Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

hej kobietki kurczę Wiolu to przekichane masz te święta, współczuje strasznie:( nie wiem czy przy takiej wysokiej gorączce to mogą być zęby??? mój miał max 38,9 w pupce czyli 38,4. Koniecznie idź z Lucynką w czwartek do lekarza. Ja pewnie w ogóle bym nawet z rodzina nie siedziała bo wiem że w takim stanie Wojtek by mi się nawet ruszyć nie dał. Ojjj niech zdrowieje maleńka l bubik - no, no należy ci się opiernicz, bo już tyle dziewczyn cię wywoływało a ty dalej nic....no ale dobrze, że u was w miarę się układa. No i super, że w takiej sytuacji zdecydowaliście się na nianie, bo wyjdzie wam to na dobrea na pewno na zdrowie:) A co do podwyżki do cholernie zazdroszczę!!! u nas mają byc podwyżki i to takie "wydarte z gardła" przez związkowców i to całe 3% do zasadniczej czyli wyjdzie mi z jakieś brutto zł. No nic tylko flaszkę za to kupić i się upić. Fajnych masz tych pracodawców:) l ale nie narzekam bo są święta....:) z małym dziś byliśmy w kościele, pooglądał szopkę, choinki, dał pieniążka aniołkowi i poszedł spać i tak spał aż do komunii, także był super grzeczny. Wizyta gości też udana, ze swoją siostrą cioteczną nawet się kąpali (bo śpi u nas) i bardzo mu się to podobało (bardziej niż kąpiel z mamą hehe) I stwierdziłam że przydało by się mu rodzeństwo bo nawet jego zabawki przy niej nabrały wreszcie kolorow i zaczęły go interesować, byle by tylko Nikola mu ich nie zabrała:) l buziaki i dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamcie, u nas coś się porobiło na policzkach: suche, szorstkie...jak alergia ale nie wiem z czego, nic nowego nie podawałam. Może to suche powietrze, mróz czy coś takiego? Ja jestem alergikiem pokarmowym na mleko, cytrusy i właśnie mam całe ręce wysypane i w niektórych miejscach szorstkie. Tylko czym u dziecka smarować? To juz kilka dni... o bubik jake buciki kupiłaś Mareczkowi? I wy dziewczyny, wiem, że trzeba z usztywnianą piętą. o Wiola zdrowia dla Lucynki, oby to nie było nic poważniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubik wrażeń widzę nie brakowało Ci przez ten czas kiedy Cię tu nie było. Ale ciesze się, że już wszystko w porzadku i Mareczek nie choruje. Mamablazeja- to prawda, że dzisiaj niewiele rzeczy które jemy są pełnowartościowe i zgodzę się z tym, że kiedy nasze dzieci pójdą do szkoły to stracimy kontrole nad ich jedzeniem ale póki są w domu z nami to mam pełną kontrolę nad tym co je. To odemnie zależy co je i nie muszę mu dawać "śmieciowego" jedzonka. Wystarczy, że ja sama takie zjadam:P Wiola100 mam nadzieję, że Lucynka czuje się lepiej?? A może to ząbki?? Tylko to by się nie zgadzało z bolącymi paszkami. Lena ja Ci nic nie poradzę bo u nas nic takiego od narodzin nie było tzn. takiej wysypki. Była ostatnio ale to po antybiotyku ale na nóżkach i rączkach. U Was jest buźka więc nie pomogę. Co do butów to ja Miłoszowi kupiłam z twardym zapiętkiem, szerokim noskiem i podeszwą która da się zgiąć. Gdzieś czytałam artykuł o pierwszych bucikach i tym się kierowałam;) Miłosz śpi to mam chwilkę spokoju:P Wczoraj nie obeszło się bez małej sprzeczki między teściem a jego synami czyli też moim Mężem. Powód: alkohol. No ale nie psujmy nastroju świątecznego więc nie ględzę a życzę miłego świętowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena - moj syn mial