Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

co do chrzcin to my Franusia chrzciliśmy dopiero teraz! razem ze ślubem kościelnym. miał 2,5 roku :P więc nawet jak teraz byśmy czekali do września to nikt nic nie powie :P zresztą moja mama uważa że bez sensu takie maluszki nieść. mnie trzymała jak miałam 3 tygodnie i mówi że to porażka była! kolejne dzieci dużo później chrzciła. teściowa marudziła potwornie, ale miałam to gdzieś. teraz tym bardziej bo mieszkamy daleko :D ja też od pana r_p77 kupowałam oraz tu: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=5778854 też szybko wysłał, rzeczy dobre ma i nie za drogie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, a u kogo na Allegro mogę kupić fajne, bawełniane staniki do karmienia? byłam dziś na mieście, ale rozmiarówka w sklepach biustonoszy do karmienia kończy się na miseczce D, co jest dla mnie śmiechu warte. dzięki i pozdrawiam Was, dzielne Mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej dwa dni temu byłam ponadplanowo u znajomego gin, robił mi jakieś przepływy, i ogólnie małego oglądał z każdej strony, również w 3d, niestety synek przykrył rączką buźkę więc nic nie widzieliśmy. Waży 2400g, przed wizytą podłączyli mnie do ktg i gin stwierdził że mam silne skurcze przepowiadające, a ja ich wogóle nie czułam. Ocenił też moje puchnięcie i jest ok, wszystko w normie, białka w moczu brak, wysokiego ciśnienia również. Uspokoiło mnie to. Wczoraj przestałam dozować sobie dowcipne leki i jestem ciekawa jak długo będę mieć spokój, 2 stycznia mam mieć pobrany wymaz i mam nadzieje że bedzie ok. Co do chrztu ja myślę też o maju lub czerwcu, jak już będzie cieplutko, a i ja dojdę do siebie i ogarne sie jakoś! Chrzestną będzie moja sister, chrzestnym szwagier mojego - taką mamy nadzieję. Dziś doszedł zamówiony laktator ręczny Aventu, kupiłam od dziewczyny niby odpakowany i wysterylizowany ale nieużywany i faktycznie wygląda jak nówka, dałam za niego 46zł więc chyba niedużo? ojjjj te nasze humorki... pare dni temu mialam mega doła i wszystkiego dość, od wczoraj jest ok, dziś pełna sił i energii pojechałam na zakupy, humorek dopisuje....i jak tu siebie zrozumieć?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagna ja będę zamawiać chyba u tego sprzedawcy. Nie mam zamiaru inwestować w droższe biustonosze bo nie wiem czy jest sens??? Nie wiem czy ma większe niż D rozmiary bo ja nadal mieszczę się w B.... zawsze miałam malutki biust a teraz mam bardziej pełniejszy:) http://moda.allegro.pl/85b-zestaw-2-szt-biustonosz-stanik-do-karmienia-i2012554180.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość varvara
cayn!! ja zamawialam kilka rzeczy u tego allegrowicza : http://allegro.pl/podklady-poporodowe-duuuze-34cm-tania-wys-i2003960838.html Co do brzucha u mnie jest 102 cm ale od samego poczatku szło mi w boczki i ciagle slyszalam ze mam jakis maly brzuch:P ostatnio od znajomej uslyszalam ze mi brzuch opada a u mnie jest 35tydzien... bylam wczoraj u lekarza to mowila ze szyjke mam miekka(przyznam ze nie wiem co to znaczy :P) ale tak to jest wszystko ok i mam sie o nic nie martwic:) Co do humorku ja sobie zrobilam dzis dobrze spacerkiem:) przed chwilą skonczylam kroic poteżna miske sałatki jarzynowej i zaraz bede pic kakao w kubku 0,5 l bo mąż obiecal ze mi zrobi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katjusza ja twierdzę, że przed ciąża miałam nie piersi a "sadzone jajka" więc teraz ich rozmiar jest taki jaki być powinien i mnie zadawala a mianowicie B ale byłam w sklepie i Pani mi doradziła żebym kupiła rozmiar albo dwa większy no i kupiłam 75 D i wydaje mi się że będzie OK bo jeszcze mam tam troszkę wolnego miejsca. Ja mam z firmy "tufi" coś takiego http://allegro.pl/biustonosz-firmy-tufi-bialy-roz-90d-i2013602310.html. Jest bardzo przyjemny w dotyku i wydaje się być OK. Jagna - Z tego co widzę na pudełku to są również rozmiary DD i E, także sądzę że w sklepie tez powinny być dostępne. Ja na razie kupiłam jedną sztukę, jak będzie dobry to dokupię jeszcze jeden ten sam rozmiar.