Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nieczajewas

polki w kurdystanie

Polecane posty

Gość gość
"Ja z domu wymieslam miłość i dobroć , to teraz chyba piszesz o Sobie , tylko współczuć" szkoda, ze z domu nie "wymieslas" inteligencji i wyksztalcenia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakbym Miała być inteligentna i wykształcona jak Ty to ja dziękuje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem.....za wysokie progi na twoje nogi, panna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak inteligetna jesteś , ze trudno Ci zrozumieć ze oprócz Polski i polskiej kultury są jeszcze inni w świecie , kiedyś był taki Program Kobieta na Końcu swiata , to może by Ci rozszerzylo horyzonty - a jak ten temat jest dla Ciebie za trudny to probonuje zacząć od podstaw : Murzynek Banbo w Afryce mieszka .... Może wkocu dojdzie do Ciebie ze tez są inne kraje i obyczaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat przewidzialam Twoje głupie zachowanie , co utwierdza mnie w przekonaniu ze jesteś pusta jak makowka , powinnas nie ruszać się se swojego zasciannka , literowki zdarzają mi się bo pisze z iPhone i czasem takie błędy powstają - ze tez tego muszę się tłumaczyć tumanowi , No i jeszcze dzielisz swiat na Polakow I ciapatych , to mi naprawde daje do myslenia - Jaka jestes ograniczona . Znasz to ,,wyplyn Na głębię ,, a i jeszcze jedno jak Cię inni nie obchodzą to po co wchodzisz tu na forum - Hipokrytko ! Widać ze Murzynek Banbo czy Mambo to i tak dla Ciebie ,, czarna magia ,, ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Życzę Ci powodzenia , trudno mi jest z kim pisać kto jest tak ograniczony , proszę zostań w Polsce , bo wyjazd dla Ciebie może spowodować Szok Kulturowy !!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko Na Tyle stać się pustaku.... Inteligentko od siedmiu boleści , wyzywac każdy może , Chyba tobie napiela się zylka bo nie potrafisz mi nic odpisać , a sorry ; dziwka , szmata , k***a itp cóż za twórczy język sam Shakespeare by się nie nadziwil taka zaistna twórcza niewiasta jak Ty , tylko Pogratylowac - sama jestem pod wrażeniem .. Balsam dla duszy hhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
* i znów mam literowk - a ten iPhone :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zegam Cię koleżanko , bo nie chce robić Ci już wstydu , IDE sie poprztulac do mego ,, Ciapaka,, zycze wytrwalosci w glupocie , niektóre sprawy dla Ciebie są nie do przeskoczenia s nie chce mi Się Ci pewnych sprawa Tumaczyc bo i tak nie będziesz wstanie zrozumieć ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale mi pojechalas , wiesz przyznam Ci racje bo jesteś Takkka głupi ze aż żal Pierwsz Błazen Rzeczpospolitej , Miłego wieczorów życzę w gronie takich jak Ty .... Mernot życiowych .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
* miernot , oh ten IPhone , kto ma to rozumie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteś tak Płytka .... Ogarnij się dziewczyno, świat jest piękny , ja już znikam, Teraz mozesz byc juz Krolowa Tego Forum , Tylko Wielcy Ludzie wiedza kiedy ze sceny zejść - mój czas dobiegł tu końca , bo nie chce mi sie pisac z filozofka - debika , z tytululem Doktoracki o Zarzadaniu Młotem i Lopatologia , wogole powinnas wziasc udział w konkursie rzutem plugiem na odlegosc , i nie zapomnij napisać ze jeste ciapata dziwka itp , poszukaj tez literowka - bo Setny raz muszę tłumaczyć ze czasem iphone spłata mi figle i mi coś innego pisze ;p muszę się tez męczyć żeby Ci spróbować uświadomić ze Świat to nie Tylko Polacy .... To chyba Tyle jeśli o czys zapomnialam to masz teraz szerokie pole do popisu .... Hhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytasz czy wszyscy sa tacy samı jezelı chodzı o relıgıe to tak wszyscy sa tacy samı tylko ze jednı sıe z nıa obnosza ınnı nıe roznıca