identycznie. Nic nowego nie jadl a mial szorstkie i suche policzki. Kupilam masc Lipobase i po 4 dniach przeszlo.Masc niedroga a duza i wydajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena0- zgadzam sie ! Lipobase jest super i tez wróciłam do niej jak tak było jak u Blanki i juz tak chyba zostanie. POLECAM Moja Misia miła ja zalecona jak miła 2 miesiące i uczulenie na herbatkę owocową, którą oczywiście wyssała z moim mlekiem:O i teraz jak jej podawałam to sie to uczulenie powtórzyło, a także podejrzewam białko mleka krowiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena,dziewczyny
dobrze radzą,możesz też smarowac emolientami albo kupić świetny krem cetaphil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny. Igła a wybierałaś się z tym do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny swieta swieta i po swietach, jestem tak najedzona ze chyba przytylam z 5kg. X Moj maluszek byl bardzo grzeczny przez te dni o dziwo nawet ladnie spal w nocy, za to dzis jest jakis niespokojny ale podejrzewam brzuszek bo jadl roznosci. X Maz moj jak co roku spisal sie w roli mikolaja, kazdy dostal wymarzony prezent. X Wiktor tez ma takie szorstkie policzki i krostki, kupie jutro ten kremik co polecacie moze zadziala. X Pozdrawiam i milego wieczorku zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie po Świętach Lena- u nas ostatnio jak miała to "uczulenie" to doszło jeszcze to nieszczęsne peknięte ucho, przemywałam to ucho i smarowałam maściami które były przepisane na odparzenie i udało sie wszystko ładnie sie zagoiło:), a twarz smarowałam Lipobase kilka razy dziennie i tez przeszło, ale jeszcze podawała wapno w syropie i odstawiłam podejrzane alergeny. Lenka jesli by nie przeszło to juz myślałam o lekarzu, bo najgorzej to ucho wyglądało:O. jak kupisz ten krem to smaruj małej tez za uszkami,żeby te miejsca były natłuszczone.No i ten krem można stosowac także przed wyjściem na spacerek. i Wiola jak tam Lucynka? i Bubik Mareczek to przodownik z iloscią ząbków! Oj ja czwórki tez źle wspominam!:O Super że już nie choruje, biedny wycierpiał przez te choroby i tyle tych wizyt w szpitalu?! Gratuluje podwyżki- bardzo miłe są takie niespodzianki!:P I U nas Święta minęły spokojnie, pogościliśmy sie. A wczoraj wieczorem Marcelinka postawiła pierwsze samodzielne kroczki... jaka radość! cieszylismy sie z mężem jak dzieci:P myślę że do urodzin będzie chodzić. pozdrawaiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po świętach! Pewnie wszystkie zmęczone, ja też, ale wysłałam filmik na pocztę. Filmik bardzo słabej jakości, ale widać co potrafi Kubuś :) Przez święta był bardzo grzeczny, aż moja mama była w szoku, bo ja byłam taką łobuziarą, jak byłam mała, a on taki grzeczniutki! Ładnie jadł, a to dlatego, że tata go karmił :) W ogóle cały czas bawił się z tatą, a mnie wołał, jak chciał pić :) i spać. Bubik - dobrze, że Mareczek już zdrowy i fajnie, ze chodzi :) Ja nie mogę się nacieszyć jak patrzę na mojego łazika :) No i fajnie, ze się odezwałaś :) Wiola - mam nadzieję, że z Lucyną lepiej I Kubuś właśnie domaga się cyca i pewnie zaśnie, bo chodzi już taki zakręcony :P I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ja tak aby na chwilkę. Zerknełam i widziałam, ze o Lucynke pytacie. Odrobinę jakby lepiej chociaż tej nocy też mało co spałam. Nie tylko przez Lucynkę ale