Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Prychatka

Mamusie z Bielska-Białej

Polecane posty

Gość K@mil@
atena, fajnie, że jest już dobrze. Nie ma nic gorszego niż płacz dziecka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eko mama reni jusis wogóle nie szczepiła swojego malucha i jakoś jest dobre. Niewiem jak omineła sanepid ze szczepionkami ale to chyba nie dozwolone co? Ja bede szczepic tylko te z obowiązku. Zadne inne typu pneumokoki i rotawirusy - uwazam ze jak dziecko zachoruje to są sposoby na leczenie wirusa. Pediatra mój nie mówi nie, ale nie powiedział też i TAK. Ulotki są zachęcające no ale tak mają działac na naszą psychikę, więc ja nie daję się zwieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej . mozna sie przylaczyc? ja co prawda mama jeszcze nie jestem, ale jestem w 5 miesiacu ciazy. :) z bb:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silie ja szczepiłam moja córkę na pneumokoki, jakoś w tym czasie dość dużo się słyszało że małe dziecie dostają sepse i zdecydowałam ją zaszczepić. Na rotawirusy jej nie szczepiłam i powiem szczerze że synka zamierzam zaszczepić bo córka jak miała niecałe 1,5 roku dostała wirusa i w przeciągu dwóch dni prawie mi się odwodniła. Byłam z nią w szpitalu i napewno nie chciałabym przeżywać czegoś tak okropnego poraz drugi :( To było najgorszych parę dni w moim życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kiedy wybiera się przychodnię i lekarza prowadzącego?? Przed czy po porodzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirrabellka87zc
Hej dziewczyny! ;) Ja jestem z Żywca i mam pytanie bo bardzo chwalicie eskulap w Bielsku - czy ta klinika jest prywatna? płaci się coś za pobyt i poród? I jak jest z cesarką na życzenie? Sama jestem panikarą i nie wyobrażam sobie rodzić naturalnie :( Ogólnie to moje pierwsze dziecko dlatego chętnie dowiem się wszystkiego o tej klinice. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirabellka jest dość obszerny temat na forum o Eskulapie, ja tam rodziłam niedawno i bardzo sobie chwalę. Tak jest to prywatna ale porody są refundowane, płaci się za znieczulenie i takie tam 490 zł. ale polecam temat o Eskulapie dziewczyny Ci obszernie wszystko wytłumaczą :) Mój pediatra poleca na pneumokoki ale nie na rotawirusy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirrabellka87zc
dziękuję za odpowiedz ;) a mogłabyś podać linka do tego forum? Byłabym bardzo wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirrabellka87zc
już nie trzeba, znalazłam ;) zaraz zabieram się za lekturę tamtego topiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w innych krajach wogóle nie szczepią dzieci - MY JAK ZWYKLE W POLSCE INNI!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie ...a potem powikłania po szczepieniach itp- tak jak moja córa miała !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silie a czy twoja pediatra tłumaczył ci czemu nie poleca szczepionki na rotawirusy?? Koka a jakie powikłania miała twoja córcia jeśli możesz napisać i po jakich szczepieniach ?? Obowiązkowych czy dodatkowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atena akurat na zachodzie na pneumokoki szczepią i jest to refundowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K@mil@
celinaa, witam :) Moja koleżanka zaszczepiła dziecko na rotawirusy i wylądowała z nim w szpitalu. Parę dni po szczepieniu dostało tak paskudnej biegunki, że mało się nie odwodniło biedactwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K@mil@
