Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nieczajewas

polki w kurdystanie

Polecane posty

Gość gość
alez nieeee tylko jedna tutaj zapraszala do kurdystanu, wiec w jaki samolot wsiasc, jaki obrac kierunek ? jak Polski nie bylo to najwieksi tworcy polscy opiewali Polske, zgadnij kiedy powstalo arcydzielo "Pan Tadeusz" Mickiewicza ?, wiersze Norwida ? opowiedz jakie arcydziela pisza Kurdowie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kulka kurdish - jesteś rodowitą Kurdyjką ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba zadnego. analfabetyzm siega 80 % niestety, a u kobiet prawie 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kulka jest rodowita Polka, zapatrzona ze wzgledu na adoratow w Kurdystan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W samolot Lufthansy na przykład, albo Austrian airlines - nie polecam greckich linii, bo podobno może być z nimi problem. Latają też Dukan Airlines, ale chyba tylko ze Skandynawii. Tureckich linii z wiadomych względów nie polecam. Mogę wymienić tytuły z naszej literatury, tylko tak na prawdę w jakim celu - skoro z achwilę znajdę tu argument, że jesteśmy prymitywni, bo nie mamy fabryki konstuującej wahadłowce. Tak, jestem Kulka kurdish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem polką, ale jeśli takie właśnie chcesz mieć o mnie wyobrażenie, że jestem polką , która ma kurdyjskiego kochanka - to trudno, myśl tak. Kulka kurdish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz co znaczy rodowita ? urodzona wiec urodzilas sie w PL czy w K ? i gdzie konczylas szkole ? odpowiesz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zapytam cie o fabryki pytam o literature wiec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale chodzi o miejsce urodzenia, czy o narodowość - bo to jest różnica. I czy jak ktoś z europy skończył Harvard - to jest Amerykaninem? Taki masz wyznacznik narodowości? Studiowałam w Polsce. Miejsce urodzenia - Włochy. Ale po co o to pytasz, skoro wiesz lepiej kim ja jestem. Kulka Kurdish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze, o literaturę. To zacznijmy od starszych: Pir Shaliar, Ahmade Xani ("Mem u Zin", nie wiem przetłumaczony na inne języki), Feqe Teyran, Sharaf Bitlisi, Dildar, Ceger Xwin - tylko w dalszym ciągu nie wiem w jakim celu o to pytasz, skoro itak wiesz, że jesteśmy analfabetami, złodziejami i brudasami. Kulka kurdish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 lata temu pisalas "czego nigdy bym nie poznala, gdybym jak swir nie zostawila wszystkiego w polsce i nie pojechala do niego. poznalam wspaniala kulture wspanialego kraju (jestem w anglii, ale mowie teraz o Kurdistanie), poznalam wspaniale jedzenie i niesamowita muzyke, ktora na prawde kocham i ktora daje mi sile do walki zyciem. poznalam wspanialych ludzi, jego rodzine," wiec poznalas to wszystko w anglii dopiero po wyjezdzie z Polski wiecej pytan nie mam "kurdyjko" http://forum.gazeta.pl/forum/w,23881,20693670,99158045,Re_Kurdowie_a_kobiety_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo nie miałam kontaktu z moją kulturą wcześniej, tak się złożyło - nie urodziłam się w Kurdistanie i nie mieszkałam tam nigdy na stałe. Kulka kurdish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W waszym pięknym kraju nie było żadnych perspektyw - więc widzisz, lepiej było wszystko zostawić, a że znalazłam kontakt do moich ludzi (najpierw do jednego, potem już do innych), więc to była szansa, żeby coś zrobić ze złą sytuacją życiową. I okazało się, że to był dobry wybór. Teraz jest bez porównania lepiej. Nie wiem tylko co tak na prawdę cie denerwuje, chociaż szczerze mówiąc - nie bardzo mnie to interesuje. Twoje życie to nie jest moja sprawa, więc szkoda, że moje życie to twoja sprawa. Kulka - zawsze i wszędzie, do ostatniej minuty życia - Kurdish.