Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

kolejna nocka zawalona ok 3 usnelam a 7.10 oczy otwarte :( ja sie chyba nigdy nie wyspie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na szczęście nie mam uplawów, ani stanów zapalnych, nie miewam z tym problemów, cytologia też grupa I, ale nasiadówek nie wolno stosować w ciąży, a ten hemoroid ma się sam wchłonąć po porodzie, nie czuję że go mam bo nie boli i nie krwawi, wyczuwam tylko palcem. przypomniałaś mi o goleniu, dziś będę walczyć :D werka_bmw - takie uroki końcówki ciąży..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos w tej tabelce chyba jest zle wpisane ,carossia ma termin na 29 a jest ze 1 dzien zostal? hehe chociaz i tak pewnie wczoraj urodzila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ja się już nie dam rady sama ogolić, nie mogę nijak sięgnąć ręką z powodu brzucha więc was podziwiam, a wczoraj mąż pierwszy raz obcinał mi paznokcie u nóg. taki dyskomfort ruchowy powiem Wam, że za fajny nie jest. ja dziś też 2h snu - położyłam się o 3, wstałam po 5 i czekałam na męża. niestety nie mogę wcześniej stawić się do szpitala, bo rodzę w klinice i po prostu jedziemy jak się zacznie, no więc jak będę mieć skurcze co 10 minut to się szykujemy. nie wiem dziewczyny, czy macie chore zatoki, ja choruję od grudnia 2010 w zasadzie co miesiąc mam silne nawroty, żadne naturalne sposoby nie pomagają i lekarka twierdzi, że ten paciorkowiec przywędrował właśnie z zatok, że tak się zachowuje przed porodem brzydki i paskudny. z tabelką też mi się coś nie widzi, a caroosia pewnie już rozpakowana :) a co tam z małą agatką, nic nie pisze... wysłałam najnowsze zdjęcia na pocztę. miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.................aktualizacja z dnia 26.01.2012.............. NICK............TERMIN PORODU........DNI DO PORODU?? nina_86...............26.01.2012..............0 caroosia.............29.01.2012...............3 Niecierpliwa1989....01.02.2012..............6 masajka1983.......02.02.2012................7 ksenia26............03.02.2012................8 Marcia21............04.02.2012................9 syll19................04.02.2012................9 beattriks...........04.02.2011................9 daguska007........04.02.2012................9 Bubik................04.02.2012................9 barbara_varvara..05.02.2012...............10 mała_agatka......06.02.2012.................11 Birka87................06.02.2012..............11 katjusza81........07.02.2012.................12 Endlessly............08.02.2012................13 Pietrunia22.........08.02.2012................13 Kimizi..................09.02.2012..............14 margerita3310......10.02.2012...............15 jagnajagna..........10.02.2012..............15 m.flora................10.02.2012..............15 bibisi..................12.02.2012..............17 esga89...............12.02.2012..............17 kwiatuszek@.......13.02.2012..... ........18 Małpiatkaaaaa......13.02.2012............18 dziewczatko........13.02.2012.............18 werka_bmw.........13.02.2012.............18 kropka693..........14.02.2012..............19 mamakaterina.....14.02.2012..............19 oluskaaa1..........14.02.2012...............19 Lena0...............15.02.2012...............20 Wiola100...........16.02.2012...............21 rajlax...............16.02.2012...............21 szczesliwa86......17.02.2012...............22 Wanda87............17.02.2012..............22 motylek89..........17.02.2012...............22 Edyyta ..............18.02.2012..............23 kassiiulla............19.02.2012...............24 cayn ................20.02.2012...............25 mamadzieci.........21.02.2012..............26 jusial.................21.02.2012..............26 julias..................21.02.2012.............26 Załamana 1..........22.02.2012.............27 mbborowka ..........22.02.2012............27 Izabell1982............22.02.2012...........27 Moja żona Kasia......24.02.2012........... 