Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

jestem i ja! :) wczoraj miałam wizytę u lekarza, widziałam serduszko mojej kruszynki :) takie malutkie :) wg lekarza jestem w 6 tygodniu, wg moich obliczeń dziś powinien zacząć się 8 tydzień. dopisuje się więc do tabelki:) od nas nikt jeszcze niewie że jestem w ciąży. tylko ja i mąż. Rodzicom powiemy w czwartek :) to moja druga ciąża, pierwsza niestety była pusta. U mnie co do objawów to niesamowite mdłości ( na szczescie bez wymiotów - póki co), bóle brzucha - dostałam na to lecytyne, bak apetytu, nerwowość, no i najgorsze to to że rano po przebudzeniu jestem tak słaba, ze ledwo na nogach stoję. Nie mam zwolnienia więc pracuje, i mam nadzieje że będe mogła długo pracować. choc czasem ak wkurza mnie ta praca ze od razu bym na l4 poszła ;) pozdrawiam Was dziewczyny. Wszystkiego dobrego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje :) cieszymy sie razem z Tobą :) ja ide dzisiaj na 16 na USG zobaczymy co nam Powie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również przyłączam sie do gratulacji... i co, to teraz czekamy na pierwsze kopniaki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie, czy któraś z was paliła przed ciążą? Ja paliłam ale jak tylko skojarzyłam, że mogłam zajść w ciążę to od razu rzuciłam. To było na trzeci dzień po owulacji bo zawsze na owulację czuję kłucie w jajniku albo prawym albo lewym i wtedy dodało mi się dwa do dwóch, że się nie zabezpieczyliśmy i jest duża szansa na poczęcie. Dobrze, że rzuciłam bo się okazało, że jednak zaskoczyliśmy. Nie palę już ponad dwa tygodnie ale mnie tak strasznie do tego ciągnie, że nie wiem już jak odwracać swoją uwagę od papierosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja nie paliłam nigdy wiec ci nie pomogę :) Kopniaki ech kiedy one będą :D w pierwszej ciąży miałam kopniaczki w 21tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja gdzieś koło 19-20 tyg. Ale mała była w brzuchu raczej spokojna i rzadko było Ją czuć. Nie jeden raz myślałam czy wszystko w porządku. Ale jak wyszła na zewnątrz to istny wicher a ja nie mam nawet kiedy odsapnąć. I tylko mam cichą nadzieję, że drugie będzie przeciwieństwem pierwszego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie to samo mała czysty szatan :D wszędzie jej pełno człowiek niema spokoju nawet chwili odpocząć też mam nadzieje ze drugie nie da mi tak popalic jak pierwsze bo chyba zwariuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehehe:D Pamiętam, jak chodziłam w ciąży to sobie myślałam tak: Bedą spacerki, jedzonko, spanko, przewijanko, uśmiechy... Po urodzeniu myślałam tak: Kiedy się w końcu wyśpię? Kiedy Ona przestanie płakać? Kiedy skończą się kolki? Czemu Ona wiecznie wyje w wózku? Kiedy wyjdziemy na normalny spacer bez alarmu? Na szczęście jest już coraz lepiej a przy drugim na nic się nie nastawiam i tylko czekam co los nam przyniesie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze coraz wiecej mamusiek przybywa:)) Wyniki podrzucilam i mowil ze widocznie za duzo na noc zjadlam i mam powtorzyc mocz i toksoplazmoze:( kolejny wydatek niestety.Samopoczucie widze ze rozne u kolezanek .U mnie ok az mi dziwnie bo w pierwszej ciazy to byla porazaka wiecznie mnie brzuch bolal i te mdlosci blee cale 3 m-ce i wizyty w toalecie non stop a wrazliwosc na zapachy grrr... coz te hormony z nami robia hihi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick................wiek......termin porodu...płeć margerita3310.....23.......02.2012......??? kimizi................30.......02.2012......??? katjusza81..........30......02.2012...... syn - czuję to caroosia.............28.......02.2012......córka - też to czuję niespo_dzianka......19......02.2012.....wszystko mi jedno tylko aby bylo zdrowe taka tam aga........29........03.02.2012......hm zobaczymy:) mala_agatka........27........06.02.2012.....??? Miarka.................27......7/2/2012.... mąż twierdzi że synek Endlessly............27.........08.02.2012.....zdrowe (może być syn) mamadzieci........24.........14.02.2012.....jest córeczka chcemy Synka mamakaterina........27......17.02.2012...zdrow nina_86.............25.......21.02.2012......nie chcemy wiedzieć wegeate............23.......21.02.2012.....??? Załamana 1..........25.......22.02.2012...napewno syn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile twoja już ma? moja bedzie miała 15 miesięcy i własnie tez sie zastanawiam kiedy ona skończy krzyczeć piszczeć płakać i marudzić:D wiecznie jej zle nic sie jej nie podoba ;/czasami do głowy dostaje :D no ale takie życie matki :D jedyny spokój teraz mam jak śpi :D od 12 tak do 15 :D a pózniej znowu to samo nawet na spacerze czasami jest jej zle bo musi dać rękę jak przechodzimy przez ulice to juz jej nie pasuje ;/ hyh no ale uczyć ja muszę ..albo biega do ludzi juz mnie to drażni zaczepia wszystkich a potem płacz bo trza isć a ona nie chce sie nigdzie ruszyć ;/ hyh też myślałam jak to bedzie pieknię no i jest :D okaże sie jak bedzie przy drugim dzieciątku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja jeszcze maleńka jest, ma 5 miesięcy dopiero;) Będziemy mieli roczną różnicę między maluchami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to