Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Wanda23 obie się męczymy... ja jutro ide do mojego lekarza ginekologa , może coś mi poradzi to napiszę Ci :) Ja dziś miałam ciężki dzień :( Kłótnia z mężem ( jak zwykle przez teściową) , choroba mojego szczurka którego mam już 4 lata,( muszę go karmić z ręki, dawać pić w kapslu , podać leki) i zastanawiam się nad uśpieniem go co bardzo mnie dołuje... Jeszcze ta choroba do tego wszystkiego dochodzi. Ja używam do nosa areozol na bazie jakiejś wody leczniczej co u niemowląt jest stosowane, pije wode z miodem i cytrynką oraz płuczę gardło wodą z solą :/ bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze mnie też zaczyna gardło boleć...ale nie poddaję się. Zrobiłam sobie zupkę czosnkową :) katjusza81 jak samopoczucie? Mam nadzieję, że lepiej. Ja pracuję z dziećmi i też się ciągle boję, żeby czegoś nie załapać :( W tamtym roku moja koleżanka z pracy była w ciąży i chodziła normalnie do pracy - dzieciaki przechodziły w tym czasie ospę,półpaśca, rumień zakaźny, nawet zdarzył się krztusiec. Ona twardo chodziła, bo w dzieciństwie przechodziła te choroby. Niczym się nie zaraziła. Miejmy nadzieję, że Ciebie też ten półpasiec oszczędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :) spisałam i jade do apteki bo nie chce zeby sie poważniejsza infekcja rozwineła M przywiózł prenalen, ale potrzebuję jeszcze czegos na gardło bo naprawde męczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzymam się jakoś, staram się nie mysleć o tym. Będzie dobrze!!!! A dziś poczułam ewidentnie ruchy mojego niepokornego synka. Rano w szkole dawał czadu a popołudniu nawet tatusiowi dał się poznać!!! w weekend planujemy mały remont, bedziemy malować ściany, cyklinować podłogi i takie tam pierdoły - trzeba wszystko zrobić żeby później Młodemu nie przeszkadzać:) a tak wogóle to wygrałam kilka aukcji na allegro i mój mały brzdąc będzie elegantem!!!! Ciuszki wprawdzie używane ale markowej firmy i za śmieszne pieniądze:) jejuuuuuu.... ja juz chcę!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu pusto dzisiaj:)) ja własnie odwiozłam małego do przedszkola a teraz zabieram sie za codzienne porządki:(nie chce mi się ale musze... kurcze ja dalej nie czuje ruchów, dzwoniłam do moje gin to mi powiedziała ze wszytsko jest ok :((juz bym chciała je poczuc, już bym chciala styczeń:))albo czerwiec ciepło i spacerki z wózeczkiem:))z moimi dziećmi:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5rvbuy
Kupiłam ten prenalen na przeziębienie i to można do du... sobie wsadzić. Tam z aktywnych składników który jakoś tam działa to tylko wyciąg z czosnku- suchy wyciąg a więc o wiele mniej skuteczny niż świeży czosnek. Dziewczyny szkoda kasy-nawet 15 zł. Lepiej zakupić świeży czosnek-polski nie chiński i na kanapki i to sto razy lepiej działa, do tego miód, dużo cytryny, płukanie gardła wodą z wodą utlenioną albo z jodyną- świetnie odkaża i leczy gardło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie infekcja pięknie się rozwija :( w aptece nie mieli nic z podanych przez Rajlax specyfików Mam tylko ten prenalen i czekam - jutro wizyta u gina zobzczymy co powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a możesz podać proporcje tego roztworu z woda utlenioną, bo po wodzie z solą mi się cofa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) U mnie w domu już prawie wszyscy chorzy :( Mąż od piątku, a moja córeczka dziś w nocy miała 40 stopni gorączki :( Teraz jest już dobrze, ale zastanawiam się czy coś się z tego wykluje. Mam nadzieję, że nie. Ja na razie się trzymam. Piję PRENALEN, do tego wcinam zupki czosnkowe, gardło płuczę SEPTOSANEM i biorę angin heel. 5rvbuy Prenalen to nie antybiotyk, więc nie wymagajmy od niego cudów. To delikatny syropek na przeziębienie. Musi być delikatny, żeby nie zaszkodzić dzidziusiowi w brzuszku. Jak połączymy go z innymi domowymi sposobami, to jest szansa, że nie ulegniemy infekcji. Jak możesz to napisz proporcje tego do płukania gardła - wody utlenionej i jodyny, też wypróbuję. Pozdrawiam i życzę zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5rvbuy
