Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

mig ale Ci zazdroszczę że już jutro się o wszystkim dowiesz, a ja dopiero za tydzień, czekam tak dość długo bo idę do pani ginekolog, która prowadziła ciąże mojej bratowej i wielu moich koleżanek, tak więc mogę jej zaufać, oczywiście idę do przychodni dlatego tyle czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m24, idziesz akurat wtedy kiedy powinnaś, nie zawsze, nie za szybko :). Bo ja to trochę za wcześnie, tam mi się zdaje, poza tym nie wiem, czy będę miała USG, bo to taka przychodnia niby prywatna, ale nie jest tak, jak typowo prywatnie, choć nie wiem, jak jest tam z potwierdzeniem ciąży, czy od razu zrobi mi USG, czy da skierowanie i dopiero umawiać się na USG trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tam gdzie ja idę to początkowo robi USG dopochwowo, a w kolejnych miesiącach dopiero to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czuje sie normalnie jak na poczatki... bol brzucha.. piersi... lekkie oslabienie itp . nic szczegolnego... jak weszlam do gabinetu to zmierzyl cisnienie...zwazyl... standardowe czynnosci... zalozyl karte ciazy i wypisal L4... taki to juz lekarz :) powiedzial ze on dba o kobiety w ciazy( potym jak sie go zapytalam czy jest cos nie tak ze juz L4).. ze teraz sa ciagle poronienia bo kobiety dzwigaja i sie przemeczaja. i wypisal... ale mnie to tam na reke jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m24, tak dopochwowo na pewno chyba jakoś do 12 tc, ale to nieważne jak, tylko że mogę jeszcze jutro nie mieć..a idę do dobrego lekarza, który będzie mi prowadził ciążę 5 września i ten mi na pewno od razu USG zrobi, bo to typowo prywatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orientuje się któraś z Was jak jest w przypadku konfliktu serologicznego? Tzn. wiem że jest wtedy gdy kobieta ma - , a mężczyzna +, ale chodzi mi dokładnie czy wiecie kiedy podają pierwszą dawkę immunoglobuliny anty-D? (chyba tak sie to nazywa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m24, nie wiem dokładnie, ale coś mi świta, że już na samym początku ciąży, ale poczytaj na zaufanych stronach w necie...macie konflikt? my na pewno nie mamy. a jaką macie grupę krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boję się tego. Ja nie znam swojej grupy, dopiero będe musiała zrobic, a mąż ma + :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m24, spokojnie rzadko zdarza się, że ktoś ma rh-, więc najprawdopodobniej masz rh+...ja mam 0 rh+, a mąż A rh+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety mój tata ma 0 Rh -, wiem że mój brat też ma -, a moja mama +, więc mam nadzieję że po niej będe mieć tego +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje, staram się być dobrej myśli:) Dziękuje Ci za wsparcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m24, no nawet z kursy przedmałżeńskiego pamiętam, że dziś konflikt serologiczny to żaden problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) jestem w 6 tygodniu (chyba) :) i tak jak na początku czułam się świetnie to teraz czuje sie średnio... jestem oslabiona, nie mogę spać, pobolewa mnie brzuch... Ty też tak masz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiacynta, norma, więc jest dobrze ;)..ja mam jakoś koniec 6tc, no u mnie to głównie osłabienie, senności i ból sutków, zemdliło mnie mocno tylko raz jakoś w tamtym tygodniu i tyle w sumie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję, że mnie pocieszyłaś:) ja właśnie zaczynam wybierać lekarza i zastanawiam się czy isc prywatnie czy na kasę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to gratulacje:) ja jeszcze nie słyszałam serduszka, bo byłam wcześnie u lekarza, ale mam nadzieje ze przy następnej wizycie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiacynta, to nie pocieszenie, tak uważam i z tego co wyczytałam, to jest norma takie objawy, jak masz :)...a co do lekarza, to zależy...jak masz dobrego na NFZ, to może nie warto wywalać kasy, masz do niego zaufanie? No a jak masz jakiego lewego, albo którego po prostu nie lubisz, to może lepiej prywatnie :). Wiesz jak ciąża przebiega ok, to właściwie każdy lekarz jest dobry, ale jak pojawiają się problemy, to już wskazane jest mieć dobrego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe mamusie:) Do 12 tyg zazwyczaj robią usg dopochwowo Na temat konfliktu nic nie wiembo obydwoje mamy współczynniki rh+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiacynta, ja zdecydowałam się na lekarza prywatnie...bo jak chodziłam do niby przychodni prywatnej, gdzie miałam wszystko prawie za darmo, to miałam taką lekarkę, która np. robiła mi kontrolnie USG i potrafiła nic nie powiedzieć przy tym, bo tym badaniu :O...trzeba było z niej wyciągać, no to ja dziękuje, jeszcze dobrze, że dają papier z USG i tam jest coś napisane, bo tak, to bym się od niej tylko dowiedziała, że wszystko dobrze :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m2428m jak to jest twoje pierwsze dziecko to nie masz się co martwić o konflikt, a szczepionke dostaniesz dopiero po porodzie. Ja też mam konflikt bo mam grupe krwi - a mąż ma + wiec szczepionke dostalam po urodzeniu synka wczesniej nie ma takiej potrzeby wiec sie nie stresuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie sobie tak czytam na necie o tym konflikcie i faktycznie pisze ,że przy pierwszej ciąży nie ma się czego obawiać. Oczywiście martwię się na zapas, chociaż jescze nie wiem jaki mam ten czynnik, może bedzie + i wszystko pięknie się zakończy. Dzięki za informacje, na dodatek jeszcze tak pocieszające:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×