malutka jest :D moze sobie po krzyczeć płakac itp ;d bo ci nie powie co chce a moja juz umie jak nie powie to pokaze ale i tak jest wiecznie żle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe... a tu jeszcze trochę i czeka nas powtórka z rozrywki;) I nie poród tu jest dla mnie najstraszniejszy, ale to co będzie po;) Jak sobie przypomnę dwa pierwsze meisiące kiedy spiałam po 3 godziny na dobę to aż gęsiej skórki dostaję;) Ale warto pocierpieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corka w sierpniu skonczy 8 lat juzzz.Ale co jakis czas w rodzinie przybywa maluszkow ja uwielbiam dzieci.A pierwszy porod byl szybki i nie taki straszny wiadomo boli ale przechodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój poród też był szybki 15 minut i mała była na świecie a ból do przeżycia :D dzieci tez strasznie kocham no nic trza robić obiadek bo mała sie obudzi za pół godzinki a potem do gin :) życze powodzenia i miłego dnia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no jakoś sobie poradzę, na chwilę obecną pomaga mi rzucie gum miętowych:) szkoda, że tendencji do szybkich porodów się nie dziedziczy. Moja mama jak mnie rodziła to o 6 rano trafiła do szpitala a o 6.20 ja byłam już na świecie:) to samo było z moim bratem o 14.30 była w szpitalu a on się urodził już o 15. Ja też chciałabym tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ick................wiek......termin porodu...płeć margerita3310.....23.......02.2012......??? aguniaaaa...........26.......02.2012.......ważne żeby było zdrowe :) kimizi................30.......02.2012......??? katjusza81..........30......02.2012...... syn - czuję to caroosia.............28.......02.2012......córka - też to czuję niespo_dzianka......19......02.2012.....wszystko mi jedno tylko aby bylo zdrowe taka tam aga........29........03.02.2012......hm zobaczymy mala_agatka........27........06.02.2012.....??? Miarka.................27......7/2/2012.... mąż twierdzi że synek Endlessly............27.........08.02.2012.....zdrowe (może być syn) mamadzieci........24.........14.02.2012.....jest córeczka chcemy Synka mamakaterina........27......17.02.2012...zdrow nina_86.............25.......21.02.2012......nie chcemy wiedzieć wegeate............23.......21.02.2012.....??? Załamana 1..........25.......22.02.2012...napewno syn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie mnie opuścił pan serwisant od pralek- wyciągniecie druta z biustonosza mnie 80 zł kosztowało;-) i nauczka na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie może w którym tygodniu ciąży można już określić płeć dziecka? Bo szukam w internecie i za każdym razem podany jest inny tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny Czy po Was już widać cos? ja mam lekko zaokrąglony brzusio:) generalnie na wadze jest 1kg mniej ale brzuch się robi okrąglutki. Jutro mam kolejną wizytę u mojej gin, badania zrobiłam, zobaczymy co powie.Trochę przeraża mnie ilość moich leukocytów, bo gdzieś przeczytałam że u kobiet w ciązy są one powyżej 14tys, a ja mam 8tys!!!! reszta badań w granicach normy, ale w tej dolnej granicy!!! Kurcze ja zawsze miałam problem z anemią ale mam nadzieję, że będzie dobrze! na toksoplazmoze mi nie dala skierowania, może jutro mi da??? bo to chyba ważne. A wogóle co mogę wziąć na ból głowy, bo mnie tak boli, że aż mdłości mi się powiększają!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy jak się dziecko ułoży. Ja wiedziałam już w 17. Kolejne USG to potwierdziły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie widać większy biust;-) I mam problem z jeansami w niektóre nie wchodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja teraz mieszkam w Poznaniu. zasadniczo jestem poznanianką, ale 8 lat temu wyjechałam do Łodzi. tam kończyłam studia, urodziłam synka, wzięłam ślub. teraz wróciłam na chwilkę do domu rodzinnego, bo mąż wyjechał na zachód i nie chciałam sama zostać. w sierpniu wyjeżdżamy z synkiem za nim. więc od sierpnia w okolicach Mainz będę mieszkać. na razie ciążę prowadzi mi moja łódzka lekarka, na usg w 12 tyg też pojadę do łódzkiego specjalisty, a potem p\całą sprawę przejmą niemieccy lekarze :) także troszkę zamieszania w tej ciąży będzie :P co do objawów to u mnie przeważają mdłości, czasem wymioty, wrażliwość na zapachy, potworna bolesnośc piersi i niechęć do niektórych potraw, np nie mogę znieść zapachu i wyglądu, o smaku nie mówiąc chleba czy innego pieczywa! koszmar!!! do tego dochodzą zawroty głowy, senność, zmęczenie. zobaczymy jak będzie dalej. a co do ruchów to poprzednio poczułam w 18 tygodniu :) a płeć pierwszy raz specjalista określił w 12 tyg, w 20 potwierdził na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a o porodzie to ja się nie wypowiadam :) mam nadzieję że drugi będzie lepszy :P krótszy, mniej bolesny i bezpieczniejszy dla maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do brzuszka to u mnie jest większy jak mam wzdęcia :P ale biorę espumisan, wzdęć nie ma to i brzuszek normalny. w pierwszej ciąży było go widac ok 10-11 tyg, od 12 w spodnie ciążowe wskoczyłam :P ciekawe kiedy teraz będzie widoczny! no a piersi to już sporo urosły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×