Prawda o takich syropkach jak Prenalen jest taka, że ani nie pomoże ani nie zaszkodzi. Płukanka z wodą utleniona- 1/2 szklanki letniej wody+2 łyżki wody utlenionej Płukanka z jodyną- 1/2 szklanki letniej wody+kilka kropel jodyny- przy mocnej infekcji gardła będzie szczypać ale da się przeżyć, ta płukanka trochę śmierdzi ale jest skuteczna. Gardło płukać kilka razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszkę zmienię temat dziś idę do ginekologa to 17 tydzień mam nadzieję że dowiem się kogo noszę pod serduszkiem :D:D:D podejrzewam że dziewczynka ale zobaczymy co będzie;P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio byłam chora i używałam Prenalen, Tantum Verde- na ból gardła w areozolu, no i sól fizjologiczną na katar. Do tego codziennie piłam wode z cytryną. Pomogło :) Dzięki temu uniknełam antybiotyku, który przepisał mi lekarz ogólny. Zdrowiejcie szybko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAŁAMANA 1
Hej ja na szczęście chora jeszcze nie jestem ale całe otoczenie wokół mnie zdycha mam nadzieję że ja jakoś tego uniknę. Wczoraj miałam koszmarny dzień na wszystkich wrzeszczałam nawet na biedną kasjerkę w sklepie że maja bałagan na półkach, później na męża że łazi a ja spać chcę normalnie koszmar dziś już mi przeszło , właśnie mój mały Kubuś mnie smyra w brzuszku kurcze tak bym chciała żeby już mocno kopnął, kupiłam ostatnio album taki dziecięcy i włożyłam wszystkie zdjęcia z USG i podpisałam kiedy co było robione będzie miał śliczną pamiątkę jak urośnie. Jeszcze 3 tygodnie do badań już nie mogę się doczekać. W poniedziałek zaszalałam z fryzurą ścięłam je tak dość krótko ale wszyscy mówiła że ładnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i my już po chorobie :) córcia dostała antybiotyk, a ja leczyłam się.... cebulą :D przeszło :D cebula na kanapki, syrop z cebuli :D czosnku nie brałam, bo źle się po nim czułam :) ale wyszłam jakoś bez szwanku :D Mała jeszcze pokasłuje, ale też jest na prostej :) ja też czekam na październikowe badania mojego wiercipięty :D kopie żwawo, reaguje na głos i ma swoje już charakterystyczne pory, kiedy wiem, że musi zastukać :D zwykle kopie jak małej czytam bajkę na dobranoc :D albo gdy z kimś rozmawiam :) a najlepeiej jest wieczorem, kiedy ja już luz blues odpoczywam on sobie imprezę urządza :P musi się nauczyć przestać reagować na wszystko, bo jak się urodzi, to słowa nie będzie można wypowiedzieć :P Pozdrawiamy i życzymy rychłego powrotu do zdrowia, choć w stanie prenatalnym to sprawa niezwykle trudna :P bo nie da się tak szybko :) bo bez leków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy jest tu ktoś, kto nie czuje jeszcze ruchów dzidziusia? mi leci 20 tydzień a wciąż nic nie czuję, trochę martwi mnie to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguniaaa ja mam dokładnie tak samo:(jak Ty, leci mi 19 tydzień a ruchów jak nie było tak nie ma byłam na wizyci e w sobote i jest ok dzisiuś ładnie rośnie ale mała jest drobna bo ma zaledwie 170 gram i może dlatego tych ruchów jeszcze nie ma lekarka mi powiedziała że to najmniejszy powód do zmartwień, troszkę mnie uspokoiła ale ja czekam na tego pierwszego kopniaka z niecierpliwością:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Kochane nie martwcie się brakiem ruchów waszych maluszków. 20 tydzień to wcale nie jest bardzo późno, jeszcze zdążycie na te kopniaczki narzekać... Ja pierwsze ruchy poczułam w ciąży z Mariką ok 17 tygodnia. A teraz wydawać by się mogło, że też wcześnie poczuję a tu klops dopiero w 18 tygodniu bardzo słabe i do tej pory są to tylko takie leciutkie ruchy, które czuję najczęściej jako kopniaki w pęcherz moczowy. Dodam że teraz leci mi 21 tydzień a mały będzie miał już z 350 g więc nie taki mały. A powód banalny - łóżysko na przedniej ścienie macicy i wiele niestety amortyzuje. Ja wczoraj dostałam pierwszy ciuszek dla małego - koleżanki kupiły mi śliczne dżinsiki