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżdżę, jak najbardziej. I nie widzę powodu dla którego nie miałabym prawa przebywać też na terenie innych krajów niż Kurdistan. I nie, nie trzyma mnie tu nic - ale podobnie jak tysiące ludzi, akurat tu pracuję. Nie wiem czy wiesz, ale nie ma na całej kuli ziemskiej takiego narodu i kraju, gdzie byliby tylko swoi i nikogo z zagranicy. I o ile się nie mylę - w przesłości przynajmniej - najbardziej aktywni polscy patrioci przebywali za granicą - choćby we Francji. W czasach komunizmu mieliście rząd na emigracji w Londynie, prawda? Tylko w dalszym ciągu nie wiem o co się tak wściekasz? Jeśli my mamy wśród was złą opinię - to trudno. Weź pod uwagę jaką opinię mają Polacy niemal wszędzie za granicą. I wiesz, że nie jest miło, jak oceniają cię przez perspektywę tych, którzy na taką ogólną opinię zapracowali - ale robisz to samo. Przykre. Powiedz, masz lepsze samopoczucie, jak na takim forum porzycasz bluzgami pod adresem innych? Kulka kurdish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście - wolałabym nigdy nie mieć z Polską nic wspólnego (nie dlatego, że jesteście źli, czy coś w tym rodzaju, jesteście jak wszyscy inni - różni, tyle charakterów, ile ludzi), wolałabym nie znać polskiego, bo wtedy nie trafiłabym na to, co tu piszecie o moich ludziach. Z drugiej strony język polski mogę wykorzystać, żeby zrobić coś dla mojego kraju - opowiedzieć innym jak tam jest i jacy jesteśmy (ogólnie) - pod warunkiem, że ta druga strona chce słuchać, a nie zakłada z góry, że tak czy inaczej nie jesteśmy ludźmi. Tak naprawdę to chciałam tu na tym forum tylko wyjaśnić, że pewne rzeczy niekoniecznie wyglądają tak, jak sobie niektórzy wyobrażają. Widzę jednak, że jest to strata czasu. Szkoda, bo nam w sumie niewiele szkodzicie tutaj - powiedziałabym, że bardziej sobie. Życie układa się zwykle nie tak jak chcemy - moje się tak nie układało, ale udało mi się to zmienić. Jak widać też, nie wymyśliłam nicka, żeby się za nim ukrywać - podałam imię po którym można mnie znaleźć, jeśli ktoś koniecznie chce - ani się nikogo nie boję, ani nie mam problemu, żeby przyznawać się do błędów, jeśli takowe popełniam. I proszę mi wierzyć na słowo, że to powoduje dużo lepsze samopoczucie niż wylewanie bezpodstawnej nienawiści. Kulka kurdish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie bluzgam ? wskaz mi pytam i pytam a ty pytania za bluzgi bierzesz, widac ze cie bola te pytania, wiec dorabiasz swoje projekcje ale nie moj problem lecz twoj. Pytam czemu nie jedziesz pomoc odzyskac niepodleglosci swojego kraju ? jesli wszyscy spieprzycie za granice oczywiscie europejska bo tu i mieszkanie dadza a nie namioty, do tego sowite zasilki - to kto wam bedzie kurdystan budowal ? Chinczycy ? Amerykanie ? Rosjanie ? A moze Polacy ? :D wiec bierz sprawy w swoje rece i jedz pomagac a nie d*pe kisisz przed kompem zachwycajac sie tym czego nie ma, tak najlatwiej budowac z myszka komputerowa w reku. jestes niewiarygodna, jedynie potrafisz uzywac pustych blablabla - a czynow ZADNYCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ach w Polacy , naród z pośród narodów - wybrany , ja tam wole Kurdów , za 30 lat Polske bedzie w rękach musilimow i jeszcze wszystko odczszekacie co tu piszecie , chetnie poczekam Na ten moment , Islam jest przyszloscia dla zgnilej Europy ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i znowu pustoslowie, bicie piany, same truizmy blablabla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgnila Europa jednym pstryczkiem w ciagu sekundy zmiecie was z ziemi wy bidoki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak , faktem jest ze Islam zalewa Europe I Polske tez to czeka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Były tu osoby, które używały w postach głównie wulgarnych wyrazów - i nie twierdzę, że to byłaś ty - napisąlam ogólnie. I powiedz mi skąd ty tak dokładnie orientujesz się co ja robię, a czego nie robię dla swojego kraju? Przecież nigdy prawdopodobnie nawet nie minęłyśmy się na ulicy. A twoje stanowisko teraz jest takie, że mam jechać do Kurdistanu i tam strzelać do turków, żeby w ten sposób odzyskać niepodległość. Ale to rzekomo my propagujemy przemoc. Zdajesz sobie sprawę, że w XXI wieku w polityce istnieją nie tylko rozwiązania siłowe? Wiesz, że o wiele więcej dla Kurdistanu jesteśmy (aktywiści) w stanie zrobić za granicą