Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majka89

Ślub rok -2013

Polecane posty

A w jakich miesiącach planujecie ślub w 2013r?. Ja jestem z województwa zachodniopomorskiego a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja albo maj albo lipiec :) w tych miesiacach mamy wyjatkowe dni :) ja jestem z opolskiego i w moich rejonach sale wahaja sie od 150 do 200zl za osobe. jedzenia nie brakujetylko czasem sa problemy z miejscem do tancow :( ale to w zaleznosci od sali. od kilku dobrych lat chodze co roku na 2 - 4 wesel wiec wiem gdzie warto zrobic wesele. z tym ze niektore sale juz mi sie znudzily i szukam jakiejs lepszej niekoniecznie drozszej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka89.
jesteś niemytą kurwą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) jeżeli chodzi o noclegi to Ci którzy chcą zostać płacą sami za siebie, my tego nie płacimy ponieważ po pierwsze ile kasy a po drugie wtedy każdy chciałby zostać i byłaby wojna, że jest tak mało miejsc. pierwszeństwo co do noclegu będą miały osoby, które mają najdalej. ale wydaje mi się że tak czy inaczej każdy od nas wróci do domu. my ewentualnie opłacimy pokój dla rodziców i to wszystko. moja sala kosztuję 4500zł. kucharki jeszcze niewiem dokładnie ale coś około 2500-3000zł z kelnerkami. my chcemy 31 sierpnia :) chciałam w maju ale wtedy będę jeszcze miała studia i niechciałabym tej całej gonitwy między egzaminami :P a sierpień to już będzie luz. ja jestem z pomorskiego. a i u nas ceny w lokalu wahają się między 150-250 zł/os. bez alkoholu, napojów i czasem ciast, zależy od sali. 150 za osobę to minimum w któym nie ma prawie nic do jedzenia :P musielibyśmy dać przynajmniej 200-220 za os. a to przy 140 osobach zrobiłoby ładną sumkę, dlatego też płącimy za salę i bierzemy kucharki :) lece do pracy dziewczyny, do wieczora :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, ze jesteście i mam z kim pogadać. Ja boje się trochę, że ceny się zmienią. Bo u mnie jeszcze nie chcą podawać za 2 lata, najpierw myślałam, że to długo ale niestety jak nie ma się odłożonej kasy to lepiej jednak, na spokojnie mogę wybierać orkiestrę salę. Wesele oczywiście z poprawinami na 100 osób Tak jak wspomniałam zastanawiam się nad dwiema salami. Pierwsza w mojej miejscowości koszt teraźniejszy to 200zl za dobę za 2 lata nie wiem - nie podadzą. 2,50 komplet nakrycia dla jednej osoby+koszt obrusów+prąd+wypożyczenie lodówek ze 3 teraz są po 20zł. No i dekoracja sali. Czyli liczyć 3 doby to 600zł, i nocleg tylko dla mojej rodziny bo ona jest dojezdna gdzieś w agroturytykach, tylko wtedy trzeba by było załatwić transport - żeby gości porozwozic do domów i tych wynajętych kwater plus przywóz gości na poprawiny. Druga sala oddalona o 55km, koszt wynajęcia w 2012 roku pan powiedział, że nie powinien przekroczyć 2000 plus do tego dekoracja, naczynia nie wiem czy sa w cenie. Zaplecza kuchennego nie widziałam bo jeszcze tam nie byliśmy planujemy na początku sierpnia. Nocleg na miejscu pokoje 4 osobowe, lazienki ladne na korytarzach. Kto by się nie znał to oczywiście będzie 2 osoby w pokoju. Bo chyba będzie troszke wiecej pokoi. Cena pan mówił w 2012 to 25 zł od osoby. W obu przypadkach chciałabym zapewnić nocleg w sobote i w niedzielę, żeby poprawiny móc zrobić długo ale wiadomo, że część osób pojedzie do domu w niedziele. I proszę was o opinię, którą salę Wy byście wybrały - znając te koszta które podałam wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podałam ceny na 2012 bo na 2013 jeszcze nie wiedzą. Małapannamłoda zazdroszczę Ci tych wesel. My mieliśmy w zeszłym roku dwa wesela. A tak to bardzo dawno już nie byliśmy. No i w tym roku mamy jedno w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no i czy to dobry pomysł noclegi na 2 dni. Chciałabym żeby ludzie tez na poprawinach dobrze się bawili. Niestety nie mam rodziny na miejscu więc teskniąca jestem i chciałabym dłużej pobyć z nimi. Ale koszta mnie przerażaja, robimy sami wesele, mamy kredyt mieszkaniowy, ale widzę, że Wy macię znacznie wyższe koszta dlatego pytam co sądzicie o moim pomyśle i moich salach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he ja 2 lata temu mialam 3 wesel rok temu 4 a w