polega na tym ze wszyscy bez wyjatku maja allaha w sercu cı bogobojnı ı cı nıe turek moze cı powıedzıec ze nıe wıerzy w boga moze jesc wıeprzowıne pıc alkohol ale jezelı chodzı o jego kobıete czy zone bedzıe ja przymuszal do przestrzeganıa relıgıı mımo tego ze sam tego nıe robı na poczatku powıe cı ze mozesz wyznawac swoja wıare bo przecıez przymusu w relıgıı nıe ma nawet w koranıe jest to napısane powıe cı ze dzıecı poznaja dwıe wıary ı poznıej same zdecyduja ktora droge chca wybrac powıe cı ze mozesz praktykowac swoja wıare ze bedzıe choınka ı swıeta katolıckıe ale...... z czasem zobaczysz ze zmıenı zdanıe powıe cı ze jako jego zona jestes dla nıego bardzo wazna ze katolıcy z gory skazanı sa na pıeklo ze tylko muzulmanıe ıda do raju ı ze on jest twoım mezem jest za cıebıe odpowıedzıalny ı czuje sıe zle wıedzac ze w raju nıe bedzıecıe razem wıesz taka gadka szmatka robıaca wode z mozgu taka zakochana dzıewczyna wkoncu sıe ugnıe ı zmıenı wıare mam tu mase polskıch kolezanek ktorych zycıe wlasnıe tak wyglada wıekszosc z nıch nıe byla jakos przesadnıe relıgıjna ı bylo ım latwıej teraz sa muzulmankamı ale w wıekszoscı na pokaz dla swıetego spokoju zeby maz sıe odczepıl dzıecı ıch sa muzulmanamı ı moga zapomnıec o choınce prezentach ı swıetym mıkolaju w turcjı nıe jest to problemem bo katolıckıe zwyczaje nıe sa praktykowane gorzej w polsce bo jak takıemu dzıecku wytlumaczyc czemu w domu nıe ma choınkı albo czemu wszystkıe dzıecı ıda do komunıı a jezelı chodzı o ıch urok mnıe osobıscıe sıe onı nıe podobaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WarszawaErbil
A ja troszkę zmienię wątek i...podzielę się z Wami moją historią która zaczęła się w kwietniu tego roku. Poznałam w Warszawie Kurda z Iraku, dokładnie z Erbil. Przyjechał kilka miesięcy temu na studia mgr do Warszawy, ma niewiele ponad 30 lat Poznaliśmy się zupełnie przypadkiem, na wyjeździe - zbiór przypadkowych ludzi, których połączył portal couchsurfing. Na początku się nie znosiliśmy, ale z dnia na dzień zaczęliśmy się w sobie zakochiwać. Ja...mocno pokaleczona po ostatnim związku, liżąca "rany" przez 1,5 roku. On, w nowym kraju i mieście, z bagażem doświadczeń ale mimo to pozytywne nastawienie do życia i świata. I zaczęliśmy się spotykać, wiedziałam, że od lipca wyjedzie do siebie na wakacje....W czerwcu wprowadził się do mnie, na próbę. Abyśmy oboje wiedzieli, czy chcemy iść w to dalej czy nie. Później tygodniowy urlop w Paryżu. Było bosko. Tam powiedzieliśmy sobie pierwszy raz, że się zakochaliśmy i chcemy być razem. No to co? No to go :-) Minęło już 5 tygodni jak go nie ma. Wraca za kolejnych 5. Będziemy razem mieszkać. Poznawać się i jak wszystko dobrze pójdzie za kilka-kilkanaście miesięcy starać się o dziecko. Te 5 tygodni jeszcze bardziej nas do siebie zbliżyło. Facebook, Skype. Telefony. Smsy. Maile. Ciągły kontakt. Ciągłe poznawanie siebie, co z tego że na odległość? Nie jest muzułmaninem z przekonania, co prawda ma to w papierach, ale u nich to normalne (dostaje się w spadku po ojcu). Nie wyciąga mi dywanu 5 razy w ciągu dnia i nie mogli się do Allaha. Mieszkał ze mną dzieląc łóżko i kołdrę ;) Nie zakazuje mi zakładać krótkich spodenek, czy bluzek z dekoltem. Nie ciągnie mnie na siłę do Iraku, ale chce żebym w przyszłym roku poznała jego mamę, brata i siostry. Jego jedna z sióstr mieszka w Niemczech, ma tam rodzinę... Jest...normalny. Je wieprzowinę i pije alkohol. Bawi się zarówno z kobietami jak i z mężczyznami. Nie widzi przeszkód w tym żebym wychodziła z domu sama wieczorem, miała przyjaciół mężczyzn... Czy tylko dobrze trafiłam? Czy za kilka miesięcy obudzę się w jakimś koszmarze? Wszyscy dookoła się o mnie martwią. Że jak urodzę dziecko, to on je tam wywiezie, że jak tylko weźmiemy ślub to zacznie mnie katować. Nie potrafią zrozumieć tego, że mój poprzedni facet tak mnie psychicznie