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez ostatnio mam huśtawkę nastrojów ... Nagle z dnia na dzień zaczęłam sie bardzo stresować, że pokój Leny jeszcze nie gotowy, a tym samym pokój maluszka, bo u niego mają być dotychczasowe mebelki Lenki. Ale przedwczoraj z mężem razem ustaliliśmy jak pokój ma wyglądać, za tydzień jedziemy na zakupy i mam nadzieję, że za 1,5 tyg. oba pokoiki będą gotowe:) Co do chrztu, to u mnie podobnie jak u Małej_agatki - chrzest połączyliśmy ze ślubem kościelnym - Lenka miała wtedy 1,5 roku. Teraz ochrzcimy małego w podobnym wieku, bo było to wygodne. Lena nie płakała, sama o własnych nogach do ołtarza poszła z nami za rączki:) Torby do szpitala nadal nie mam spakowanej ... pieluch dla maluszka nie mam jeszcze wcale. Mi tez pewnie jeszcze paru rzeczy brakuje, ale jakoś nastrój hamuje mnie przed zakupami - jakoś nic mi sie nie chce :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zaczęłam panicznie bać się porodu:( Niby tłumacze sobie, że nic nie dzieje się bez przyczyny i tak np. mój gronkowiec przy porodzie mógłby zaszkodzić maluszkowi, więc pewnie dlatego mały ułożony jest dupcią do wyjścia, żeby zrobili mi cesarkę. Ale znów robiłam wywiad wśród znajomych i różnie z tym bywa - jak sie ma swojego lekarza w szpitalu to jest cesarka, a jak sie lekarza nie ma, to kobiety przechodzą dwa porody - najpierw męczą się przy naturalnym, bo a nóż dziecko sie obróci, a ostatecznie i tak kończy sie cesarką - tylko po co kobietę tak męczyć!!!!!!!! No, a moja lekarka pracuje w szpitalu oddalonym ode mnie o ok. 60 km. Do tego chodzę do niej prywatnie i nie wiem, czy skieruje mnie ew. na cesarkę do swojego szpitala:o Na wizytę umówię się za 2 tyg., wtedy też porozmawiam z gin. o porodzie, a jak mi nie pomoże, to zacznę uruchamiać stare znajomości, żeby może załatwić sobie cesarkę w innym szpitalu ... ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh, jak mnie to stresuje:( Bardzo chciałabym rodzic naturalnie, ale strach z powodu ew. komplikacji ze względu na ułożenie i tego cholernego gronkowca mnie paraliżuje. Wybaczcie, że tak marudzę, ale mój mąż jak zaczynam biadolić ucina to twierdząc, że będzie OK, a ja musiałam się wyżalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie mamuśki, tak dla rozluźnienia atmosfery końcem roku polecam Wam lekturkę z przymrużeniem oka: http://bachormagazyn.pl/ Uśmiałam się do łez :-) Miłego ostatniego dnia roku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała agatka - ja uważam osobiscie, że im mniejsze tym lepiej... po pierwsze, nasza wiara mówi, że dziecko nie ochrzczone po śmierci trafia ,, gdzieś" nie do nieba ( trzeba brać wszystkie ewentualności pod uwagę) a po drugie ja chodzę do kościoła (prawie :) ) co niedziele i często są chrzczone dzieciaczki i z tego co widzę jestem pewna na 100 %, że te troszkę większe bąbelki są bardziej ruchliwe, nie śpią, często się boją. A te 2-3 miesięczne śpią sobie i nawet nie bardzo wiedzą co się dzieje :) To takie moje zdanie :) Katjusza89 - nie czujesz nic przy tych skurczach???? Mnie od około 2 tygodni boli brzuch...byłam u lekarza i mu mówiłam on po badaniu stwierdził, że te skurcze nic nie powodują- wszystko ,, zamknięte". Ale teraz przez dwa dni czuje takie delikatne jakby skurcze przez miesiączką.... Doradźcie