tym roku mialam 3 ale bylam na 2 :) wiadomo jak sie za granica siedzi to za duze koszty sa.... Tez wole predzej porozgladac sie bo po 1 czas leci a jestem z narzeczonym juz 2 lata a po 2 chcialabym juz dzidziusia planowac boo chce byc mloda mamusia :D nie wiem co ci doradzic wybierz to, ktore tobie wyda sie odpowiedniejsze.... :P u nas jest tak ze jakbym zaowila sale w tym roku to place ta cene co w danym roku jest bo sale zalatwiam teraz a nie za 2 lata... przynajmniej tak ostatnio bylo ale to jeszcze sie podpytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Małapannamloda Wesele planujesz z noclegiem? Zamierzcie wracać do kraju? Ja zastanawiam się nad wyjazdem bo w Polsce coraz gorzej ale sama nie wiem. Gdyby była taka możliwość to ja najchętniej już bym sale rezerwowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co ci powiem..... nie wiem jeszce nie myslalam o tym bo wiekszosc rodziny ma gdzie sie podziac.... musze najpierw popytac rodzicow jak oni to widza... jak na razie nie chce wracac z tego wlasnie wzgledu ze w P lcoraz gorzej a tu mi dobrze. mimo ze pracuje przez agencje to i tak mam kase odlozona. teraz auto sobie kupilismy :) no powiem ci szczerze ze ja musze juz sale teraz zarezerwowac wiec mam tylko 2 tyg urlopu na to.... a reszta zajme sie za rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka89.
czesc skurwione hipokrytki co tam ??:D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też planujemy ślub na lato 2013, najprawdopodobniej będzie to lipiec:p Byliśmy już oglądać restauracje w okolicy, mamy parę typów, ale poza tym nie robilismy jeszcze nic w kwestii przygotowań ;) A! podliczyliśmy jeszcze gości, wyszło ok. 100 osób ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I wbrew pozorom dwa lata wyprzedzenia to nie jest za dużo na planowanie. część terminów jest już teraz porezerwowanych, także żeby potem nie obudzic się za późno, trzeba zacząć już teraz:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj najutube Ja myślę o sierpniu :)Tez na razie tylko za salą się rozglądamy no i zespołu szukam na necie. Bo nasze okoliczne to nie za bardzo. Na sukienkę za wcześnie, alkohol kupować myślę, że też bo ceny mogą się zmienić. No i te nauki chciałabym już teraz odbębnić, to mnie wkurza najbardziej. Można tego jakoś uniknąć - załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarah pewnie lepsza była by sala na miejscu, bez potrzeby jeżdżenia itd. a estetycznie która lepsza? Wy będziecie opłcać noclegi gościom ? malapannamloda a gdzie jesteście tzn w jakim kraju? najutube witaj :) kiedy zaczynacie załatwianie? :P dziewczyny ile jesteście ze swoimi facetami? mieszkacie razem? jak to będzie wyglądało po ślubie? tzn. sprawy mieszkaniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o nauki to my idziemy albo na jesień w tym roku albo na wiosne w przyszłym, chyba nie da się tego całkowicie ominąć.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ynnncammmmmcaaa
i tak jesteście popierdolonymi kurwami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w Holandii prawie w centrum Amsterdamu :) witaj najutube :) milo ze nasze grono sie powieksza :D ja jestem ze swoim 2 lata prawie w tym 7 m-cy po zareczynach. mieszkamy razem juz ponad rok i jest cudownie :D po slubie raczej tez bedziemy tutaj to znaczy w NL bo chcemy domek budowac. chyba ze na drodze stanie dzidzia to mieszkanka bedziemy szukac.... a wy jak tam ???? wydaj mi sie ze 2 lata naprzod planowac slub jest ok.... tylko te pisza glupio o nas ktore hajtaly SIE ZE WZGLEDU NA BACHORA albo jak trafily na bogatego bo im kasa w glowie i kto tu jest hipokrytkami????????? ale to ja juz sie powtarzam.... my nauki dopiero mysle przed slubem bo wczesniej nie da rady....