wyniszczył, że do tej pory mam koszmary w nocach.... A co jeżeli w końcu dobrze trafiłam? Może mam szansę na zbudowanie rodziny jeszcze przed 30stką...? Nie jestem młodą panienką która myśli, że złapała byka za rogi. Podchodzę do wszystkiego z dystansem, ale....nie pamiętam kiedy ostatnio byłam tak szczęśliwa. Wiem, że mam do tego prawo...Chętnie poznam inne szczęśliwe kobiety w związkach z niepraktykującymi islam Kurdami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i czego oczekujesz? Weszłaś powypisywałaś jaki to on jest tolerancyjny i myślisz że ktoś tu napisze: "o nie z tym to będzie ci się żyło super"? Ci co cie ostrzegają mają racje. Co z tego że nie wyciąga 5 razy dywaniku w ciągu dnia? To nie przeszkodzi mu wprowadzić muzułańskiego podziału ról w domu. Myślisz że człowiek wychowany w danej kulturze zacznie nagle wyznawać inne wartości? Tym bardziej takie które sorry za słowo ale go upokarzają? Pozwala ci chodzić w krótkich spodenkach, bluzkach z dekoltem i bawić się z mężczyznami? No co za łaskawca. Powiem ci że do czasu. Po ślubie nie pozwoli abyś tak go upokarzała. Je wieprzowinę, pije alkohol i bawi się z kobietami? Każdy z nich tak robi jak allah nie widzi. I jeszcze najważniejsze. Jesteś kobietą po przejściach. A nie zauważyłaś że oni tylko się za takie biorą? Albo za takie których nikt nie chce albo za takie po przejściach bo one lecą jak ćma do światła na kilka ładnych słów i fałszywych gestów. A te co ci napiszą że nie masz się czego obawiać wezmą odpowiedzialność za ciebie i twoją przyszłość? Masz prawo do szczęścia ale zastanów się czy właśnie sama się go nie pozbywasz. Nie bądź naiwna. To są urodzeni kłamcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurde, ludzie, w żołądku mi się przewraca, jak czytam te wszystkie posty. Abstrahując od sytuacji autorki tematu... W każdym poście czytam "arab? odpuść sobie" , "arabowie są tacy i tacy, wiem co mówię" :kurdowie są tacy i tacy"itd. Eee... Dla mnie to kompletna żenada. Czy Wy w ogóle rozróżniacie Kurdów od Arabów? Mój ojciec jest arabem - Kuwejtczykiem i mieszka w Kuwejcie. jest świetnym człowiekiem - mądry, zaradny. Nigdy mnie nie uderzył, nie powiedział złego słowa, mimo że ja jestem Chrześcijaninem (po mojej mamie). Nigdy mnie nawet nie klapsnął po tyłku, jak byłem w Kuwejcie jako dziecko. To jakaś żenada co wygadujecie, ja się czuję tym normalnie urażony. Znam wielu innych arabów i podobnie, jak mój ojciec, są fajnymi ludźmi i nie ma wśród nich żadnej patologii. Nie wiecie, co mówicie i oceniacie. Są jakieś okropne przypadki (swoją drogą - zawsze to, co złe, jest nagłaśniane i tworzą się niesprawiedliwe stereotypy - Idąc metodologią zastosowaną przez niektóre osoby zamiast "Mąż pobił żonę", "Syn zamordował ojca", "Nastolatek zg****ił kolegę" "Rodzice skatowali 4 letnie dziecko" powinniśmy mówić "Katolik pobił żonę", "Katolik zamordował ojca", "Katolik zg****ił kolegę" "Dwóch katolików skatowało i zagłodziło 4letnie dziecko". Bo przecież zapisani oni są w dokumentach kościelnych.), ale jak wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie przecież gdyby jakaś dziewczyna weszła na forum i zapytała się o Polaka czy z nim będzie szczęśliwa podając argumenty: "Jest...normalny. Bawi się zarówno z kobietami jak i z mężczyznami." "Nie widzi przeszkód w tym żebym wychodziła z domu sama wieczorem, miała przyjaciół mężczyzn..." "Mieszkał ze mną dzieląc łóżko i kołdrę ." "Nie zakazuje mi zakładać krótkich spodenek, czy bluzek z dekoltem." To każdy by ją wyśmiał, że jakaś jest chyba sama nienormalna. A wy kobietki wchodzicie na fora i cieszycie się z każdego normalnego zachowania swojego islamskiego faceta. Nie rozumiem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ERbWar
