Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

O oliwkach słyszałam dokładnie to samo, że zatykają pory i szkodzą ogólnie na skórę niemowlęcia - dlatego używamy emulsji, ona nie jest tłusta, jak normalny balsam do ciała, szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej powłoki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja kapie Toske codziennie;-) i codziennie nakretka oilatum do wanienki. Na patologii Noworodka nornalnie myto tym dzieci. Pielegniarka lala sobie na reke i szorowala dziecko ze az sie pienilo;-) wiec chyba nakretka oilatum w wanence wody nie zaszkodzi. I raz na 3 dni balsamuje ja. I nigdy tez nie bylo zadnych odparzen. Ja juz chcialam zmienic to oilatuk na jakas niveę ale tatuś dalej kupuje oilatum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tłumaczono, że są emolienty i emolienty - jedne lecznicze, a drugie zwykłe profilaktycznie i do codziennej higieny. Jest olejek do kąpieli Emolium - do leczenia AZS na przykład, ale jest emulsja do kąpieli - nadaje się do codziennej pielęgnacji i profilaktyczne. To samo z oliwką i emulsją do smarowania ciała. Oliwka faktycznie jest zaciężna, bo miałam dla siebie, jak mi się takie suche place robiły w ciąży na bokach, na łokciach, etc. W szpitalu to samo, położne pucowały noworodki Oilatum Soft z tego co podpatrzyłam, a następnie smarowały oliwką "na grubo" i z głowiną razem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy ma swoje racje. A co do używania w szpitalach to jest to tylko i wyłącznie reklama. Producenci dokładnie wiedzą, że jak mama zobaczy, że czegoś używano w szpitalu to tez kupi. W Białymstoku ordynator szpitala dostał za to wyrok, bo firma J&J go przekupowała i on wpychał na oddziały ich produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Baske kapie w oilanie ale mam też nivee. Polozna polecila mi oilan bo mala miala skorke taka wysuszona, to podobno zdarza się u przenoszonych dzieci. Ale teraz już jak się skonczy butelka to przechodzimy na nivee. Zreszta u rodzicow mam ten szampon i plyn do kapieli 2w1i tym myje i nie zauwazylam żeby było cos nie tak. Wiec bedziemy zmieniac. a co do kapieli to Baske przewaznie codziennie kapie, no chyba że cos wypadnie i pozno wracamy do domu, albo po szczepieniu to też nie kapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też była skórka przesuszona szczególnie stopy, skóra okropnie złaziła. I położna poleciła kupić linomag w płynie i super, dwa dni nóżki cacy. Ja wyszłam z założenia, że zacznę od mydełka i oliwki, a jak skóra okaże się bardziej wymagająca sięgnę po bardziej specjalistyczne środki. I było ok. Potem zmieniłam na Nivea. Ale mąż nie lubił jak sie nie pieni, i znalazłam na neie sporo dobrych opinii o tej marce babydream z rossmana, kupiłam płyn do kąpieli i okazał się super. Myję nim już jakieś 2 tygodnie Synka i nie zapeszając jest ok. A szampon też jest świetny, kupiłam parę dni temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do reklamy na Patologii to sie nie zgodze. Kiedys sie na jednej salu skonczyl i pielegniarka poszla na druga sale po plyn. Slyszalam rozmowe miedzy pielegniarka a rehabilitantka ze kasa sie konczy na oddziale i cos tam ranszego musza kupic. Patologia Noworodka nue jest jak oddzial Noworodkowy. Z wczesniakami jest tak ze rodzice i tak kupia. Bebilon ma taka specjalna odzywke dla wczesniakow dodawana jako wzmacniacz do pokarmu matki. Nie sponsiruja tego oddzialom, rodzice sami musza kupic 50 saszetek kosztuje 70 zl. noworodkowi jedzacemu 8 razy dziennie szlo 8 saszetek dziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola Ja mówię jak u nas było. Nawet mleko co podawali do dokarmiania było gratisem bo jedna pielęgniarka mówiła. Z wcześniakami jest inaczej bo te dzieci wymagają więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Corka