29 fika81..................26.02.2012...........31 dolores181 ...........26.02.2012............31 andzia1910............27.02.2012...........32 Twoja_królewna......28.02.2012...........33 lady_margarett.......28.02.2012...........33 ..............Mamusie już rozpakowane................. NICK......................TPzOM...........imię.........d ata porodu(CC/SN)....waga/cm 1. niespo_dzianka.....02.02.2012......córka............??? 2. tika27................27.01.2012......Piotruś.....12.01.12. ....????br /> 3. monia_aa............28-01-2012.......Tymek.....12-01-2012(SN ).....3700g/56cm 4. milalila...28...Rzeszów....2.02....Karol...16.01(CC).....37 10/58... Cześć poprawiłam tabelkę reszta chyba jest dobrze. ja dzisiaj obudziłam się o 2.30 i do 6 nie mogłam zasnąć a później spałam tylko 1,5 godziny, czy Wy też ostatnio czujecie się takie nie do życia? Mój mąż jak mnie wczoraj zobaczył to stwierdził że chyba niedługo do szpitala będzie mnie zawoził. Ciekawe jak dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
to ja pewnie zepsulam tabelke:P sorki ale nie wiem jak to zrobilam:D jagna a nie masz żadnej lampy aby zatoki nagrzewac? moj maz pali i boi sie pojsc do lekarza wiec zawsze leczy zatoki domowymi sposobami bo inaczej z nim sie nie da:/ musisz je jak najwiecej nagrzewac:) no a ja dzis mialam ciekawy bol w dole rano :) tzn zaczelo mnie tak kuc jak bym ciagle miala szpilki wbijane i taki bol trwal okolo 15 minut ale nie przechodzilo i nie mijal myslalam ze juz cos sie dzieje :P nawet do meża napisalam ze mam dziwny bol no ale w koncu przeszlo,szkoda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) jestem, nie rodzę, nadal się kulam. nie piszę bo mama jest i nie mam czasu :P poza tym siły na pisanie brak. od wczoraj cały dzień i noc skurcze miałam ale niestety zero regularności i tylko wymęczona nimi już jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Milalila gratuluję synka tak dziwnie się czuję że to już bo w końcu dopiero co założyłaś ten post a już jesteś mamą ten czas tak leci że masakra:) Ja dzisiaj jestem cudownie wyspana śniło mi się że na jakichś wyspach leżę na piasku i się opalam:))) Ach te sny... Jeśli chodzi o kwestię basenu to ja nigdy niczym się po basenie nie zaraziłam aczkolwiek dla dobrego humoru wkładam tampon więc może on coś pomaga.... Basen to dla mnie takie odciążenie że jak popływam to nie chcę z niego wychodzic a i humor dużo lepszy także ja jestem za basenem, ale jeśli ktoś ma problem z bakteriami to faktycznie należy sobie odpuścic... Dziś na obiad frytki a na plusie mam 13 kg dawałam, zimno się robi musiałam wczoraj kurtkę przeszywac bo grube swetry trzeba zacząc nosic i taka naciągniętą miałam.... a na spacerki jeszcze chodzę:) A co do prania ubranek ja prałam wszystko łącznie ze skarpetkami i prasowałam:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziewczyny nie wiecie czy i gdzie mozna kupić czarno-białe zabawki albo książeczki? Bo tylko w takich kolorach na początku maluch widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie :) Za mną ciężka noc - skurcze coraz częstsze i mocniejsze, a mała okropnie naciska na krocze. Dziś mam w końcu pełny 37tc :D więc już ciąża donoszona :) jupi :D Jagna przeczytałam Twojego posta z forum eskulapu o zamknięciu porodówki w szpitalu wojewódzkim w BB. Serio? To jest po prostu niemożliwe, co się dzieje w naszym kraju! A skąd o tym wiesz? ZAŁAMANA 11 ale mi narobiłaś smaka na frytki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