To nie jest tak ze on mi pozwala. Nigdy o tym nie rozmawialismy na zasadzie czy moge czy nie. Ja zyje tak jak zylam. Wprowadzam go w swoj swiat. A on wszystko to akceptuje, nie mowi mi czy cos jest dobre czy nie. Sam to lubi, sam to praktukuje. Jest bardzo europejski. Ja moze sie wczesniej zle wyrazilam. Jasne ze mentalnosci nie zmienie, w sensie kultury, ale mialam oazje sie przekonac juz w kilku sytuacjach jak jego kultura bedzie wplywala a moje zycie. Na razie wszystkie "testy" przeszly "pomyslnie". Jak bylam z polakiem zadtanawialam sie ktory znow zacznie klamac, zdradzac, oszukiwac... Tutaj tylko wlasnie slysze o tych wszystkich historiach ktore....hmm....ja np zadnej osobiscie nie znam. W szkole mialam rodzenstwo gdzie ojciec byl z Libanu, na studiach kolezanke ktorej ojciec jest tunezyjczykiem. Ostatnio poznalam rodzine ona francuska on tunezyjczyk. Mam wrazenie ze kobiety tu piszace poznaly, szczegolnie w uk, tych arabow, muzulmanow praktykujacych, ktorzy sa niewyksztalceni, ktorzy szukaja zony w celu otrzymania prawa pobytu. Moj prawo pobytu ma na najblizsze 2 lata. I to on nie mysli o slubie tak jak ja. Dziecko moze i tak ale o i tak po studiach najlepiej i jak znajdzie prace na pelen etat, ale na slub cisnienia nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szybki bill po trzydziestce i zaczal studia, nono ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No coz....facet potrzebuje wizy i dla wizy na dwoch nogach zrobi wszystko. U nich cel uswieca srodki, aby zdobyc ciebie czyli pobyt w kraju europejskim, ma prawo do oszukiwania ciebie i przedstawiania wszystkiego tak, jak ty chcesz to widziec (jego allaszek sie nie pogniewa bo on to robi w jego imie i w imie mahomecika zboka). A dziecko? Mam kolezanke. Poznala tak samo "normalnego" :O muslima jak i ty. Syna nie widziala juz 4 lata, tatus go zabral do sibie na wakacje. Chlopiec mial wtedy 5 lat. Kobieta jakos egzystuje. Woie, ze syna nie zobaczy juz nigdy. Placzac mowil, ze wolalaby gdyby nie zyl, mialaby chociaz jego grob. Ona wie, ze jej syn juz jej nienawidzi, ze ma sprany umysl. To byl normalny, taki inny muslim :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Katolika
Kompletna bzdura. Czytałem koran od a do z i nigdzie nie znalazłem NIC o nakazie zabijania chrześcijan i niewiernych oraz gwałceniu kobiet. Wręcz przeciwnie – koran zakazuje zabijania! Jedynie, jeśli islam zostanie zaatakowany przez wrogów, zabijanie jest dozwolone. To medialna-propaganda wmawia chrześcijanom zagrożenie ze strony islamu. Po to, aby chrześcijanie popierali agresje na muzułmańskie państwa (Afganistan, Irak, Libia, Syria, co jest bardzo ciekawe Irak Libia i Syria przed ingerencja USA były państwami świeckimi). Prawda jest taka, że to nie muzułmanie bombardują i okupują kraje chrześcijańskie, a jest dokładnie na odwrót. I o wszem w Europie jest problem z muzułmanami - ale jest on wytworzony sztucznie poprzez sprowadzanie najgorszych mętów ze świata islamskiego - rozbudowanymi swiadczeniami socjalnymi i benefitami. Gdyby nie to, problem by nie istniał, bo przyjeżdżaliby tylko ludzie pracowici wartosciowi i uczciwi, a nie nieudacznicy zyciowi. Zrównujesz wszystkich Muzułmanów, Arabów, Persów, itp. z tania siła robocza sprowadzona głównie z byłych kolonii w Afryce - przyjeżdżającą do Europy za pracą i zasiłkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak można twierdzić że się przeczytało koran i oddzielać Chrześcijan od niewiernych? To jakby napisać marchewki i warzywa są zdrowe. I to pisze znawca koranu. Zwykły propagandzista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ERbWar Kobietko dzwoni ci w głowie alarm ale ty nie chcesz słuchać. Zamiast tego wmawiasz sobie że te co źle trafiły to miały niewykształconych arabów do tego religijnych. Uwierz mi że jak porozmawiasz z tymi co były z nimi w związkach to dowiesz się że nie ma listy która by ci dała pewność że twój będzie w porządku. Wierzący, niewierzącym praktykujący