mi dziewczyny... czy to normalne? Wy też takie napięcia macie w dole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/biustonosz-do-karmienia-alles-mama-rene-70-h-i1984238349.html http://allegro.pl/biustonosz-do-karmienia-alles-mama-fancy-70-g-i2002769209.html Ja ze swojej strony polecam te staniki- choć cena nienajniższa to jakość świetna Przed ciązą miałam rozmiar 70E a teraz jeszcze urosły więc kupienie taniego stanika do karmienia graniczy z cudem Jeden dostałam taki zwykły, ale jak się łatwo domyślić nie trzyma on dobrze moich piersi Więc niejako jestem skazana na wydawanie fortuny na bielizne Co do skurczy ja również mam takie na zapisie KTG(zanotowano czynnośc skurczową i wzmożone napięcie macicy) i czuje Boli niekiedy jak na @ i brzuch twardnieje ale jak oleże to rze hodzi z tym, że nie zawsze można poleżec Dostałam na to no spe forte luteine i magnez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola >> mnie też łapią od kilku dni takie skurcze, a wczoraj to praktycznie co chwilę odczuwałam ból jak przed miesiączką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Ja swojego bąbla będę chrzciła w święta wielkanocne jakoś myślę że im mniejsze dziecko tym lepiej albo już takie ok. 2 lat bo jak utrzymać dziecko na rękach powiedzmy 8 miesięczne które jeszcze nie chodzi???? Zresztą u mnie w rodzinie chrzci się szybko dzieciaczki:))) Ostatnio jakoś przestałam cokolwiek w stronę porodu mąż mówi że zachowuję się tak jakbym jeszcze rok miała przed sobą nie wiem czemu tak jest w środę mam wizytę i też będą mi badać przepływy... Dziś Sylwester więc życzę SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! My idziemy do mojej siostry posiedzieć na chwilę:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny w ostatni dzień roku. Chciałam Wam życzyć wszystkiego co najlepsze w tym nadchodzącym Nowym Roku :) Co do staników do karmienia - dziś byłam w Jucie i są tam takie najzwyklejsze za 12zł. Takie jak te na allegro: http://allegro.pl/75b-zestaw-2-szt-biustonosz-stanik-do-karmienia-i2012554037.html No i nie kupiłam, bo moje piersi wyglądały w nim okropnie. Też się muszę chyba szarpnąć na jakieś lepsze/droższe/....ja bym chciała z fiszbinami, żeby piersi wyglądały ładnie i miały odpowiedni kształt - nie jakiś rozlazły placek. Ale kupować przez allegro nie będę, bo nie wiem jak będzie leżeć i czy dobiorę odpowiedni rozmiar. A co do chrzcin - my też chcemy szybko. Starszą córkę chrzciliśmy jak miała miesiąc i była bardzo grzeczna, cały czas spala :) Moja siostra chrzciła półroczną córkę i ta cały czas wyła w kościele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagnajagna - jak możesz to w wolnej chwili napisz co trzeba zabrać do esculapu na poród i pobyt w szpitalu. A powiedz mi czy dziecku po porodzie podają wszystkie szczepionki, czy ma badanie bioderek, badanie słuchu - bo w publicznych szpitalach to wszystko dają/robią. Cayn ja kupowałam wyprawkę u r_p77, wysyłka błyskawiczna. Tu masz link do pieluszek tetrowych http://allegro.pl/tetra-pieluszki-tetrowe-60x80-pieluchy-10szt-i2028153474.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to informacje z kartki z Esculapu: zabrać ze sobą: wynik gr. krwi, kartę ciąży z wynikiem HBs, dowód osobisty i dokument potwierdzający ubezpieczenie, wynik badania moczu, morfologii, bakteriologi pochwy z ostatnich 3 tygodni / 3 kaftaniki cienkie + 3 grube + 3 pary śpiochów (ja mam pajacyki i to wezmę też - lepiej mi się będzie w nie Dzidzie ubierać), 2 pary skarpetek, para niedrapków, 2 czapeczki bawełniane, 2 pieluchy tetrowe, 10-15 sztuk pampersów, mały kocyk / 3 koszule nocne do karmienia, pantofle, ciepłe skarpety, majtki