Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

RAJLAX BIEDAKU. ZATOKI POWIADASZ? sorki za capsa! wez sol, wsyp na talerzyk, zagrzej w mikrofali (jak nie masz to jakas stara patelnia, garnek cokolwiek i na gazie) jak bedzie cieple to wsyp np w poszewke na jaska, albo w sciereczke, woreczek materialowy, co tam masz, zawiaz dokladnie i poloz takie cieplutkie na zatoki. matko jaka ulga!!!!! od razu poczujesz sie lepiej!!! i tak kilka razy dziennie. do tego ciepla inhalacja parowa, np z soli, rumianku, szalwii i majeranku, mozesz dac troszke olejku eterycznego, np sosnowego, eukaliptusowego. jak masz nebulizator to inhalacja sola fizjologiczna, albo lepiej zablocka mgielka solankowa - efekt bardzo szybko zobaczysz! ja co przeziebienie to mam zatoki chore i tak je lecze i szybka ulga jest! ostatnio 2 dni i byl spokoj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane, dziękuję za rady. byłam u swojego trenera od pływania - miałam się pokazać jak skończę karmić - piszę trenera, bo pływałam prawie zawodowo, jeździłam na zgrupowania itd, zawody :) no i u naszego grupowego lekarza, który mnie oświecił, że po odstawieniu karmienia moja tkanka tłuszczowa zamieniła się ponownie w mieśniową - dużo trenowałam, czasami 4 razy w tygodniu po parę godzin. a mięśnie ważą więcej od tłuszczu i jest to normalne ponoć. natomiast jeśli do dwóch miesięcy faktycznie zacznę tyć, zrobię sobie badania. włosy po porodzie mam w końcu piękne, jestem aktywna więc nie stawiam na tarczycę, przyrostu wagi na razie nie widać, bo schudłam bardzo karmiąc, a jestem wysoka. natomiast będę to miała pod ścisła kontrolą :/ na urodziny u nas dwie imprezy - pierwszy tydzień rodzina, jakieś 16 osób, tydzień później znajomi z dziećmi, jakieś 14 osób. planuję upiec torta - jeża z migdałami, kawa, ciastko, jakiś alkohol, dla znajomych ciasto chyba kupię, napoje takie same. na dzień Babci babciom wywołujemy kolejne zdjęcia Stasia. postępów w chodzeniu nie mamy - ładnie maszeruje za jedną rączkę, za to umysłowo bardzo do przodu, zabójcze postępy z dnia na dzień :) Wiolu co do tabletek to nie wiem, czy musisz jeść je nadal - moja kuzynka oraz bardzo bliska koleżanka odchorowały policystyczne jajniki po porodzie, wszystko im przeszło, wypadały im włosy, były bardzo owłosione i miały wysoką prolaktynę oraz hormony męskie - obie są zdrowe obecnie, nie jedzą tabletek. oczywiście nie chcę się tu wymądrzać, bo nie mam do tego prawa, mam na względzie tylko Twoje dobro i dlatego piszę o tych dobrze znanych mi przypadkach :) teraz też tabletek nie jem i nie będę. wystarczy te kilkanaście lat za dużo :) choć przy moich zrostach gumki pogarszają tylko sytuację... zmykam gotować na jutro i pozdrawiam Was ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane, dziękuję za rady. byłam u swojego trenera od pływania - miałam się pokazać jak skończę karmić - piszę trenera, bo pływałam prawie zawodowo, jeździłam na zgrupowania itd, zawody :) no i u naszego grupowego lekarza, który mnie oświecił, że po odstawieniu karmienia moja tkanka tłuszczowa zamieniła się ponownie w mieśniową - dużo trenowałam, czasami 4 razy w tygodniu po parę godzin. a mięśnie ważą więcej od tłuszczu i jest to normalne ponoć. natomiast jeśli do dwóch miesięcy faktycznie zacznę tyć, zrobię sobie badania. włosy po porodzie mam w końcu piękne, jestem aktywna więc nie stawiam na tarczycę, przyrostu wagi na razie nie widać, bo schudłam bardzo karmiąc, a jestem wysoka. natomiast będę to miała pod ścisła kontrolą :/ na urodziny u nas dwie imprezy - pierwszy tydzień rodzina, jakieś 16 osób, tydzień później znajomi z dziećmi, jakieś 14 osób. planuję upiec torta - jeża z migdałami, kawa, ciastko, jakiś alkohol, dla znajomych ciasto chyba kupię, napoje takie same. na dzień Babci babciom wywołujemy kolejne zdjęcia Stasia. postępów w chodzeniu nie mamy - ładnie maszeruje za jedną rączkę, za to umysłowo bardzo do przodu, zabójcze postępy z dnia na dzień :) Wiolu co do tabletek