takie malunie;-) No i pierwszy poważny zakup: łóżko piętrowe dla Mariki a w przyszłości na dla Karolka. Oczywiscie rozłożone tylko jedno w pokoiku małej reszta poczeka jeszcze troszkę... Mam nadzieję, że nie zapeszę. Dziewczynki oglądacie już może wózeczki dla malutkich? jakie Wam się podobają? Ja też bedę kupować bo poprzedni sprzedałam po pół roku i kupiłam spacerówkę, z której jestem bardzo zadowolona. Jednak na zimę to gondolka bardzo wskazana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItajcie! Mnie wczoraj potwornie bolał brzuch w różnych miejscach praktycznie cały, i to tak mam praktycznie co drugi dzień. Nie wiem czy to przez powiększającą się macicę? oby tylko to. Zażyłam w końcu nospe i poszłam spać. Dziś jest na razie w porządku i pierwszy raz nie miałam rannych mdłości Jupiii!!! Oby to już na stałe... Jeśli chodzi o wózek, to ja mam po Julii Qunniy Speady SX (mam nadzieję że nie pomyliłam pisemnictwa) 3-kołowy i sprawdził się super. Ogólnie jest strasznie drogi, ale nam się udało kupić cały komplet używany w bardzo dobrym stanie. Szczerze polecam! Teraz mykam na spotkanie kosmetyczne, więc miłego dzionka życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heyka, zniknelam ostatmnio, bo problemow nie ma konca... 18 tydzien zakonczony,.. 19 Odliczamy..... w szpitalu niestety. Przedwczoraj przyjechalam na pogotowie z przeraźliwie okropnym bolem podbrzusza... diagnoza: poronienie zagrazajace.... Mialam usg i mam krwiaczek... musze uwazac.... Jade na no-spie, na zastrzykach, bo mimo lekow bol nie ustepowal.... Dzis pierwszy dzien, jak czuje sie lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.chętnie do was dołącze jesli mozna. jestem w 19 tc termin 14 luty ruchy od dwoch tygodni.drugie dziecko-pierwsze córka-teraz jeszcze nie wiem.mam 29 lat i mieszkam na dolnym śląsku. pierwszą ciążę przechodzilam super-zadnych wiekszych dolegliwosci.teraz jest masakra.od poczatku na l4. byly wymioty zaslabniecia zagrozenie przez odklejajace lozysko-miesiac lezenia plackiem,teraz boe kregoslupa rwa kulszowa hemoroidy.bardzo zle znosze ta ciążę ale to juz polowa.jeszcze troszke i malenstwo bedzie z nami.oby zdrowe bylo.czego i wam zycze.odezwe sie.latika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny i witam nową LATIKĘ :) Wczoraj mnie tu nie było i widzę, że trochę nowości jest... Ja też mam niusa :) Wczoraj miałam wizytę i lekarz chciał zbadać tetno, miał problemy z jego uchwyceniem więc zrobił mi USG i tak na szybko powiedział, że będzie CHŁOP ,nawet ja widziałam te jajczenta :) U mnie w rodzinie to nowość bo większość to kobietki. Zatem będzie Gustaw :) A pozatym mam anemię :( Może któraś z Was mi doradzi jakieś szybkie obiadki z dużą zawartością żelaza :) Bo te z internetu są trochę drogie aby tak codziennie sobie pozwalać :) Ja nadal leczę się inchalacjami, roztworem wodnym do nosa, miodem, cytryną i pomaga :)Pani w aptece poleciła mi również syrop z cebuli który mój kochany mąż mi wczoraj przyządził:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! jestem, żyję i mam się całkiem nieźle :) u nas wszystko w porządku. mały chodzi do przedszkola. biedak nic nie rozumie!!! ale został zapisany do grupy gdzie przedszkolanka jest Rosjanka, więc czasem po rosyjsku mu łatwiej. chodzi dość chętnie. tu system jest taki, że zaczął od poniedziałku. w poniedziałek i wtorek byłam z nim. w środę po 30 minutach wyszłam i zostawiłam go na 30 minut. w czwartek po 10 minutach wyszłam i został na 50 minut sam. w pt od razu wyszłam, tak jak inne mamy i został na 1,5 godziny. zostaje chętnie. w poniedziałek przed końcem wymyślił sobie że dawno nie płakał i zaczął wyć, nie płakać tylko wyć, jak piesek, taki sceniczny wyjec mu się włączył.i niby "mamaaaaaaa", ja przyszłam to wył nadal z tym że teraz "ja domu nieeeeee, ja tu dzieci i paniiiiii". więc po prostu chciał sobie powyć :P pół drogi do domu tak wył! od środy pani Rosjanki nie ma, więc siedzę z nim w charakterze tłumacza :P a że ja bardziej angielsko niż niemieckojęzyczna