie wstyd sie przyznac po raz pierwszy kupilam awokado,.....rozczarowanie -jest okropne.Nawet jak zrobiłam z niego guacamole.Nie darmo jedza to z roznymi dodatkami,bo samo w sobie to obrzydlistwo,ale spróbowałam?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam i oglądałam Dom nad rozlewiskiem i Powroty nad rozlewisko.Miłości nad rozlewiskiem nie czytałam ale oglądałam.Z chęcią obejrzałabym jeszcze raz,ale jak wrócą programy Przeminęło z wiatrem czytałam jakieś 15 lat temu.Jest naprawdę super,warto przeczytać i pośmiać się fragmentami można,ale gównie to spłakałam się okrutnie.Obecnie przymierzam się do twórczości Tołstoja"Zmartwychwstanie" Oj czytając ją dość dawno temu , mocno sie spłakałam.Szukam też "trylogii"nie pamiętam autorki ani tytułu- o dziejach dziewczyn (przyjaciółek)przebywających w obozie zagłady.Tłumaczę tej naszej pani z biblioteki,ale widocznie słabo to robię bo ona też nie kojarzy o co mi chodzi.Czytałam te "trylogię" jak miałam 18 lat i bardzo chciałabym przeczytać jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoszanel11 proszę bardzo🌻 Avocado samo w sobie do smacznych nie należy ale ja je uwielbiam , jako dodatek do past.np. 1 - 2 jajka ugotowane na twardo 2 łyżki sera śmietankowego 1 spore miękkie avocado 10 dkg szynki szczypiorek lub natka pietruszki 3-łyżki sezamu Jajka, miąższ avocado i serek dobrze ugniatam ,szynkę kroję na małą kostkę,drobno kroję szczypior i natkę,dodaję sezam i dobrze wszystko razem mieszam.Avocado przed zgnieceniem skrapiam cytryną,żeby nie zrobiło się ciemne .Doprawiam solą i pieprzem.Pychota jako pasta na kanapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff - dałam wycisk :) mam nadzieję, że chociaż efekty będą :) 3-4kg w dół bardzo by mnie ucieszyło :) 5-6kg byłoby już spełnieniem marzeń :D niby nie dużo, ale... Margo - u mnie za to w ogóle brak jest połączenia z anteną :( no to sobie obejrzałam i ja... :( awokado... - też jeszcze nie jadłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o "Przeminęło..." przeczytałam parę stron i na razie mnie nie wciągnęło, ale skoro polecasz - czytam dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoszanell - mam jeszcze takie ulubione danie dietetyczne: kilka marchewek 2 - 3 pietruszki kawałek selera,ścieram na tarce o grubych oczka(ja jeszcze cebulę,tobie bodaj nie wolno) 0,5 kg małych pieczarek- kroję w cienkie plasterki,wszystko lekko podsmażam na oleju potem podlewam wywarem (bo do tej potrawy gotuję 2 udka) - z tych udek i duszę warzywa i pieczarki do miękkości.W szklance wywaru rozrabiam 1 łyżkę mąki i 3 łyżki śmietany.(mięso z udek kroję w mała kostkę.Wszystko razem mieszam,wlewam wywar z mąką i śmietaną i na małym ogniu gotuję aż sos będzie gęsty.Jakby był zbyt gęsty dolewam nieco wywaru.Doprawiam solą i białym pieprzem.Podaję z ryżem na sypko,lub kaszą gryczaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atramko- na początku faktycznie "Przeminęło z wiatrem" takie nudnawe jest, ale potem łezki,będą się lały:o Potem odważ się na Zmartwychwstanie Tołstoja - naprawdę coś pięknego,też kilka początkowych rozdziałów trudno przetrawić,ale następne czyta się jednym tchem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia - zapamiętam :) Idę rozbierać sobie kanapę, bo mam już tv :) Jak nie ma Męża śpię sobie w salonie przed telewizorem - ach, gdyby wiedział :D Miłego wieczoru życzę Wam wszystkim :) Do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meliska na dobry sen (_) (_) (_) i znikam pod kołderką. Margo, uważaj - gorąca! I nie krzycz, że wpadam jak po ogień. Jestem tak padnięta po tym weekendzie, że tylko o spaniu marzę. Do juterka! 🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qantulku za bardzo Cie lubię,żeby na Ciebie krzyczeć:) Ja jestem łagodnego usposobienia - skoro jesteś zmęczona to miłych snów życzę - takich najbardziej w świecie kolorowych,mam nadzieję,że jutro wreszcie sobie pogadamy pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :) Wpadłam pomachać i życzyć miłych snów :) Byczę się nad morzem i... nie wiem dlaczego czas tak pędzi. W domu to wiem, że od roboty, ale tutaj? Powinno się dłużyć, a pędzi tak jak zwykle... dużo spacerujemy i odpoczywamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I już poniedziałek!!! Nowy tydzień przed nami.Witam Was