to nie wiem, czy musisz jeść je nadal - moja kuzynka oraz bardzo bliska koleżanka odchorowały policystyczne jajniki po porodzie, wszystko im przeszło, wypadały im włosy, były bardzo owłosione i miały wysoką prolaktynę oraz hormony męskie - obie są zdrowe obecnie, nie jedzą tabletek. oczywiście nie chcę się tu wymądrzać, bo nie mam do tego prawa, mam na względzie tylko Twoje dobro i dlatego piszę o tych dobrze znanych mi przypadkach :) teraz też tabletek nie jem i nie będę. wystarczy te kilkanaście lat za dużo :) choć przy moich zrostach gumki pogarszają tylko sytuację... zmykam gotować na jutro i pozdrawiam Was ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rajlax oj biedna jesteś - mnie w sobote coś brało ale na szprycowałam sie lekami i narazie nic:P rany jak mnie na ciuchy ciągnie to szok:P ale jak już się kiedyś wyrwę to "nas nie dogoniat"! I Wiola ja tez mam psa( duzego )i jak nic nie znajdę to bede chodzic z nim na dłuższe spacery, bo na co dzień mieszka w kojcu, co prawda nie da się pogadać z nią( bo to suczka) o ciuchach, chłopach itp., ale monolog bedzie:P zawsze to lżej na ❤️ będzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tydzien temu jak pamietacie pocalowalam klamke w plazie ale juz wczoraj po kosciolku udalam sie tam po moje zalegle talerzyki, te postarzane :) cale sczescie mieli jeszcze w homeyou promocje 3za2 i takim sposobem dorobilam sie 6 talerkow w cenie 4 hiphip Nie omieszkalam zajrzec do innych sklepow, przymierzylam jakies spodnie ale nie nadawaly sie jednak, porozgladalam sie dokola (a wiecie jak jest w takich wypasionych galeriach) i stwierdzilam ze to nie dla mnie to wszystko... NO ALE wychodzac skusilam sie na promocyjna bizuterie marki i-am, dla siebie wisiorek i o siostry urodzinach tez pomyslalam jesli wam nie przeskadza to strzele fotke i pokaze, ok Mnie jak narazie takie wyjscia, czasem do biblioteki tez narazie wystarczaja. Niedlugo wybiore sie do nowootwartej klubokawiarni dla rodzicow FIKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatriks muse przyznac ze porazila mnie Twoja ostatnia wypowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolka tak tez sobie pomyslalam ze moze jest jakas moliwosc zeby nie brac tabsow moze zrob nowe badania, znajdz dobrego gina. chociaz chyba masz dobrego bo polecalas kiedys jakby co to ja tez moge polecic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardo pobieznie przeczytalam ten arttykul o szczepionkach ale juz mi sie nowu uruchomila czerwona lampka w glowie............... q A tak apropo to mialam pojsc jutro do lek i gdyby mnie bardzo lek zmuszala to planowalam zaszczepic, ale narazie tylko na zoltaczke q a w niedz w kosciele ksiadz oglaszal pogrzeb jakiejs 7miesiecznej Amelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inezz/ jagna- lekarzy to ja już od gimnazjum zmieniałam spooro razy a od może ostatnich 5 fachowców leczyłam się prywatnie. Ostatecznie moja mama która pracowała w centrum medycznym z tym lekarzem poleciła mi go bo prawie wszystkie pracownice leczyły się u niego. Sama się przekonałam- facet wie co robi. Wytłumaczył mi , że ja mam za mało estrogenu a za dużo testosteronu i mój organizm nie poradzi sobie z tym sam.Muszę brać estrogen, uznał , że Diana będzie odpowiednia dla mnie. Dzieki hormonom mam okres, wcześniej nie miałam wcale. A jagna- policystyczne jajniki nie są uleczalne. Objawy mogą się zmniejszyć ale nigdy nie zniczką całkowicie. To sprawa złej budowy jajników, chyba , że kiedyś wymyślą przeszczep jajnika :D I inezz - a Ty szczepiłaś? Któraś tu mówiła , że nie szczepiła... I rajlax- ojojojj, chore zatoki to udręka. Współczuje. Ja antybiotym jakiś czas temu musiałam brać bo metody,, typu małej agatki " mi nie pomogły :) I Ja też na dzień babci planuje wywołać zdjęcia Lucynki dla naszych mam ale już się strsuje bo jestem pokłócona z moją babcią :( Co może Wam się wydawać dziwne bo raczej babcie kojarzą się z miłością i czułością to moja babcia jest