jestem to jest to dość trudne, ale sobie radzę! co do mnie. wykańczają mnie z lekka te górki tutejsze :P miałam już 3 kg na plusie, ale przez te podejścia, strome jak diabli, 2 zjechałam i mam 1 na plusiku. już się boję zimy, śniegu i wózka! oj hardcore będzie! ogólnie czuję się dobrze, brzuszek już wielki, jedyne co mi dokucza to senność. oj jak w dzień godzinki nie pośpię to nie do życia jestem! mąż pojechał na weekend do Polski. przywiózł mi wózek i część rzeczy dla malutkiej :) trzeba zacząć to zwozić, bo wbrew pozorom czasu dużo nie ma! zwłaszcza że za 3 tyg jedziemy razem, potem za kolejne 3 znów. i już grudzień! a w grudniu to ja nie wiem czy go puszczę bo jakby coś się zaczęło to nawet z Frankiem mi nikt nie zostanie!a to jednak 12 godzin jazdy trzeba liczyć.a jak razem jedziemy to auto i tak pełne :) teraz przez tydzień będę miała neta to będę częściej pisać :) i postaram się conieco poczytać. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny spokojnie z tymi ruchami ja też ich nie czułam Dopiero sobie uswiadomiłam że to ocieranie w brzuchu to moja dzidzia Byłam na usg znacznie urósł i jest bardzo ruchliwy Normalnie jak jezdził tą sondą to miałam wrażenie że ucieka Ale też nie jest to to co sobie wyobrażałam Na razie żeby go wyczuć muszę się wsłuchać w siebie No więc pieknie nadgonił według sredniej wyliczonej z USG ma 18 tyg 5dni Natomiast jego kość udowa jest długa jak u dziecja kończącego20tydzień- co według gina powinno rozwiać moję wątpliwości dotyczace przeziorności Ja niewysoka (155CM) M (172cm) :):):) waży już 299g- czyli nawet przekracza normę Jestem szczęśliwsza i dużo spokojniejsza ale żeby nie było za pięknie skraca mi się szyjka macicy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) to troszkę się uspokoiłam, że nie tylko ja jeszcze nie czuje ruchów :) chociaż dzisiaj rano tak mi się zdawało że coś am jakby się ruszało, wczoraj takie jakby łaskotanie poniżej pępka, ale boję się że to tylko tak na siłę dopatruję się jakiegokolwiek ruchu, łaskotek żeby tylko się uspokoić, ale nie mogę się doczekać kopniaków, jeszcze nie miałam okazji takowych czuć, w końcu to moja pierwsza ciąża ;) dobrze że już weekend, chociaż zleci tak że sie nie obejrzymy. 2 parapetówki nas teraz czekaj, w sobiotę i niedziele ;/ we wtorek dopadło mnie i mojego męża jakieś zatrucie, a że akura był to pierwszy zień po urlopie to spędziłam w nim tylko 3 godziny i zwolniłam się i poszłam do domu, przespałam łądnych parę godzin ;) a co u Was? jak sie czujecie? coś to nasze forum zamiera momentami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mało sie odzywam, bo mam nawał pracy. W szkole 1 i 1/2 etatu, do tego zajęcia dodtakowe dla maturzystów. Plan mam do dupy, jak wyjeżdżam z domu o 7:10, tak warcam ok. 18-tej. Ale chciałam napisac o tych przeziebieniach. Z Leną w ciąży też chodziłam w okresie jesienno-zimowym. Jka tylko czułam, że coś zaczyna mnie brać - łamanie w kościach, jakies zmęczenie, ból głowy, na wieczór wcinałam kromkę z masłem i grubo obłożona czosnkiem, ale tak, że przy każdym gryzie, aż mi łzy leciały, bo tak piekło. A do tego kubek gorącego mleka z łyżeczką miodu i masła. Do tego smarowałam sobie skronie i szyję kroplami Olbas Oil i o ile dobrze pamiętam, tym sposobem uniknęłam choroby w ciąży z Leną. POLECAM! A i wiemy już co będzie - synuś:D Co prawda chciaąłm córeczkę, ale z synka tez bardzo się cieszę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny wlasnie odebralam wyniki awidności toksoplazmozy ale nic z tego nie rozumiem moze wy pomozecie awidnosc przeciwcial kl.igg ja mam 0.53 ateraz po kolei niska awidnosc ponizej 200 graniczna 0.200 0.300 wysoka powyzej o.3 wyklucza zakazenie w ciazgu ostatnich 3 do 4 miesiecy i drugaczesc toksoplazmoza igg ja mam 46 wynik ujemny 4 wynik watpliwy 4 do 8 wynik dodatni powyzej 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! :) Dawno mnie nie było, ale miałam na głowie przeprowadzkę z UK do PL, ale już od tygodnia jesteśmy na polskiej ziemi :) Byłam w czwrtek na wizycie u ginekologa (60zł z USG) i moje maleństwo ma się świetnie :) wygląda na 20tydz a ma 18. W poniedzialek bede sie umawiać na 3,4D :) Ruchy dzidzi czuję od około 3-4dni... Szyjka macicy Ok, od 12tyg do 18tyg przytyłam 0,4kg :) i wszystko Ok... TYLKO brzuch pod pępkiem tak mi obrósł włochami, że wyglądam jak facet - mam typowo męskie owłosienie :/ A jak Wy się czujecie??? I jak Wasze maluszki? :) Pozdrawiam WAS i życzę miłego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpiatkaaaaaa
kropka 693- nie jesteś sama z tymi włosami, mój brzuch też obrasta jak u małpy :D Dodatkowo na rękach się jakieś dłuższe zrobiły... oj te hormony :) Jest jakaś nadzieja, że to później zejdzie z brzucha? No bo z rąk to wątpię, żeby się skróciły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpiatkaaaaaa
Nick......................wiek........tP.............płe . ..............miasto monia_aa................24..........26.01.2012...???????. ............Wlkp tika27....................27.........27.01.2012. .. ??????????? katjusza81..............30..........02.2012.......syn - czuję to caroosia..................28.........01.02.2012....córka - też to czuję............Wrocław masajka1983...........28.........02.02.2012..... aby było zdrowe niespo_dzianka.........19............02.2012......wszystk o mi jedno tylko aby bylo zdrowe ksenia26.................27............03.02.2012...zdrow e ale może być dziewczynka Marcia21.25...........................04.02.2012....zdrow e..........Warszawa syll19......................20............04.02.2012..... żeby było zdrowe beattriks................29............04.02.2011.....??? mala_agatka............27............06.02.2012.....córe czka.......okolice Mainz aguniaaaa................26...........07.02.2012......wa ne żeby było zdrowe Endlessly................27............08.02.2012....syne czek.........Niemcy Birka87.................24............09.02.2012....czuj że chłopak....Tychy Kimizi....................30............09.02.2012....aby było zdrowe nina_86...................25............09.02.2012....dzi ewc zynka.....śląskie margerita3310..........23............10.02.2012....czuję ZDROWĄ córkę.............Jabłonna jagnajagna..............29..............10.02.2012.....by le było zdrowe...Cieszyn dziewczatko.............19.............13.02.2012....chc synka.............ŁÓdź kropka693................26.............14.02.2012....zdr owa córka mamadzieci..............24.............21.02.2012....jest córeczka chcemy Synka...śląsk mamakaterina...........27.............14.02.2012....zdrow e rajlax.....................29..............14.02.2012.... żeby było zdrowe............Śląsk Cieszyński szczesliwa86.............25..............17.02.2012....zd rowe Wanda....................24...............17.02.2012...be z znaczenia.........wlkp Edyyta ...................25...............18.02.2012....zdrowe.... ...Kraśnik Załamana 1..............25...............22.02.2012....napewno syn mbborowka .............27...............22.02.2012.... chyba córa ... podkarpacie Twoja_królewna........20................28.02.20 12...synek lady_margarett..........21................28.02.2012....c oś czuję, że córka motylek89................22.................17.02.2012... ...............???? fika81......................30.................26.02.2012 ...????.........łódzkie oluskaaa1.................22..................25.02.2012. ...?????......Lublin Wiola100...................23.................16.02.2012. ....????.......Kraśnik (koło Lublina) Małpiatkaaaaaa..........26.................13.02.2012....dziecko:)....Opole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko odnośnie zmechanizowanych przyszłych mam :) Jeździcie już bez pasów? Mnie to gniecie i denerwuje, więc nie zapinam. Mam ze sobą zawsze kartę ciąży, więc w razie kontroli ją pokarzę, zresztą brzuch i tak już znacznie widać. Czy może jest potrzebne odpowiednie zaświadczenie od lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×