wykapana, kleik ryzowy zjedzony, chwila zabawy i zaraz bedzie odjazd. A ja powoli dochodze do siebie- dzięki Bogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez po myciu i dzis do mleka poszla kaszka- 8 zbóż. Niestety, nasza to z godzine pewnie poszaleje w lozeczku;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas zawsze wstawala o 8. Po zmianie czasu w marcu pobudki o 7, 6 a nawet i 5! No ale powiesilam dziś ciemniejsze zaslony i przestawilam lozeczko i zobaczymy, moze pospi dluzej troszke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Mamusie :* zaraz Was nadrobię bo dziś nie miałam kiedy siedzieć na necie Julka w nocy bardzo marudziła mierzyłam gorączkę 36,6 czyli dobra temp. budziła się chyba z 5 razy mało spałam w nocy .Przez dzień też marudziła ale nie cały czas bawiła się zjadła dość ładnie :) przed 16 zrobiła się znów marudna zmierzyłam jej gorączkę w pupie 38.5 pediatra mi powiedziała że jak się mierzy w pupie odejmuje się 5 więc miała 38 pojechaliśmy do naszej pediatry prywatnie mówiła że 38 to nie gorączka u dzieci tylko stan pod gorączkowy Juleczka zdrowa wszystko czyste ale kazała Nam zrobić badanie moczu jutro rano bo może mieć bakterie w moczu wtedy dzieci gorączkują Mówi że jest prawie pewna że na zęby gorączkuje ale żeby coś nie przeoczyć mówiła żeby zrobić badanie Tak się boję żeby wszystko było dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola-mam nadzieję że będzie wszystko dobrze Jutro po 12 mam iść z wynikami do lekarza :) a jak Tosia? zwiększa się jej wydzielina ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina Będzie dobrze, niema co martwić się na zapas. Skoro brak jakichkolwiek objawów. Ale wiem, łatwo powiedzieć jak się nie jest w tej sytuacji. Sylwia H No i jak Layla się czuje po wypadku? Lepiej chociaż troszkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o smarowanie to po kąpaniu obie dziewczynki smarujemy aksamitnym mleczkiem nawilżającym lub delikatnym kremem pielęgnacyjnym a do kąpania delikatny żel do mycia ciała i włosów lub łagodny szampon i płyn do kąpieli do tego mydełko pielęgnacyjne wszystko z nivea :) dziewczynki kąpie co dzień :) czerwoną miały jedynie pupkę i to bardzo rzadko wtedy smaruję bepanthenem dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwuś-moja Juleczka przygryzła sobie dziś paluszka krzyk był straszny. Buziaki dla Laylusi :* ciocia robi fu fu już nie boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmniejsza sie. nawet jej nie sciagam. zakraplam i klade na brzuszek. mamt problem bo ona na widok aspiratora czy nawet sprayu do nosa reaguje histeria. Myske ze to po szpitalu bo tam czesto musieli jej odssysac wydzieline ssakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tosia pewnie uraz ma ale jak nie ma dużo to po co ściągać samo wyleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa O jesteś. Pytałam na FB ale spytam tu, jak masz czas to liczę na odpowiedź:). Ten kleik ryżowy to podajesz na noc zamiast piersi? A jak i podajesz i w jaki sposób? A i mam pytanko, jak te nowe posiłki rozkładasz w ciągu dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spać coś nie mogę :(sprawdzam czy Julka nie robi się ciepła śpi w body z krótkim rękawem bo bardzo ciepło jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola- a ja mam pytanie czy podajesz Tosi na śniadanie kaszkę ? co Tosia je przez cały dzień ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka-jeśli chodzi o rzeczy do wózka to wszystkie 3 mi się przydają woli jakoś nie było okazji użyć ale zawsze mamy w wózku moskitiera i parasolka bardzo przydatne :) moskitiera-na wszystkie robactwa jak Julka śpi a parasolka-nie muszę przestawiać wózka jak na Julcie słońce świeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×