bardzo zawistna i przykra. Obraża się o byle co i mówi co jej się podoba nie patrząc, że komuś przykrość sprawia. Ciężkie jest to dla mnie ale już nie mam siły wciąż pierwsza ręki wyciągać. Czy któraś z Was też ma podobną babcię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igła- od czasu do czasu ssie smoczek szczególnie do usypiania, i już ma go jakiś czas, ale może to faktycznie od niego. W sumie i tak czas żeby go zmienić więc może sprobóje właśnie na avent? l inezz- mój malutki chyba już od 8 m-ca śpi sam w pokoju i świetnie nam się to sprawdza. Mamy nianie podłączoną przez cała noc więc słyszę każdy ruch l Wiola - poradź się u jakiegoś innego gina tak dla porównania opinii, no bo wiadomo co lekarz to inna opinia, może te tabsy nie sa jednak tak konieczne l ja też uważam anty za beee. Brałam rok i wracać nie zamierzam. Jak na razie "wysiadamy przystanek wcześniej" bo gumki też nam nie odpowiadają, ale w przyszłości (po urodzeniu drugiego dziecka) myślę założyć sobie spiralę. l Aneczka- według mnie czas na siadanie na nocnik jest jak najbardziej odpowiedni mimo że maluchy jeszcze nie umieją okazywać swoich potrzeb fizjologicznych, ale teraz najważniejsze żeby się z tym oswajały ni nie traktowaly nocnika jako samo zło pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no chyba że tak Wiolu, ja nie znam się na tego typu schorzeniach więc pewnie lekarz ma rację. A co do mojej babci a Wojtka prababci, to ja mam wspaniałą, normalnie jest kochana i mimo tego że sama chodzi o kuli to prowadzi |Wojtka po całym domu a mój Wojtek ją i pradziadka wprost uwielbia bo aż piszczy jak idzie do nich:) (ale oni mu też na wszystko pozwalają) Ja dla tych domowych dziadków myślałam o jakimś wiosennym kwiatuszku a dla rodziców mojego męża zamówię kubki ze zdjęciem Wojtka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no chyba że tak Wiolu, ja nie znam się na tego typu schorzeniach więc pewnie lekarz ma rację. A co do mojej babci a Wojtka prababci, to ja mam wspaniałą, normalnie jest kochana i mimo tego że sama chodzi o kuli to prowadzi |Wojtka po całym domu a mój Wojtek ją i pradziadka wprost uwielbia bo aż piszczy jak idzie do nich:) (ale oni mu też na wszystko pozwalają) Ja dla tych domowych dziadków myślałam o jakimś wiosennym kwiatuszku a dla rodziców mojego męża zamówię kubki ze zdjęciem Wojtka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dzieciaczki spia. Pietrunia oj odwazna jestes z tym przerywanym. ja bym ze strachu umarla i pewnie po 2 mies bylabym w kolejnej ciazy :P :P :P ja bralam tabletki przez 6,5 roku przed Frankiem i potem po kazdym porodzie przez 2-3 miesiace. na razie tez nie chce do nich wracac, mam dosc hormonow! ja mam spiralke i mam nadzieje ze nie zawiedzie :P choc tez strach jest i co miesiac test robie :P u nas 3 dziecko to nie tragedia (o ile dziecko moze byc tragedia) bo i tak planujemy ale wolalabym poczekac jeszcze te 5 lat :P I Wiola no to faktycznie nieciekawie z tymi janikami :( no i z babcia. ja tam problemow z babciami nie mam. juz mi tylko babcie zostaly, bo dziadkowie nie zyja (jeden 7 lat, drugi rok) I Igla mnie tak na basen ciagnie...oj wyzdrowiec i jechac, chocby we 4!!! najchetniej sama bym sie wyrwala ale kiepsko to widze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrunia ale zależy tez jakiego używałaś do tej pory, czy będzie chciał avent bo one są proste nie takie profilowane, choc właśnie przed chwilka weszłam na alegro i są też ortodontyczne. I dziś dowiedziałam się od koleżanki a raczej przyjaciółki że ma podejrzenie, że jej synek ma krótsza nózkę:(tzn. ortopeda jeszcze nie zdiagnozował.Dziś była z nim na masażu z powodu asymetrii i masażystka tez tak uważa jak ona. Mały źle był ułozony w łonie mamy, po urodzeniu nic nie zauwazyli, a on miał silny przykurcz mięśni zwijał sie w księżyc. Jeździła z nim na masaże i miał sie zgłosić własnie jak zacznie dobrze chodzić i dziś pojechała bo ja zaczęło niepokoic chodzenie synka, on we