Jeśli chodzi o pneumokoki to była bym skłonna ewentualnie zaszczepić dziecko bo powodują one sepsę a to nie tak łatwo wyleczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaszczepię na pneumokoki w okresie przedszkolnym. Póki co tylko te obowiązkowe co by sanepid sie nie doczepił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, My szczepiliśmy synka tylko podstawowymi szczepionkami. Szczepiania zawsze znosił ładnie i nie było powikłań. Teraz przed przedszkolem też myśle właśnie o pneumokokach. Koleżanka szczepiła córcie na rotawirusy i mała miała dwa razy to świństwo i dwa razy w szpitalu:(. Sama nie wiem od czego to zależy. Podobo są trzy odmiany tego rotawirusa i że w Polsce szczepi się taką szczepionką, która działa tylko na tego rotawirusa na którego choruje tylko 5% dzieciaczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za wszystkie opinie :) chyba poczekam z tym szczepieniem aż mała skończy 2 latka :) trochę popytałam i poszperałam w necie, wydaje mi się że to najlepsze wyjście. Mała do żłobka nie pójdzie a do przedszkola przed 4 - 5 rokiem życia pewnie też nie więc chyba niepotrzebnie mi szczepić dziecko na pneumokoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim Mamom obecnym i przyszłym życzę dużo szczęścia, wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz miłości, a także wyrozumiałości dla swoich pociech:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silie- moja przyjaciółka szczepiła na pneumo i rota- ale jej synek do żłobka szedł. Szczepienie zniósł dobrze, ale rotawirusa i tak zaliczył, więc nie wiem czy jest sens. Co do szczepień- ja przerwałam przed MMR. Napisałam tylko oświadczenie do euromedici, że odkładam do skończenia dwóch lat. Jak byliśmy na bilansie dwulatka mąż podpisał, że ciągle odwlekamy. Planuję umówić się na szczepienie na błonice, krztusiec i tężec. Jak będzie OK to potem zaszczepię na Polo i HiB ( szczepię pojedynczymi). A odrę, świnkę i różyczkę odkładam do czasu przedszkolnego- czyli jak córa skończy 4-5lat. Szczepionek zaczęłam się bać odkąd córka znajomego miała wielkie problemy właśnie śwince, odrze i różyczce. Sanepid problemów nie robi jeśli szczepienia odkładasz a nie rezygnujesz. A na ile odkładasz to już ich nie obchodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda cenna rada ze mozna odłożyć szczepienie. Fajnie ze tak można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sprawy, ja temat obadałam właśnie po tym przypadku znajomego. I Ząbek mi powiedział, że im potrzebne tylko oświadczenie w razie kontroli Sanepidu. Dopisał mi, że poinformował mnie o skutkach takiej decyzji i po temacie. Ja nie jestem przeciwnikiem szczepień. PO prostu nie widzę sensu, żeby tak "nawalić" tych wszystkich szczepień takiemu małemu dziecku. A Antosia to, jak na razie- odpukac, okaz zdrowia. I nie darowałabym sobie gdyby cokolwiek się jej stało. Więc czekam sobie spokojnie aż będzie większa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córa miała poroblemy oddechowe po szczepieniu- podstawowym zresztą....a co się działo po tej śwince odrze itp temu dziecku ???/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K@mil@
Prychatka, dziękuję za życzenia i wzajemnie :) Ja również życzę wszystkim mamom moc miłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K@mil@
Groszkowa83, witam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszkowa witajjjjjjjj Noi i jak dziewczyny po wczorajszym dniu????? Pogoda w Bielsku nam sie troche psuje - ale fajnie ciepło jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K@mil@
dziewczyny, co sądzicie o teorii skoków rozwojowych u dziecka ? Niektórzy twierdzą, że towarzyszy temu również wzmożony apetyt. Mój 2 miesięczny synek już od 2 tygodni jadł co 3,5 - 4,5 godziny 125 ml mieszanki a od wczoraj ledwo wytrzymuje 3,5 godz. Najchętniej jadł by co 3 godz. Podobno taki skok rozwojowy trwa ok 3 -4 dni a potem wszystko wraca do normy. Mam nadzieję, że mu przejdzie bo nie trudno jest rozciągnąć dziecku żołądek. Co o tym sądzicie, miałyście coś takiego z waszymi dziećmi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, u mnie pogoda też się psuje, ale faktycznie fajnie ciepło no tylko ten wiatr jest okropny więc mała śpi w domu. Dziewczyny czy jest to możliwe że po moim pokarmie dziecko ma wzdęcia co powoduje bóle brzuszka? Od wczoraj przeszłam na bebiko bo mała mi strasznie płakała i budziła się co 40 min do godziny ( chyba nie dojadała ) i strasznie płakała musiałam ją masować, chodzić jak puściła gazy było lepiej. Dziś nad ranem nie chciało mi się schodzić na dół i robić mleka, podałam jej pierś i za ok 40 min obudziła się z płaczem i kurczyła nóżki tak jakby ją brzuszek bolał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×