poporodowe, 2 ręczniki, przybory toaletowe. co do szczepień: wykonują przeciw gruźlicy i zapaleniu wątroby typu B (żółtaczce), pobierają badania w kierunku chorób metabolicznych (cokolwiek to znaczy), badanie słuchu wykonywane jest w pierwszym miesiącu życia przez wskazane przez nich placówki podobno, a o bioderkach nic nie wiem, do kiedy trzeba zrobić to badanie? ważne: odwiedziny - 10-11 i 16-18 może naraz odwiedzać jedna osoba. ten, kto towarzyszy przy porodzie zostaje z Tobą godzinę po. Dzidziusia biorą na Twoją prośbę pielęgniarki, ale z tym podobno różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korzystając z okazji dołączam najlepsze życzenia noworoczne dla Was, przede wszystkim szybkich porodów bez komplikacji, zdrowych Dzieci, radosnej opieki nad nimi, wsparcia od mężów i partnerów oraz rodziny, a także, żebyście znalazły w tym wszystkim czas dla siebie, a chandra i problemy Was omijały :) Kochane, jutro już będziemy w roczku, w którym na świat przyjdą nasze wyczekiwane Dzieciątka!!!! :) i cieszy mnie to i przeraża, przyznaję się bez bicia :) ;) zwłaszcza poród, reszta już pójdzie dobrze, mam nadzieję, że wychowanie Dziecka będzie dla mnie frajdą, czego i Wam życzę :):) idę do kuchni, przychodzą znajomi na Sylwestra, koleżanka w 3-cim miesiącu ciąży z mężem. a do Juty przejdę się w tym tygodniu, mam nadzieję, że są tam miseczki E i F? faktycznie na Allegro nie da się przymierzyć biustonosza, a jak w Jucie nie będzie, kupie na Allegro, na mieście nie mieli dużych miseczek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagnajagna dzięki za info w sprawie Esculapu :) Z tego co pamiętam badanie bioderek najlepiej zrobić do miesiąca, a potem po ok 3 miesiącach kontrola. My kontrolowaliśmy u Klimczaka w Ustroniu - Śląskie centrum rehabilitacji - lekarz super FACHOWIEC. Co do staników z Juty nie patrzyłam za dużymi miseczkami, ale staników tego typu jest kilka rodzajów, więc może uda Ci się coś wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość varvara
dziewczyny i ja wam życzę udanego sylwestra i mam nadzieję że żadna z nas nie zrobi niespodzianki dzisiejszej nocy :) Odezwe sie w przyszłym roku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanny szampana, seksu do rana. Niech ciało swawoli, głowa nie boli. Niech pamięć nie zawodzi, alkohol nie szkodzi. Spełniają się marzenia, gdy rok cyfrę zmienia. WSzystkiego Najlepszego W Nowym Roku !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracając do staniczków, jak komus się piersi ładnie trzymają to i bez może chodzić Ja nawet w nocy zakładam taki sportowy w obawie przed cycami do pępka jak u afrykańskich plemion:) No też nie odważyłam się z allegro Przymierzyłam w sklepie jeden i później domówiłam dwa z allegro w tym rozmiarze (akurat udało mie się znależć w zwykłym sklepie z bielizną te firme) Różnica jest w cenie bo w sklepie zapłaciłam 89zł a na allegro 66:) Co do fiszbinek jeden ma porządne druciki, drugi ma takie miękkie- nie wiem z czego, ale też ładnie trzyma Wszystkiego dobrego na ten Nowy Rok Dla niektórych przełomowy, a dla wszystkich napewno wyjątkowy NA samą myśl jak wiele się zmieni, nie mogę się doczkać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko życzenia Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla Was, Waszych rodzin chciałam złożyć. ten rok będzie wyjątkowy, bo zacznie się od narodzin naszych dzidziusiów :) Więc lekkich, szybkich porodów, zdrowych dzieciaczków i jak najmniejszej ilości problemów :) do poklikania za rok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie , a ja dzis byłam na IP , dostałam jakiejs wysypki , myslałam że to może cholestaza ale na szczęscie nie, po prostu wychodzi mi łuszczyca , a nie miałam nawrotów prze 2 lata, to wszystko prze mojego męża co w swięta tak mnie wnerwił, WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU, PORODÓW W TERMINIE I SLICZNYCH ZDROWYCH MALUSZKÓW , NAJLEPSZEGO , ja mam 3 smaki piccolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość varvara