wrześniu skończył roczek i powinien w miarę sprawnie chodzić. Mały często sie przewraca i to właśnie na pupkę zawsze. jeju jak w takich sytuacjach człowiek docenia zdrowie własnych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka ja na basen nie widze sensu bo pływac nie umiem, wiem że nigdy nie jest za późno ale, może nie teraz... Kurde ta zumba mnie ciągnie ale najbliżej ode mnie to 45km tragedia tylko w soboty mogłabym ewentualnie musze sie zastanowć. I A pietrunia to rzeczywiście odważna bo u nas takim oto sposobem jest Misia;O :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj basen, basen aleee mi się marzy już od paru miesięcy, muszę sie w końcu zebrać w sobie. Może bym się wcześniej zmobilizowala, ale mam basen 25 km od domu i jakoś tak ciężko, ale kiedyś wyciągnę tych moich chłopaków :) (tylko muszę sobie strój nowy kupić) l igła/agatka - tylko może w podświadomości ja właśnie chcę żeby "nie wysiąść ten przystanek wcześniej". Sądzę że jak nie "wpadniemy" to zawsze będzie nie ten moment, także mi ciąża nie straszna:) l Wiola trzymam kciuki za pierożki, i smacznego życzę Lucynce, miejmy nadzieję że jej posmakują:) Mój Wojtuś biały ser uwielbia, dziś jadł pomidorówkę z ryżem i naleśnika z serem i zjadł całego ze smakiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igła - a ja mam z Nuka smoczek i stary zapasowy z Lovi, muszę mu zmienić ten smoczek może to coś da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znowu sama - mąż ma nockę ;/ x Wiola to ja pisałam że nie szczepiłam ani Nikoli ani Wiktora, brałam płatne ale tylko te podstawowe i nic więcej. Mam podobną babcię nie rozmawiam już z nia około roku praktycznie odkąd urodził sie Wiktor, nie da rady się znia pogodzić, bo zachwile wymyśla jakieś pretensje, aluzje i fochy więc trudno, ale kartkę na "dzień babci": jej wyślę. x ralax- wsółczuje chorych zatok x pietrunia my mamy nocnik ale mój Wiktor omija go dzerokim łukiem boi się go tak samo jak odkurzacza mimio że próbowałam go sadzać już jak miał 6mies, no ale spróbuje w lato. x Ja tez myśle o spirali nawet rozmiawałam już zmoim gin i kazał sie zgłosić jak przestanę karmić piersią, a narazie puki co my tak jak pietrunia "wysiadamy wcześnij" , a gumki no niestety mam uczulenia na lateks... ;/ x igła rzeczywiście w takich sytuacjach myśli sie j"jak dobrze że moje jest zdrowe", mojego męża brat cioteczny ma dziecko ma 2miesiące i synek urodził się bez prawej rączki lekarze niewiedzą dlaczego tak się stało, biedny mały robaczek ;( x Miłej nocki życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrunia lub kto moze Błagam podajcie przepis n a nlesniki Juz tyle razy probowalm i nie wychodzą tkie jak trzeba, ja chce elastyczne le troszke puszyste, lubie jak sa dziurki takie moja mama robi ale Ona wszystko na oko robi i bierze i zsiadle mleko i smietne i n oko maki, no nie da sie odtworzyc Anne- to szczepilas obowiazkowymi tylko ale w wersji platnej, dobrze rozumiem? Wiola ja nie zaszczepilam na nic procz gruxlicy q No dziecko mnie wypompowalo dziś, az szkoda pisac o tym q moja Babcia, to anioł, niespotykanie pracowita i bardzo pobozna, ale nie jakas dewotka tylko tak prawdziwie i zyje tym. wstyd sie przyznac ale nie wiem dokladnie ile ma lat ok 70, ale umysl ma bystry nie jak niektore wiejskie babkowiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inez tak dokładnie szczepiłam tylko tymi podstawowymi tylko że płatnymi czyli zamista kuć dziecko 3 razy ja płaciłam i kuli mi tylko 1 raz. x Przyłączam się do tych naleśników, mi za każdym razem wychodzą inne ale i tak nie sa idealne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groch i grzyby juz sie moczą nie bede tyle czekac, jutro robie bigos wigilijny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groch i grzyby juz sie moczą nie bede tyle czekac, jutro robie bigos wigilijny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moje naleśniki: mleko+mąka, ciasto rozrobić rzadsze, żeby fajnie