Lena0- tak, to prawda z tym widzeniem u noworodków, powiem Ci że firma LAMAZE ma kilka takich zabawek dla niemowlaczków biało-czarnych są na allegro to sobie luknij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za mną chodzą już kilka dni te frytki a właśnie oglądałam Dzień dobry TVN i mówili że wypicie szklanki soku pomarańczowego to tak jakbym sobie cole wypiła ponoc ma strasznie dużo cukru i żeby lepiej jeśc normalnie pomarańcza a ja wchłaniam około 3 codziennie tak bardzo je lubię:))) Jeśli chodzi o książeczki to chyba nie są potrzebne bo noworodek już od 3 miesiąca widzi kolory. A wcześniej raczej książką nie będzie się bawił:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym szpitalem wojewódzkim jest tak że nie dostali kontraktu z powodu niedostatecznej liczby łóżeczek podobno. Tu można sobie przeczytać: http://bielskobiala.naszemiasto.pl/artykul/1244119,oddzial-ginekologiczno-polozniczy-w-szpitalu-wojewodzkim-w,id,t.html Ja byłam tam w sobotę, bo miałam drobny wypadek i bez problemu zrobili ma ktg, ale nie wiem jak jest z przyjęciem na oddział, bo ja się wybieram do Esculapa rodzić więc się tym nie martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beattriks Dziękuję za link, daje dużo do myślenia :) Racją jest, że wychowanie to nie poprawianie, uczenie dziecka dążenia do doskonałości, upominanie, karcenie. Wychowanie to ofiarowywanie swojej miłości, uczenie jak kochać innych, pozwolenie aby dziecko uczyło się na swoich błędach, wspieranie... Ciekawe jakimi matkami będziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
załamana! no wlasnie ja tez ogladalam dzien dobry tvn i przyznam ze bylam w szoku bo uwielbiam sok pomaranczowy :) no ale juz moje podejscie sie zmienilo :)frytki to i ja bym zjadla ale jak sobie pomysle ze zaraz bym miala zgage to az mi sie odechciewa:( dzis w planach mam zjesc na obiad warzywa na patelnie ze schabem i ladnie sobie przyprawie az slinka mi cieknie ale ledwo co zjadlam drugie sniadanie (2 marchewki i jablko wielkieee pycha:P) wiec nie bede sie najadac znow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbieram się na ktg ciekawe czy jakieś skurcze wyjdą. Też oglądałam ddtvn i jestem w szoku z tym sokiem specjalnie nektary kupuje żeby nie było cukru a tu jednak nawet świerzo wyciskana pomarańcz ma cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ja właśnie zbieram się do tego szpitala... W nocy tak mi skakało ciśnienie że czułam aż pulsowanie w głowie... Białko w moczu chyba też mam bo siusiam częściej niż zwykle i mam mały dyskomfort tam w pęcherzu (a nie jest to zapalenie pęcherza bo to przechodziłam już setki razy)... Obudziłam się cała spuchnięta, z bólem głowy - i tak mi zostało do tej pory:( Boję się okropnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mam informacje od tej koleżanki, która rodziła w niedzielę, dzwoniła do mnie i informowała, żebym wiedziała, ze mam tam nie jechać, jakby mi się cokolwiek działo z Dzieckiem po porodzie, tylko Wyspiański albo Cieszyn. ona chciała tam rodzić, a musiała na Wyspiańskiego, ale jest zadowolona. najprawdopodobniej od lutego będzie otwarte. no ale faktycznie, to jest jakaś paranoja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. Ja dziś z rana miałam nie przyjemne przygody :/ Otórz wyszłam sobie z pieskiem na poranny spacerek około 10 i miałam zajść po chlebek a na nieodśnieżonym chodniku wywinełam kanara!!! Na brzuch :( Jeszcze na dodatek upadłam na moje kolano które miałam operowane 2 razy z powodu zerwania wiązadeł. Bardzo się przestraszyłam, potem jak na złość nie czułam ruchów i kolega zawiózł mnie na izbę na ktg. Na szczęście okazało się, że tętno jest ok, jeszcze dziś mam wizytę u swojego prowadzącego więc drugi raz sprawdzi. Mówię Wam ale się spłakałam mężowi przez telefon... Jeszcze mnie to kolano boli :/ Jak sobie pomyślę, że operacja i te pół roczne rehabilitacje by poszły w h..j to bym się załamała :( Rajlax- a ciąża donoszona to nie jest od 38 tyg ciaży???? kasiuuula- powodzenia. Mam nadzije, że wszystko będzie dobrze! A będzie na pewno! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fryty to i ja w końcu zjadłam z warzywami na patelni:) A dzisiaj ryż sobie gotuję:) Zrobiłam sobie spacer godzinny taki wolny i dokupiłam ręczniki do szpitala biorę jeden duży drugi mały- mam nadzieję, że wystarczy(?) no i podbiłam legitymacje ubezpieczeniową. I na deser mam kremówkę:D mniaaaam:):):) Wczoraj ok. 1 w nocy poszłam do wc i jak mnie pikło to się ściany przytrzymałam:D Chwilke trwało ale minęło potem tylko brzuch jakoś dziwnie bolał ale minęło. Poza tym częściej oddaje mocz... i czuje małego niżej znacznie niżej... jak siedze to mam wrażenie, ze wyskoczy. A mógłby już wyskoczyć:D:D agatka trzymaj się:) widzę, że nie tylko ja oglądałam dzisiaj ddtvn:D też słuchałam tego z oczami jak 5 zł... niby zdrowe ale jednak niezdrowe:D dało mi to do myślenia. kassiiulla nie martw się wszystko będzie dobrze...jesteś w dobrych rękach:) Wiola100 o kurczę to kiepsko... ja też wychodząc bałam się żeby nie wyrżnąć gdzieś po drodze ale mi się udało bezpiecznie obejść. Całe szczęście, że maluszkowi nic nie jest i niech tak pozostanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rajlax a tak sobie jeszcze to przemyślałam... Ty masz termin tak jak ja na 16.02 czyli ostatnia miesiączka 9 maj ???? Więc dlaczego ja w niedziele zaczęłam 27 tydzień a Ty dzis??? :D:D Zmykam do lekarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula trzymam kciuki żeby było wszystko wporządku. Wiola to dobrze że pojechałaś na izbę, staraj się teraz oszczędzać kolano. Ja byłam na ktg, mam skurcze przepowiadające i skierowanie do ordynatora na konsultację w celu ustalenia terminu cc i do tego usg muszę zrobić jak mi się uda. Kolejne ktg w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ciąża trwa 40 tygodni od ostatniej miesiączki czyli Marcia ma rację, Wioli wypada wg OM na 13 luty, a Werce wg OM na 10 luty, policzcie w kalendarzu 40 tygodni i nast dzień termin porodu. Marcia21 - my mamy ten sam termin, czyżby u Ciebie to już? jagnajagna - ja się golę przy lustrze i to tak byle jak, no nie chcę iść do szpitala taka nieogolona :P a najgorszy dyskomfort mam przy ubieraniu skarpetek, butów, ach, jeszcze trochę :) a u mnie paciorkowiec nie wiem skąd, bo podobno żyje on w układzie pokarmowym i z odbytu przedostaje sie do pochwy, tylko, że u mnie w odbycie nie wykryto, więc załapałam z zewnątrz? Tylko gabinet ginekolog. przychodzi mi na myśl... Twoja_królewna - cieszę się, my oboje z mężem zgadzamy się z tym stylem wychowania - jest po prostu logiczny, daje adres w stopkę :D może inne dziewczyny też poczytają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem ja sama nie obliczalam , teraz mam juz drugiego lekarza prowadzacego podczas ciazy poniewaz musialam zmienic i z obliczen jednego i drugiego wyszlo 13 luty wiec tego sie trzymam ,chociaz i tak rzadko sie zdarza zeby urodzic dokladnie w wyliczony dzien terminu wiadomo ze to tylko tak mniej wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×