też przez pewną głupią rzecz! Mianowicie- moja kochana rodzinka wymyśliła żeby wczraj (szczepan) do uszek schować monetę jedno groszową... Ja z mężem w gosciach jjemu na zmianę (ja się opiekuje on jje albo na odwrót). Ja pierwsza jadłam i chciałam szybko zjeść żeby on miał barszcz gorący i wsunęłam przez wszystkimi . Na koniec okazało się , że właśnie moneta gdzieś była ukryta. Znając moje cudowne szczęście to ja ją zjadłam bo od wczorajszego po południa okrobnie mnie żołądek boli i wymiotowałam w nocy... Dziś DOCHODZĘ DO SIEBIE. I Na domiar złego- dziś spostrzegłam u Lucynki na całych pleckach, boczkach, pupie , szyi małe czerwone plameczki . Obawiam się, że to ospa bo ostatnio słyszałam , że kogoś dziecko zachorowało tu w mojej okolicy. Jutro jedziemy do lekarza jeśli nadal będą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka - obstawiam grzanie. Ja od początku grudnia jak dowaliło mrozami i zaczęli grzać jak szaleni obserwuję u Marka takie czerwone policzki. Raz bardziej, raz mniej. Smaruję zwykłym kremem nivea (tym granatowym, tradycyjnym) albo maścią z witaminą A, najzwyklejszą za 3 zł z apteki. Pomaga :) I Wiola - u mnie w rodzinie bawiliśmy się długi czas w monetę w pierogach aż sobie ktoś niefortunnie zęba nie ukruszył. Potem postawiliśmy na coś bardziej neutralnego i padło na migdała lub orzecha i tak już zostało. A co do córci - nie przejmuj się co myślą inni. A marudzenie to może być nie tylko przepuklina, ale np. zęby. Nie ma tego jak sprawdzić, niestety. I U mnie wielka radość :) Bratowa urodziła wczoraj córcię!! :) 3500g, 55cm zdrową, śliczną. To ich pierwsze dziecko, rodzili w Edynburgu (tam mieszkają od niedawna), rodziła ledwie 4godziny!! Licząc oczywiście od pierwszego skurczu jaki poczuła. Skubana bestia. W ogóle jej nie nacięli (ponoć robią to bardzo sporadycznie i tylko jak nie ma wyjścia). Mareczek ma więc kuzynkę, szkoda tylko że tak daleko i raczej nie zapowiada się na ich powrót :( I Ja się pochwalę. Przyzwyczajam Marka do zasypiania i spania u siebie w łóżeczku. Wczoraj całą noc przespał u siebie. Z pobudkami oczywiście, ale i to może wyprostujemy. Po wczorajszym 30minutowym wymuszaniu i lamencie przy pójściu spać, dziś zasnął sam, jak mu śpiewałam. Trochę się buntował, ale na prawdę niewiele. Warto było wczoraj przeboleć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolu a to przypadkiem nie trzydniówka? Najpierw ta wysoka gorączka teraz wysypka. Ospa jest charakterystyczna, bo krostki wypełnione są płynem. Może się mylę bo przeczytałam tylko dwa twoje wpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xandraa
wiola a Lucynka miała kontakt z tym chorym dzieckiem na ospe? Bo jeśli nie, to ospa to nie jest. Moje dzieci ostatnio miały opse,i pytałam lekarza czy m z mężem też możemy zarazić i lekarz powiedziała , że nie. Ze tylko kontakt z np dziecka z chorym dzieckiem to choroba może być. Pozdrawiam lutówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xandra ta wasza pani doktor nie ma racji. Ja zarazilam się tak że mój tato pojechał do koleżanki której dziecko było chore i przywiózł nam ospe do domu. Do nas przyszedł sąsiad i jego synowie zachorowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi- Hmmm może z tą 3dniówką masz rację... Chociaż dziąsła gryzie na potęgę...J I Xandra- nie , nie miała kontaktu. Jutro zobaczę