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny ja to chyba jestem dużo starsza od Was :). My jesteśmy razem 14 lat, a zaręczeni od czasu studiów po to aby zamieszkać razem (tak lepiej się czułam). Sala wydaje mi się, że ładniejsza będzie w tej dalszej miejscowości. Tak noclegi my opłacamy, jak my jedziemy gdzies to również tam mamy zapewnione. Ale tak jak pisałam nocleg na miejscu to tylko połowa rodziny czyli moja. A jak w tej dalszej miejscowości no to wszyscy - tylko, że nocleg 25zł - więc to jest znacznie mniej w porównaniu do innych ośrodków. Ja nauki to chciałabym chyba też juz na jesień żeby mieć to za sobą, a Malapanna Ty nie mogłabyś sobie ich załatwić w NL? Obliczałyście już tak mniej więcej ile wyniesie Was wesele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z racji tego, że jestem starsza to mieszkanko mamy już swoje. Wzięliśmy na nie kredyt mieszkaniowy. Na studiach mieszkalismy w Szczecinie w wynajętym a po powrocie u moich Rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem tak ci powiem szczerze... poza tym ja umien jezyk ale nie na tyle by byc tutaj na stale :( poza tym u mnie na wsi ksiadz czasem problemy robi jak sie nie ma u niego nauk.... cieszy mnie to ze mimo ze jestes jak to napisalas duzo starsza od nas to nas rozumiesz :) ja n twoim miejscu wybralabym ta dalsza sale :) ja jeszcze nie obliczylam ile by nas to wesele wyszlo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiesz jestem starsza ale młoda duchem :-). ;). Jakoś ten czas mi ucieka: zawsze myślałam, że jestem młodziutka i mam na wszystko czas a tu bach. Mam 29 lat i czas pomyśleć o dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarah67 e tam to jeszcze nie jestes stara :) ja myslalam ze ty pod 40 masz juz :) przepraszam :( 29 lat to jeszcze nie tak duzo :) ja mam 23 to tylko 6 lat roznicy :D a jak sie dogadujemy :) nom w sumie ja juz zaczynam myslec o dziecku.... ale jeszcze musz poczekac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, witam :) no myśmy mniej więcej liczyli i 40 tyś. lekko pewnie trzeba liczyć. wy jak mieszkacie razem to pewnie robicie to na spółkę, a my nie :P tzn. tak, tylko ja jako panna młoda, płacę za salę, jedzenie, kwiaty, a pan młody, wódka, napoje orkiestra kamerzysta fotograf, samochód. chyba wszytstko wymieniłam :D ale wyjdzie nas oboje po ok 20tyś. przy weselu na 140 osób. my jesteśmy razem trzy lata :) zaręczeni w tym roku :) mieszkamy osobno, tylko weekendy razem. po ślubie będziemy mieszkać u Niego. tzn. teściowie na dole my u góry :) a co do dzieciątka to też bym już mogła mieć, ale mimo wszytsko wolę poczekać - po kolei najpierw ślub potem dziewcko :_) sarah ja też chyba wybrałabym drugą salę : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem :) Małapannamloda czym sie sugerowałaś co do wieku? ;) pewnie numerem 67 ale niestety żeby zalogować sie na tym forum to tak strzelałam aż w końcu doszłam do wolnego niku. Ale ja tak samo jak u Majki zobaczyłam 89 to też tak pomyślałam że to pewnie data urodzenia ;). U mnie dopiero teraz tak jakby pomału odzywał się instynkt macierzyński. Obie stawiacie na druga salę ;), dlaczego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jesteśmy długo i wesele robimy sami :). Mamy jedno wspólne konto ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się chyba najbardziej zasugerowałam tym, że noclegi są tańsze, a że Wy chcecie opłcać je sami to pewnie temu :) no i tym że płacisz około 2000zł za salę i robisz wszystko sama :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zasugerowalam sie twoimi slowami : "jestem duzo starsza od was" :D ja takze pomyslalam o noclegach..... zawsze jest taniej.... dobrze ze chociaz sie twoj instynkt odezwal :D bo znam wiele dziewczyn co o dziecku nie chca slyszec nawet :D tez zaczynam myslec o noclegach dla gosci bo jednak nie do konca wiadomo kto gdzie pojdzie nocowac.... a musicie wplacac zaliczki jak juz zdecydujecie sie na sale? jak tak to ile? ? ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my musimy wpłacić 1000zł zaliczki. a Wy ? taa.. właśnie najpierw praca, kariera, dom, a przed 40-stką przypomina się o dziecki wtedy czasem jest już za późno. ja wogóle kocham dzieciaczki i gdyby nam się przytrafiło nie płakałabym z tego powodu :) chociaż mimo wszytsko wolałabym po kolei :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :D:D:DPPP
taa.. właśnie najpierw praca, kariera, dom, a przed 40-stką przypomina się o dziecki wtedy czasem jest już za późno. ja w wieku 27 lat miałam już dom postawiony z moim mężem ciężko pracowaliśmy na niego i się udało postawić ;) więc po co wrzucasz wszystkich do jednego wora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×