rozpływało się na patelni. odrobina soli zawsze, a cukru do słodkich. wychodzą idealne i takie właśnie z dziurkami, mięciutkie jak dupcia niemowlaka. mój mąż robi ciasto gęste i naleśniki są twarde. ja nie daję nic więcej, zadnej śmietany, kefiru, wody gazowanej, piwa i są pyszne zawsze. wiolu odchorować pisałam w sensie, że się męczyły dziewczyny latami, resekcje jajników itd., a po porodzie się jajniki uspokoiły. bierzesz dianę, może poczytaj opinie poczytaj o tym, są słabsze tabletki, koleżanka raz z płaczem przyszła, że tyle lat je brała i rożne złe historie słyszałam o nich. nie, żebym Ci się tu wtrącała, bo na pewno nie mam do tego kompetencji. po prostu znam to ze słyszenia dlatego drążę temat :) jutro pobudka o 5.50, jak cały tydzień. dobranoc dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inez a u mnie ciecierzyca się moczy, dobranoc :) męża nie ma do środy, nienawidzę jak Go nie ma obok w łóżku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagna poszłaś już pewnie..... ale bez jajka te nalesniki? nul? a cieciorke tez lubie ale nie mialam nigdy fajnego pomyslu na nia dla marnego pocieszenia napisze ci ze gdy pracowalam to mialam pobudke o 5 max 5.10 wspominam to strasznie wychodzilam z domu jak neptyk puste ulice i rozmyslalam tylko ze jacys inni smacznie śpią Az sie boje do tego wracac Czy znacie to uczucie ze wasze narzady wewnetrzne jeszcze spią a tutaj trzeba wstawac jak zaszlam w ciaze to mnie z rana tak mdlilo z niewyspania długo nie zmierzalam tego znosic i poszlam odpoczywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagna poszłaś już pewnie..... ale bez jajka te nalesniki? nul? a cieciorke tez lubie ale nie mialam nigdy fajnego pomyslu na nia A to ty plywaczka jestes, wspaniale. Zazdroszcze. dla marnego pocieszenia napisze ci ze gdy pracowalam to mialam pobudke o 5 max 5.10 wspominam to strasznie wychodzilam z domu jak neptyk puste ulice i rozmyslalam tylko ze jacys inni smacznie śpią Az sie boje do tego wracac Czy znacie to uczucie ze wasze narzady wewnetrzne jeszcze spią a tutaj trzeba wstawac jak zaszlam w ciaze to mnie z rana tak mdlilo z niewyspania długo nie zmierzalam tego znosic i poszlam odpoczywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagna! jakie jest twoje danie na temat soi? wloczaj ogladalam"wiem co jem" na temat masla i bylo powiedziane wlasnie ze soja w 90 % pochodzi z upraw GMO ? przyznam ze dopoki o tym nie uslyszalam to chcialam dac malemu sprobowac soje... co do tabletek anty ja nawet za darmo i z doplatą bym nie wziela!! mialam kiedys torbiele na jajnikach i bralam DIANE 35 bylo wszystko ok ale jak skonczyla sie kuracja to przeszam na YASMIN a po nich zaczelam tyc i doszło az 20 kg nadprogramowych:/ mowilam lekarowi co sie dzieje a on tlumaczyl ze to nie od lekow itp no ae od czego ? skoro moje zycie bylo takie jak wczesniej itp predzej zaczne uzywac krem plemnikobojczy bo gumki zaczynaja mnie "rozpraszac" (czas sie traci przy zakladaniu:P) u nas od rana sypie snieg,tak fajnie bylo jak nie padalo a tu znow zima .... nie moge sie doczekac wiosny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Basiu ty narzekasz na snieg a ja nie moge sie doczekac az wiecej spadnie :P tak leciutenko pruszy, odrobina go lezy a my czekamy na ZIME taka prawdziwa z mrozem i sniegiem! moze sie doczekamy. Franek codziennie rano z taka nadzieja wybiega z lozka i pedzi do okna....az mi go zal jak widzi ze nie ma sniegu i to rozczarowanie w oczach i glosie.... I jagna dolaczam do pyt bez jaj te nalesniki? I pietrunia no chyba ze tak sprawe z wpadka stawiasz to co innego :) I moj Tomek od 2 dni a raczej nocy budzi sie w okolicy 4 i nie chce spac. nie placze, wiec ja sobie leze, przysypiam a ten lazi po lozeczku, spiewa sobie, wlacza pozytywke, nakrywa sie i odkrywa kolderka, przede wszytskim spiewa na cale gardlo! i tak godzine, poltorej i zasypia dalej spokojnie :P taki cudak sie zrobil :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×