Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Wiolu No to buziole :) Ja też na razie uciekam, bo Martusia mi się przebudziła, idę ją utulić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w Nowym Roku i życzę wam kochane aby był szczęśliwy i równie udany jak poprzedni , no bo przecież w tamtym roku zawitały do nas nasze największe szczęścia:) (oj a ja taka grubaaaa byłam rok temu i głaskałam się po brzuszku) l widzę że miałyście udanego wirtualnego sylwestra:) My z moim solenizantem - Sylwestrem byliśmy u znajomych na domówce. W sumie byliśmy tylko we czwórkę, bo jedna para się wykruszyła, ale było bardzo fajnie, i nawet - jak to nasza Wiolka mówi - "luźna łyda" byłam. Oj dawno się tak porządnie nie "zresetowałam". Wróciliśmy o 3 także teraz oczy podtrzymuje zapałkami:) l później pooglądam zdjęcia:) buziaki kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igła - dziewczyny (jak już pisałam nie raz) boskie. Takie mają śliczne ciemne oczka:) i chyba raczej do ciebie podobne. Choć u jak patrze na Lucynkę Wioli to od razu widzę podobieństwo a u was tak pół na pół l rajlax- jaki słodki łysolek:) i oczywiście zauważyłam że tak jak u nas Martusia będzie pracować w łączności bo lubi telefony (ale te działające) hehe l Wiolu - ale się uśmiałam z Lucynki:P:P i jakiego focha strzeliła na tę zabawkę:P:P hehe a i jak patrze na Lucynkę to stwierdzam że ma takie ładniutkie brwi i takie równe, że wyglądają jak domalowane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka współczuję i zdrowia życzę! grypa to nic przyjemnego, najgorsze te bolące stawy i wogóle wszystko... jest wtedy do bani! I Pietrunia fajnie, że Sylwester sie udał;) telefony, piloty to ulubione zabawki, ale niestety na tych przedmiotach jest masa bakterii:( moja tez lubi, nawet ostatnio dorwała popsuty to się nie podobał... małe cwaniaczki! I Wiola ja dziś dopiero odtworzyłam ten filmik i stwierdzam, że Lucynka tak zareagowała na śpiewaka jak Hania w jej wieku na Misia śpiewającego tez z fishera, a misia bardzo go lubi, bo jest" od zawsze" i się przyzwyczaiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w 2013 roku :) Dla nas zaczął się nie fajnie. Dziś mąż opróżnił skrzynkę i okazało się , że wczoraj przyszedł list z Wojskowej Agencji Mieszkaniowej i mamy się rozliczyć z nimi (po wykupie na własność ich mieszkania) 1300zł :( Hmmm Wyrównania! I pietrunia- dziękuje Ci za miłe słowo na temat Lucynki ale uśmiałam się z tych brwi... Jesteś pierwszą osobą która zwróciła uwagę na jej brwi! :D W więszkości wszyscy albo na oczy albo na włosy :D Fajnie, że się zresetowałaś :) Przypomniały się czasy panieństwa...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny w nowym roku ;) x Wróciliśmy o 6 rano było bardzo fajnie, cieszę się że mąż mnie namówił na ten bal, a jak weszliśmy o 6 do domu to mały akurat nie spał i nas przywitał ;) x Mały naszczęście ładnie przespał noc więc teściowa nie miała kłopotu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto sie zna???? czy mozna juz podawać watróbkę drobiowa dzieciom naszym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O inezz- jak święta minęły? I Dziewczyny odnośnie jedzenia- czy zabielacie zupki? I Od kilku dni mąż mi wspomina o drugim dziecku... Ja bym chciała mieć ,,jedno po drugim " ale przeraża mnie ta ciąża znów (ja miałam mdłości), to przesadne dbanie o siebie... I te ciężkie początki. Ech! Teraz szukam pracy i jak znajdę to też tak odrazu przecież nie mogę zajść w ciąże. Albo zacząć karierę zawodową i z dzieckiem dłużej poczekać albo odchować dwójkę i dopier się za to brać. Mam teraz dużo do zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiola!! ja