Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

spoko margus :) ja tez jakas zdechnieta jestem ;( i glodna wsciekle coraz bardziej wsciekle grrr a gdzie tu do obiadu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babka jak najbardziej wyslana ,ale gdzie trafiła ???? U mnie jeszcze ogorkow nie ma -widocznie cieplejszy klimat u Ciebie margolko ,bo i porzeczki na wpól dojrzałe. Kaciu moze mniej jedzcie tych diabelskich przypraw to i nerwy złagodnieja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koko :D awykonalne ja uwielbiam pikantne :D im bardziej tym lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ogórkami to trochę pokombinowałam,to dlatego są.ok 15 kwietnia wsadzam po 1 nasionku do pojemnika po jogurtach i umieszczam w ciepłym inspekcie,potem przenoszę do tunelu foliowego,a po 15 maja wysadzam już takie spore roślinki do gruntu.Zawsze mam wcześniej niż inni.Tak samo traktuje patisony,cukinie i dynie.W przyszłym roku planuję posadzić arbuzy.Mam takie ciepłe miejsce,nasłonecznione od południowej strony przy murku.Mam tam truskawki i przy większych upałach w tym miejscu je wypala,to myślę,że jak dam tam arbuzy(rośliny wymagające wysokich temperatur) to plon powinien się udać.Ktoś sie nas nie bał i w drodze od Ciebie do mnie zjadł babkę.To zrobię mu na złość i jutro upiekę wg Twego przepisu!!!!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja też i ja też was
margoś - to tak z rozpędu dla mnie blaszkę upieczesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
A dziś obiad zrobiła moja córka -szybko i smacznie .Ugotowany al dente makaron spagetti ,do gorącego wciśnięta spora ilość czosnku ,starty żółty ser i ogromną ilość natki pietruszki .Dobre bylo .Jutro za to mam zrobić pierogi z jagodami i powiem Wam ,że sama chętnie je zjem .Wieczorem skroimy tradycyjną sałatkę jarzynową .Tak jak każda z nas inaczej gotuje pomidorową tak pewnie inaczej robimy sałatkę .Ja lubię taką jaka była w domu rodzinnym -ziemniaki ,marchew ,seler ,por ,pietruszka ,ogórek kiszony groszek,jajka ,czasem winne jabłko i majonez (winiary).Mama dodawała pokrojoną w kostkę kiełbasę -ja nie .Na koniec posypuję natką ,sól ,pieprz i odrobina musztardy.U mnie leje przez cały czas .Miłego popołudnia .Kaaciu-też lubię ognisto i ostro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj joeluś - aleś mi na te pierogi z jagodami narobiła smaka:p-sałatkę warzywną robię tak samo jak ty, nie dodaję nic mięsnego.U nas jagód jeszcze nie ma, to zastępczo ostatnio robiłam pierogi z czereśniami , ale to nie to co z jagodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam się dopiero teraz :) jagody? No wiecie co! Ale narobiłyście mi ochoty! U nas jest już bardzo dużo, tylko wybrać nie mam się z kim - będę musiała kupić 10zł/litr podobno... a ja usypiam właśnie swoje Kluchy małe, więc zajrzałam na chwilkę... Czekam aż usną i zmykam znowu... Ależ dziś gorąco - dobrze, że chociaż wiaterek jest, bo inaczej nie byłoby czym oddychać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
atramko -gorąco? ja napaliłam w kominku bo zimno jak cholera :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę - wszystkie w jednym kraju mieszkamy, a u każdej inna pogoda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi - te Twoje posty są wprost wyczerpujące :D więcej tego co w stopce, niż samej treści :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo - a cóż tu dzisiaj tak pusto? Mnie miało dziś nie być, a okazuje się, że to poza mną nie ma nikogo! :( No nic - takim razie życzę wszystkim dobrej nocy - do jutra Kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
O wypraszam sobie -ja byłam tu dziś 2 x na dyżurze )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozpoczynam sobotni dzionek!!!!!!Witam Wszystkie miłe panie Nadmiar pisania udzielił mi się od Emmi🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qantuś - nie tak szybko z tą kawką bo sobie "pyszczydło" poparzę - miłych szaleństw Ci życzę:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha jak byście miały nową klawiaturę i jeszcze zatrucie żołądkowe po obiadku kanjpowym, to nie wiem czy Wasz post byłby tak duży i emanujący pozytywnymi fluidami :D Dziś gotuję ja!!!! A do knajpy tamtej wybieram się dzisiaj ale uzmysłowić im jakie gówno (przepraszam) serwują pod sztandarem ,,domowe obiadki,, Jak trafi na jakieś wrażliwe czy małe dzicko, to w szpitalu wyląduje To nie są żarty. A poza tym wdychamy morskie powietrze i mimo znów jakiś porannych opadów to jest przyjemnie. Dzisiaj stawiam na obiad z dużą ilością