co lekarka powie i czy krostki będą. Tak z tą ospą wyskoczyłam ale krostki to też przecież przy różyczce, odrze... :) I Podawałyście już może zupę grzybową swoim dzieciaczkom? Ja się boje dawać, wydaje mi się, że to za ciężkie dla takiego malucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiola!! grzybow nie powinno sie podawac do 3 roku zycia(tak ostatnio wyczytalam) grzyby nie maja wartosci odzywczych i sa ciezko strawne wiec mozna sobie podarować :) zdrówka do Lucynki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xandraa
mufi no nie wiem bo byłam u siostry i miałam z dzieciakami kontakt i nic sie nie działo. I do ciebie nie pisałam więc mi nie odpisuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest forum publiczne i każdy może pisać co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu- tak właśnie myślałam :) Dlatego ugotowałam zupę grzybową tylko dla nie i męża :) (Bo normalnie robie dwie - dla Lucynki bez soli i kostki rosołowej) I Dziewczęta - Xandra - nie sprzeczajcie się! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewcznyny x Wiolu jesśli mała miała 3 dni wysoką gorączkę i na czwarty dziń wysypkę to rzeczywiście może to być trzydniówka, ponoć u dzieci do roczku często występuje, my tez już to przechodziliśmy, a ospą rzeczywiście może się każdy zarazić ale podobno jak sie raz było chorym to się drugi raz nie zachoruje, ja byłam chora i miałam kontakt z chorym dzieckiem jednak nie zachorowałam ani nie przeniosłam tego na nikogo. x Wiktorek zaczyna chodzić trzymany za jedną rączkę ;) x Zgadzam się z mamablażeja grzybów nie wolno podawać dzieciom do 3 roku życia, moja córcia ma 4,5 lat i dalej grzybów jeszcze nie jadła natomiast zupe grzybową tak. x Bubik - gratulację spowodu usypiania synka, ja dalej musze lulać a potem delkiatnie odkładać do łóżeczka ale i tak koło 3 w nocy ląduje u nas w łóżku ;/ x Miłego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byliśmy u lekarza i okazała się rzeczywiście 3-dniówka :) Jeszcze z 2-3 dni i wysypka powinna zniknąć. Pani doktor mówiła, że prawie każdy niemowlak ją przechodzi. I Ja dziś przy zakupach w rossmanie zaoszczędziłam 21 zł :D Basiu- Ty bardziej zaszalałaś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko tak na chwilkę żeby Wioli odpisać -moja bratanica właśnie od wczoraj ma gorączkę i jakieś krostki też się pojawiły i okazuje sie że to właśnie 3 dniówka (ale ty już pewnie po wizycie u doktora i już wszystko wiesz). A grzybów nie podawaj oj i to nawet do 3/4 roku życia. Moja mama podała mi jak miałam roczek odrobinkę pieczarek i mówi że myślała że umrę, bo tak wymiotowałam i się rozchorowałam:) l Lena ja kupiłam Wojtkowi takie buty http://allegro.pl/befado-obuwie-chlopiece-oddychajace-110p112-r-21-i2871840555.html i jestem bardzo zadowolona, bo się fajnie ubierają i Wojtek chyba też nie uwierają:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola dobrze że już wiesz co TO! Hania dziś obudziła sie z temperaturą, bólem pleców, pokasłuje ale to raczej coś poważniejszego, wczoraj mówili o grypie, ze atakuje:/ teraz spi, zmęczona bardzo:O no i znów obserwowac muszę, jak nie dam rady sama ją podleczyć, zbic temp. to do pediatry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiola! ja bardzo zaszalałam bo laczny rabat z 2 dni wyszedl 65 zl :D ale kupilam swoim kotą jeść (karmy z