Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nieczajewas

polki w kurdystanie

Polecane posty

Gość gość
Akurat podałaś sorani, czyli najgorszy z możliwych przykładów, bo w sorani naucza się w całym Południowym Kurdistanie, nawet za czasów Saddama był to język w którym odbywały się zajęcia w szkole. Gdybyś powiedziała Kurmandji - to owszem miałabyś rację. Nie ma czegoś takiego jak język iracki, więc w tymże na pewno nikt nie naucza. Arabskiego w Półudniowym Kurdistanie naucza się fakultatywnie, jeśli ktoś chce to się uczy. To może tak na koniec - problem polega na tym, że jesteś tu z założeniem, żeby udowodnić, że w Kurdistanie wszystko jest nie tak, a my wszyscy jesteśmy źli, brudni etc. I oczkujesz, że ja jestem tu z założeniem, żeby udowodnić, że w Kurdistanie wszystko jest dobrze, a my wszyscy jesteśmy super. Tylko, że mamy problem, bo ja tu z takim założeniem nie jestem. Może dlatego tak cię to denerwuje. Pewnie wolałabyś, żebym się tu piekliła za każdym razem jak źle o nas mówisz - i może dlatego wyszukujesz jedynie te negatywne przykłady. Może tak bym reagowała jeszcze kiedyś - wtedy jak z konieczności przebywałam tylko wśród europejczyków. Teraz tak nie reaguję, bo przebywając wśród moich ludzi nauczyłam się czegoś innego. W Kurdistanie są rzeczy i dobre i złe, jest dużo do zrobienia, wiele trzeba zmienić. Jeśli chcesz widzieć nas tylko w negatywnym świetle - trudno. Jak napisałam, nam większej krzywdy tym nie zrobisz. Nie chcesz zobaczyć, że może być inaczej niż sobie to założyłaś - też trudno. Ja mam w każdym razie czyste sumie - próbowałam powiedzieć tobie - wam - coś o nas. Nie chcecie słuchać, nie przyjmujecie do wiadomości - nic na to nie poradzę. Cóż - na zakończenie - jeśli dobrze jest wam takimi, jak jesteście, to bądźcie tacy. Może dziwne, ale nie życzę wam źle (tym, którzy tak bardzo tu przeklinają w postach - współczuję). Ale jeśli jesteś Gabi - to w tym jednym przypadku - nie życzę ci dobrze i wiesz dlaczego. Kulka kurdish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to jest obóz Domiz - masz ochotę ponabijać się z tych ludzi? --- nigdzie sie nie nabijalam, ty znowu masz projektor ? UDOWADNIALAM ci namioty gdie mieszkaja twoje ziomki bo zachnelas sie, ze nie. No idz z Bogiem, bo pogubiona jestes kobieto ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wolę z Melekiem Tawus, ale mimo wszystko dziękuję. Kulka Kurdish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Kurdystanie wiekszosc Dziewczyny I chlopakow studiuje na uniwesytetach , wogole jest tam bardzo duży nacisk na języki szczególnie na angielski , gdyż coraz wiecej firm zagracznych otwiera tam swoje filie , Kurdystan to wielki płac budowy ..... Należy tam być żeby wiedzieć i widzieć aby zrozumieć , ja byłam tam raz i wiem z jakimi problemami borykają sievKurdowie , Kurd w Europie to przeciwieństwo prawdzwych Kurdow, pozdrawiam Zwiazki Polsko - Kurdyjskiego , bij Kurdystan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdybyś powiedziała Kurmandji - to owszem miałabyś rację. --- wiec ucz te dzieci w namiotach uchodzcow wlasnie tego jezyka, na cos sie przydasz tym Kurdom, a tak do czego sie przydajesz ? ze na polskich forach stekasz do Polakow o cudownym kurdystanie ? wiesz co Polaka Kowalskiego Kurdystan obchodzi ? nie powiem. bo stwierdzisz ze bluzgam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurdystan to wielki płac budowy --- to wskaz w ktorym to jeszcze kraju ta budowa namiotow powstaje bo kurdystanu nima niestety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze - odpowiem jeszcze ostatni raz - nie mogę uczyć kurmandji, bo ja jestem sorani. Kurmandji rozumiem tylko