koperku aby wspomóc żołądek, jakąś sałatkę i może gotowane mięsko w sosiku... zobaczę co dostanę :) Joela :D Jak pięknie Ci w tych dyżurach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam weekendowo :) No tak Joela - zwracam honor :D Czy u Was też taka zwariowana pogoda? Pada, wieje, zimnica niemiłosierna, za chwilę słońce i deszcz i tak wokoło! Ja sobie popijam kawkę, wcinam jagodziankę i delektuję chwilami ciszy, bo Dzieciaczki na dworku :) Tak sobie myślę - jak robicie jagody w słoiki? Bo ja po prostu zasypuję je cukrem i pasteryzuję chwilę... I jeszcze ciekawa jestem jak trzymacie słoninę w lodówce... Bo dostała mi się większa ilość - część oczywiście zamroziłam a tą "na teraz" posoliłam mocno i włożyłam do pojemniczka i tak trzymam - mam nadzieję, że tak szybko się nie zepsuje... Emmi - wypoczywaj - nic tylko pozazdrościć! Kiedy moje będą na tyle duże, że odważymy się z nimi pojechać na jakieś wakacje?! Margolka - "pyszczydło"? oj, przypomniałaś mi mojego prof od administracji, Pana Łukasiewicza! Szalony Profesor :D Qanta - Tobie to wiecznie śpieszno - usiądź z nami choć raz i wypij tą kawkę na spokojnie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
witam -u mnie też i świeci słońce i pada i wieje zwariować można .Jagody tylko mrożę .Słoninę sporadycznie topię na smalec więc nie mam kłopotu z jej przechowywaniem .Nie używam jej .Zrobiłam dziś szybką sałatkę -tortellini ze szpinakiem (ugotowane ) do tego pokrojone pomidory ,świeże ogórki ,wyciśnięty czosnek i majonez -całkiem dobra i szybka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed chwilą wróciłam z małego wypadu na giełdę lubińską.Pojechałam na małe szrotowe zakupy.Lustra misie zachciało ładnego do przedpokoju , bo przyszedł czas na zmiany.Wszystkie pomieszczenia po jakim takim remoncie tylko ten został ciut zapomniany.Udało misię kupić super lustro, taki niby antyczne,z liliami w kolorze starego złota.Wiem ,ze podroba , bo co to za antyk za 50zł. i jeszcze w tym stylu kupiłam fikuśny stojak na parasolki i półkę.Wydałam 100zł. i przyjechałam bardzo zadowolona.I też zjedliśmy obiad w knajpie!!!! Oj mateńko,byle nie z takim skutkiem jak nasza kochana Emmi:o atramka jak zwykle sama jagodzianki wcina i nikomu nie zaproponuje!!!!!! joela też pyszności serwuje!!!!!! Reszta pań - gdzieś znikła , może się choć wieczorkiem odnajdą?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Margolko -ja odwiedzam Lubin jak jadę do Szklarskiej Poręby .Lubię Indomo (kupiłam tam lampę i stół z krzesłami do kuchni) i centrum Cuprum .Jak macie ochotę to zapraszam do mojej galerii na garnku (www.garnek.pl ) ajch3.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W INDOMO też jestem częstym gościem,natomiast mój syn w CUPRUM,do kina tam często zachodzi.Do Lubina mamy 30 km więc w samochód i za 25 minut jesteśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marguś - "jak zwykle"??? :( zresztą jak miałam komuś zaproponować jak tu nikogo nie było przez prawie cały dzień? :( Maja - kwiecień 2008r Bartuś - marzec 2009r " To właśnie teraz jest ten czas, właśnie czas zakwitnąć..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów pustki???? No trudno - ja pierwsza zacznę!!!!!! Emmi - życzę miłego odpoczynku i zdrówka !!!!! joela - pozdrawiam atramka-żałuję,że żadko wczoraj tu byłam,pewnie dostałabym jagodziankę,wiem,że jesteś szczera!!!! Qanta - dziś pewnie odpoczywa- miłego zatem odpoczynku!!!! kokoszanell- Pozdrawiam i zdrowia życzę,babka drożdżowa wg Twojego przepisu wyszła rewelacyjna. i ja też i ja też was- pozdrawiam - pracusiu,co dziś robisz? kaciulku - buziaki 👄- odezwij się!!!! bywalczyni Gruby Miś miłe pomarańczki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) A co tutaj tak pusto? Ja to nie mam za bardzo jak posiedzieć na kompie bo przez cały dzień jesteśmy na dworze, a przynjamniej przez większość. WIęc tyle co rano zajrzę , poczytać co u Was... a tu cisza. Margolka??:) Co tam słychać na Twoim podówrku? Qantnamera???? Atramka//:) 👄 Kacia//:) I ja was//:) Kokoszanel//:) Joela//:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam obiadowo,chociaz nie mam pojecia co zrobic na obiad?Oczywiscie dla siebie ,bo przez żoładek i ten refluks musze trzymac diete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Zapraszam chętne do mnie .jest rosół z wiejskiej kury z własnym makaronem ! ,roladki schabowe ,ziemniaki z koperkiem i surówka z kapusty .Na deser galaretka z jagodami ,malinami i truskawkami .U mnie zimno i lata nie widać .Miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×