bardzo czesto do zupek daje jogurt naturalny ale mąki małemu nie daje. Dzis w koncu sie zebrałam do ugotowania zupy rybnej i Błażejowi bardzo smakowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inezz - co ty tak na chwilę wpadłaś? a co do wątróbki to nie wiem l Wiola - to widzę że mąż ma już postanowienia noworoczne i konsultuje je z tobą:) Ja jestem w tej dobrej sytuacji że mam umowę na stałe, także jak zajdę w ciążę to mogą mnie "cmoknąć". My myślimy starać się o potomstwo tak w połowie tego roku, ale to też jest uzależnione od tego jak z męża pracą będzie, bo obecnie zmienia... l Aneczka - jaka ty chudziutka jesteś po dwójce dzieciaczków:) Widać po zdjęciach że zabawa udana:) l mój Wojtek dziś zrobił samodzielnie 2 kroki (udało mu się) stał przy łóżku i koniecznie chcial się dostać do komody a że nie bylo się za co złapać to utrzymał równowagę i poooooooszedł:) Czuje że roczek powinien przedreptać:) Ale teraz skupił się na chodzeniu i zapomniał że trzeba gaworzyć, także jedno wyparło drugie a tak po za tym ma 10 zębuchów, także "klawiatura" już całkiem okazała. Dziś zjadł pierwszy raz chlebek maczany w jajku i podsmażany ahhhh jak mu smakował, jak za jajkami nie przepada tak ten chlebek mu przypadł do gustu:) No i mamy jakieś dziwne krostki i liszajki na ciałku, ten krem Lipobase nie pomógł więc muszę się z nim wybrać do jakiegoś lekarza od spraw skórnych l agatka - jak tam zdrówko l buziaki kochane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i Wiolu - zupki zabielam ale śmietaną bo jak zaczęłam zabielać jogurtem to wszystko się mi ważyło i się wkurzyłam .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ledwo zyje, masakra, wszystko mnie boli... dodatkowo Franek juz sie rozklada...noc zapowiada sie "super". zabkujacy, marudzacy Tomek, ja nieprzytomna i Franek placzacy.... I ja zup nie zabielam. w ogole nie mam tego w zwyczaju. I watrobke ja juz podawalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj bidulo a jutro mąż idzie do pracy i zostaniesz z tym wszystkim sama? Zdrówka kochani:*:*:* i oby Franuś się nie rozłożył na maksa:/ Kurczę chyba te podróże wam nie służą, bo mam wrażenie że przeważnie po wyjazdach chorujecie l a co z Rudą, Agatka już wróciła z Pl a ona dalej świętuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrunia dokladnie tak! zawsze po podrozy musimy odchorowac! dlatego teraz kolejna podroz w sierpniu! nie ma opcji na wczesniejsza jazde... maz na szczescie w domu :) dopiero 7 stycznia idzie :) Franus mial w czwartek isc ale nie pojdzie, a biedak juz tak placze za przedszkolem...oby po niedzieli ruszyl! a ruda dopiero kolo niedzieli wraca :) zreszta wszyscy ktorych tu znam tak wracaja :P tylko my tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki imprezowiczki! :p Moja mała zjadła dziś pierogi z jogurtem naturalnym! I sposób mamyblazeja na podanie jaja okazał się świetny, dzięki Basiu! agatka - zdrówka! igła - kiedy Hania miała już włoski jako takie? :) Bo mój maluch jest łysy jak kolano :) i do nikogo z nas niepodobny za bardzo, tak mi się wydaje i oczy ma niebieskie a my zielone i brązowe, hehe :) wiola ja nie zabielam zupek inez-ja nie dawałam. Co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena/ Basiu- jaki to sposób podawania jajka??? :) Chyba gdzieś przegapiłam. Dziś trochę czytałam o miodzie i jutro zacznę POWOLI wprowadzać go. Czytałam, że bardzo uczula więc trzeba powoli wprowadzać miód. I pietrunia- Gratulacje dla Wojtka ! Jej mojej to daaaleko do chodzenia :) A Zęby - ani jednego :) I mała agtaka- biedulko! Ja mam zwykłe przeziębienie a ciężko mi funkcjonować a grypa- chyba mąż brał by wolne :) I Lena- jak z jedzeniem u Blanki? Lepiej ? Ja doszłam do wniosku, że Lucyna nie lubi nowości :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2013lutyyy