w stopniu podstawowym, na poziomie dogadania się. Ci ludzie w namiotach też mają nauczycieli. Problem jest na terenach w granicach admininstracyjnych turcji - tam jeszcze do niedawna był całkowity zakaz używania ojczystego języka, a swego czasu nawet szło się za to do więzienia. Teraz udało nam się uzyskać prawo do nauczania kurmandji jako języka fakulatywnego. Z tym czy Polaków obchodzi Kurdistan czy nie - to nie zgodzę się, sądząc po istnieniu takich forów. Gdyby was nie obchodził, to forum by nie istniało - i wiele innych. Gdyby was nie obchodził - to nie byłoby 12 stron postów, z których tylko część to moje posty, a reaszta - większość to posty tych, których Kurdistan rzekomo nie obchodzi. PS. Widzisz, nie potrafisz się powstrzymać od przyziemnej złośliwości i znowu o namiotach... Brak słów. Kulka kurdish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurdystan jest w sercu kazdego Kurda I to jest najważniejsze , Polski kiedyś tez nie było ... Kurdystan Iracki ma swój rząd i parlamet , flag I prezydenta I nie jest uzaleznionu Od Iraku , z reszta jak ma powadtac państwo którego nikt nie chce - Iran , Irak Syria i Turcja wciąż wnika nóż w plecy Kurdystanczykom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
* wbija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym czy Polaków obchodzi Kurdistan czy nie - to nie zgodzę się, sądząc po istnieniu takich forów. Gdyby was nie obchodził, to forum by nie istniało - i wiele innych. --- 90 % piszacych tam to dziewuszki swiezo zakochane w Kurdzie lub ze zlamanym serduszkiem od Kurda :) A o namiotach napisalam w zwiazku z wielkimi placami budowy, gzdie ? w Kurdystanie (hehe) ... no wybacz, ale tylko z namiotami te place sie kojarza, nie ma sily :D mam poczucie humoru i to spore, a ty napieta jak guma w procy, wyluzuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze, a te dziewuszki to kto - Chinki? Aha, rozumiem, nie uważasz ich za Polki, bo są lub były z kurdyjskimi chłopakami, więc już niegodne tego miana. Za to ze mnie na siłę robisz Polkę - przyznam, że interesujące. Kulka Kurdish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
namiotów się nie buduje namioty się stawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty umiesz czytac ze zrozumieniem czy znowu projektor ci sie wlaczyl .... rece opadaja... pisalas ze Polacy pisza na takich forach bo wg ciebie interesuja sie Kurdystanem, wiec ci wykazalam ze te dziewuszki (tak, tak - Polki) ktore tam pisza sa zainteresowane Kurdami a nie Kurdystanem, dotarlo ? jak nie to przeczytaj 10 razy w kolko moze dotrze. Ps.ty naprawde konczylas studia ? bo z logika i kojarzeniem masz ciezkie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli ty nie tylko o mnie posiadłaś wiedzę absolutną, ale i o dziewczynach, które tu piszą, skoro z dokładnością do jednego szczegółowegu tematu wiesz, co je interesuje, a co z całą pewnością nie. I jeszcze chciałam zapytać - do której grupy ty się zaliczasz, tych świeżo zakochanych, czy ze złamanym serduszkiem? Bo że tamte dziewczyny interesują się Kurdami (jeśli tak chcesz), to jestem w stanie zrozumieć, mają powód. Ale ty? Serio, w jakim charakterze tu jesteś? Decydowania za innych co ich interesuje, a co nie? Wypowiadasz się tu nie tylko na temat Kurdów, ale i Kurdistanu - zakładając, że jako Polki, zgodnie z twoim twierdzeniem - Kurdistan nie interesuje, to nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że wypowiadasz się już chyba drugi dzień z kolei - i nienmal cały dzień o czymś co cię nie interesuje. Wiesz co, nie zdobyłabym się na takie poświęcenie. Kulka Kurdish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego tu jestem