będe pierwsza w Nowym Roku :) ja juz w domu lekko zmeczona i zaraz ide spac:) maluszek byl wyjatkowo grzeczny przespał cała impreze u znajomych a przyznam ze bylo 15 osob wiec troszki glosno :) kazdy czekal na ruchy a tu nic:P brzucha wygłaskali bo niby ciezarna przynosi szczescie na nowy rok:)Mąż delikatnie podpity ale grzeczny wiec w nagrode dostal granie na komputerze przez godzine :P ahh to moje "małe" dziecko :) tak wiec Szczęśliwego Nowego Roku jeszcze raz:) W tym roku zostanę mamusią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego Najcudowniejszego Mamuśki! Zdrowych, pięknych dzieciaczków, lekkich porodów i szybkich połogów:) Abyśmy szybko wróciły do formy zarówno tej fizycznej jak i psychicznej:) My nadal u znajomych, mój baluje pietro niżej ja przyszłam się już połozyc bo Mały wariuje, tańce hulańce sobie w brzuchu urządza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja w Nowym Roku witam my wczoraj sami byliśmy. Franuś poszedł wcześnie spać i mieliśmy wieczór we dwoje :P w sumie o 1 się położyliśmy. niestety nie wiem dlaczego Franek w nocy wędrówki urządzał i wcale wyspać się nie dał. 2 razy przyszedł i 2 razy musiałam iśc do jego łóżeczka z nim się położyć bo nie chciał sam spać. chyba coś mu się śniło że taki przestraszony był. teraz chłopaki poszli skakać po kałużach, a ja obiad gotuję :) Wiola - wrócę tylko do tematu chrztu. w przypadku Franka był problem z wcześniejszym chrztem, bo bardzo nam (szczególnie męzowi) zależało na tym żeby jego brat był ojcem chrzestnym. wiedzieliśmy że jest chory, ale nie wyobrażaliśmy sobie innego chrzestnego! jednak były ustalane 4 terminy chrztu i za każdym razem brat w tym momencie albo trafiał do szpitala albo był chwilę po chemii, potem autoprzeszczepie i się nie dało...5 termin był na wrzesień, niestety szwagier w sierpniu zmarł :( i jakoś tak nie można było ochrzcić Franka. zresztą i tak nasz wybór (syn szwagra) został ostro skomentowany przez teściową, bardzo sie jej to nie podoba itp itd... teraz Tomek. niestety nie wyobrażam sobie podróży z 2 miesięcznym dzieckiem 1000 km samochodem. z 1 maluchem ok, ale Franek też jest jeszcze mały i wiem ze trudno byłoby ich zgrać. poza tym takie rzeczy jak chrzest wypadałoby załatwić osobiście w kościele, więc i tak musimy się jakoś pojawić w Polsce. chcemy chrzcić w Poznaniu (tam gdzie mieszka cała moja rodzina), wszelkie dokumenty odnośnie ślubu i nasze miejsce zameldowania (co za tym idzie parafia) jest pod Łodzią, więc stamtąd musimy mieć zgodę księdza....także też załatwianie papierków... niestety czasem to co byśmy chcieli ma się nijak do rzeczywistości z jaką przyszło nam się zmierzyć. my mieliśmy moment odejścia od wiary, trwał dość długo, później pomału znów się zbliżyliśmy z kościołem. i stąd np nasz ślub kościelny 2,5 roku po narodzinach dziecka, czy ponad 9 latach związku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was dziewczyny w Nowym Roku, oby okazał się szczęśliwy dla każdej z nas:) Sylwester minął i tak sobie myślę, że jeszcze miesiąc i nasz skarby będą z nami:):) Siedzę na allegro i szukam termometru ihttp://allegro.pl/termometr-na-podczerwien-dla-dzieci-1-sek-i2027433457.html znalazłam coś takiego miała któraś z Was tego typu termometr?? Warto kupić czy szukać coś innego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×