Hej mamusie mam do was pytanie,czy udalo wam sie wrocic do wagi sprzed ciazy? W jakim czasie?jestem obecnie w 34 tygodniu i na plusie mam 16 kg jestem przerazona:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiola!!!! nie dawaj miodu!!! mama mi mowila ze nie powinno sie podawac malucha miodu bo jest ciezki na serce. Nawet kiecys o tym dokument oglądalam tak wiem wstrzymaj sie :) ja jajeczko daje na miekko i na twardo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaluty2012! ja przytylam 12 kg i po 2 miesiacach juz nic nic nie mialam nadprogramowych kilogramow :) karmienie piersia plus deikatna dieta sprzyja u mnie w chudnieciu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie :) Wczoraj bolała mnie głowa po tych dwóch lampkach wina - hihi, wyszłam z wprawy :p I Mała-Agatko współczuję choróbska :( Zdrowiejcie szybciutko! I Igiełko pisałaś ostatnio że Marcelinka zaskoczyła w końcu "papa", moja też w końcu załapała "BRAWO" :D Ależ się cieszę :) I pietrunia22 - Brawo dla Wojtusia!!!! u mnie też jak dzieci zaczynały chodzić, to w momencie przestawały gaworzyć.Także coś w tym musi być. A tak w ogóle to jestem w szoku, że Wojtuś ma już 10 zębów. A Martusia - dokładnie tak jak piszesz - uwielbia telefony :) a oprócz nich różne kabelki, ładowarki, piloty, gniazdka od prądu. ech i po co kupować drogie zabawki :p I Aneczka2007_0 - super, że bal się udał - i to do 6 rano :D I Wiola100 - ja podobnie jak mała-agatka zup w ogóle nie zabielam, bo nie mam takiego zwyczaju. I mama2013lutyyy - jak będziesz karmić piersią to szybko zrzucisz zbędne kilogramy. Nic a nic się nie przejmuj :) Życzę powodzenia - już niedługo rozwiązanie :) I Dziewczyny ależ się ostatnio wystraszyłam. Byliśmy u babci i moja Martusia porwała za stołu jedno ciacho i zanim zdążyłam do niej podejść, ona już je zjadła. Okazało się, że było z mielonymi orzechami włoskimi - po ok 6 godzinach Martusia była cała w kropki - taka jakby czerwona pokrzywka. Od razu wykapałam ją w krochmalu i podałam wapno - i zeszło - ufff...ale stracha miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama 2013 luty- ja ogólnie przybrałam 18 kg i 7 nadal mam nam na plusie. Tak bardzo ciężko jest mi to zrzucić!!! Nie karmiłam piersią zbyt długo (z 5 tyg ale to łącznie z odciąganiem jeden raz na dobę w oststnim tyg) . Co zrzucę 2 kg (z wielką trudnością to zaraz znów wracają :/) Wydaje mi się , że to też zależy od organizmu dziewczyny. Ja nigdy nie byłam jakaś szczupła i zawsze było mi ciężko zrzucić a nabierałam szybko...Życzę powodzenia z lutym! :) Na kiedy masz termin? I Basiu- nie musiałaś mnie długo namawiać :) Odpuszczę sobie narazie z tym miodem. I rajlax- to Twoja niunia ma uczulenie na orzechy? Jej to dobrze, że tylko na strachu w większości się skończyło. Kac po dwóch lampkach- znam to... :) Ja jakieś 3 miesiące temu po ognisku i 1,5 puszce piwa miałam meeega kaca (wymioty, dreszcze, pękająca głowa). Mąż się śmiał , że mam taką ,,mocną głowe" ...:) I Wsłyszałyście dziewczyny (moja mama mi wczoraj mówiła) , że kilka lat temu toczyła się sprawa jakiegoś małżeństwa z Fracji które porywało, gwałciło a potem zabijało małe dzieci!!!:( Nawet chcieli porwać dziecko z Polski ale złapali pedofila który z nimi współpracował i stracili kontakt... NAwet nie wiem jak nazwać coś takiego. Bo to gorzej niż zboczenie. Teraz pewnie przez jakiś czas będę się obawiała spacerów w mniej zamieszkałe części mojego osiedla :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiola! co