to jest wylacznie moja prywatna sprawa. widze ze staje ci koscia w gadle, chcesz mnie wygonic ? zabronic pisac ? bede pisala tyle ile trzeba i nic niestety na to nie poradzisz, choc widze ze krew cie zalewa :) mowilam wyluzuj ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, tym razem uśmiechnęłam się. Nasz miernik online znów działa :) Bądź sobie tu ile ci się żywnie podoba - załóz nawet własne forum o Kurdistanie (czy Kurdach, jak wolisz). Jak ty zadajesz pytania, to ja mam odpowiadać, jak ja zadam pytanie - to nie ma odpowiedzi, bo "twoja prywatna sprawa". Ale itak w sumie odpowiedziałaś dlaczego tu jesteś, pewnie nawet nie wiedząc, że odpowiadasz. Cóż zatem, żyj sobie w swoim świecie. Szczerze - to znudziło mi się czytanie tych postów, w których za wszelką cenę starasz się mnie sporowokować mało wyszukanymi zaczepkami. I czekasz aż wybuchnę wulkanem złości okraszonej przekleństwami. Niestety. Poza zażenowaniem i czasami uśmieszkiem, twoje posty nie wywołują we mnie żadnych innych odczuć. Mimo, że tak jak powiedziałam - nie życzę ci źle - to na koniec mała złośliwość - produkuj się dalej. Masz tu rodaczki, które może będą refelktować na podjęcie utarczek słownych z tobą. Lagal rez - mimo wszystko. Kulka Kurdish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
smieszna jestes, niby taka grzeczna (udajesz) a zolc i zlosc az z monitoru kapie, no bywaj, moze upolujesz jeszcze meza, wtedy ta zgorzknialosc zejdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bądź sobie tu ile ci się żywnie podoba --- ah, dziekuje za laske wasze blagadorje ... :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kulka Kurdish - masz chyba psychfanke ;) pewnie ja jakiś Kurd wyrobił tz robiła mu za materac .... Hhhhhhhhhjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce jeszcze większe zad***e jak w Kurdystanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurdowie nienawidzą Husajna czy bardziej Busha? Napisz coś o sobie i o Kurdystanie, bo kocham kraje Bliskiego Wschodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta psychofanka jest od 25 lat z mezem polakiem, zasmucilam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z Tobą nie idz wytrzymać 2 min a co dopiero 25 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z doswiadcienia to wiesz bidulo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak z doswiadczenia Polek które dostawała od swoich kochanych Polski mężów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Był już na forum Profesor Miodek , Broniszewski to teraz Do towazystwa psychologa mam brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie ty psychologa widzisz nedzo umyslowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Napewno wiecej niż polaczk buraczek , chyba jeszcze dziś z lacza nie dostałeś Od swojego polaczka" :D Nastepna z polskiej patologii, zwiazana oczywiscie z ciapakiem smierdzielem :D Zawsze, ale to zawsze opisuja to co widzialy w domach rodzinnych - pijanego ojca, lejacego matke. To jest ich wyuczony obraz polskiej rodziny bo z takiej pochodza :D Dzisiejsze lanie od kolorowego mezulka jest dla nich normalnoscia, taki obraz widzialy w swoich domach. I to, co patologiczne, chore jest dla nich normalnoscia. Z tym zyly, zyja i zyc beda. Tylko takie idiotki wiaza sie z ciapactwem. Zadna wyksztalcona, madra, ladna, z dobrego domu dziewczyna z takim scierwem z dziczy sie nie zwiaze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z domu wymieslam miłość i dobroć , to teraz chyba piszesz o Sobie , tylko współczuć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolega chyba nie łapie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×