właśnie? Wiesz, że internet i media społeczną mają obecnie bardzo mocną siłę oddziaływania? Wiesz ile udało nam się uzyskać dzięki mediom społecznym właśnie? Pewnie wiesz, tak samo jak wiesz, że ja nic nie robię dla mojego kraju. Teraz akurat zrobiłam sobie wakacje - bo mogę i mam prawo do tego (choć pewnie chętnie byś mi je odebrała). A fakt, że mimo wszystko ciągle z tobą rozmawiam (bo z tymi co używają wulgaryzmów nie, nie ma sensu) - to tego też nie robię dla siebie. Ale widzisz jaką masz postawę - uważasz, że żyjemy w namiotach. I ty nas w ten sposób nie poniżasz, takimi stwierdzeniami - nie nas, jeśli wiesz co mam na myśli. Kulka kurdish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na Bliskim Wschodzie maja czarne złoto i to Tylko obchodzi wasze rządy , telewizja pięknie manipuluje ludźmi mało kto już używa mózgu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kulka w Polsce studia skonczylas, chetnie wierze, oczywiscie darmowe, prawda ? w tamtych latach byly tylko darmowe. wiesz co bys skonczyla w Kurdystanie ? nawet nie podstawowke bo jestes kobieta, ewentualnie rok szkoly koranicznej gdzie na pamiec musialabys wkuwac koran, nic wiecej. Howgh !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A twoje stanowisko teraz jest takie, że mam jechać do Kurdistanu i tam strzelać do turków, żeby w ten sposób odzyskać niepodległość ---- skad ci sie to wzielo ? gdzie to napisalam ? znowu projekcje masz ? jedz tam i ucz dzieci czytac i pisac, od domu do domu, edukuj "swoich ludzi" bo zyja w ciemnocie a z ciemnota nikt sie nie liczy i latwo ich pokonac tak to widze a nie kalachy kobieto !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej się teraz czujesz? Jeśli tak - to dzięki Kurdistanowi właśnie, bo to o nas było napisane. Kulka kurdish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a namioty ktore cie tak walnely owszem sa w tych lagrach na wygnaniu, gdzie was nie chca, na przyklad w Libanie. Znowu zdjeciami udowadniac trzeba ? nie udawaj glupszej niz jestes, no chyba ze jestes to sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"PROJEKCJE' jak to nazywasz to raczej twoja specjalność. Wiesz wszystko lepiej - może nawet najlepiej. Na przykład według ciebie nie mamy szkół, a jak mamy to itak nie chodzimy. Widzisz? I taka jest rozmowa. To mniej więcej tak jakbym teraz weszła na chińskie forum i mówiła chińczykom kim są i co mają w swoim kraju. W Kurdistanie od nauczania są ludzie, którzy mają zawód: nauczyciel. Ja nauczycielką nie jestem, dlatego nie skorzystam z rady, jeśli pozwolisz. Fakt, że są uchodźcy, którzy żyją w namiotach w obozach dla uchodźców. Z tym, że dla cywilizowanego człowieka to nie byłby argument, mający na celu poniżenie jakiegoś narodu. Jeśli faktycznie jesteś starsz ode mnie, to przyznam szczerze, że twoja postawa mnie przeraża. A czy to ciebie zapytałam wczoraj wieczorem, czy możemy porozmawiać normalnie? Powiedziałaś, że możemy - i nie dotrzymałaś słowa. To czy uważasz mnie za "głupią" czy nie, nie ma żadnego wpływu na stan faktyczny, więc pozwól, że tego typu osobiste wycieczki będę ignorować. Kulka kurdish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiec dalej siedz na tylku i piej peany na czesc Kurdystanu nie rozmawiasz z dzieckiem, ale moze inne dzieci dadza ci sie nabrac na "cywilizacje i swiatlosc kurdyjska" lacznie z industrialnym rozwojem, wysokim szkolnictwie wyzszym, high-tech, itd itp ale nie ze mna te numery Brunner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Kurdistanie od nauczania są ludzie, którzy mają zawód: nauczyciel. Ja nauczycielką nie jestem, dlatego nie skorzystam z rady, jeśli pozwolisz. --- a jesli pozwolisz -- powiedz mi z wyszczegolnieniem: w jakim kraju i w jakim jezyku ci nauczyciele nauczaja kurdyjskie dzieci ? :D no widzisz ? i tu masz pole do popisu, jedz i nauczaj ich w sorani- kurdisch KURDYJKO tamci nauczyciele to to paskudni, oni w tureckim, w irackim, czy po arabsku ucza a nie ojczystym, a fe !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ps. twoj link sie nie otwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×