do miodu ja walcze z tesciowa.... kiedys miod dawano dziecia do picia,rozcieczało sie z woda i dzieci to pily non stop. Tak samo herbate.... kilka razy jej tlumaczyłam ze Blazej jest za maly na miod a ona dalej swoje ale ja nie bede ryzykowac zdrowiem dziecka aby zaspokoic jej "babciny instynkt" tak samo ciagle mi mowi aby dawac dziecku wode do picia aby poznawało inne smaki ale czy woda ma smak ?:D ja wszystko rozumiem ale czasem przesadza ona... co do miodo to mozesz tez tu poczytac : http://ebobas.pl/artykuly/czytaj/312/zdrowie/miod-jest-niebezpieczny-dla-niemowlat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena- moja Hania urodziła sie z króciutki mechotkami, rosły bardzo wolno, jak skończyła roczek ostrzygłam ją maszynką (nie na łyso, ale na krótko ok 3mm), czy to pomogło?- chyba nie do końca! nadal rosły bardzo wolno (juz jeden z dziadków sie martwił o te włosy)podeślę zdjecia jak jej rosły w danym miesiacu życia (oczywiście nie wyslę 36 zdjęć, ale pare się postaram) jakiś rezultat widac od lata 2012roku, ta długość jaką ma teraz jest najdłuższą jaka miała i nadal ma sporo małych rosnących włosków. Chyba gęste będzie mieć?! I Pietrunia gratulacje dla Wojtusia! I rajlax to supe, że Martunia juz umie brawo! to teraz wszystko będzie oklaskiwać, u nas tak jest jak Hania zatańczy i zaczyna bić brawo to Misia zaraz dołącza się:D oj to miałaś stracha z ta wysypką, ale najwazniejsze, że wiesz od czego! I a ja dzisiaj miałam kompletnie zarwaną noc, o 22 Hania miał atak kaszlu, obudziła Marcelinke. starsza zasnęła i spała a Mała? boże do 3 nie mogła zasnąć, żaden sposób się nie sprawdził! wstały o 9.30 na szczęście to troszke się przespałam, no i Marcelinka juz jest po drzemce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okaoka
wiola,o ile się nie mylę to to małżeństwo siedziało w więzieniu,ale pani poczuła powołanie i przeniosła się do zakonu.zamiast do końca życia gnić w więzieniu,siedzi sobie w zakonie i pewnie cieszy jak to wykiwala system. 0 lena,polecam omlety i naleśniki,moje dziecko tylko w takiej postaci zjada jajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okaoka
orzechy i miód to silne alergeny.miód po 2roku dopiero można podać.orzechy na pewno szybciej.ale też pewnie po roku lub półtora.nie chce mi się teraz sprawdzać,a nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okaoka- No co Ty gadasz... !? Nie wiem jak to możliwe aby z więzienia przeniesć się do zakonu?! Pozatym co za zakom ją przyjął?! :( I Lucyna dziś po drzemce obudziła się znów cała rozpalona , zmierzyłam temperature a tu 38.8 w pupce :( Dałam paracetamol i w domu siedzimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. no wiec juz Tomaszek tez ma goraczke :( oszaleje za chwile! oby maz nie zlapal bo nie wiem jak bedziemy funkcjonowac! ok 13 maly mial 39,3! dalam syropek i spadlo ladnie...az sie nocy boje! na lekarza szans nie ma, dopiero jutro bo juz przychodnie pozamykane (w srode i pt sa do 12) a nie bede wlokla dziecka 30 km po to zeby dowiedziec sie ze to grypa i trzeba zbijac goraczke i dawac cos napotnego bo to to ja wiem. I Wiola fakt z miodem lepiej pozniej sprobowac. moj jadl pierniki z miodem nic mu nie bylo, ale tak normalnie to mu nie daje jeszcze :P ale orzechy juz jadl nie raz, wlasnie w ciescie i nic mu nie jest. a nawet nie wiedzialam ze tam orzechy byly :P sama z siebie bym nie dala jeszcze. I mama2013lutyyy - ja przytylam 23 kg, zeszlo w 3 mies, ale to glownie woda byla. Frankowe 12 kg tez oo 3 mies poszlo sobie. spokojnie przy dziecku jest sporo roboty brak czasu i czasem checi na jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×