wszystkie!!!!I zaczynamy swe obowiązki. Emmi - na ten tydzień życzę super wypoczynku i żeby czas mijał nieco wolniej,na wczasowym wypoczynku atrmka-pewnie już na nogach,bo przy małych dzieciach to norma hejka. Qanta-też odpoczywaj i relaksuj się po weekendowych atrakcjach kaciaa - mam nadzieję,że się odezwiesz kokoszanel11- hejka -zdrowia życzę joela-witaj wpisuj swe dzisiejsze menu,pewnie znów masz coś ekstra!!! i ja te......was - witaj z rana miłe pomarańczki siemanko Ja jak zwykle z rana dużo pracy,na nogach od 5,zanim to kurze towarzystwo powypuszczam i ponakarmiam,to trochę czasu zleci,w ogrodzie mus było przegląd robić,dosiałam następną partię grochu na zielono,niedawno dosiane ogóraski już wyszły na wierzch,ciekawe co z nich będzie?Babulki zbiorowo na śniadanie zażyczyły sobie naleśniki z serem,to już placki nasmażone i ser przygotowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Normuje sie sytuacja powoli ciekawe na jak dlugo Co do jedzonka Wczoraj zrobilam experymentalna jajecznice na sniadanie z kawalkami drobniutenko pokrojonymi kurzymi cycami, czerwona cebula pomidorem i szczypiorkiem przyprawilam pieporzem kolorowym rozowa sola himalajska, imkawaleczkami drobno zmielonych suszonych papryk oraz chili . Powiem ze byla rewelacja Natomiast na obiado-kolacje byl schab Rozbilam cieniutenko zamarynowalam w sosie sojowym diabelskiej posypce suszonej papryce soli ziolowej pieprzu kolorowym i trawie cytrynowej Usmazylam na klarowanym masle na to jajko sadzone i ziemniaczki opiekane razem z pomidorem ze smietana Powiem szczerze ta trawa cytrynowa dala super aromat jedzonko bylo rewelka A tak w ogole odkrylam super sklep internetowy zaraz namiary podam ja dzis sie urlopuje potem jade do maminki ok 11 :) caluski dla Was wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.aledobre.pl/ O tu jest ten sklep Ja kupuje w nim paste gulaszowa panierke do kuraka al la kfc maslo klarowane sos wochester snacki nori wasabi i chili i oczywiscie moj kochany soos wochester poza tym maja tam super peeling czekoladowy i cynamonowe babeczki do kapieli i daja fajne gratisy ja dostalam ostatnio musztarde dijon i laske wanilii takze polecam sklep jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaciaa - Ty to już z gotowania mistrzostwo świata uczyniłaś,skąd czerpiesz pomysły na taką "twórczość" - też uwielbiam gotować,ale raczej takie "przyziemne" potrawy - zwyczajne.Szkoda , że daleko mieszkasz,mogłybyśmy jakąs knajpkę otworzyć;)Cieszę sie,że Ci się życie stabilizuje,oby było coraz lepiej🌻 Sklepik faktyczne super,ale ja mam szczęscie,bo 6 km od mojej miejscowości jest ogromny sklep,gdzie do nabycia są właśnie wszystkie tego typu cudeńka.Ja głównie urzęduję na stoisku BIO.Są tam produkty ekologiczne,przyprawy ekologiczne i mnóstwo róznych cudeniek.Sklep sie nazywa "Swojska chata",można tam nabyć swojskie wyroby,mięso,drób i jaja,swojski chlebuś i bułeczki,ciasta domowe,przyprawy jak już wspomniałam,ekologiczne owoce i warzywa,herbaty , kawy,nabiał domowej roboty.Nie jest tam tanio,a kolejki jak za komuny po mięso.Ja tam głownie przyprawy kupuję,czasem synowi jakieś owoce , gdy u nas tego brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnargolka co Ty jakie mistrzostwo :D Moim marzeniem jest gotowac jak Ramsay ale to tylko marzenie :( Eksperymentuje i tyle Kazy tak potrafi A dzis jakis gulasz zrobie albo cos w tym stylu miecho cebula czosnek papryka kukurydza cebula ogoras kiszony i ziemniaczki al;bo chlebek Ten sklep naprawde ejst supcio polecam go bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pomyslow albo wymyslam nie wiem skad sie to bierxz naprawde albo modyfikuje przepisy zamiast np ogorkow daje pomidora a z przyprawami od dawna eksperymentowalam ale wczoraj trawa cytryniowa do poczciwego schabu top byl totalny eksperyment :D Zapomnialam dopisac do tej marynaty dos chabu dalam tez paste gulaszowa :) nastepnym razem zrobie majonez sos sosjowy wino czerwone trawa cytrynowa sol ziolowa posyp[ka diabelska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę,że dziś dyżur pełnią tylko margolka i kaciaa ,a ja upiekłam ciasto "tulipan"- wyszedł pyszniasty ,chciałam wszystkie koleżanki poczęstować po kawałku i kompotem z malin i czarnych porzeczek - ale tu nikogo nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×