i nie praktykujący, urodzony w Europie bądź emigrant, wykształcony lub nie. NIE MA LISTY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" gość Jak można twierdzić że się przeczytało koran i oddzielać Chrześcijan od niewiernych?" Your post just gave me a cancer :p Sorry, ale doucz się zanim zaczniesz się wypowiadać na tematy o których nie masz do końca pojęcia. Jak już pisałem wcześniej mój ojciec jest rdzennym Kuwejtczykiem i stąd moje zainteresowanie Islamem. W Koranie "Ludy Księgi", czyli żydzi, chrześcijanie i sabejczycy określa się mianem innowierców, ale nie niewiernych.Szyici zaliczają do "Ludów Księgi" jeszcze zaratusztrian. I powtórzę to po raz drugi: czytałem Koran od a do z i nie ma w Koranie NIC o nakazie zabijanie niewiernych i innowierców. Według Koranu muzułmanie moga zabijać tylko i wyłącznie w obronie własnej. Pewnie nie znasz nawet różnicy między sunnizmem a szyizmem, druzyzmem a alawizmem, sunnizmem a charydżyzmem etc. Iran, Syria, Liban, Palestyna, przedwojenny Irak, przedwojenna Libia są lubiane przez chrześcijan z Bliskiego Wschodu bo to są kraje w dużej mierze szyickie a szyici lubią chrześcijan. Dla szyitów nie ma znaczenia jakiego jesteś wyznania, w samym tylko Iranie mieszka więcej Żydów niż w Izraelu a w każdym mieście stoi kościół i synagoga i nikomu to nie przeszkadza. Szyici lubią inne religie bo sami nie dali by rady z salafitami i wahabbitami. Przykladowo: alawizm opiera się na kulcie gwiazd i rola Allacha jest tam zmniejszona, a Druzyzm (odłam Islamu) opiera się na reinkarnacji i łączy w sobie elementy chrześcijaństwa, gnostycyzmu oraz dawnych wierzeń bliskowschodnich. Jeszcze uwaga o tym nieszczęsnym islamie… W krajach muzułmańskich przetrwały tak egzotyczne i archaiczne kościoły chrześcijańskie, jak koptyjski, maronicki, syryjski czy chaldejski. Gdyby islam nakazywał zabijanie chrześcijan i niewiernych, to te kościoły nie miałyby prawa tam przetrwać. A one istnieją. Do dzisiaj Sytuacja na BW i Afryce jest skomplikowana..działa kilka fanatycznych sekt zarówno muzułmańskich jak i chrzescijańskich (w szczególności w Nigerii)..jak Boko Haram, Jahbat al Nusra,etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba komuś się fora pomyliły. Nie wiem czemu te kłamstwa mają służyć. Ale widać kogoś coś nieźle boli bo wkleja farmazony na pół strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież Ty się nawet nie potrafisz do tego co zostało napisane merytorycznie odnieść, tylko kwitujesz to frazesem " kłamstwa". Ja mieszkam w Abu Dhabi i jest ok. Do Arabów nic nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale do czego tu się odnosić? Do tego że Koptowie są akurat bardzo prześladowani przez islamistów. Nie dość że niszczy się nie tylko ich kościoły to i dobytki nie mówiąc już o mniejszych prawach jakie mają w SWOIM kraju. Każde kontrargumentowanie spowoduje wysyp kolejnych farmazonów i kolejnych kłamstw na pół strony. Więc to nawet szkoda czasu na coś takiego? Wyznaje zasadę nie karmić trola i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda.. sytuacja Koptów w Egipcie nie jest za ciekawa.dlatego ciesze się, że marionetkowy rząd Mursiego i Bractwo Muzułmańskie zostało odsunięte od władzy.. Co do Iraku i Libii - to owszem za panowania Husseina i Kaddafiego były to państwa świeckie, podobnie w Syrii czy Libanie, gdzie ponad 40% społeczeństwa to Chrześcijanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"05.08.13 " Nie rób wiochy :o Akurat Kuwejt jest tak proamerykańskim krajem, że Europejczyk, który przyjedzie może pić alkohol, oficjalnie przyznać się do ateizmu, a Chrzescijanie mają tam swoje kościoły, a mężczyźni i kobiety w Kuwejcie noszą często ubrania w stylu europejskim. O o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Większość Kurdów to Chrześcijanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×