wyzszej polki liczone jak te z nizszej polki:)) no i dzis dokupilam grysiki te kaszki na noc :) mam zapas kaszek i mleka na ok 6 miesiecy. Przynajmniej nie bede sie martwic jak mąż pojedzie ze moze mi zabraknac kasy na mleko na poczatku za nim wysle nam pierwsze pieniazki. tak wiec przez 2 dni wygladalam jak cygan gdy wychodzilam z rossmana :D no ale co czlowiek nie zrobi dla "małych"oszczednosci :D maz ze mnie sie smial jak to on ale ja jestem z siebie dumna ze zaoszczedzilam te 65 zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy takie same buciki jak pietrunia22 tylko inny kolor i też Wiktorek chętnie je wkłada. x Byliśmy dziś pierwszy raz z Wiktorkiem w aqua parku, na początku bał się niesamowicie płakał i aż się cały trząsł, dopiero po około 20minutach mu przeszło i dał się przekonać do wody potem niechciał oczywiście wyjść i znowu był płacz, córcia czuła się jak ryba w wodzie nawet odważyła się sama zjechać na zjeżdżalni jestem z nich obojga dumnna ;) x U nas nie ma rosmana więc ja niemogę nic zaoszczędzić ;( x Wiola100 cieszę się że to 3-dniówka, moja Pani doktor mówiła mi to samo co Tobie. x Byłyście już dzieciaczkami na basenie? Jaka woda u was jest chlorowana czy ozonowana? x My jeździmy na ozonowaną bo Nikolka jak była mała to dostała uczulenie od chloru i od tej pory już jeździmy na ozonowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widzisz Wiola nasze posty przyszły w tym samym czasie i nawet nie widziałam że masz już diagnozę. Dobrze, że to 3 dniówka to powinno szybko przejść, co i tak nie zmienia faktu że przekichane miałaś święta Widziałam zdjęcia na poczcie, jejku jaka Lucynka jest do ciebie podobna i taka słodka czarnulka:) l Beatriks - no świetny ten twój łazik hehe:) ale już jaki silny bo "bez trzymanki" się podnosi, normalnie kopara opada:) i chyba troszkę wyszczuplał dzięki tym gimnastykom!? l Basiu/Wiola jutro jadę do Rossmana zobaczymy ile ja zaoszczędzę:) l Mój mały normalnie w oczach robi się co raz bardziej silniejszy, dziś np ładnie idzie już za jedną rękę a wczoraj jeszcze "chwiejna dupka" z niego była. No i tak jak Kubuś Beatriks kiedyś - trzyma się jakiejś rzeczy i ładnie sam chwilkę stoi:) Dziś dałam mu pomidorki po długiej przerwie (bo wcześniej miał po nich krosty) zobaczymy jak teraz zareaguje, ale zajadał się nimi strasznie:) No i mój mały też ma takie dziwne plamki na ciele, wygląda to jak liszajki na brzuszku i na plecach, koniecznie jutro muszę mu kupić tę maść o której piszecie:) l buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrunia- dziękuje :* Właśnie post wcześniej pisałam, że pani doktor powiedziała, że to 3 dnióweczka ;) I igła- jej , biedna Hania, ja ją tak lubie! Nie wiem dlaczego ale wygląda mi na bardzo inteligentną dziewczynke :) Ucałuj ją od forumowiczki Wioli , oby to nie była grypa!! I pietrunia22 - no nie dość, że urodziłyśmy się w tym samym dniu to jeszcze na forum wchodzimy o tej samej godzinie!! :) Dobrze, że zerknęłam na dolne okienko ;) I Basiu- śmiałam się sama do siebie jak sobie wyobraziłam Ciebie z tymi siatami :D To niezłe zapasy zrobiłaś! I Aneczka- też właśnie dziś myślałam że w bliskim czasie wybierzemy się na basen...Tylko tak właśnie miałam Was pytać - Czy jak woda nie jest ozonowana to NA PEWNO u niemowlaka będzie coś nie tak...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×